Medis, kuris augina 40 skirtingų vaisių

tutti-frutti-600x42440 vaisių medis (Tree of 40 Fruit) didžiąją dalį laiko atrodo gana paprastai, o pavasarį sužydi rožinės, tamsiai raudonos ir baltos spalvų žiedais. Nuo liepos iki spalio jis duoda 40 rūšių skirtingų rūšių kaulavaisių, įskaitant migdolus, nektarinus, persikus ir slyvas.

 

Toks skirtingų vaisių rūšių kiekis pasiektas medžiui skiepijant įvairius vaisius, kai kurie iš jų yra šimtų metų senumo, rašo iflscience.com.

 

Pagrindinis medžio vaisių šaltinis yra Niujorko valstijos Žemės ūkio bandymų stoties plantacija, kurią skulptorius ir 40 vaisių medžio išradėjas Samas Van Akenas išsinuomavo išgirdęs, kad sodas turėjo būti nugriautas. Sukūręs chronologinę seką, kurioje kiekviena iš 250 veislių žiedų sužydi viena paskui kitą, keletą jų mokslininkas vis įskiepydavo į medžio šaknų struktūrą.

 

Kai jo medžiui buvo maždaug dveji metai, jis prie medžio pridėjo daugiau veislių. Atplaiša, kurią sudaro medžio dalis su įterptu pumpuru, buvo įskiepijama į medį. Kai ši per žiemą sugyja, šaka atrodo kaip dar viena normali šakelė.

 

Iki šiol buvo užauginta 16 medžių, kurie sugebėjo išauginti po 40 vaisių. Norint užauginti vieną 40 vaisių medį reikia maždaug 5 metų. Kaulavaisiai pasirinkti todėl, kad jų įvairovė didesnė ir juos galima vieną su kitu suderinti.

 

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
emilija

Esu maciusi bet visiskai neatsimenu nes buvau labai maza tikrai atsimenu si medi gana grazus rodos mano mama turi nuotrauka gal jei buvo nufotografavus tada galesiu jum parodyti teisingiau atsiusti

Taip pat skaitykite