Trimatis spausdinimas: technologija, kuri gali pakeisti pasaulį

Trimačiai spausdintuvai tampa vis pigesni ir pigesni. Tikimasi, kad greitai parduotuvėse pasirodys jais pagaminti kasdieninio naudojimo daiktai.

 

Didžiosios Britanijos Ravensbourne koledže stovi didžiulė O2 arenos kopija. Tačiau įdomu ne tai, kad padaryta tokia kopija, bet kad ji buvo pagaminta sprinteriu, praneša „Telegraph“.

 

Koledžo studentai gali naudotis trimačiais sprinteriais tam, kad suprojektuotų savo studijų užduotis. Žinoma, toks spausdinimas užtrunka ilgiau nei teksto atsiradimas ant popieriaus, kartais įjungtą spausdintuvą tenka palikti nakčiai. Tačiau nepaisant to, toks būdas vis vien yra greitesnis nei įprastas modelių kūrimas rankomis.

 

Vietoj to, kad būtų naudojamas rašalas, trimatis sprinteris naudoja miltelius, kurie skverbiasi į plastiko gabalą. Objektas spausdinamas sluoksniais.

 

Technologija, kuri kol kas naudojama tik prototipų gamyboje, ateityje gali sukelti revoliuciją gamybos pasaulyje.

 

Trimačiai spausdintuvai išrasti prieš 20 metų, bet tik dabar ši technologija tampa vis įperkamesnė žmonėms. Be to, kuo toliau tuo labiau šioje technologijoje naudojamos įvairesnės medžiagos. Daugiausiai šie sprinteriai dirba su plastiku, bet dabar galima juos panaudoti ir su metalinėmis ar perdirbto popieriaus medžiagomis.

 

Lėktuvų gamintojai jau bando tokiais spausdintuvais pagaminti lėktuvo sparnus, tačiau ateityje šia technologija gali būti gaminami ir mūsų baldai.

 

3D spausdintuvai gali praversti ir muziejaus darbuotojams, kurie galės pasigaminti eksponatų kopijas, kurias būtų galima tyrinėti iš vidaus.

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

 

Medicinos mokslininkai jau yra atspausdinę dirbtinių kaulų, kurie gali būti persodinti žmogui.

 

Parengė Birutė Masaitytė

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
:D

Tai ka, ateityje galesiu ir telika sau atspaudinti? :D

Taip pat skaitykite