Žmogaus kūnas yra tobulas Dievo kūrinys? Ne jis turi klaidų

Pradėjo Ezekiel, rugsėjo 11, 2015, 14:46:23

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

a.t.sielis

Citata iš: Steiblys  lapkričio 15, 2015, 17:54:46Ir tie žmonės išties yra šventi? Be nuodėmių?
Jėzus išties šventas? Be nuodėmių?
šv. Paulius išties šventas? Be nuodėmių?
šv. Pranciškus iš Asyžiaus išties šventas? Be nuodėmių?

Steiblys

Citata iš: Nightcrawler  lapkričio 15, 2015, 18:09:51
CitataJau atsižadėjai?
Tai aišku, kad ne. Tai yra ilgas procesas.
"atsižadėjai" žodis čia nelabai tinka
Sėkmės darbe :)
Kaip manai kiek tas procesas tęsis?

Citata iš: a.t.sielis  lapkričio 15, 2015, 18:24:40Jėzus išties šventas? Be nuodėmių?
šv. Paulius išties šventas? Be nuodėmių?
šv. Pranciškus iš Asyžiaus išties šventas? Be nuodėmių?
Jėzus Kristus - taip, be nuodėmių.
apaštalas Paulius - poziciškai buvo šventas, praktiškai jo gyvenime buvo visko. Ir galiausiai jis iškeliavo pas Viešpatį be nuodėmių.
Pranciškus iš Asyžiaus - nežinau.
Be to, tu sakei, kad reiktų benrauti su šventais Dievo tarnais? Kokiu būdu aš dabar galėčiau bendrauti su apaštalu Pauliumi, jeigu jis dabar miręs?

a.t.sielis

Steibliukas, atsakiau tau klausimu į klausimą, kad geriau suprastum savo paties klausimo implikacijas ir savo išankstines nuostatas. Ir suprastum, kad būna įvairių Dievo tarnų, būna tokių kaip Jėzus, būna ne visai tokių kaip Jėzus.

O šventų Dievo tarnų visada Žemėje turi būti, kitaip, kokios žmogaus galimybės? Mokytis iš knygos? Tada virsti fariziejumi, rašto aiškintoju. Vadinasi viskas žmogaus pastangom, nėra Dievo malonės.

Nightcrawler

CitataSėkmės darbe :)
Kaip manai kiek tas procesas tęsis?
Ačiū
Na ką aš žinau... Sunku pasakyt. Gali trukt 30, net 40 metų. priklauso kiek medituosi, praktikuosi.
Puikybės man sunkiausia būtų atsikratyt pagalvojus.

paragraf 78

Citata iš: Nightcrawler  lapkričio 15, 2015, 19:08:30Puikybės man sunkiausia būtų atsikratyt pagalvojus.
Žinai kaip liaudies išmintis sako: Puikybė miršta trečiąją dieną po žmogaus mirties :)

Steiblys

#80
lapkričio 15, 2015, 19:28:13 Redagavimas: lapkričio 15, 2015, 19:34:27 by Steiblys
Citata iš: a.t.sielis  lapkričio 15, 2015, 18:59:44Steibliukas, atsakiau tau klausimu į klausimą, kad geriau suprastum savo paties klausimo implikacijas ir savo išankstines nuostatas. Ir suprastum, kad būna įvairių Dievo tarnų, būna tokių kaip Jėzus, būna ne visai tokių kaip Jėzus.

O šventų Dievo tarnų visada Žemėje turi būti, kitaip, kokios žmogaus galimybės? Mokytis iš knygos? Tada virsti fariziejumi, rašto aiškintoju. Vadinasi viskas žmogaus pastangom, nėra Dievo malonės.
Pavardės negražu kraipyti...
Sutinku, kad čia žemėje yra iš ko pasimokyti. Pvz., aš esu išties pasimokęs tikėjimo iš vieno žmogaus, kurio nors ir nelabai pavadinsi šventuoju (nes yra pridaręs klaikių dalykų: žmogžudystės, plėšimai). Todėl ir norėjau paklausti, kas tie tavo šventieji, kurie tave moko atsižadėti nuodėmių?
 Ir šiaip, pastebėjus, tai šiandien dažnai girdžiu apie atskirus krikščionis, kurie tampa pavyzdžiu kitiems, bet mažai yra bažnyčių, kurios būtų krikščioniško tikėjimo pavyzdys.

Citata iš: Nightcrawler  lapkričio 15, 2015, 19:08:30Ačiū
Na ką aš žinau... Sunku pasakyt. Gali trukt 30, net 40 metų. priklauso kiek medituosi, praktikuosi.
Puikybės man sunkiausia būtų atsikratyt pagalvojus.
Jo, tikrai taip, kaip ir paragraf78' taikliai pastebėjo :)
Šiandien daugelis "šventųjų" didžiuojasi savo rase, gražia išore, rel.konfesija ar maldingumu.

a.t.sielis

Sorry, nežinojau, kad pavardė. Griežtai skamba :D

Na ką, siūlau išlįsti iš fanatizmo. Pvz. va musulmonai fanatikuoja, kad jų religija pranašesnė, nieko kito gero nėra, krikščionys fanatikuoja, kad jų religija pranašesnė, nieko kito gero nėra, žydai fanatikuoja, kad jie išrinktoji tauta, visi kiti - pagonys. Pasikartodamas pasiūlysiu paskaityti vieną ese, kuris gal kažkiek praplės akiratį: http://sielis.blogspot.lt/2015/11/gyvoji-tiesa.html

