Laboratorijoje pirmą kartą sukurta gyvybė

Mokslininkai įkėlė sintetinį genomą į gyvą ląstelę, kuri daugindamasi tapo pirmąja istorijoje kompiuteriu sukurta biologine rūšimi.

 

Tuo metu kritikai pastebi, kad sintetiniai organizmai gali kelti ir tam tikrų pavojų ir mokslininkų pasiekimą vadina „žaidimu Dievu“.

 

Mokslininkai, vadovaujami multimilijonieriaus genetikos bandymų pradininko dr. Craigo Venterio, tiki, kad jų sukurtas organizmas – pramintas Synthia – vėliau leis kurti ir sudėtingesnes būtybes. Iš jų būtų galima gaminti medikamentus ar kurą, kuris sugertų šiltnamio efektą sukeliančias dujas ir taip mažintų užterštumą.

 

Tačiau kūrinys – sintetinė gyvybės forma, kurios DNR pagaminta mėgintuvėlyje – jau kelia ir abejonių. Be kitų argumentų, minimas tas, kad naujoji technologija gali sukelti biologinį pavojų ir būti panaudota ginklams gaminti. Pats C. Venteris sako, kad visuomenė iš pasiekimo turės daugiau naudos nei žalos, ir mini, kad kita vakcina nuo gripo gali būti sukurta panaudojant būtent šią technologiją.

 

Kaip skelbia „The Daily Telegraph“, mokslininkų pasiekimas įžiebė diskusijas, ar „žaisti Dievą“ yra etiška.

 

„Mes įžengiame į laikotarpį, kuriame tik mūsų vaizduotė galės riboti mokslo pasiekimus“, – pripažįsta ir pats C. Venteris, kurį cituoja žurnalas „Science“.

 

Sukurti „pirmąją daugintis gebančią sintetinę lastelę“ C. Venterio instituto mokslininkai siekė daugiau nei penkiolika metų. Tyrimai kainavo per 120 mln. litų.

 

Saltinis: lrt

Rekomenduojami video:


2500
2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
Mindexxxxl

ir musu gal tokia pradzia kazkas kazkada sukure….

pasipiktines

Zmones pradeda zaisti Dieva, o gero is to tikrai nereikia laukti…

eimis

sitie yra de bi lai todel kad jie zaidzia dieva

Taip pat skaitykite