Kaip panaudojus elektrą ir metalo lydinius išreiškiama VR ?

Pradėjo cs, gruodžio 09, 2016, 23:50:39

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

klajunas

#30
sausio 11, 2017, 13:52:15 Redagavimas: sausio 11, 2017, 13:54:52 by klajunas
Citata iš: cs  sausio 11, 2017, 13:38:27Jeigu pažiūrėjai Microcontroller programming, kodėl neįžvelgi kokia kalba naudojama. Vistiek tai lotyniškos raidės, skaičiai ties kuriais pasižymėtas kažkoks elektroninis signalas arba sukeliamas veiksmas.
Aš įžvelgiu viską, čia tu neįžvelgi, kad tau tos raidės ir skaičiai taip atrodo todėl, kad žiūri į ekraną. Kompiuterio viduriuose yra ne raidės ir skaičiai, bet elektriniai signalai. Išvestis yra skirta žmogui suprasti, bet ji neskirta kopmpiuteriui. Skaičiai paverčiami signalu on arba off (yra - nėra). ir šie signalai įsirašo ne šiaip į mikroschemos loginius elementus (logic gates), bet į atmintį kuri gali būti ROM arba RAM. tada šios komandos, kurios turi savo feromagnetinę magnetinę formą iš atminties išimamoms ir varinėjamos per loginius elementus. Tu nepagalvojai paprasto dalyko, kad dar mikorprocesoriuje yra atmintis. paskaityk prieš tai nurodytoje knygoje, kaip veikia RAM ir ROM atmintys. ROM viena kartą įrašoma, RAM galima rašinėti ir trinti daug kartų, kaip perrašomuose DVD diskuose.

Žiūrėk ne į skaičius 1 ir 0, bet į būsenas - yra arba nėra srovės signalo. Be to esi neteisus, kad gali būti tik lotynų raidynas, tai tik programuotojų susitarimas, kuris visur priimtas dėl patogumo. Kiniečiai galėtų panaudoti ir 1 arba 0 hieroglifus. Gal ir naudoja. Pasidomėk kiniečių programuotojais.

cs

Susidaryti nuomonę reikalinga ekraninė išvestis. Ekranas reikalingas bekuriant kodus, matyti kaip kodas pereina į metalą, arba išeina iš metalo.

Jei pasirenki galvoti, kad viskas įmanoma vien (on/off) arba (1/0), parodyk kiekvienai funkcijai veiksmingumą:

Kaip vien 1,0 galima sukurti spalvas, garsus, moduliuoti skales, įterpti, kopijuoti, įkelti, pažymėti, pasirinkti, nustatyti, išsaugoti, perkelti, varinėti. (gal užteks, bet visas tu turi paaiškinti parašant, kaip 1 ir 0 tai padaro). Kokios 1 ir 0 shemos atitinka pavyzdžiui: "kopijuoti" funkciją.

Pavyzdys:

Funkcija: kopijuoti;
Kodas: 11100011;
Metale yra tokioje vietoje: mikroprocesoriuje;

Citataspalvas, garsus, moduliuoti skales, įterpti, kopijuoti, įkelti, pažymėti, pasirinkti, nustatyti, išsaugoti, perkelti, varinėti

klajunas

#32
sausio 11, 2017, 14:23:09 Redagavimas: sausio 11, 2017, 14:24:41 by klajunas
https://en.wikipedia.org/wiki/Instruction_cycle

Kiekviena komanda turi on ir off būsenų sekos kodą, pagal šį kodą vykdomos komandos. PVZ. reikšmė nuskaitoma vienu atminties ląstelės adresu ir įrašoma į kitą adresą. Procesoriuje tam yra registras ar pan.

CitataEach computer's CPU can have different cycles based on different instruction sets, but will be similar to the following cycle:

Fetch the instruction: The next instruction is fetched from the memory address that is currently stored in the program counter (PC), and stored in the instruction register (IR). At the end of the fetch operation, the PC points to the next instruction that will be read at the next cycle.

Decode the instruction: During this cycle the encoded instruction present in the IR (instruction register) is interpreted by the decoder.

Read the effective address: In case of a memory instruction (direct or indirect) the execution phase will be in the next clock pulse. If the instruction has an indirect address, the effective address is read from main memory, and any required data is fetched from main memory to be processed and then placed into data registers (Clock Pulse: T3). If the instruction is direct, nothing is done at this clock pulse. If this is an I/O instruction or a Register instruction, the operation is performed (executed) at clock Pulse.

Execute the instruction: The control unit of the CPU passes the decoded information as a sequence of control signals to the relevant function units of the CPU to perform the actions required by the instruction such as reading values from registers, passing them to the ALU to perform mathematical or logic functions on them, and writing the result back to a register. If the ALU is involved, it sends a condition signal back to the CU. The result generated by the operation is stored in the main memory, or sent to an output device. Based on the condition of any feedback from the ALU, Program Counter may be updated to a different address from which the next instruction will be fetched.

