Idėjos, lemsiančios mūsų ateitį

Kokios naujovės įeis į Žemės gyventojų buitį artėjant 2100 metams? Prognozėmis dalijasi Niujorko kolegijos teorinės fizikos profesorius Michio Kaku.

 

Mokslininko nuomone, iki 2030 metų bus padaryti iš karto keli svarbūs atradimai. Ne vėliau turi pasirodyti ir kontaktiniai lęšiai su interneto prieiga. Tokio įrenginio prototipą kuria Vašingtono universiteto profesorius Babakas A. Parvizas. Interviu „The Times“ jis paaiškino, kad vaizdas bus formuojamas „prieš akį“, naudojant pusiau skaidrius, regėjimui netrukdančius šviesos diodus. Įrenginys galės atpažinti veidus, automatiškai versti iš užsienio kalbų ir pateikti regėjimo lauke kitą informaciją.

 

Pirksime „atsargines dalis“
Tikimasi, kad tuo metu bus galima laisvai nusipirkti įvairių žmogaus organizmo „atsarginių dalių“. Jau šiandien mokslininkai padaro dirbtines kremzles, kaulus, odą, ausis, nosis, kraujagysles, širdies vožtuvus, šlapimo pūsles ir trachėjas. Tai daroma taip: ant kempininio plastikinio pagrindo pasėjama ląstelių, paimtų iš paciento organizmo. Kaip leidiniui papasakojo daktaras Anthony Atala iš Wak Forest universiteto, pridėjus augimo katalizatoriaus ląstelės pradeda daugintis, o pagrindas pamažu rezorbuojasi.

 

Būsime telepatiški
Iki 2030 metų žmonija, galimas dalykas, mokės bendrauti telepatiškai. Jau šiandien paralyžiuotiems žmonėms į smegenis įauginami mikrograndynai ir per juos mokoma mintimis rašyti elektroninius laiškus, žaisti vaizdo žaidimus, klajoti po internetą. „Honda Corporation“ inžinieriai sukūrė tuo pačiu principu valdomą robotą. Kendrickas Key iš Kalifornijos universiteto Berklyje kuria mąstymo žodyną. „Gali būti, kad netrukus atsiras galimybė atkurti žmogaus regimosios patirties vaizdą vien atliekant smegenų aktyvumo matavimus“, – sako jis.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Bus prikelti išnykę gyvūnai
Yra tikimybė, kad iki 2070 metų pavyks grąžinti į gyvenimą išmirusius gyvūnus“, – tęsia M. Kaku. Specialistams pavyko klonuoti gyvūną pagal DNR pavyzdžius, paimtus iš to gyvūno palaikų praėjus 25 metams po jo žūties. Šiuo metu jau iššifruotas neandertaliečio genomas ir mokslininkų aplinkoje kalbama apie šios rūšies atgaivinimo perspektyvas. „Manau, tai bus įmanoma, kai turėsime instrumentų, reikalingų genetinėms manipuliacijoms atlikti. Teoriškai tokių instrumentų mes anksčiau ar vėliau turėsime. Tik klausimas, ar tai reikia daryti“, – nušviečia diskusijų esmę Robertas Lanza iš korporacijos „Advanced Cell Technology“.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Sensime lėčiau
Iki 2070 metų laukiama ir technologijų, leidžiančių sulėtinti žmogaus senėjimo procesą. Eksperimentai su gyvūnais ir vabzdžiais atskleidė, kad gyvenimą galima pailginti 30 procentų.

 

Iki 2100 metų gali išsipildyti mokslininkų svajonės apie „programuojamą materiją“, kai daiktų kontūrus bus galima keisti panašiai kaip tai darė robotas filme „Terminatorius 2“. Šiandien jau sukurti ypatingi segtuko galvutės dydžio mikrograndynai, vadinamieji katomai. Keisdami elektrinį krūvį jie gali persigrupuoti ir įgyti tai popieriaus lapo, tai puodelio, tai šakutės, tai lėkštutės pavidalą. Straipsnio autorius svajoja apie laikus, kai „nuspaudus mygtuką dykumoje išdygs ištisi miestai“.

 

Vėžys bus nugalėtas
Žmonija, galimas dalykas, nugalės vėžį. M. Kaku šiuos lūkesčius sieja su proveržiu diagnostikos srityje: DNR mikrograndynai leis nustatyti ankstyvos stadijos susirgimą. Į kovą su vėžio ląstelėmis (žodis „navikas“ tuo metu iš anglų kalbos bus išnykęs, įsitikinęs jis) bus paleistos nanodalelių pavidalo protingos „bombos“, kurių bandomieji pavyzdžiai jau sukurti.

 

Supanašėsime su robotais
Rodney Brooksas iš Masačusetso technologijos instituto iki 2100 metų tikisi „susilieti su robotais“. „Po 50 metų mes tapsime radikalių žmogaus kūno pakeitimų naudojant genetines modifikacijas liudininkais, – prognozuoja ekspertas. – Mūsų neberibos Darvino evoliucijos teorija… Iki 2100 metų į mūsų kasdieninį gyvenimą ateis labai protingi robotai. Mes nebūsime atskirti nuo jų – greičiau patys iš dalies tapsime robotais ir būsime su jais susiję.“

 

XXII a. laimėjimai
XXII a. pradžioje bus sukurtas kosminis laivas, tinkamas keliauti į žvaigždes, tikisi mokslininkai. Gali būti, kad iš pradžių tai bus maži, „nago dydžio“, bet labai greiti, galintys judėti beveik šviesos greičiu kompiuteriai. Juos milijonais bus galima išsiuntinėti po kosmosą.

 

Maždaug tuo pačiu laiku turi įvykti proveržis kosminio turizmo srityje, susijęs su kosminio lifto sukūrimu. Tikimasi, kad šis išradimas šimtą kartų sumažins krovinių pristatymo į orbitą aplink Žemę kainą, todėl kosminė kelionė taps prieinama vidutiniam statistiniam žmogui.

 

Kabina bus keliama į dangų tūkstančių kilometrų ilgio lynu, kurį laikys išcentrinė jėga, susidaranti sukantis Žemei. Viltį šiam projektui įgyvendinti suteikė neseniai atrasti angliniai nanovamzdeliai.

 

Saltinis: ekonomika.lt

Rekomenduojami video:


2500
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Naujausius Seniausius Geriausius
ssssss

Man tai atrodo kad mokslininkai labai dideli optimistai,cia per daug nerealu yra tokie dalykai…

Taip pat skaitykite