Naciai projektavo ginklą, kuriuo ketino deginti miestus ir virinti jūras

Dar ir šiandien tai skamba kaip fantastika, tačiau jau Antrojo pasaulinio karo metais naciai planavo į orbitą iškelti saulės spindulius naudojantį 1,5 km skersmens kosminį ginklą. Gigantiškas veidrodis tarytum milžiniškas didinimo stiklas saulės spindulius sutelktų į vieną Žemės paviršiaus tašką ir galėtų paversti pelenais bet kurį Žemės paviršiaus miestą.

 

Seniai pamirštas straipsnis žurnalo „Life“ 1945 m. numeryje atskleidžia, kaip „JAV kariuomenės technikos ekspertai išsiaiškino pribloškiamą faktą apie vokiečių mokslininkų planus statyti „saulės ginklą“ – gigantišką orbitinį veidrodį, kuris sufokusuotų saulės spindulius į deginantį tašką Žemės paviršiuje“. Naciai vylėsi turėdami tokį ginklą galėsią sudeginti priešų miestus arba užvirinti tam tikrą jūros ar vandenyno plotą.

 

Tokio kosminio ginklo idėjos autorius – pripažintas raketų konstruktorius Hermanas Obertas. Mintis konstruoti tokį ginklą į galvą šiam vyrui šovė dar 1923 m. Skaičiavimai bylojo, kad projekto vertė siektų 3 mln. markių. „Saulės ginklo“ gamybai prireiktų 15 metų. Tikroji kosminio veidrodžio paskirtis būtų taiki – pagal poreikius aprūpinti žmones bet kurioje Žemės vietoje saulės šviesa. Tačiau vėliau H. Obertas tokį įrenginį pavadino ir „ekstremaliu ginklu“.

 

„Manasis kosminis veidrodis būtų nelyginant veidrodėlis moksleivių rankose, kai ant klasės sienų ar lubų jie žaidžia saulės zuikučiais, rašė H. Obertas. – Tačiau netikėtas žybsnis į mokytojo veidą galėtų iššaukti nemalonią reakciją.“

 

H. Obertas – Vokietijoje gimęs ir dirbęs austrų-vengrų kilmės fizikas ir inžinierius. Jis laikomas vienu iš raketų mokslo tėvų, paklojusiu pamatus ateities raketų technologijoms ir astronautikai. Pirmąjį raketos modelį jis susikonstravo dar būdamas keturiolikos.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

1928-1929 m. H. Obertas dirbo Berlyne kaip mokslo konsultantas statant filmą „Moteris Mėnulyje“ („Frau im Mond“). Tiesa, filmuojant šią juostą, vieno eksperimento metu jis apako kaire akimi.

 

1929 m. rudenį H. Obertas, padedamas Berlyno technikos universiteto studentų, paleido pirmąją savo sukonstruotą skysto kuro raketą „Kegeldüse“. Vienas iš talkininkavusių studentų buvo garsusis Wernheris von Braunas, kuris vėliau, Antrojo pasaulinio karo metais, sukurs raketą A4, pasaulyje išgarsėjusią kaip „Fau-2“ („V-2“). Po karo W. von Braunas dirbo NASA.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

1945 m., kai sąjungininkų pajėgos ėmėsi peržiūrėti nacistų karo planus, paaiškėjo, kad nacistai buvo susidomėję H. Oberto siūlymu ir pradėję ieškoti galimybių Trečiajam Reichui statyti veidrodinį ginklą, kuris turėjo būti iškeltas į maždaug 35 800 km aukštį.

 

Žurnalo „Life“ straipsnyje samprotaujama, kad veidrodis į kosminę erdvę veikiausiai būtų gabenamas dalimis. Be to, jame būtų veikusi ir kosminė stotis su 10 metrų skersmens švartavimosi dokais ir hidroponiniais sodais deguonies gamybai – stotyje dirbtų žmonės. Elektros energiją stotis gautų iš saulės energijos generatorių.

 

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
xxx

Jei ne Hitlerio sveikata, karas buut buves veliau, ir tada buut turejes pilnai laiko visiem savo sumanymam ygyvendint, o dabar jam truko TIK LAIKO. Po karo ruskiai su anglosaksais tese ir tebetesia visa tai ko pasieke Hitleris, tik daug slykstesne forma{omeny turiu technogenini progresa}! Hitleris buvo psichuotas, tai faktas, bet kol nebuvo karo vokieciai gerai gyveno kaip niekas ir niekada iki tol! Tvarka buvo, ir tuom vokieciai didziuojas ir tebegyvena ta pacia TVARKOS ir KOKYBES dvasia. Tik yra didesniu jegu kur bando tai sugriaut savo iskrypelisko gyvenimo ir mastymo primetimais.

viliusinas

Blet tie naciai man vis labiau itartini lieka

Garnett

čia ne kiek tu naciu o hitlerio nagai visur prikišta jeigu tik 17 giljotinu turejo berlyno aiksteje 8 zmones bande ji nuzudyti nusauti net susisprogdint sale esant apsidejus granatom bet wis hitleriu pasisekdawo likt gywam o isdawiku nukirsdawo galwa specelei

Garnett

maciau filma naciai ir ateiviai

Taip pat skaitykite