Melo evoliucija evoliucijos teorijoje

Pradėjo Benamis, balandžio 06, 2014, 15:31:24

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78

Citata iš: TinSoldier  kovo 15, 2015, 19:18:23
Manau, kad sutinku su tavimi :)


Labai gerai kad šitas klausimas iškilo, reikėjo pajudinti smegenėles, kad pats sau apsibrėžčiau ką manau :) va todėl man ir patinka diskusijos, kad verčia mąstyti :) daugiau tokių galėtų būti

Taip pat smagu, kad bent jau kažkur mąstome panašiai :)


Mekabciel

Nezinau ar i konteksta uzduosiu klausima, bet tikiuosi vietoje.
Kur evoliucija stebima, kaip tai yra irodyta ir ar butu galima nors viena evoliucijos pavyzdi pateikti?

TinSoldier

Citata iš: Mekabciel  kovo 15, 2015, 19:33:58
Nezinau ar i konteksta uzduosiu klausima, bet tikiuosi vietoje.
Kur evoliucija stebima, kaip tai yra irodyta ir ar butu galima nors viena evoliucijos pavyzdi pateikti?


Manau, kad tikrai esi girdėjęs apie virusus :) Ir kodėl nuolat tenka kurti vis naujus skiepus. Atsakymas: todėl, kad virusai evoliucionuoja, kinta.

Taip pat labai dažnai evoliucija tyrinėjama su vaisinėmis muselėmis ir pan. dalykais. Kadangi jų trumpa gyvenimo trukmė, kartos keičiasi greitai, tuo pačiu greičiau vyksta ir evoliucija.

Yra pavyzdžių ir su stambesniais gyvūnais, net žinduoliais, rodos, kurie pastebimai pakito, bandydami prisitaikyti prie naujos aplinkos (po to, kai buvo perkelti į jiems svetimas salas ir pan.) Bet konkrečių pavyzdžių, stebėjimų, eksperimentų ir t.t. tektų jau ieškoti, nes mintinai nepamenu.

Bet, jeigu bus kalbama apie "naujų rūšių" atsiradimą ar pan., - tai tikrai nesivelsiu į diskusiją :) Jau apie tai buvo daugybė kartų kalbėta, esu įsitikinęs, kad ir šitoje temoje :)

Citata iš: paragraf 78  kovo 15, 2015, 19:23:44
Taip pat smagu, kad bent jau kažkur mąstome panašiai :)


Manau, kad bendrų požiūrio taškų turim daug, tiesiog niekas čia pritarinėjimais iš oro nesisvaido :D Turiu kažką parašyti tik tuomet, kai galiu kažkam paprieštarauti :)))

Mekabciel

Citata iš: TinSoldier  kovo 15, 2015, 19:56:50
Bet, jeigu bus kalbama apie "naujų rūšių" atsiradimą ar pan., - tai tikrai nesivelsiu į diskusiją :) Jau apie tai buvo daugybė kartų kalbėta, esu įsitikinęs, kad ir šitoje temoje :)

Supratau. ;)

Slender

Citata iš: TinSoldier  kovo 15, 2015, 18:43:54
Bent kaip aš suprantu, teorija niekuomet nepavirs dėsniu.

Dėsnis - kas vyksta. Teorija - kodėl vyksta.

Gravitacijos dėsnį aiškina Einšteino bendroji reliatyvumo teorija.

Manau..


Galbūt: Teorija - Kaip vyksta?

kiskis

https://www.youtube.com/watch?v=_B6Vdr8EwUY mokslininkai isitikino ilinde giliau i lastele, kad turejo but kurejas :) .

Herijus

Citata iš: kiskis  vasario 03, 2016, 22:20:44https://www.youtube.com/watch?v=_B6Vdr8EwUY mokslininkai isitikino ilinde giliau i lastele, kad turejo but kurejas :) .
kiski, taip pat tiems, kas mano, kad evoliucija yra ,,faktas'', patariu pažiūrėti šitą video: https://www.youtube.com/watch?v=Gjvuwne0RrE

kiskis

Herijus, tavo filmas geresnis :D supratau , kad Dievas sukure viska, o  kiskius  kieciausiais :D (angliskai :( , geriau skaityt, o dar  geriau rusiskai).

Herijus

Citata iš: kiskis  vasario 04, 2016, 08:43:58Herijus, tavo filmas geresnis :D supratau , kad Dievas sukure viska, o  kiskius  kieciausiais :D (angliskai :( , geriau skaityt, o dar  geriau rusiskai).
Jeigu tau patiko tas filmas, tai manau ir šitas gerai susižiūrės: https://www.youtube.com/watch?v=wjmFm8PIz8M

TinSoldier

Citata iš: Herijus  vasario 03, 2016, 23:34:03kiski, taip pat tiems, kas mano, kad evoliucija yra ,,faktas'', patariu pažiūrėti šitą video: https://www.youtube.com/watch?v=Gjvuwne0RrE
Viena didžiausių paslapčių gyvenime: žmonės randa laiko žiūrėti 1 val. 20 min. filmą, kuriame kažkoks apsinarkašinęs žmogus įrodinėja, kodėl evoliucija yra mitas, tačiau nepasivargina sugaišti pusvalandžio, kad bent evoliucijos pagrindus sužinotų. Tai ir įdomu, iš kur tas troškimas neigti dalykus, apie kuriuos net bendros nuovokos neturima?

