Gruodžio 21-oji – pabaigos ar naujos pradžios diena?

Vienas iš 10 žmonių su baime laukė gruodžio 21-osios, dienos, kuri turėtų žymėti pasaulio pabaigą, skelbia naujienų tarnyba BBC.

 

Šią datą paskelbė senovės majai, tačiau dauguma žinią pavertė niekine.

 

Interneto, Holivudo ir žiniasklaidos dėka, pasaulio pabaigos pasaka tapo bene žinomiausia žmonijos istorijoje.

 

Pastaruoju metu įvykę uraganai, neramumai Artimuosiuose Rytuose, informacija apie mistinių planetų skriejimą žemės link, visa tai esą yra „įrodymai“, kuriuos dar senovėje numatė majai.

 

Naujienų agentūros „Reuters“ duomenimis, vienas iš 10 žmonių dėl šios dienos jaučia nerimą.

 

Rusai buvo tokie sunerimę, kad Ekstremalių situacijų ministerija viešai paskelbė paneigimą, jog pasaulio pabaigos nebus. Tiesa, naktį iš ketvirtadienio į penktadienį Stalino bunkeryje buvo surengtas pasaulio pabaigos vakarėlis. Turtingiausieji maskviečiai, sumokėję po 30 tūkst. rublių (2 537 litus), galėjo apsistoti bunkeryje, įrengtame 65 metrų gylyje po žeme.

 

Jame yra konferencijų salė, restoranas, klubas, pobūvių salė. 300 žmonių talpinančiame bunkeryje svečiai dalyvauja parą truksiančioje programoje „Galimybė išgyventi“.

 

Tiesa, kai kurių šaltinių duomenimis bilietas į bunkerį kainuoja 16 000 dolerių, VIP klientams – 48 000 dolerių, o vaikams iki 7 metų įėjimas nemokamas. Jei pasaulio pabaiga neateis – pusė bilieto kainos bus grąžinta.

 

Pietų Prancūzijos Biugarašo miesto valdžios institucijos uždraudė lankytis ant kalno, kuris esą padės sėkmingai išgyventi pasaulio pabaigą. Baiminamasi, kad per žmonių antplūdį nebus išvengta nelaimingų atsitikimų.

 

Mažam miesteliui, kuriame tėra vos dvi gatvės, toks žmonių dėmesys netikėtas. Apylinkėse užpildyti visi viešbučiai. Policija jau įrengė patikros postus ir ketina riboti žmonių skaičių.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Valanda kelio nuo majų griuvėsių tikintieji susirinko Meksikoje, Medridos mieste. Dar viena stebuklinga vietove, kuriai esą pasaulio pabaiga negresia, tapo kalnas Serbijoje. Apylinkėse laisvų viešbučių seniai nėra, nors žmonės vis dar skambina ir klausia, ar gali atvykti, daugelis nori atkeliauti grupėmis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Apokalipsei ne vienas rengėsi Ir Amerikoje. Apskritai visame pasaulyje siūloma slėptis ne viename bunkeryje, šventovėje arba bare.

 

BBC teigia, kad visose vietovėse susirinkę gausybė žurnalistų, atvykusių stebėti žmonių sujudimo.

 

Kur tie tikintieji?

 

Tačiau kaip skelbia „BBC“, aptikti tikinčių pasaulio pabaiga – sudėtingas uždavinys. Publikacijos autorė Jane Little dar prieš gruodžio 21-ąją ieškojo besirengiančių pasaulio pabaigai, kreipėsi į bunkerių statytojus ir net šamaną. Galų gale susisiekė su Morandiru Armsonu, Australijos mokslininku, tyrinėjančiu Naujojo amžiaus judėjimą, religiją, istoriją.

 

„Jei jūs man pasakytumėte, kad yra daugiau nei 5 000 žmonių, kurie nuoširdžiai tiki pasaulio pabaiga, o ne tiesiog jaučia abstrakčią baimę, aš nustebčiau“, – sakė jis ir pridūrė, kad tokie bailiai veikiausiai dabar stipriai apsiginklavę, pasislėpę ir žurnalistams nepasiekiami.

 

Padidėjusi baimė šiai dienai, jo ir kitų ekspertų nuomone, yra kone vien dėl interneto poveikio.

 

O kaip viskas prasidėjo?

 

1987 metais Jose Arguelles, vyras, didžiąją gyvenimo dalį skyręs majų kalendoriaus studijavimui, surengė fiestą, panašią į „Woodstocko“ festivalį. Šventė pritraukė dešimtis tūkstančių žmonių iš viso pasaulio.

 

Manoma, kad būtent šį įvykį galima laikyti Naujojo amžiaus judėjimo pradžia, kuris siejamas su sąmonės transformacija, o būtent ši transformacija esą turėtų būti visiškai įgyvendinta iki 2012 metų pabaigos.

