"Curiosity" nerado gyvybės pėdsakų, bet kur jie prapuolė?

Pradėjo Benamis, rugsėjo 20, 2013, 12:07:00

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Benamis

NASA marsaeigis "Curiosity" atvedė mokslininkus į aklavietę - robotizuoto zondo įrenginiai Marso atmosferoje nerado metano pėdsakų, o jie buvo laikomi marsietiškos gyvybės egzistavimo požymiu, skelbia žurnalas "Science". Tyrėjams Marsas tokiu būdu užminė dvi mįsles: 1) iš kur atsirado Marso metanas, kurio Raudonojoje planetoje buvo aptiktas 2003 m.? 2) kur jis pradingo?Kas Marse kvėpuoja?

Pirmą sykį metano Marse aptikta 1969 m. Tai padarė zondas "Mariner-7". Tačiau netrukus paaiškėjo, kad atradimas klaidingas - tokias pat spektrines charakteristikas galėjo išspinduliuoti ir sušalęs anglies dvideginis. Iš tikrųjų marsietiškas metanas pirmą kartą buvo atrastas 2003 m. - jį planetos atmosferoje užfiksavo Havajuose įrengtas NASA infraraudonųjų spindulių teleskopas.

Atradimas tapo tikra sensacija - Žemėje (kur metano koncentracija siekia 1750 ppbv [angl. - parts per billion by volume, milijardoji dalis tūrio vienete]) šios dujos 90-95 proc. būna biologinės kilmės. Vadinasi, marsietiško metano šaltinis gali būti marsietiški mikroorganizmai.

Metanas gali atsirasti ugnikalnių išsiveržimų metu arba irstant organikai, tačiau nei vienas, nei kitas atvejis Marse šiuo metu nėra įmanomas. Jokių vulkaninio aktyvumo pėdsakų Marse niekada nebuvo užfiksuota, ką ir kalbėti apie gyvybę. Tiesa, yra nemažai kitų nebiologinių metano susidarymo atmosferoje šaltinių, pavyzdžiui, geoterminės reakcijos (serpentizacija), tačiau kol kas nė vienas iš alternatyviųjų metano susidarymo šaltinių neįvardijamas kaip "pagrindinis įtariamasis".

Stebėjimai antžeminiais teleskopais ir orbitinių Marso palydovų duomenys parodė, kad metano kiekis Raudonosios planetos atmosferoje svyruoja priklausomai nuo vietos ir metų laiko. Stebėjimai pro teleskopo "Keck-2" objektyvus 2003 m. kovą atskleidė, kad metano yra Nilo slėnio regionuose (Terra Sabaea, Syrtis Major Planum), o galingiausio išmetimo metu į atmosferą pateko 19 tūkst. tonų metano.

Tiesa, vėlesnių stebėjimų metu tokių metano kiekių užfiksuota nebuvo.

2004 m. zondo "Mars Express" duomenys bylojo, kad metano atmosferoje yra apie 10ppbv, taip pat ir tai, kad vasarą šiauriniame poliariniame regione metano koncentracija siekė 45 ppbv. 2006 m. vasarį iš Žemės vykdyti Marso atmosferos stebėjimai taip pat bylojo Marinerio slėnyje metano koncentraciją išaugus iki 10 ppbv.

Ryškūs svyravimai paskatino kai kuriuos mokslininkus suabejoti metano aptikimo Marse faktu. NASA Eimso tyrimo centro mokslininkas Kevinas Zanlis (Kevin Zahnle) su kolegomis pareiškė, kad visi metano koncentracijos atmosferoje matavimai atlikti ant įrangos paklaidos ribos, ir kad metano kiekis Marse neviršija 3 ppbv. 2011 m. žurnale "Icarus" publikuotame straipsnyje tyrėjai dėjo viltis į marsaeigį "Curiosity" - buvo tikimasi, kad jis išspręs kilusį mokslo bendruomenės ginčą dėl metano Marse.

