12 žmogaus gyvenimo etapų

Pagal Rytų horoskopą, yra dvylika metų ženklų ir dvylika žmogaus gyvenimo etapų. Naujas etapas – naujos problemos, nauji gyvenimo diktuojami uždaviniai.

 

Pasak rytiečių, kiekvieną šių etapų globoja tam tikras gyvūnas: gaidys,beždžionė, drakonas ir kt. Perskaitykite šių dvylikos gyvūnų ženklų aprašymus ir sužinokite, kokiame etape esate, kokias problemas lemta dabar spręsti ir kas dar laukia ateityje.

 

Gaidys (Nuo gimimo iki 3 metų)

 

Kūdikis (kaip ir jo metų atstovas gaidys) apdovanotas puikia reakcija, imlumu ir minties greitumu. Juk kiek darbo reikia nuveikti, kiek visko išmokti, perprasti, patirti! Per tuos pirmuosius gyvenimo metus mažylis tiek visko įsidėmi, patiria ir išmoksta, kiek vėliau nepajėgs per visą likusį gyvenimą. Gaidys – logikos ženklas. Jis gyvena pagal tam tikrą grafiką. Taip pat kūdikis yra valdomas gana tiksliai veikiančių fizinių refleksų (laikas valgyti, laikas miegoti ir pan.). Ir Gaidys, ir jo globotinis – tarsi gyva emocija. Jautriai reaguoja į aplinkinių balso tembrą ar net jausmo virpesį. Jo ryšys su pasauliu – balsas ir klausa. Užtat pirmaisiais žmogučio gyvenimo metais labai svarbu su juo švelniai bendrauti, rodyti kuo daugiau jausmų, kalbėtis.

 

Beždžionė (Nuo 1 iki 3 metų)

 

Mažylis iki trejų – tipiška beždžionė. Mielas, smalsus, prieraišus. Jis atranda pasaulį, kupiną įvairių daiktų, spalvų… Lygiai kaip ir beždžionė viską nori pačiupinėti, paragauti. Beždžionei, skirtingai nei Gaidžiui, svarbiau ne emocija, o gyvas potyris. Šiuo gyvenimo tarpsniu pradeda formuotis pirmoji atmintis. Tačiau ji dar kūdikiška, fragmentinė. Tarsi padrikų paveislėlių kaleidoskopas. Nuoseklumas beždžionei nebūdingas. Svarbiausia judėti, krutėti ir kuo daugiau ištyrinėti. Visgi nepaisant tokio uolaus aktyvumo. Beždžionės tarpsnio žmogutis – tikrų tikriausias intravertas. Jam kompanija nereikalinga, pasaulį tyrinėti ir judėti pirmyn trokšta pats vienas. Beždžionės etapas pats tinkamiausias ugdyti mažylio fizinę ištvermę ir ambicijas. Tik reikėtų nepamiršti, jog Beždžionė, be visa ko, dar ir garbėtroška – jai būtina bent kartais jaustis pranašesnei ir nugalėti.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Ožka (Nuo 3 iki 7 metų)

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Kad ir kaip atstatytų ragus mažasis ožiukas, tai – tik poza. Suprantama, tai, kas vyksta su mažyliu per šį amžiaus tarpsnį, ne itin malonu. Lipšnusis, žaismingasis smalsuolis virsta kaprizingu pesimistu, sunkiai tramdomu išdykėliu. Ištirinėjęs pasaulį, intuityviai nujaučia, kad lengviausia viską išsikovoti atstatytais ragais. Visgi nepamanykite, jog mažylio triukšmavimas – tuščias kaprizas. Jis provokuoja, nori išbandyti, kiek gali sau leisti. Svarbiausias Ožkos amžiaus mažylio tikslas – perprasti pasaulį. Jo jautrumas ir imlumas tuo metu maksimalus. Štai dėl ko tiek ašarų ir kaprizų. Jeigu būsite jautrūs ir leisite mažyliui paverkti dėl jo mažų nusivylimų ir skausmų, jis užaugs jautrus ir užjaučiantis. Pagrindinė elgesio su Ožkos amžiaus vaiku taisyklė: nepriekaištaukite (jo sąžinė dar “negimė”), viską paverskite linksmu žaidimu.

