Astronomai atrado naują, link Žemės skriejantį asteroidą

Tenerifėje reziduojantys astronomai-mėgėjai galėjo džiūgauti dėl technologijų pažangos, kai vieną gražią dieną profesionaliai veikiantys teleskopai tapo prieinami ir jiems. Tačiau džiaugsmas netruko pavirsti nerimu – dabar šie astronomai skelbia aptikę asteroidą, praskriesiantį pernelyg arti žemės ir galimai sukelsiantį rimtas katastrofas, jei ne pasaulio pabaigą.

 

Nerimą keliančią kosminę uolą, pavadintą asteroidu 2011 SF 108, savanoriai pradėjo stebėti dar praeitą mėnesį iš observatorijos, įkurtos Kanarų salose.

 

Šokiruojantis atradimas, anot žinovų, gali būti ne vienintelis – teigiama, jog tokių tyrinėjimų daugės visame pasaulyje dėl smalsiems astronomijos mėgėjams atsiveriančių vis didesnių galimybių.

 

Ekspertų teigimu, šis atradimas tik pabrėžia „minios darbo“ vertę mokslui ir planetinei gynybai.

 

Anot portalo dailymail.co.uk, asteroidą 2011 FS 108 atrado Teide observatorijos Tenerifės asteroidų tyrimo (TOTAS) komanda, naudodamasi Europos Kosmoso Agentūros (ESA) jiems suteiktais ištekliais per keturias naktis trukusį stebėjimą, naudojant vieno metro platumo teleskopą.

 

Anot asteroido trajektoriją ištyrusių mokslininkų, nors dangaus kūnas juda žemės link, kol kas jo trajektorija nuo žemės nutolusi 30 milijonų kilometrų. Anot ekspertų, šis atstumas dar yra pakankamai saugus.

 

Rekomenduojami video:


2500
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Ruta

Kiek girdejau jau rusai drauge su Amerika ruosia atomine bomba tokiems asteroidams ar kometoms.

Occult

Kiek galima jau tu asteroidu blmb neturi ka veikt butinai i zeme arba pro ja o ne kur nors kitur …..

Šešėlis

Jei tu žinotai, kiek tų asteroidų skraido, tai manau nesakytai taip :)

keisys

niekas net nepranes ir neispes trinktels ir baikta.

bnfdg

Nereiks cia gelbetis,.kiekviena para praskrenda arti zemes nevienas asteroidas,ir nieko… juk ne vienas straipsnis apie artejancias kometas yra.

Trikas

Anksciau jau buvo straipsnis apie kometa su cianido uodega, artejancia link Zemes :D Kazkur ji prapuole, nors turejo buti matoma jau dabar. Tokiu straipsniu pilnas internetas, o juos sugalvoja kas tik netingi.

Monika

Jo, dar yra pakankamai saugus, po to nėra laiko gelbėtis :)

Taip pat skaitykite