Kaip pasikeis pasaulis per 20 metų?

JAV mokslininkas Raymondas Kurzweilas, garsėjantis įspūdingomis futurologinėmis pranašystėmis, Kalifornijoje (JAV) vykusioje DEMO konferencijoje pažėrė naują pluoštą savo įžvalgų. Žurnalas „Forbes“ jį yra pavadinęs „galingiausia mąstymo mašina“.

 

Balso atpažinimo, dirbtinio intelekto ir kitose kompiuterių pritaikymo srityse dirbęs R. Kurzweilas yra kelių knygų apie ateitį keičiančias technologijas autorius ir vienas iš Singuliarumo universiteto steigėjų. Kalbėdamas DEMO konferencijoje, jis įvardijo svarbiausius technologinius žmonijos pasiekimus, kuriuos, jo manymu, galėsime pamatyti per artimiausius 20 metų.

 

Pasak mokslininko, žmogaus smegenys įgys kompiuterijos „debesų“ sistemų bruožų, dėl to bet kokiu amžiaus tarpsniu bus galima mokytis vis naujų dalykų. Nauji pasiekimai neurobiologijoje suteiks mums galimybę ištrinti prisiminimų fragmentus. Be to, žmonės visą laiką jausis tarsi gyventų patobulintoje tikrovėje.

 

Iki 2029 metų žmonių ir skaičiavimo mašinų intelektas susilygins, prognozuoja R. Kurzweilas. Maždaug 2030 m. bus plačiai naudojami nanorobotai, kurie galės atstatyti ir apsaugoti žmogaus organus, tad žmonės bus sveikesni ir protingesni. Per artimiausius 20 metų labai išplis 3D spausdinimo technologija: žmonės bendrojo naudojimo 3D spausdintuvais galės pasigaminti norimų drabužių ir daiktų.

 

Mokslininko manymu, per artimiausius 25 metus kompiuteriai bus sumažinti iki kraujo ląstelių
dydžio ir galės prisijungti prie žmogaus smegenų be chirurginės operacijos. Iki 2045 m. žmonija esą pasieks „technologinio singuliarumo“ būseną, kai technologijos leis kurti žmogaus galimybes pranokstančius dirbtinius intelektus, o žmonės ir mašinos bus glaudžiai integruoti tarpusavyje.

 

Kiek anksčiau R. Kurzweilas buvo patraukęs pasaulio žiniasklaidos dėmesį, kai pareiškė, jog neįtikėtini genų inžinerijos, nanotechnologijų ir medicinos pasiekimai jau po 20 metų leis žmonijai pasiekti nemirtingumą. Jo manymu, atsižvelgus į tokius įspūdingus pažinimo plėtros tempus, teoriškai per 20 artimiausių metų visus gyvybinės svarbos žmogaus organus bus galima pakeisti pasitelkus nanotechnologijas.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Savo teoriją pavadinęs Spartėjančios grąžos dėsniu, mokslininkas tvirtina, kad ne tik jis, bet ir kiti jo kolegos dabar tiki, kad maždaug po 20 metų žmonija jau turės priemonių, kaip būtų galima perprogramuoti akmens amžiaus senumo „programinę įrangą“, veikiančią žmogaus organizme, kad ji galėtų sustabdyti kūno senėjimą.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

„Nanotechnologijos mums leis gyventi amžinai“, – tvirtina mokslininkas.

 

„Per artimiausius 25 metus mes galėsime dalyvauti olimpinio sprinto rungtyse nė karto per 15 minučių neįkvėpdami arba išbūti iki 4 valandų panėrę po vandeniu be deguonies baliono“, – sakė jis.

 

Esą tie žmonės, kurie dar nesinaudos bioninių širdžių pranašumais, ištikti infarkto galės ramiai atvykti pas gydytoją, kuris atliks nesudėtingą operaciją – jų gyvybę saugos kraujyje esantys nanorobotai. Nanotechnologija, pasak R. Kurzweilo, taip išplės žmonių intelektines galimybes, kad knygos bus rašomos „per minutes“.

 

O jei žmonės norės „persijungti“ į virtualios tikrovės režimą, nanorobotai išjungs neuroninius smegenų signalus ir perkels mus ten, kur tik panorėsime. „Virtualus seksas taps visiškai įprastu dalyku, o kasdieninio gyvenimo situacijose matysime smegenyse generuojamas hologramas, kurios paaiškins, kas dedasi“, – prognozavo futurologas.

 

Rekomenduojami video:


2500
11 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
jo

jai bus yrodyta sielu nemirtingumas .dievas.kazin ar kas nores sioje zemeje taip ilgai gyventi.juk nusimetus kuno apvalkala galima skraidyti kur panorejus patirti dievo besalygine meile.

Mokytojo...Mokyne...

As manau to nebus. Greitai i zeme gris teiseti jos valdovai ir gyventojai o jums visiems bus galas. Bet jeigu tikrieji dievai pamatys kad jus tuoj ir patys susinaikinsite( o tai labai tiketina kad ivyks gan greitai) jie pasiims visus tuos kurie jeis tiki ir suteiks tikra ju verta gyvenima o kitus tokius gobsuolius kvailius paliks ramybeje ir leis issizudyt…. As savo valdovams padesiu…

cloudia

Žmonės, kurdami naujas technologijas palieka dvasinį kelią, kuris yra svarbiausias jų gyvenime.Žmonės turi siekti Dvasinio tobulėjimo ,o ne ,, patogių” technologijų, kurios suteiktų metearialų pasitenkinimą.

--

Be oro išbūnu 1m 5s :)

druk

Na Na kazin kaip bus su zmoniu pertekliumi zemeje musu ir taip per daug o jai dar giventume po koki 150m tai kiek musu butu 20miljardu ir kur visi tilptume
Na nesitikekite tokiu daliku nes ir dabar stengiasi sumazinti zmoniu kieki zemeje su visokiu virusu,GMO ir maisto papildu pagalba elitui nereikia daug vergu

Kalbokas

to Anonymous
Nelauk nes nesulauksi.

Šešėlis

Technologijos tiek išsiplėsti laisvai gali. Bet labai gaila, kad žmonija traukia technologijos keliu. Dvasinį kelią visiškai pamiršdama. Aišku tikiu, kad bus tokiu, kuriems tos technologijos bus nė motais.

antanas

Per 20? 100 mažiausia šitiem įgyvendinimam.

Sirijus

tu ne futurologas, todel ne tau sprest. technologijos vystosi dideliu greiciu, todel visai tikiu, kad po 20.

Nesvarbu

Nks siaip negali sprest kada musu technologijos taip isaugtu bet siaip pagalvojus greitai pleciasi bet tokios technologijos kaip aprasyta nemanau kad per 20metu taip issiplestu

Sirijus

… o jei padetu vistitis jom? kazi ar reiktu 20ties?

grazka

to Anonymous
tu cia?

grazka

Visiska tiesa! tik bicas uzmirso pamineti, kad technologijomis gales pasinaudoti 100 miliijonu kuriems dirbs ir tarnaus milijardas tarnu.kur bus likusieji palieku speti jums.

Taip pat skaitykite