 

Arklys (Nuo 7 iki 12 metų)

 

Ką gi, metas ūgtelėjusį žmogutį “kinkyti” į pareigas. Toks jau tas Arklys – darbo ir valios ženklas. Tai būtent tas tarpsnis, kada būtina vaikui pranešti, kad šalia žodžio “noriu” yra dar ir ne itin malonus žodelis “reikia”. Tai radikaliai naujos patirties metas. Žmogus atsiduria prie sąmoningumo ir savarankiškumo ribos. Atsisveikinęs su nežabotų emocijų pasauliu, pradeda suvokti, jog yra pajėgus ne tik reikalauti, bet šį tą nuveikti ir pats. Tokios savybės kaip valia, atsakomybė, sąžinė formuojamos būtent tarp 7-12 metų. Paskui jau šaukštai po pietų…

 

Jautis (Nuo 12 iki 17 metų)

 

Metai nuo 12 į 13 – tai tarsi šuolis per prarają. Keičiasi viskas: ideologija, fiziologija, psichologija. Jei trylikametė atžala nukabino nuo sienos plakatą su B.Spears ir pasikabino Eminemą – ne šiaip skonio permaina. Kaip tik Jaučio periodu viskas ir prasideda – žmogus turi apsiprasti su besikeičiančiu kūnu, pirmaisiais meilės ir seksualumo proveržiais. Jautis – dvylipumo ir impulsyvumo ženklas. Fiziškai žmogus lyg ir pasiruošęs seksualiniam gyvenimui, bet emociškai… Bus geriau, jei šią patirtį atidės bent iki 17 metų. Taigi Jaučio etapas siautėjančiomis hormonų audromis užbaigia vaikystę.

 

Žiurkė (Nuo 17 iki 24 metų)

 

Žiurkės periodas nuo savo kelio nušluoja visus tabu. Širdis atlapota meilei. Jei seksualiniai pojūčiai tada nerealizuojami, kaip pasakytų Z.Freudas, jie sublimuojasi į kitokią veiklą. Taigi gal Žiurkės periodas pagimdys dar vieną mokslininką arba… seksualinį maniaką. Kita vertus, šio amžiaus jaunuolio meilė nebūtinai kūniška. Jis gali pamilti muziką, mokslą, tėvynę… Beje, Žiurkės tarpsnis ne vien meile gyvas. Šis gyvūnas dar ir smalsumo simbolis. Štai dėl ko 18-24 gyvenimo metai – geriausias amžius siekti mokslo aukštumų.

 

Šernas (Nuo 24 iki 31 metų)

 

Šerno etapas primena į visas puses vandenyje sverdėjantį burlaivį. Kur papučia vėjas, ten ir pakrypsta burės. Vieną dieną norisi piešti, rašyti eiles ar groti gitara, kitą kurti savo verslą, įgyvendinti ambicingus planus, tapti garsenybe. Žmogus jau lyg ir turi įvairių žinių, yra subrendęs rimtiems darbams, bet… vis dar neradęs savęs. Tai viena didžiausių gyvenimo kryžkelių, paieškų metas, tarsi paskutinis šansas suvokti savo pašaukimą. Šerno blaškymasis yra būtinas, kad išbandęs viską atrastum tai, kas prasminga, skirta būtent tau. Šis tarpsnis tarsi tramplinas į brandaus, nuovokaus ir stabilaus žmogaus gyvenimą.

