Forumo dalyvių intelekto koeficientas

Pradėjo klajunas, rugpjūčio 21, 2018, 09:04:03

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

a.t.sielis

Aš skiriu protą nuo intelekto. Protas surenka, klasifikuoja ir apibendrina informaciją, o intelektas suvokia dalykus, kokie jie yra.

Suvokimas yra labai organiškas, tolydus, giliau sąmonėje dalykas, negu protas ir mintys. Tai prasmių, esmių, jausmų, ir kitų svarbių kokybių suvokimai.

Tai kas vadinama protingumo koeficientu (intelligence quotent)

Citataintelligence quotient
noun
a number representing a person's reasoning ability (measured using problem-solving tests) as compared to the statistical norm or average for their age, taken as 100.
yra daugiau "technologinio protingumo" matavimas. Siauros dalies proto funkcijų matavimas.

Pvz. Steven Hawking ar Richard Dawkins laikomi protingais pagal IQ, bet tiems, kas turi akis matyti,  kas bent šiek tiek pažįsta gyvenimą ir pasaulį, akivaizdu, kad jie buki kvailiai. "Protingieji kurmiai", toks tipažas, kaip iš to filmuko.

Ką čia bepasakysi, tas IQ matavimo paplitimas pasaulyje yra visiškas klystkelis. Viskas tvarkoje, matuoti proto galią galima, bet tai daroma labai vienpusiškai ir siaurai. Galiausiai, proto galia yra niekai prieš širdies galią. Nors aš nepasižymiu nei tuo, nei tuo, bet šiaip sakau.

Jeigu protas tarnauja gerumui, tada viskas o.k., o jeigu žmonės labai protingi ir žiaurūs - nuo to tik baisiau. Kodėl nėra standartinių testų žmonių gerumui ir dorumui įvertinti? Tikriausiai todėl, kad tai sunkiai pamatuojama. Kuo lengviau matuoti, tuo savybė labiau objektiška ir susijusi su objektiška sritimi, t.y. su savanaudiška materijos eksploatacija. Tai veda tik į nelaimę, nes išnaudotojų ego pučiasi, ir jie pasiruošę kitiems sukelti bet kokius vargus dėl savo naudos.

klajunas

Intelekto koeficiento klausimas nesusijęs su pasaulėžiūros teisingumu ar klaidingumu. Tai iš tikro techninis terminas, kuris apibūdina savybę, kuri naudinga žmogui dirbant protinį darbą. Su aukštu IQ tai žmogui sekasi geriau, su žemu, blogiau, tačiau šis skaičius nieko daugiau nereiškia. Jis neparodo turimų žinių, neparodo pasaulėžiūros, neparodo moralinių savybių ir t.t.

Laukiau kad sudalyvautų forumo troliai ir parodytų ką iš tikro sugeba, nes mėgsta vaizduoti labai protingus. Deja kol kas nė vienas nesudalyvavo. Tuo bandžiau paneigti "mokslininkų" skleidžiamą mitą, kad domėjimasis alternatyviomis temom rodo žemą IQ, o visi kurie aklai seka mokslą išimtinai su aukštu IQ. Tegul sudalyvauja - pamatysime bendrą vaizdą. Tik žinoma iš trolio tikėtis sąžiningumo keblu. Kuo aukštesnis IQ tuo labiau matosi, kad oficialus mokslas yra visiškas scamas. Bet dirbantys sistemai genijai nedrįsta to garsiai pasakyti, nes nenori spjaudyti į šulinį iš kurio geria.

Testų būna visokių, galima išmatuoti ir moralines savybes. Pavyzdžiui, būna emocinio intelekto testai; yra testai, kuriais nustatomi psichopatai ir pan.

TinSoldier

Citata iš: klajunas  rugpjūčio 23, 2018, 19:32:40Laukiau kad sudalyvautų forumo troliai ir parodytų ką iš tikro sugeba, nes mėgsta vaizduoti labai protingus. Deja kol kas nė vienas nesudalyvavo. Tuo bandžiau paneigti "mokslininkų" skleidžiamą mitą, kad domėjimasis alternatyviomis temom rodo žemą IQ, o visi kurie aklai seka mokslą išimtinai su aukštu IQ.
Tai tyrimų su tūkstančių respondentų imtimis ir normalia metodologija išvados yra mitas. O tavo tyrimas su 5 respondetų imtimi ir neaiškiu internetiniu testu būtų atskleidžiantis tikrąją tiesą. Mkay..

Beje, kiek mačiau anokių tyrimų, ieškomas ryšys ne tarp IQ ir tikėjimo, bet tarp išsilavinimo ir tikėjimo.

