Žemės drebėjimas Japonijoje sutrumpino parą

Kovo 11 dieną Japonijoje įvykęs 9 balų žemės drebėjimas privertė mūsų planetą greičiau suktis ir sutrumpino parą, pranešė NASA.

 

JAV mokslininkai atliko pakartotinę kovo 11 dieną Japonijoje įvykusio žemės drebėjimo, kurio stiprumas iš pirminių 8,9 balų buvo pakeistas į 9 balus, pasekmių analizę, pranešė „Space.com”. NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijoje Pasadenoje (JAV) geofiziko Richardo Grosso apskaičiavimai atskleidė, kad šis nepaprastai stiprus požeminis smūgis paspartino Žemės sukimąsi aplink savo ašį, o dėl to žemiškoji para sutrumpėjo 1,8 mikrosekundėmis.

 

R. Grossas patikslino ankstesnę kovo 11 d. žemės drebėjimo Japonijoje pasekmių analizę. Pirminiai jo skaičiavimai liudijo, kad dėl žemės drebėjimo įvykusio Žemės masės persiskirstymo poveikio para sutrumpėjo 1,6 mikrosekunde. Tačiau pakartotiniai skaičiavimai rodo, jog ji iš tikrųjų sutrumpėjo 1,8 mikrosekunde. Viena mikrosekundė yra milijoninė sekundės dalis, sakoma pranešime.

 

„Žemės drebėjimas Japonijoje pakeitė Žemės masės pasiskirstymą ir privertė ją suktis šiek tiek greičiau, o dėl to diena sutrumpėjo maždaug 1,8 mikrosekunde” – pareiškė geofizikas. Pasak jo, šiuos rezultatus bus galima dar labiau patikslinti gavus papildomų duomenų apie šį žemės drebėjimą.

 

Žemės para trunka apie 24 valandas, arba 86 400 sekundžių. Per vienerius metus Žemės paros trukmė svyruoja su maždaug vienos milisekundės, arba 1000 mikrosekundžių, paklaida. Taip yra dėl sezoninių mūsų planetos masės pasiskirstymo svyravimų, kuriuos sukelia sezoniniai atmosferos sraujymių pokyčiai.

 

Junkitės prie mūsų Facebooke
ir
sekite mus Instagram @anomalija.lt

Aš jau Jus seku (uždaryti ir daugiau nerodyti)!

Pirminiais duomenimis kovo 11 d. įvykęs žemės drebėjimas Japonijos salas stumtelėjo į rytus maždaug 2,4 metro. JAV Geologinės tarnybos skaičiavimais šis žemės drebėjimas maždaug 17 centimetrų nukreipė Žemės ašį – įsivaizduojamą tiesią liniją, einančią per Žemės centrą ir du geografinius žemės polius.

 

Pasak mokslininkų, tai jau ne pirmas kartas, kai stiprūs žemės drebėjimai keičia planetos sukimosi greitį. Dėl šios priežasties Žemės para jau yra ne vieną kartą sutrumpėjusi praeityje, sakoma pranešime. Kovo 11 d. Japonijoje įvykęs žemės drebėjimas yra penktas stipriausias pasaulyje nuo 1900 metų ir galingiausias Japonijoje nuo seisminių stebėjimų pradžios.

Įdomu? Sudominkite ir kitus! Pasidalinkite ir tęskite skaitymą.
Dalintis

 

Rekomenduojami video:


2500

Taip pat skaitykite