The cycle is then repeated.
PS studentas esi siaubingas  :D

cs

Citata iš: cs  sausio 11, 2017, 14:02:22Pavyzdys:

Funkcija: kopijuoti;
Kodas: 11100011;
Metale yra tokioje vietoje: mikroprocesoriuje;
Žinau, kad kiekviename kompiuteryje bus vis skirtingi. Skirtingi sekos ilgiai, skirtingos išraiškos. Tai yra 'kelias', kuris fizikoje visur taikomas. Bet čia galime laikyti, kad tai 'skalė', iš kurios paėmus betkokius elementus galima jais manipuliuoti.

Vienintelis dalykas man neaiškus, kurio ir tu pats negali pasakyti. Yra tai, kad nėra funkcijos sukūrimo pavyzdžio.

Nėra aprašoma, kaip sukuriama funkcija panaši į "kopijuoti". O tu pats net nesiruoši atsakyti, nes manai, kad dėl skirtingų shemos sudarymo (variantų) ilgiai skirsis ir 1ir0 bitais bus neįmanoma palyginti. Kodėl tu nesiruoši atsakyti nežinau, bet galėtum bet įsivaizduojamai atsakyti ar pavyzdžiai pasakyti.

Man kaip sakiau jokie 1ir0 nieko nereiškia. Man tai lotyniškos raidės ir skaičiai, kuriuos naudoja kitos programavimo kalbos nuskaityti. Pliusas dedamas tame, kad galima pamatyti per ekranines išraiškas, o iš to gali kilti nuomonė, kaip sudaromos grandinės, kaip sudaroma funkcija.

Nors įrašymo momentas nėra patrauklus, bet paprasčiausiai 5V LED lemputė jau savyje turi programavimo elementų ir ten yra surašytos visokios spalvos.

klajunas

Citata iš: cs  sausio 11, 2017, 14:33:16Vienintelis dalykas man neaiškus, kurio ir tu pats negali pasakyti. Yra tai, kad nėra funkcijos sukūrimo pavyzdžio.
Tai kad yra. Viskas paaiškinta tik reikia pasiieškoti. Už mane paaiškins specas tolesniame video.
Kad vėl neužkliūtų lotyniški simboliai, žiūrėk į juos tik kaip į tau skirtą pagalbinį paaiškinimą, nes elektros kitaip atvaizduoti ekrane neįmanoma. Tačiau niekur kitur tų simbolių nėra, yra tik būsenų sekos loginiuose elementuose, kurias išvesties įrenginiai išverčia žmogaus suvokimui. O pats procesas yra tik reikšmių (values) perkėlinėjimas iš vienos vietos į kitą ir loginiai veiksmai loginiuose elementuose, kurie jau buvo paaiškinti.


cs

#35
sausio 11, 2017, 18:18:00 Redagavimas: sausio 11, 2017, 18:27:25 by cs
Citata iš: klajunas  sausio 11, 2017, 15:07:09kurie jau buvo paaiškinti.
Nežinau kaip tau, bet man vistiek neaišku. O kas aišku pasakysiu: aišku, kad čia (video) bandoma parodyti metodą (atskirų dalių panaudojimą (t.y. pačios atminties ir 3 funkcijų (add, store, load)), nors joms susidaryti iki tol nėra skirta be specialaus sujungimo, kurį galima aptikti shemoje)

Shema turi atspindėti, kur ta "LOAD" funkcija, kur "ADD", kur "STORE", taip tu paaiškinai, per detales ir jungimus. Jeigu grynai bandytume tai pamatyti shemoje - tai būtų konkreti vieta ir konkretūs sujungimai. O tos konkrečios vietos susidarymo, kaip ir sakau (nėra jokio pavyzdžio).

Yra jau pagamintos shemos detalės (ir tapati 5v LED), kuri turi su savimi užkoduotas informacijas ir atmintį. Visas pagamintas detales bereikia komponuoti ir viskas. Todėl galima sakyti, kad betkuri shemos detalė yra su informacija, su atmintimi. Nors ir nematomai tai gali pasirodyti, bet ištiesų yra.

Aš mąstau, kad yra shemos detalės, bet jos neturi atminties, jokios konstantos ar reikšmės ten negalėtų būti idėta. Bet pagal metodus išaiškėja, kad nėra jokios tokios shemos detalės pagamintos iš metalo, kuri su savimi neturėtų nei atminties, nei užkoduotos informacijos. (todėl neteisingai maniau iki tol) Vadinasi, paprastai žvelgti galima tik tuomet, kai  shemų grandinių jungimas yra primityvus, nereikalauja programavimo.