Nusikaltimo vietoje

Geilo krateryje "Curiosity" nusileido 2012 m. rugpjūtį. Marsaeigio arsenale - moderniausia cheminė laboratorija iš visų, kokios tik yra kada nors nsuleidusios ant kitų planetų ir palydovų paviršių. Tai - įrenginys SAM (Sample Analysis at Mars).

2012 m. lapkritį marsaeigis pirmą kartą "įkvėpė marsietiško oro" ir gavo pirmuosius rezultatus apie Marso atmosferos sudėtį Geilo kraterio apylinkėse. Metano pėdsakų nei tąsyk, nei vėlesniais mėginimais mėginiuose nebuvo rasta.

"Šiuo metu metano nesame užfiksavę, - savo straipsnyje deklaruoja NASA Reaktyvinio judėjimo laboratorijos mokslininkas Christoferis Vebsteris (Christopher Webster). SAM spektrometru išmatuota metano koncentracija marsietiško oro mėginiuose siekė vos 0,18 ppbv, kai leistina tyrimo paklaida lygi 0,67 ppbv. Viršutinė metano koncentracijos riba su 95 proc. tikimybe siekia 1,3 ppbv.

"Tokios mažos viršutinės metano kiekio ribos nesitikėjome - juk vos prieš kelerius metus buvo užfiksuoti dideli metano kiekiai, - rašoma straipsnyje. - Skaičiavimai rodė, kad atmosferoje nuo tada turėjo likti apie 6 ppbv metano."

Kad Geilo krateryje metano "derlius" visuomet buvo menkas, irgi negalima pasakyti: zondo "Mars Express" duomenys rodė, kad šiame rajone metano koncentracija turėtų siekti nuo 15 iki 30 ppbv.

Kas sušniaukštė metaną?

Nors atmosferinis metanas nėra ilgaamžės dujos, išnyksta jos ne tučtuojau. Anaiptol. Ultravioletinė spinduliuotė visą metaną Marso atmosferoje galėtų sunaikinti per kelis šimtus metų - todėl jei Marso atmosferoje yra metano, reiškia, turėtų būti ir jo "tiekėjas".

Tačiau šiuo metu mokslininkai nė neįsivaizduoja, kas Marse galėtų "šniaukšti" metaną tokiu fantastišku greičiu.

"Labai trumpas metano egzistavimo Marso atmosferoje laikotarpis - nuo 0,4 iki 1,4 metų - nustatytas per 2003-2006 m. vykdytus stebėjimus, verčia manyti, kad turėtų egzistuoti kažkoks itin galingas šių dujų naikinimo mechanizmas, kuris kol kas Marse nebuvo rastas", - rašo mokslininkai.

Anksčiau nurodyti galimi metano sunaudojimo mechanizmai (vandenilio peroksidas ir perchloratai arba superperoksidai, susidarantys dėl elektros laukų, kuriuos generuoja dulkių sūkuriai) pernelyg
silpni - jie metano kiekį atmosferoje sumažinti 100 kartų sparčiau nėra pajėgūs.

"Curiosity" duomenys šį klausimą užduoda dar nuožmesne forma, kadangi atmosferoje nebuvo rasta jokio - net foninio - metano kiekio.

"Tiesiog neturime tinkamo paaiškinimo, kaip galėjo tas metanas Marse atsirasti ir kaip jis galėjo išnykti, - pripažįsta mokslininkai. - Mūsų duomenys rodo, kad metano Marse yra mažiausiai 6 kartus mažiau nei liudija vėliausi matavimai."

Jų žodžiais tariant, šie duomenys žymiai sumažina mikrobų veiklos Marse tikimybę, taip pat alternatyvias metano "gamybos" galimybes - serpentizacijos ir kometų "tiekimo" būdu.

Ar apskritai ten buvo metano?