 

Šuo (Nuo 31 iki 42 metų)

 

Šuns periodas kažkuo panašus į Arklio. Po blaškymosi į žodyną vėl grįžta žodis “pareiga”. Metas šuniškai ištikimybei ir pastovumui. Šeima, vaikai, karjera – štai kas “užprogramuota” šiame etape. Jei tos programos neįvykdytos šiame etape, galimas dalykas, paskui tam jau neliks laiko ar užsispyrimo. Tiesa, Šuns valia neprilygsta Arklio, bet jos užteks įveikti svarbias gyvenimo užduotis. Šuns amžius vyrui yra pats pikas, pajėgumo viršūnė, moteriai, kuri iki tol dažniausiai truputį atsilikdavo ar buvo šešėlyje, 35-40 metų – lemiamas laiptelis į viršūnę.

 

Gyvatė (Nuo 42 iki 55 metų)

 

Gyvatė – vertybių perkainojimo etapas. Moterims šis amžius dažniausiai antrosios jaunystės, pakilimo metas. Vyrams – amžiaus vidurio krizė. Jie staiga suvokia, jog jų aukso amžius baigiasi ir netrukus privalės pjedestalą užleisti kitiems. Štai kodėl vidutinio amžiaus moterys staiga vėl ima rūpintis savimi, įsitaiso meilužį, o vyrai itin kruopščiai dangsto plikę, pradeda lankytis sporto klubuose ir lakstyti paskui jaunas merginas. Gyvatė – dvasios drumstikė, žmogus niekaip neatsikrato egzistencinio nerimo. Tai periodas, kai reikia apsispręsti, kokiu keliu toliau eisi: dvasingumo ar emocinės degradacijos.

 

Drakonas (Nuo 55 iki 70 metų)

 

Gyvatės sujauktas dvasios pasaulis artėjant septyniasdešimties link po truputį rimsta ir vėsta. Drakonas – solidžios, neišmušamos iš vėžių išminties simbolis. Septyniasdešimtmetis dėl garbaus solidumo dar vadinamas “vadovo” amžiumi. Patirties, žinių ir išminties su kaupu, tik… viena smulkmena – Drakonui trūksta polėkio ir lankstumo. Taigi, šiuo periodu visuomeniškų ambicijų geriau atsisakyti. Viena, kas dar liko. – atrasti prarastą ryšį su Dievu. Jei pastebėjote, būtent šiuo tarpsniu žmogus tampa vis labiau dievobaimingas.

 

Katinas (Nuo 70 iki 85 metų)

 

Katino periodas beveik analogiškas Ožkos tarpsniui. Žmogus vėl tampa reiklus protestuotojas, sentimentalus verksnys, įnoringas ir kaprizingas. Taip jis tarsi bando protestuoti prieš bandančius jį “nurašyti” artimuosius arba pranešti, jog jis dar čia, dar trokšta būti mylimas, gerbiamas ir reikalingas. Skirtingai nei mažas ožiukas, kuris mokosi pažinti pasaulį, Katinas mokosi, kaip neprarasti ryšio su juo. Dėl tokio amžiaus žmonės traukiasi į prisiminimus, ypač jaunystės, kai buvo aktyvūs pasaulio ir savo gyvenimo kūrėjai. Tai teikia jėgų neprarasti ryšio su gyvenimu, laukti naujų įvykių.

 

Tigras (Nuo 85 iki …)

 

Dabar jau galima ramiai atsikvėpti. Visi etapai praeiti ir nugyventi. Lieka vienintelis. Paskutinis. Tiesą sakant, nedaug kam tenka patirti Tigro jėgą. O gaila – tai gilios filosofijos periodas, dvasingumo aukštuma. Tigras – aukščiausios valios ženklas. Kam tokiam senukui reikalinga valia? Žinoma, produktyviam darbui, ir nesistebėkite. Tarkim, Arklys mokosi dirbti, kad ateityje būtų produktyvus, Šuo dirba, kad įvykdytų gyvenimo programą, na, o Tigras mokosi dirbti be kūno ir be proto. Jis mokosi dirbti sielai. Tai tarsi pasiruošimas kelionei į amžinybę

Rekomenduojami video:


2500
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
NEXO

Jo man irgi jautis

katema

o kur dingo kiskio mettai?

Artelis

Mano atitiko beveik tiksliai (Šernas)

Taip pat skaitykite