Idomiausias momentas tas, kad jeigu būtų išaiškinta iš kokios masės arba metalo paprastai gaminama atmintis ir kokie metalai yra garsų, spalvų išraiškas įrodantys metalai? Tą ir bandau išsiaiškinti. Net panašu, kad shema sudaryta vien iš metalo, kad kažkokio pridėto nežinomos substancijos objekto, nė negali būti.

a.t.sielis

O kaip usb flash atmintyje informacija saugoma? Kalbos gi ten nėra, nei muzikos, nieko. Nors ir muzikos ir tekstiniai failai.

klajunas

Citata iš: cs  sausio 11, 2017, 18:18:00Shema turi atspindėti, kur ta "LOAD" funkcija, kur "ADD", kur "STORE", taip tu paaiškinai, per detales ir jungimus. Jeigu grynai bandytume tai pamatyti shemoje - tai būtų konkreti vieta ir konkretūs sujungimai. O tos konkrečios vietos susidarymo, kaip ir sakau (nėra jokio pavyzdžio).
Žiūrėk į ankstesnius #25 ir #26 įrašą, ten aprašyti paaiškinti dvejetainiai sumatoriai (full adder), kuriuose ir atliekamos konkrečios manipuliacijos. Paskutiniame video, tai smulkesnė Arithmetic logic unit sandara. Analogiškas sandaras turi ir kitos dalys, kurios supaprastintai pažymėtos kvadratais. Tuose kvadratuose yra loginiai elementai (logic gates) arba atmintys (buffers), kur laikomos tarpinės reikšmės. Čia viskas aišku, bet turėjai įsisavinti viską, kas buvo paaiškinta prieš tai.

Citata iš: cs  sausio 11, 2017, 18:18:00Yra jau pagamintos shemos detalės (ir tapati 5v LED), kuri turi su savimi užkoduotas informacijas ir atmintį. Visas pagamintas detales bereikia komponuoti ir viskas. Todėl galima sakyti, kad betkuri shemos detalė yra su informacija, su atmintimi. Nors ir nematomai tai gali pasirodyti, bet ištiesų yra.
Jeigu parsisiuntei knygą, tereikia išsiaiškinti iš kokių metalų ir puslaidininkių sudaryti tranzistoriai, kurie yra pagrindinis schemos elementas. Dominuoja silicio tranzistoriai.

https://en.wikipedia.org/wiki/Transistor#Semiconductor_material

Pačiame tranzistoriuje atminties nėra, čia riekia žiūrėti specialią pastovios ir laikinos atminties įrenginių sandarą.

Citata iš: cs  sausio 11, 2017, 18:18:00Idomiausias momentas tas, kad jeigu būtų išaiškinta iš kokios masės arba metalo paprastai gaminama atmintis ir kokie metalai yra garsų, spalvų išraiškas įrodantys metalai? Tą ir bandau išsiaiškinti. Net panašu, kad shema sudaryta vien iš metalo, kad kažkokio pridėto nežinomos substancijos objekto, nė negali būti.
Čia jau smulkmenos, pirma suprask pagrindinius prinicpus. Nes kompiuteryje yra ne tik mikroprocesorius, bet ir vaizdo bei garso plokštės. Bet jeigu nesupranti CPU tai į šiuos klausimus neverta gilintis.

Mikroschemos sudarytos iš puslaidininkių ir metalų. Naudojami tokie puslaiddininkiai kaip silicis, germanis ir pan.


a.t.sielis

cs, tau gal reikia išsiaiškinti primityviausią radijo bangų imtuvo plokštę fiziniam pavidale, pačiupinėti, pačiam sulituoti, o logika paskui sušokinės į vietas ir apie kompiuterių geležį? sorry, jeigu nusišneku.

cs

#39
sausio 11, 2017, 19:36:32 Redagavimas: sausio 11, 2017, 19:47:57 by cs
Citata iš: klajunas  sausio 11, 2017, 19:02:40Čia jau smulkmenos, pirma suprask pagrindinius prinicpus. Nes kompiuteryje yra ne tik mikroprocesorius, bet ir vaizdo bei garso plokštės. Bet jeigu nesupranti CPU tai į šiuos klausimus neverta gilintis.
Nevien apie kompiuterius siekiu apkalbėti, bet ir apie betkokias shemas ir įmanomas sujungti grandines. Tokios, kurios programuojamos.