"Nors astronominiai ir palydoviniai duomenys kelia daug klausimų, daryti išvadas, kad Marse metano apskritai nebuvo, vis dėlto negalima, - naujienų agentūrai "Ria Nosvosti" kalbėjo Rusijos mokslų akademijos Kosminių tyrimų instituto tyrėjas Olegas Korabliovas, dirbantis "Mars Express" zondo mokslininkų kolektyve. - Taip, metano koncentracijos matavimuose, kuriuos atliko zondas "Mars Express", galėjo būti reikšmingų klaidų, tačiau aklai atmesti jas kaip neteisingas irgi negalima. Ypač pagarbiai derėtų vertinti astronominių stebėjimų duomenis - numoti į juos ranka tikrai negalima, kaip ir į palydovinius duomenis. Tad dabar mums užmintos dvi mįslės: iš kur Marse atsirado metanas ir kur jis prapuolė?"

technologijos.lt info.

xsistemax

Gal ir rado,tik apie tai neskelbiama.Daug kas Marso tyrimuose nutylima,daug kas falsifikuojama.
Kad ir paviršiaus spalva.Ji toli gražu nėra rausva.Tiesiog Marso nuotraukos visuomenei pateikiamos apdorojus jas rausvu filtru.
Pvz.:kodėl "Curiosity"nuotraukose Nasa logotipas yra rausvos raidės raudoname fone?Nasa niekada nenaudojo tokio spalvų derinio,jos logotipas-baltos raidės žydrame fone.
Galima daryti labai stiprią prielaidą,jog Marso paviršius tokios pat spalvos,kaip Žemėje.O dangus ten žydras...

Linas Esu

kokios spalvos Marsas tada ? ir kam šį kartą NASA meluoti ?

xsistemax

Marsas labai panašus į Žemę.Nasa(JAV) meluoja todėl,kad nori turėti žinių monopolį.O žinios visada suteikia pranašumo.
"Pažiūrėkit,koks Marsas nesvetingas,nėra ką ten jums veikti."
:)

Vytautas

Citata iš: xsistemax  balandžio 19, 2017, 22:15:51Marsas labai panašus į Žemę.Nasa(JAV) meluoja todėl,kad nori turėti žinių monopolį.O žinios visada suteikia pranašumo.
"Pažiūrėkit,koks Marsas nesvetingas,nėra ką ten jums veikti."
:)
Arba jokio marso iš viso nėra. Stebim tik perduodamą kompiuterinio vaizdo simuliaciją. :) Šiaip marsaeigis ten nesveikai viršija savo laiko tarnavimo limitą. Kas kelia įtarimą kad gaunama informacija yra reali. Be to kažkaip niekas kitas negali pakartoti kažko panašaus. Tiesiog ima ir sudūžta kaip tyčia.  :D Žodžiu viskas labai įtartina ir sėkminga kad būtų realybė. :)

xsistemax

www.youtube.com/watch?v=YlekyehLUKE
Pakankamai išsamiai ir argumentuotai,rusų kalba.

Linas Esu

Citata iš: xsistemax  balandžio 19, 2017, 22:15:51Marsas labai panašus į Žemę.Nasa(JAV) meluoja todėl,kad nori turėti žinių monopolį.O žinios visada suteikia pranašumo.
"Pažiūrėkit,koks Marsas nesvetingas,nėra ką ten jums veikti."
:)
Net neketinu diskutuoti  , nemanau jog net verta po tokių komentarų . Nežiūrėsiu to video , rusų k. vnemoku . Man visada patikimesni argumentai bus tų žmonių  , kurie dirba mokslo srityje ir sugeba argumentuotai aiškinti . Beje info daugiau negu reikia . Tik reikia mokėti rašyti arba skaityti .

Vytautai , filmas Matrica jau buvo pastatytas prieš dešimtmetį . O čia tema apie marsaeigį .