 

Pasak knygos „2012: Majų pranašystė“ autoriaus Danielo Pinchbecko, renginyje siekta sukurti meditacijos ir prisijungimo prie švenčiausių žemės vietų atmosferą.

 

Pats knygos autorius teigia, kad 2012/12/21 yra „esmės viršūnė“ – tai visa ko nauja, dar labiau apsišvietusios civilizacijos amžiaus pradžia, o ne visos civilizacijos pabaigos taškas.

 

„Yra gana aišku, kad majų sistema 2012 gruodžio 22 dieną numato naujo kalendorinio ciklo pradžią“, – sako „Dievų antspaudai“ autorius Grahamas Hancockas.

 

Jo teigimu, senovės majai buvo šamanai. Tie, kurie paliko mums šį kalendorių siuntė užuominą, jog vienam ciklui pasibaigus, prasidės kitas.

 

Žiemos saulėgrįža

 

Kai kurie mano, kad majai mums siuntė įspėjimą. Šiuo metu žvelgiant į gamtos reiškinius, uraganus galima matyti daug destrukcijos ir esą tai yra pasaulio pabaigos ženklai. Naujojo amžiaus judėjimo nariai visuotinį atšilimą laiko didžiausia grėsme mūsų planetai. Tačiau šio judėjimo gretose nemažai optimistų. Svarbiausia, jų teigimu, kad mes patys galime pasirinkti, kokiu keliu pasaulis risis toliau. Būtent darydami gerus darbus žmonės gali paskatinti visos žmonijos sąmonę, sako Australijos mokslininkas Morandiras Armsonas.

 

Šis mėnuo krikščionims yra advento laikotarpis. Jo metu žmonės raginami skaityti religines knygas, kuriose galima aptikti informacijos apie tai, kaip atėjus pasaulio pabaigai nedorėliai bus nubausti. Tačiau gruodžio 21-oji niekur neminima, nors kai kurie tiki, kad Apreiškimo knyga sietina su šia data.

 

Gruodžio 21-oji, pasaulio pabaigos diena, siejama su kita gražia data – žiemos saulėgrįža. Tai metų laikotarpis, kuomet Saulė pasiekia minimalų aukštį zenite. Tai trumpiausios dienos ir ilgiausios nakties metuose laikotarpis. Ši data daugelyje kultūrų simbolizuoja tamsą ir šviesos atsinaujinimą.

 

Rekomenduojami video:


2500
10 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
valdis

Mes visi savo svajonėmis bei darbais kuriame ateitį šioje žemėje. Išpranašautų “pasaulio pabaigų” buvo ir anksčiau, ir manau, tai nėra vien pigios sensacijos reikalas – galbūt yra žmonių (ar kitų būtybių) kurios to trokšta. Matyt jie (ar jos) nori, kad mes savo baimėmis, mintimis ir neapgalvotais poelgiais tą pabaigą kuo greičiau priartintumėm. Išnykus žmonijai, jos vietą po kurio laiko užimtų kitos gyvybės formos. Ir jei pasaulio pabaiga pas mus neskuba, vadinasi, mes dar verti gyventi, dar turime šansą…

siaip

Nuo šiol nebetikiu jokiomis pasaulio pabaigomis. Jei kažkas ir vyksta, tai dvasiniame plane. O kad kažkas gali būti fiziniame plane – nesitikiu. Šį kartą labai laukiau 2012 galo ir taip tikėjausi, kad tikrai bus kažkas naujo. O dabar supratau, kad mūsų būtis priklauso tik nuo mūsų pačių, o visos pranašystės yra bereikšmės. Pranašas gali matyti vieną iš įvykių. O juk iki to laiko įvykiai gali n kartų pasikeisti ir bus visai ne tai, kas buvo pranašauta. Būtų galima pranašauti artimą ateitį, kas bus už savaitės, mėnesio. O kai pranašai bando pamatyti, kas bus už 1000 metų ar pan., tai jų… Skaityti daugiau »

halahalasas

o kaip gi cia niekas nepaminejo, kad kazkokie indenai kaip majai gincijosi kad ta pabaiga bus 23d…

aa

nu nzn … 12:03 vilniui kolkas ramu , nei vejelio

krabas
lal

pirmi du komentatoriai visiski idijotai, o dad didesni idijotai kurie uzdejo + :D

marcius

gal mes jau atsikeleme negyvi? jog pasaulio pabaiga turejo ivykti val ryto

Flagmanas

7 vakaro bus pasaulio pabaiga

..

pala, tuoj numesiu kokį asteriodą

:(

Kodel laikrodi isemet? tai ka, nieko neivyks? :(((( o as taip tikejaus :(((

Vytautas

Gal aklas esi? Yra tas laikrodis…

Taip pat skaitykite