Beje, niekas niekada niekur nesakė, kad visi mokslu sekantys yra su aukštu IQ, o visi ant alternatyvų puolantys su žemu IQ. Bet kai kurie tyrimai atskleidžia tendenciją, kad mažesnį išsilavinimą turintys žmonės statistiškai labiau linkę tikėti konspiracinėmis teorijomis ir pan.

Tai nieko nepasako nė apie vieną individualų žmogų. Niekas nenustebs, net jeigu ir 180 IQ turintis žmogus bus konspiracijų ar paranormalumų fanatikas.klajunas

Citata iš: TinSoldier  rugpjūčio 23, 2018, 21:02:51Tai nieko nepasako nė apie vieną individualų žmogų. Niekas nenustebs, net jeigu ir 180 IQ turintis žmogus bus konspiracijų ar paranormalumų fanatikas.
Geriau savo rezultatą parašyk, nes ką čia neva atsakei savo amžinu stiliumi - visiškai neįdomu.

a.t.sielis

#19
rugpjūčio 24, 2018, 08:08:50 Redagavimas: rugpjūčio 24, 2018, 08:12:34 by a.t.sielis
Citata iš: TinSoldier  rugpjūčio 23, 2018, 21:02:51ieškomas ryšys ne tarp IQ ir tikėjimo, bet tarp išsilavinimo ir tikėjimo.
Ne tarp išsilavinimo ir tikėjimo, bet tarp materialistinio išsilavinimo ir tikėjimo. Niekas nepasakytų, kad Indijoje brahmanai arba Amerikoje ir Europoje kunigai yra neišsilavinę.

Koreliacija natūrali: kai žmonės materialistiškai indoktrinuoti, ir apskritai darę tokius pasirinkimus kaip karjera materialistinėje sistemoje, materialistinis gyvenimo būdas, didesnė tikimybė kad jie materialistai.

TinSoldier

Aha, kadangi kiekvienas mažesnį ("materialistinį") išsilavinimą turintis žmogus tikrai yra super duper dvasingas, apsišvietęs filosofas.

Tikrai koreliacija tarp 8 klasių baigimo ir nerealios nematerialistinės išminties yra akivaizdi (:

nuorytojaus

CitataTai tyrimų su tūkstančių respondentų imtimis ir normalia metodologija išvados yra mitas. O tavo tyrimas su 5 respondetų imtimi ir neaiškiu internetiniu testu būtų atskleidžiantis tikrąją tiesą.    
O pats principas, kad tiesą galima nustatyti daugumos supratimo būdu  ar nėra klaidingas, net jei ir atradus būdą atrinkti pačius protingiausius, intelektualiausius, išmintingiausius, labiausiai apsišvietusius it t.t. kurių nuomonė būtų įskaityta?

a.t.sielis

Citata iš: TinSoldier  rugpjūčio 24, 2018, 08:53:55Aha, kadangi kiekvienas mažesnį ("materialistinį") išsilavinimą turintis žmogus tikrai yra super duper dvasingas, apsišvietęs filosofas.
To nesakiau. Kalbame apie koreliaciją tarp didelio materialistinio išsilavinimo (kaip kad JAV mokslų akademijos narių) ir netikėjimo.

O šiaip dauguma žmonių nėra super duper dvasingi.

CitataTikrai koreliacija tarp 8 klasių baigimo ir nerealios nematerialistinės išminties yra akivaizdi (:
Žmonių yra įvairių. Supaprastintai, galima būtų skirti į tris pagrindinius tipus: 3. tamsūs 2. materialistai (hiperaktyvūs, turtingi, aistringi, gudrūs) 1. dvasingi (dori, ramūs, dievoti).

pi

Jūsų IQ koeficientas yra: 139

vytra

Citata iš: nuorytojaus  rugpjūčio 22, 2018, 09:52:14Tokie testai tik parodo kiek spendžiančiojo supratimas sutampa su testo sudarytojo supratimu.
- tikrai taip, o testo sudarytojas save laiko genialesniu už genialius, nes leidžia surinkti 160.

:)

xsistemax


Sleeping_angel

105, o kur atsakymai? :D

klajunas

Citata iš: Sleeping_angel  rugsėjo 10, 2018, 20:47:15105, o kur atsakymai? :D
Čia jau turime pasitikėti programuotojais. Atsakymai būtų gerai, žinios prie IQ visada prideda taškų. jeigu tokių testų niekada nesi daręs, tai rezultatas neblogas, nes kai sistema perprasta, nerealistiškai padidėja intelekto koeficientas.

elteide

#28
rugsėjo 11, 2018, 13:47:43 Redagavimas: rugsėjo 11, 2018, 13:49:55 by elteide
rezultatas IQ 121 :D
nuo 121 įtariu, nes klausimą vieną netyčia paskipinau :)( užtrūkau max 20 min)

Aukštyn