Kas nutiktų įkritus į juodąją skylę?

Juodosios skylės be jokios abejonės yra vieni keisčiausių objektų visatoje. Jos tokios masyvios, jog gali smarkiai iškreipti laiką ir erdvę.

 

Jos tokios tankios, kad jų centrai vadinami „taškais begalybėje“, bei visiškai juodos, nes iš jų negali ištrūkti net šviesa.

 

Tad nenuostabu, jog dauguma žmonių svarsto, kaip viskas būtų tokioje juodojoje skylėje apsilankius.

 

Tačiau akivaizdu, kad tai nėra rami vieta atostogoms, rašo lifeslittlemysteries.com.

 

Jei žengtumėte į juodąją skylę, jūsų kūnas labiausiai primintų „dantų pastą, spaudžiamą iš tūbelės“, teigia astrofizikas Charlesas Liu, dirbantis Amerikos gamtos muziejaus Hayden planetariume.

 

Anot jo, kai objektas peržengia juodosios skylės „įvykių horizontą“, tašką – kelio atgal nebėra. Tokios pat jėgos Žemėje sukelia potvynio ir atoslūgio bangas vandenynuose. Traukos jėga didėjant atstumui mažėja, taigi Mėnulis tą Žemės pusę, kuri yra arčiau jo, traukia šiek tiek stipriau nei esančią toliau, o dėl to Žemė į Mėnulio pusę šiek tiek išsitempia. Sausuma yra tvirta, taigi ji beveik nejuda, o vanduo Žemės paviršiuje yra takus, taigi jis teka palei pailgėjusią ašį. „Tai potvynio ir atoslūgio bangų sąveika“, – aiškino astrofizikas.

 

Kylančios potvynio bangos – ramus vaizdelis, kuris juodosioms skylėms nebūdingas.

 

Netoli maždaug Žemės dydžio juodosios skylės potvynio ir atoslūgio bangų jėgos neišmatuojamai sustiprėja. Neriant į ją, galva jaustų tiek kartų didesnę gravitacinę traką nei kojų pirštų galai, kad žmogus būtų vis labiau ir labiau tempiamas. „Britų astrofizikas Martinas Reesas sugalvojo terminą „spagetifikuoti“, kuris puikiausiai tai apibūdina. Galiausiai žmogus taptų subatominių dalelių srautu, kuris nusūkuriuotų į juodąją skylę“, – kalbėjo Ch. Liu.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Kadangi smegenys beveik akimirksniu suirtų į jas sudarančius atomus, žmogus neturėtų galimybės pamatyti, kaip atrodo Žemės dydžio juodosios skylės slenkstis.

 

Tačiau jei labai norite aplankyti juodąsias skyles, rekomenduojama rinktis didesnes, nes jų paviršiai ne tokie ekstremalūs. „Jei turime mūsų Saulės sistemos dydžio juodąją skylę, tuomet potvynio ir atoslūgio jėgos įvykio horizonte nėra tokios stiprios. Taigi jums pavyktų išlaikyti struktūrinį vientisumą“, – sakė Ch. Liu.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Šiuo atveju galėtumėte patirti erdvėlaikio išlenkimo efektą, kurį numato Einsteino bendroji reliatyvumo teorija.

 

„Visų pirma, krentant į juodąją skylę, artėtumėte prie šviesos greičio. Taigi kuo greičiau judate per erdvę, tuo lėčiau judate laike“, – aiškino astrofizikas.

 

„Be to, jums krentant, bus daiktų, kurie kris priešais jus, kurie patyrė dar didesnį „laiko išilgėjimą“. Taigi jei juodojoje skylėje žiūrėsite pirmyn, pamatysime kiekvieną objektą, kuris į ją įkrito praeityje. O jei žvelgsite atgal, pamatysite viską, kas įkris į juodąją skylę po jūsų“, – pridūrė jis.

 

„To esmė, kad vienu metu pamatysime visą to visatos taško istoriją – nuo Didžiojo sprogimo iki tolimos ateities“, – tvirtino Ch. Liu.

 

Rekomenduojami video:


2500
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
elinela

norieciau ekskursijos po juodaja skyle

Public Enemy

Reikia surengti ekskursija i juodasias skyles – geras biznis ,vien jau cia is komentaru susidare toks ispudis ,kad norinciu tikrai atsirastu :)

saidas

noreciau paziuret kas siknos skyles viduj

Kaimanas

Tikrai sudomino, norėčiauj pamatyt, kas juodosios skylės viduj :D

Migluze

eina sau kaip sudomino…:DD tikrai labai idomu,uzsimaniau daugiau suzinoti apie tai..

aa

va butent tokius dalykus skaitai ir tiesiog susimastai ant kiek zmogus dar nieko nesuvokia apie visata … ir kaip tai viskas yra idomu :)

mynde

dafuq i just read?

Taip pat skaitykite