Ledyno tirpimas gresia mūsų planetos sunaikinimu?

Didžioji Grenlandijos ledynų dalis ištirps jau iki šio mėnesio pabaigos, pareiškė NASA specialistai. Mokslininkai fiksuoja beprecedentiškai greitą ledo tirpimą. Vos per keturias dienas ledynas nutirpo 97 proc. Ištirpusi ledo sala pajėgi sukurti apokalipsę ir tiesiogine to žodžio prasme sunaikinti viską mūsų planetoje. Šį klausimą analizuoja kommersant.ru.

 

Petermano ledynas Grenlandijoje atkreipė į save dėmesį prieš keletą dienų, kai nuo jo atskilo 120 kvadratinių kilometrų gabalas. Tai įvyko tiesiog stebint turistams. Filmuota medžiaga akimirksniu paplito internete. Tai – jau antrasis ledkalnis, atsiskyręs nuo ledo salos. Prieš dvejus metus nuo Petermano atskilo dar vienas didelis gabalas – 260 kvadratinių kilometrų, tai yra pusantro karto daugiau už Lichtenšteino plotą. Šis gabalas dabar dreifuoja tarp Grenlandijos ir Kanados.

 

Dabar mokslininkai stebi stiprėjantį paties Petermano ledyno tirpimą. Ledas tirpsta du kartu greičiau, nei yra įprasta. Dar ne karto per 30 metų Petermano stebėjimo ekspertai nematė nieko panašaus. NASA jau pavadino padėtį ypatingai pavojinga. Pirmiausiai tenka gelbėti laivus, kurie plaukia pavojingame regione, teigė geografas Stephanas Carstenas.

 

„Mes įprastai žinome laivų maršrutus ir suvokiame, kur yra pavojingos vietos, kurios susiformuoja dėl ledynų tirpimo ir didelio ledkalnių kiekio atsiradimo aplinkiniuose vandenyse. Disponuodami pačia šviežiausia informacija šiuo klausimu, mes susisiekiame su laivų kapitonais ir įspėjame juos apie aplinkybes“, – teigia jis.

 

Įprastai vasaros mėnesiu ledynas tirpsta maždaug 50 proc., tačiau šiais metais tirpimas įgavo katastrofišką mastą. Ledas ištirpo net aukščiausioje ir šalčiausioje Grenlandijos vietoje – tyrimų stoties „Summit“ rajone. Mokslininkai iki šiol negali suvokti, kas vyksta, prisipažino Maskvos universiteto mokslininkas Aleksejus Vlasovas.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

„Yra versija, kad tai – viena iš globalaus atšilimo stadijų ir vienas iš rodiklių, kad šis procesas vyksta greičiau nei, tarkime, per pastaruosius penkerius-septynerius metus. Tačiau yra ir mokslininkų, kurie mano, kad šiame procese yra tam tikras cikliškumas, ir nevyksta nieko, išeinančio iš įprastos gamtinės aplinkos būsenos šiame regione rėmų“, – aiškina jis.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Dauguma ekspertų planetai prognozuoja greitą mirtį. Po Petermano ledyno tirpimo pajudės sluoksniai, smigę nuo ledo svorio. Tarp Šiaurės Amerikos ir Eurazijos plokščių susiformuos didžiulis plyšis. Ten subėgs tonos vandens, kurios pasieks aukščiausiąją Žemės mantijos dalį. Tai bus panašu į milžinišką įkaitintą keptuvę, ant kurios papurškė šalto vandens. Per Žemę pradės eiti cunamiai, pakeliui naikinantys viską. Kada tai įvyks, po dviejų metų ar po 20, nėra aišku, tačiau aišku tiek – katastrofa neišvengiama, įsitikinę geografijos mokslų kandidatas akademikas Nikolajus Žavrinas.

 

„Prasidės milžiniško dydžio cunamiai, kurie tęsis tūkstančius kilometrų, palies visą Rusiją, nuo vieno krašto iki kito. Tačiau, žinoma, ne tokiu mastu kaip, tarkime, Didžiąją Britaniją, kuri bus tiesiog nuplauta ir visiškai sunaikinta, kaip ir didžioji dalis Šiaurės Amerikos“, – prognozuoja mokslininkas.

 

Rekomenduojami video:


2500
8 Comment threads
3 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Davala

kas tas harp ginklas?

Anomalija
Gytis

ariogala , jej taskyt tai tau ant veido :))

Gytis

nepykit nesusilaikiau :)

stezano

iliuminatai to neleis

ponaitis-deskalteris

o gal jie ta skatina kad kaip viename straipsnyje parasyta kad liktu tik 1 mil.zmoniu?

Gedas

Gal kur galima suzinoti apie harp ginkla placiau ?

a.

Natūralus gamtos ciklas…

f1

Pritariu Gyciui, kad gali buti ir harp’o darbas, is kitos puses Harpas pats galingiausias pasaulio ginklas kuris dirba su elektros energija. Su Harpu galima padaryti tiek kad oho oho kad zeme butu kaip monu kose :) Harpas ne pramanas o teisybe

Ariogala

Gytį, o tu su savo harp ginklu tik klaviaturos neaptaskyk.

Gytis

jeigu jau kalba apie cunami tai reiskias jis ir bus :) paims amerikonai panaudos koki harp ginkla ,nuplaus kokia sali su cunamiu sumazins zmoniu skaiciu ir visa kalte suvers ledynams,nes jie istirpo ir sudare cunami :))

Taip pat skaitykite