Vytautas

Citata iš: Linas Esu  balandžio 20, 2017, 07:30:19Vytautai , filmas Matrica jau buvo pastatytas prieš dešimtmetį . O čia tema apie marsaeigį .
Kad čia jokios fantastikos ir matricos :) Elementaru. Pvz į kaimyno kambarį paleidi robotuką su stebėjimo kamera. Kaimynas "pagauna" pajungia prie kompo virtualaus kambario programos ir tau matai jau ne kaimyno kambarį o kažkokią virtualią realybę. Paprasčiau nebūna. Tuo labiau Marso vaizdai labai primityvūs. :) Taip kad jei mes jau sugebėtume taip apgaudinėti kodėl esi įsitikinęs kad kažkas to negali padaryti mūsų atžvilgiu? :) Visokie šnipai su perimtais signalais ir koduotėmis jau prieš 100 taip žaidė. :)

Linas Esu

#8
balandžio 20, 2017, 10:40:48 Redagavimas: balandžio 20, 2017, 12:09:39 by Linas Esu
Citata iš: Vytautas  balandžio 20, 2017, 09:53:34Kad čia jokios fantastikos ir matricos :) Elementaru. Pvz į kaimyno kambarį paleidi robotuką su stebėjimo kamera. Kaimynas "pagauna" pajungia prie kompo virtualaus kambario programos ir tau matai jau ne kaimyno kambarį o kažkokią virtualią realybę. Paprasčiau nebūna. Tuo labiau Marso vaizdai labai primityvūs. :) Taip kad jei mes jau sugebėtume taip apgaudinėti kodėl esi įsitikinęs kad kažkas to negali padaryti mūsų atžvilgiu? :) Visokie šnipai su perimtais signalais ir koduotėmis jau prieš 100 taip žaidė. :)
Marso vaizdai primityvūs ? kurie būtent ? ir paaškinkite kuo skiriasi primityvios kameros nuo neprimityvių ? ar jūs specialistas ?
Čia tik keli klausimai .

Jūs maišote virtualę realybę su vaizdo įrašu .

Neesu įsitikinės jog kas nors negaloi sukurti virtualios realybės , bet esu įsitikinęs jog Marse turime robotą , kuris tiria bei siunčia informaciją atgal į žemę. Esu įsitikinęs , kadangi skaitau mokslinę literatūrą , mokslininkų nuomones ( ne tik NASA ( kurioje beje dirba ne tik amerikiečiai ) . Jeigu norite įrodyti ar paneigti mokslo pažengimus , turėkite tam tikrų kontraargumentų . Kitu atveju linkiu atsidaryti šiame forume " mano filosofija " skyrelį , rašyti savo mintis apie pasaulį , bei kaip jį suvokiate .

O jeigu persigalvosite ir norėsite diskutuoti apie naujausius atradimus Marse . Visada būsiu linkęs dalintis mintimis . Sėkmės .

Vytautas

#9
balandžio 20, 2017, 12:39:45 Redagavimas: balandžio 20, 2017, 12:41:58 by Vytautas
Citata iš: Linas Esu  balandžio 20, 2017, 10:40:48Jūs maišote virtualę realybę su vaizdo įrašu .
Kokiu būdu gali atskirti kad pvz Marso nuotrauka yra tikra o ne sugeneruota kokios programos? Ir ar esi tikras kad NASA pateikia tau tikrą informaciją? Aš bent tuos du dalykus palieku visiškai atvirus. Gali būti ir taip ir ne. Ekonomine prasme labai apsimoka apgaudinėti gaunant milijardinį finansavimą. O tai padaryti iš principo labai lengva. Ar nesusigundytum dykai gauti milijardus? Aš tik taip ir daryčiau su avių banda. :) Neturi juk jokių galimybių patikrinti. Privalai pasitikėti kaip religijos dievu. :)

