Šimtas turtingiausiųjų galėtų panaikinti skurdą pasaulyje… 4 kartus!

Šimtas turtingiausių pasaulio žmonių 2012 metais uždirbo tiek, kad absoliutų skurdą išnaikinti būtų galima keturis kartus.

 

2012 metais šimtas turtingiausių pasaulio žmonių iš viso uždirbo 240 milijardus JAV dolerių – tiek pinigų užtektų išnaikinti absoliutų skurdą visame pasaulyje keturis kartus, skelbia „Oxfam“ pridurdami, kad ekonominė krizė ir toliau krauna turtus patiems turtingiausiems.

 

„1 procentas turtingiausiųjų per pastaruosius 20 metų savo pajamas padidino 60 procentų, o finansinė krizė tik paspartino, o ne sulėtino šį procesą“, – rašoma naujoje tarptautinės labdaros organizacijos „Oxfam“ ataskaitoje.

 

Pavyzdžiui, prabangos prekių rinka kasmet auga dviženkliais procentais, o tuo tarpu visiškame skurde gyvenantys žmonės privalo išgyventi už maždaug 1,25 JAV dolerio kasdien.

 

Ataskaita „Nelygybės kaina: Kaip turto ir pajamų kraštutinybės kenkia mums visiems“ išplatina prieš kitą savaitę Davose prasidedantį Pasaulio ekonomikos forumą. Joje pasaulio lyderiai raginami iki 2025 metų panaikinti visišką skurdą ir apversti pastarųjų 20 metų tendenciją, kai daugelyje valstybių sparčiai auga nelygybė.

 

„Oxfam“ ataskaitoje rašoma, kad didelis turtas yra neetiškas, ekonomiškai neefektyvus, politiškai žalingas, jis skaido visuomenę ir kenkia aplinkai.

 

Nelygybės problema yra pasaulinė. Pavyzdžiui, Jungtinė Karalystė sparčiai ritasi link tokios nelygybės, kuri buvo Charleso Dickenso laikais. Kinijoje 10 procentų gyventojų gauna beveik 60 procentų visos šalies pajamų. Nelygybė Kinijoje yra dabar panaši į esančią Pietų Afrikoje, kuri yra pati nelygiausia šalis Žemėje. 1 procento turtingiausių JAV piliečių pajamos nuo 1980 metų padvigubėjo nuo 10 iki 20 procentų. O turtingiausių 0,01 procento amerikiečių gaunama pajamų dalis padidėjo net keturis kartus iki šiol nematyto lygio.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Mes nebegalime ir toliau apsimetinėti, kad turto kūrimas keliems žmonėms ilgainiui padės ir kitiems – pernelyg dažnai tiesa būna atvirkštinė“, – sakė „Oxfam“ direktorius Jeremy Hobbsas. Anot jo, turto koncentracija nedidelės dalies žmonijos rankose mažina ekonominį aktyvumą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Ataskaitoje pabrėžiama, kad super-turtingieji kontroliuoja politikus net ir demokratinėse valstybėse, o tai kuria politiką, kuri ir toliau krauna turtus ir taip turtingiems.

 

„Laikas mūsų lyderiams reformuoti sistemą taip, kad ji veiktų visos žmonijos, o ne pasaulio elito labui“, – rašoma ataskaitoje.

 

Rekomenduojami video:


2500
4 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
nuomone

nesamone- panaikintu skurda- ??? totali nesamone- kaip? ziuretu kad skirtus pinigus isleistu ne naujoms masinoms ir ne marichuanai ar kokie ten narkotikai…. nesamone ir tiek. duok jam 2000 $ per menesi mums tai geri pinigai bet kitam iki menesio galo neuzteks- ismetys ir vel gale menesio ksurdiuz…

martyr

skurdą panaikintų, tai dar daugiau prisiperėtų.

inkognito

Jei neturi prezervatyvo,vyras ir kitaip gali santykiauti su moterimi ir ją apsaugoti nuo pastojimo. Svarbiausiai turėti kažkiek smegenų galvoje ir atsakomybės už savo veiksmus. Negrai aplamai nepratę net taupyti,jie yra vienadieniai ir tikisi kad ir rytoj tą patį gaus iš gamtos ką gavo šiandien,jie net neįsivaizduoja kas tai yra taupymas ir atsargų kaupimas,juk baltieji jiems viską turi atvežti,o jei ne tai peilį jiems į nugarą… Na o gamta jau yra tokia noriu šiandien duodu o rytoj pačiulpk šaką…Tada ir pradėda rėkti ant viso pasaulio kad jie badauja ,kad 100 turtingūjų galėtų 4 kartus išnaikinti neturtą ir t.t. Turtingieji tik 4… Skaityti daugiau »

inkognito

Deja pasaulio skurdą išnaikinti negalima uždarbiais. Pirmiausiai skurstantys privalo pakeisti mastyseną ir gyvenimo būdą,jeigu jie nesinaudodami prezervatyvais į pasaulį prileis tiek savo atžalų kad žemė nebus pajėgi jų išmaitinti,duok pinigų kiek nori,jie taps beverčiai. Už pinigus gali pamaitinti badaujantį vieną kartą,bet jei nori aprūpinti jį visam jo gyvenimui,išmokyk amato ,sukurk darbo vietą ir išmokyk atsakingai mylėti moteris.Kiekvienas atsakingas žmogus turi atminti kad turi ne tik savo teises bet ir pareigas,prieš mylimus žmones,vaikus ir artimuosius. tada bus galima išnaikintiskurda kai visi elgsis ir bus atsakingi,o nemastančius ir piktybiškus asmenis būtina ne sodinti į kalėjimus ir maitinti juos visų bendromis pastangomis bet… Skaityti daugiau »

Ishiki

Kaip tu manai, kodel ten butent taip? Paziureciau kaip is 1 $ per diena tu dar prezervatyvus pirktum? Taip jie tokie, bet tikrai ne del to kad masto kitaip, mastymas priklauso nuo aplinkos kokia 80%. Jei nuo mazens nemato kitokio pasaulio, tai ka kalbeti dar galima? Del susaudymo 100% pritariu, tik irgi reikia sverti.

Ishiki

Ok… Daleiskim neiperkama jiems tos apsaugos priemones,bet juk mastantis zmogus gali ir be to apseit… Tegul ismoksta laiku istraukt…

Taip pat skaitykite