Kada nubus kompiuteriai?

Janas Personas (Ian Pearson), vadovaujantis britų kompanijos BT futurologijos skyriui, spėja, kad iki šio amžiaus vidurio žmonės galės perkelti savo smegenų turinį į kompiuterius. Maža to, ateityje mašinos taip pat turės emocijas, o dirbtinė sąmonė – kitas svarbus tikslas kompiuterijoje, praneša PhotonSwarm .

 

„Iki 2050-ųjų turėtų būti įmanoma „išpumpuoti“ Jūsų smegenis į mašiną, todėl mirtis nebūtų baisi problema karjerai“, – savaitraščiui The Observer sakė futurologas. „Jei esate pakankamai turtingas, tai visai realu. Jei ne, turėsite palaukti iki 2075-ųjų ar 2080-ųjų, kuomet tai taps įprastu reiškiniu“.

 

J. Persono teigimu, 45 metai informacinių technologijų srityje yra „velniškai ilgas laiko tarpas“. Apskaičiuoti, kaip sparčiai tobulėja kompiuteriai, nesunku: pagal kompanijos Intel įkūrėjo Gordono Mūro (Gordon Moore) dėsnį, tranzistorių skaičius kompiuteriuose kas kelerius metus padaugėja maždaug dvigubai.

 

Naujausias žaidimų kompiuteris PlayStation 4 yra maždaug 65 kartus galingesnis nei jo pirmtakas prieš penkerius metus ir pasiekia 1 procentą smegenų galimybių. Tuo tarpu šiuolaikiniai superkompiuteriai, tokie, kaip kompanijos IBM mašina Blue Gene, yra daug kartų galingesni ir tikriausiai jau sugebėtų simuliuoti smegenų veiklą.

 

Futurologas turi savo nuomonę ir apie dirbtinę sąmonę: „Ne visi sutinka, tačiau esu įsitikinęs, kad iki 2020-ųjų bus įmanoma pagaminti sąmoningą kompiuterį, turintį superžmogaus intelektą“.

 

Įdomu tai, kad daugiau nei prieš dešimtmetį lygiai taip pat galvojo ir žymus matematikas bei rašytojas Vernoras Vindžas (Vernor Vinge). 1993 m. parašytame veikale jis rašo, kad „per kitus 30 metų turėsime priemones sukurti antžmogiškam intelektui. Netrukus po to žmonių era baigsis“.

 

Autorius: Tomas Knabikas, mokslofestivalis.eu

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
dfdf

dar reik dagyvent iki tiek laiko :DDD

Taip pat skaitykite