Linas Esu

Citata iš: Vytautas  balandžio 20, 2017, 12:39:45Kokiu būdu gali atskirti kad pvz Marso nuotrauka yra tikra o ne sugeneruota kokios programos? Ir ar esi tikras kad NASA pateikia tau tikrą informaciją? Aš bent tuos du dalykus palieku visiškai atvirus. Gali būti ir taip ir ne. Ekonomine prasme labai apsimoka apgaudinėti gaunant milijardinį finansavimą. O tai padaryti iš principo labai lengva. Ar nesusigundytum dykai gauti milijardus? Aš tik taip ir daryčiau su avių banda. :) Neturi juk jokių galimybių patikrinti. Privalai pasitikėti kaip religijos dievu. :)
Antrą kartą kartoju , esu tikras jog Marse yra "curiosrity"
Jums taip ir ne . Man taip .
Apsimoka apgaudinėti ? čia jūsų argumentas dėl ko Marsė nėra "Curiosity" ?
Ne , nesusigundyčiau gauti milijardus  , jų niekas negauna , juos uždirba . Tada iš prigimtities esate piemuo jeigu turite tokią nuomonę apie avis .
Turiu galimybes patikrinti , tikrinau , tikrinu jau 11 m .
Netikiu religija , matrica  ir kitomis nesąmonėmis .
Skaitau , aiškinuosi , suprantu .


Vytautas

#11
balandžio 20, 2017, 13:17:20 Redagavimas: balandžio 20, 2017, 13:18:54 by Vytautas
Na tikėjimas kiekvieno asmeninis reikalas. Jei nuo to žmogui geriau tai puiku. :) Kitas momentas NASA apgaudinėdama elgiasi labai humaniškai. Ir sakyčiau sąžiningai uždirba pinigus iš tikinčių kaip ir bažnyčia. :) Kur kas blogesnis variantas kada dėl pinigų vyksta pasauliniai karai ir žudomi milijonai žmonių. Taip kad viskas čia normaliai ir puikiai. Va į Palangą gali nuvažiuoti ir patikrinti ką rodo kamera o į Marsą ne. Ir ties ta vieta baigiasi patikrinimo, aiškinimosi galimybės. :) Lieka tik tikėjimas. :)

Linas Esu

Citata iš: Vytautas  balandžio 20, 2017, 13:17:20Na tikėjimas kiekvieno asmeninis reikalas. Jei nuo to žmogui geriau tai puiku. :) Kitas momentas NASA apgaudinėdama elgiasi labai humaniškai. Ir sakyčiau sąžiningai uždirba pinigus iš tikinčių kaip ir bažnyčia. :) Kur kas blogesnis variantas kada dėl pinigų vyksta pasauliniai ir žudomi milijonai žmonių. Taip kad viskas čia normaliai ir puikiai. Va į Palangą gali nuvažiuoti ir patikrinti ką rodo kamera o į Marsą ne. Ir ties ta vieta baigiasi patikrinimo, aiškinimosi galimybės. :)
Palanga ir Marso kameros ?
Rimtai ?
Temą paskaitykite dar kartą

Vytautas

Citata iš: Linas Esu  balandžio 20, 2017, 13:20:28Palanga ir Marso kameros ?
Rimtai ?
Temą paskaitykite dar kartą
Ir vienu ir kitu atveju informacija perduodama elektromagnetinių bangų pavidalu. Kas perduodama nekeičia esmės. Esmė realios galimybės "pačiupinėti". Vienu atveju yra. Kitu atveju nenusimato nors ir fantazuojama. :) Atitinkamai galima teikti informaciją kokią tik nori. Visiška veiklos ir fantazijos laisvė. :)

Linas Esu

#14
balandžio 20, 2017, 13:30:12 Redagavimas: balandžio 20, 2017, 13:32:29 by Linas Esu
Citata iš: Vytautas  balandžio 20, 2017, 13:26:34Ir vienu ir kitu atveju informacija perduodama elektromagnetinių bangų pavidalu. Kas perduodama nekeičia esmės. Esmė realios galimybės "pačiupinėti". Vienu atveju yra. Kitu atveju nenusimato nors ir fantazuojama. :)
Jūs kažką norite paneigti ar įrodyti šioje temoje ?
Nesuprantu pozicijos .
Nekomentuosiu daugiau nieko , nes tai absurdas atsižvelgiant į mokslą ir bendrą ekonominį suvokimą  . NASA vyriausybinė organizcija , bet turbūt tai jums irgi nieko nereiškia nes negalite paliesti mėnulio .

Aukštyn