Citata iš: klajunas  sausio 11, 2017, 19:02:40Mikroschemos sudarytos iš puslaidininkių ir metalų. Naudojami tokie puslaiddininkiai kaip silicis, germanis ir pan.
O atmintis gaminama iš ferric oxide mišinio, taip gaminami magnetai.

https://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_storage

a.t.sielis

#40
sausio 11, 2017, 19:43:10 Redagavimas: sausio 11, 2017, 19:45:45 by a.t.sielis
Nu tai va, nutarkit koks pats primityviausias programuojamas daiktas yra. Kalkuliatorius programą ir atmintį turi?
klajunas

Citata iš: a.t.sielis  sausio 11, 2017, 19:02:07O kaip usb flash atmintyje informacija saugoma? Kalbos gi ten nėra, nei muzikos, nieko. Nors ir muzikos ir tekstiniai failai.
USB flash naudoja specialius tranzistorius, kurie gali išsaugoti informaciją net atjungti nuo srovės.Visas paaiškinimas kaip laikinoje ir nebūtinai atmintyje išsaugoma informacija, kurią paskui geležis paduoda į smegenis. Filmą rodo neuronai, kompiuteryje tik informacija.

http://www.explainthatstuff.com/flashmemory.html

a.t.sielis

cs, pradėk nuo pradžių, nuo kompiuterio užuomazgų 1930'ais, ir viską rasi :) ten gi primityviausiam lygyje viskas.

cs

#43
sausio 11, 2017, 20:54:19 Redagavimas: sausio 11, 2017, 21:08:55 by cs
Citata iš: a.t.sielis  sausio 11, 2017, 19:43:10Nu tai va, nutarkit koks pats primityviausias programuojamas daiktas yra. Kalkuliatorius programą ir atmintį turi?Panašu, kad ir primityvi baterija turi atmintį (dozuojami ten įtraukti ar įsitvirtinę sienelėse elektronai, logiška kad jų kiekis ribotas).

Visų pirma sudaryme, jau pastebėta tendencija ieškoti cheminio elemento su vis naujomis sąlybėmis. Shemose be išimties vykdomos cheminės reakcijos, mažinami ir didinami masės, svorio kiekiai. Ieškoma bendrybių tarp cheminio elemento ir elektronų absorbacijos dozavimo.

Tai išlieka sunkiai kontroliuojamas procesas ir atmintis yra tik programuojamų ar įsivaizduojamų virsmų iš elektroninių sujungimo grandžių.

Virsmai surašyti skalėse. Tai yra garsai, raidės, spalvos ir t.t (ištekliai) Apie skales daug kalbėjo @klajunas . Kiekvienoje skalės dalyje, kaip ji sugraduota, galima surasti po objektą. Objektas nebūtinai turi būti primityvus, gali būti didelis 'sulipdytas' failas ir jis vistiek užiims kaip vieną skalės vertės vietą.


cs

#44
sausio 30, 2017, 16:36:27 Redagavimas: sausio 30, 2017, 17:43:00 by cs
Shemos dalys turi kiekviena po išvestis, į kurias galima patalpinti informacijas ar suženklinimus (priskyrimus, sąsajas, gerai - assembly). Pro pirštus žiūrėjau, ir neišsiaiškinau iki galo.

Suvokiant, kad atmintis yra metalo mišinys, kuris veikia sandūroje su elektronais. Reikia gilesnio paaiškinimo, kas per 'atmintis' gali atsirasti metale (nesvarbu kokiame), (nekreipiant dėmesio į sąvybes, laidumus, tankius). Atmintis - specialūs jonai. Atminties jonai prisijungia informacijos jonus, atneštus su elektronais.

Pagrindinis modelis (elektroninės atminties) yra iš magneto (fe2o3,  (ferric okside, polycarbonate, chromium).

Kalbu apie pagrindinius atminties kaupiklius:
https://en.wikipedia.org/wiki/Optical_disc
https://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_tape
https://en.wikipedia.org/wiki/Magnetic_storage

Po kolkas nekreipiant dėmesio į kaupiklius, pabandant nematyti skirtumo tarp jų. Pagrindinė atminties atliekama funkcija žinoma, kaip vietinė 'saugykla'. Atmintis tai labai bendras pavadinimas į kurį įeina keli etapai:
1: masės pagaminimas, bei išraižymas ar sutaškavimas, kuris palengvintų jonų įsitvirtinimą arba pavirtimą į atmintį;

2: (specialias sąvybes) turintys jonai arba informacija konvertuojasi į atmintį;

3: dėl paviršiaus akėtumo, arba nelygumo, sukuriamas specialusis tinklelis, padedantis kategorizuotai paskirstyti informacijas;

4: atnešami informacijos jonai su elektronais, kartu teka viena vaga, bei įsitvirtina;

Didžiausias neaiškumas tame, kad neaišku, kas generuoja atminties jonus ir informacijos jonus, neaišku, kas ir kiek bendro turi ir ar gali būti priskaitytais kaip vienas ir tas pats sąvybinis išteklis. T.y. tik + ir - turintys tokius krūvius jonai.

P.S. Papildau su shema:


Aukštyn