Galvojau, žvilgtelėsiu šitą video (kiskio video žvilgtelėti negaliu, rusų kalba man neįveikiamas barjeras), bet iš karto supratau, kad neištversiu tokio nuobodaus ir ilgo pasakojimo. O ir pats pirmasis, opening argumentas nuteikia ne super.

Apie entropiją sako: antrasis termodinamikos dėsnis teigia, jog dalykai laikui bėgant mažėja. Pvz, nuolatos nyksta gyvūnų rūšys ir naujos neatsiranda. Juokinga, kad nei viena šito sakinio dalis neteisinga: naujos rūšys atsiranda, o antrasis termodinamikos dėsnis taip neteigia. Ir, apskritai, entropija nėra "dalykų kiekio mažėjimas", kaip kad jis pateikė.

Iš tiesų dėsnis teigia taip:

Kiekvienoje uždaroje sistemoje entropija (netvarka, chaotiškumas), laikui bėgant, išlieka tokia pati arba didėja, bet niekada nemažėja

Be to, Žemė nėra uždara sistema (mes gaunam energiją iš Saulės), tad vis tiek tai negalioja kreacionistų paprastai kišama prasme. Bet šitas egzempliorius, kurio video pateikei, nesugebėjo ne tik mokslinio argumento suprast, bet nesugebėjo net ir pačių kreacionistų teigiamo argumento suvokt. Ir pateikė tik kažkokį pirstelėjimą.

Ir kaip dabar kažkas jo šitą video galėtų rimtai žiūrėt? m?  

kiskis

https://www.youtube.com/watch?v=ehpRVEA17nw
Citata iš: TinSoldier  vasario 04, 2016, 12:53:12Galvojau, žvilgtelėsiu šitą video (kiskio video žvilgtelėti negaliu, rusų kalba man neįveikiamas barjeras),
cia tas pats anglu kalba.


klajunas

Citata iš: TinSoldier  vasario 04, 2016, 12:53:12Apie entropiją sako
Kiek aš supratau, tai čia kalba pradžioje ne apie entropiją, bet apie antropinį principą kosmologijoje. Reikėtų savo ausį anglų kalboje paaštrinti.  ;D  ;D

TinSoldier

Citata iš: klajunas  vasario 04, 2016, 14:05:34Kiek aš supratau, tai čia kalba pradžioje ne apie entropiją, bet apie antropinį principą kosmologijoje. Reikėtų savo ausį anglų kalboje paaštrinti.  ;D  ;D
Atsiprašau, atrodo, kad iš tiesų suklydau :) Ten pradžioj jis labai užknisančiai kažką burbėjo, reklamavo kažkokį dvd, titrus rodė, šnekėjo visiškas pievas, tai aš truputį prasukau, laukdamas konkrečių argumentų prieš evoliuciją. Matyt, prašokau tą jo pasakojimą apie antropinį principą ir iš karto peršokau prie antro "argumento" apie entropiją.

Bet kuriuo atveju, antropinis principas pačią evoliuciją nevisai tiesiogiai liečia..

Kiski, ačiū už anglišką variantą, kažkada pamėginsiu pažiūrėti :)

paragraf 78

Antropinis principas nepaneigia evoliucijos, o ir didele dalimi ją patvirtina

klajunas

Citata iš: TinSoldier  vasario 04, 2016, 14:25:15Bet kuriuo atveju, antropinis principas pačią evoliuciją nevisai tiesiogiai liečia..
Pažiūrėjau 6 min. ir kiek supratau net labai liečia. Nes mintis tokia, viskas visatoje tiksliai sustyguota pagal antropinį (anthropos - žmogus) principą, bent vienas parametras skirtųsi, gyvybės atsiradimas būtų neįmanoma. Bet tai prieštarauja entropijos principui, pagal kurį atseit tvarka mažėja ir viskas nyksta, bet niekas savaime nesusikuria. Gyvybės atsiradimas ir entropija nesuderinami, vadinasi turi būti kažkoks intelligent design, kuris veikia prieš entropiją. O tai yra gyvybės sukūrimo, o ne savaiminio atsiradimo teorija. Ir gyvybė jeigu sukurta, tai ji evoliucionuoja ne savaime, bet pagal išankstinę programą, nustatytą "protingo kūrėjo". Antropinis principas yra kreacionizmo pagrindas. Nes savaime tvarka neatsiranda, pagal entropiją ji gali tik mažėti.

Aukštyn