Kinai užsimane pritraukti prie Žemės dar vieną mėnulį!

Kinijos mokslininkai nagrinėja galimybę „atitempti“ į Žemės orbitą dar vieną dangaus kūną, kuris taptų antruoju natūraliu mūsų planetos palydovu.

 

Tsinghua universiteto Pekine (Kinija) mokslininkų grupė, vadovaujama Hexi Baoyino, siūlo nukreipti į orbitą aplink Žemę vieną iš netoliese skriejančių asteroidų ir net yra parinkę tinkamiausią kandidatą, praneša „Technology Review“.

 

Paprastai netoli Žemės skriejantys asteroidai yra diskusijų apie galimą pavojų mūsų planetai objektas. Mokslininkai nagrinėja potencialų jų keliamą pavojų ir būdus, kaip prireikus būtų galima nukreipti juos nuo pavojingos trajektorijos ir išvengti susidūrimo. Tačiau kinų mokslininkai ėmėsi gvildenti priešingą galimybę: kaip šiuos dangaus kūnus būtų galima paversti Žemės palydovais, sakoma pranešime.

 

Pekino universiteto mokslininkų tyrimą inspiravo astronomų stebimas Jupiterio fenomenas, kuomet ši dujinė milžinė „pasigauna“ netoli jos skriejančias kometas ir laikinai paverčia jas savo palydovais. Paprastai Jupiterio pritraukti dangaus kūnai skrieja aplink jį kelerius metus, o po to „pabėga“ ir vėl leidžiasi savo kosminiais keliais.

 

Geras tokio fenomeno pavyzdys galėtų būti Otermos kometa, kuri 1936 m. perėjo į Jupiterio orbitą, o po 2 metų vėl leidosi klajoti po Saulės sistemą, sakoma pranešime.

 

Hexi Baoyinas ir jo kolegos ėmė svarstyti, ar toks efektas galėtų pasikartoti Žemėje. Ėmęsi tirti maždaug 6000 netoli Žemės skriejančių dangaus kūnų orbitas jie galiausiai priėjo neigiamą išvadą: nė vienas iš šiuo metu žinomų tokių objektų niekada nepriartės prie mūsų planetos taip, kad nors laikinai taptų natūraliu jos palydovu.

 

Tačiau kinų mokslininkai nustatė, kad keli asteroidai vis dėlto prisiartins prie Žemės gana nedideliu atstumu. Pasak jų, tereikėtų tik nedidelio postūmio, kad jie pereitų į Žemės orbitą. „Kai toks netoli Žemės skriejantis objektas priartėtų prie jos, būtų galima pakeisti jo orbitinę energiją, kad jis taptų nedideliu Žemės palydovu“, – sakoma tyrėjų grupės išvadose.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Pasak Pekino universiteto mokslininkų, geras kandidatas tokiam eksperimentui būtų 10 metrų skersmens asteroidas 2008EA9, 2049 metais prasilenksiantis su Žeme maždaug milijono kilometrų atstumu. Jo orbitinis greitis labai panašus į Žemės. Kinų mokslininkai apskaičiavo, kad šį dangaus kūną būtų galima pervesti į orbitą aplink Žemę jo orbitinį greitį padidinus 410 m/s, o tai, pasak tyrėjų, yra labai nedaug. Po to asteroidas imtų suktis aplink Žemę maždaug dvigubai didesniu atstumu nei Mėnulis. Toks atstumas yra tinkamas asteroidams išsamiai tyrinėti ir juose esančių naudingųjų medžiagų gavybai, sakoma pranešime. Tiesa, tokia asteroido orbita būtų laikina, ir po kelerių metų jis vėl „ištrūktų į laisvę“.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Saltinis: veidas.lt

Rekomenduojami video:


2500
5 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Nesusiprates

Skaičiau straipsnį tikėdamasis surasti bent menkiausią priežasti kam išvis reikia to palydovo, bet skaitydamas pastebėjau, kad straipsnis tik apie tai, kaip tą palydovą pritraukti. p.s. naudingų iškasenų gavyba iš asteroidų? KAM? Jūs Žemę normaliai ištirkite, o ne į kosmosą lįskite… O su šiuolaikinėmis technologijomis mums net ir nereikia tų naudingųjų iškasenu, nes yra toks dalykas kaip perdirbimas, kuris leidžia iškasenas panaudoti n kartų… Čia esmė ne pagerinti žmonių gyvenimą, o tiesiog kažkieno užgaida iš to praturtėti. Bet dėl to vieno individo bus keliama rizika visai tautai. Ir kada žmonės praregės….?

Kengura

Visu pirma – yra zmones kurie tiria zeme, vandenynus t.t. ir yra zmones kurie tiria kosmosa. O kito kuno pritraukimo galimybe tik irodo kad musiskis menulis kur dabar yra taipat buvo pritrauktas ir yra apgyvendintas. Visos planetos sukasi aplink savo asi, menulis – ne. Is zemes neimanoma pamatyti vienos menulio puses kuri niekada neatsisuka i zeme.

scary

debilai tie kinai…

sssss

Ka dar sugalvos tie Kinai? Apsigyvent kitoj planetoj? Kam jiems tas menulis is vis reikalingas?neisivaizduoju…

jurijus

villy komentaras tavo neitema cia jie savo ir gamina jie labai daug gamina ir geru ir blogu daiktu tesiog gerus jie pasilieka sau o blogus eksportuoja ir seip is ju galima visko tiketis kaip ir is amerikos…..kad ir kosmoso uzkaravimo :D.arba kad pasauline valiuta bus ne doleris o juanis….

Villy

Kinai tegul is pradziu ka nors savo pagamina… kosmoso uzkariautojai atsirado… MADE IN CHINA

Taip pat skaitykite