Steiblys

Citata iš: a.t.sielis  lapkričio 15, 2015, 19:33:38Sorry, nežinojau, kad pavardė. Griežtai skamba :D

Na ką, siūlau išlįsti iš fanatizmo. Pvz. va musulmonai fanatikuoja, kad jų religija pranašesnė, nieko kito gero nėra, krikščionys fanatikuoja, kad jų religija pranašesnė, nieko kito gero nėra, žydai fanatikuoja, kad jie išrinktoji tauta, visi kiti - pagonys. Pasikartodamas pasiūlysiu paskaityti vieną ese, kuris gal kažkiek praplės akiratį: http://sielis.blogspot.lt/2015/11/gyvoji-tiesa.html
Viskas Ok :)
Jau skaičiau.
Manau, kad mes skirtingai suprantame pačią sąvoką - "religija" . Jeigu pagal pasaulietinį  supratimą (Religija - išgyventas susitikimas su šventybe ir jos paveikto žmogaus atsakomoji veikla) tai man artimos šios įžvalgos - http://www.ortodoksas.lt/2014/08/kuri-religija-yra-teisinga-ar-imanomas.html
Bet patį terminą dvasine prasme, žodį religija, naudočiau tik kabutėse. Tikiu, kad Dievas yra toli nuo religijos.

a.t.sielis

#83
lapkričio 15, 2015, 19:54:45 Redagavimas: lapkričio 15, 2015, 20:09:25 by a.t.sielis
Prasmės paprastai kontekstualios. Iš esmės, religija - konkretus sielos ryšys su Dievu. Tada, kiek yra religijų? Nesuskaičiuojamai daug, nes sielų yra nesuskaičiuojamai daug.

Na tai ką manai, kad Dievas yra objektyvus ir monotoniškas kaip akmuo, ar kad Dievo santykiai su sielomis yra įvairūs?

Toliau, paskaičiau tavo nuorodą į ortodoksų pamąstymus.

Tiesa yra viena. Bet tiesą gali apibūdinti ne vienas teiginys. Teiginių tarpusavio nesutapimas nerodo, kad jie neapibūdina tos pačios tiesos.

Prezidento pavyzdys. Prezidentas vardu "Anatolijus"

Prezidentas dirba prezidentūroje. Visi kreipiasi į prezidentą, sakydami "ponas prezidente". Užfiksuojam šitą momentą.

Namie į prezidentą namiškiai kreipiasi vardu: "Tolia". Užsfiksuojam momentą.

Gatvė, eina prezidentas. Šalia stovi prezidentūros naujas darbuotojas ir prezidento namiškis. Darbuotojas sako: "ponas prezidentas eina". Namiškis sako: "mūsų Tolia eina". Darbuotojas sako: "ne, tiesa yra viena, nenusišnekėk, negali būti dviejų tiesų, teisus arba tu arba aš. Aš tikrai žinau, kad čia eina ponas prezidentas, neina čia joks Tolia, eina ponas prezidentas. Tu išvis kažkoks įtartinas, prezidentą įžeidinėji, tuoj iškviesiu policiją". Namiškis: "hm......."

Steiblys

Taip, religijų ir sielų yra daug, bet Dievas yra vienas. Jis yra mylintis, teisingas ir niekada nesikeičiantis. Gali būti, kad Jo santykiai yra įvairūs, tačiau stebint žmonijos skausmą, kančias, žiaurius konfliktus, nesunkiai prieisime prie išvados, kad dauguma žmonių, religijų pagalba, turi santykį ne su tikruoju Dievu, bet su klastote.

Nightcrawler

Citata iš: Steiblys  lapkričio 15, 2015, 20:10:58Taip, religijų ir sielų yra daug, bet Dievas yra vienas. Jis yra mylintis, teisingas ir niekada nesikeičiantis. Gali būti, kad Jo santykiai yra įvairūs, tačiau stebint žmonijos skausmą, kančias, žiaurius konfliktus, nesunkiai prieisime prie išvados, kad dauguma žmonių, religijų pagalba, turi santykį ne su tikruoju Dievu, bet su klastote.
Pagal rytų religijas, ties žmonėms, kuriems nutinka baisios nelaimės yra dėl blogos karmos [nors nesakyčiau, kad visiškai sutinku su šiuo teiginiu...)

CitataTaip, religijų ir sielų yra daug,
Palaikau idėja, kad siela yra viena ("the great soul"), o mes visi esame jos dalelytės.

a.t.sielis

Citata iš: Steiblys  lapkričio 15, 2015, 20:10:58tačiau stebint žmonijos skausmą, kančias, žiaurius konfliktus, nesunkiai prieisime prie išvados, kad dauguma žmonių, religijų pagalba, turi santykį ne su tikruoju Dievu, bet su klastote.
Dar įdomiau. tada pagal agresijos lygį, kryžiaus karus ir t.t., abraomiškos religijos negali pretenduoti į originalą, o ne klastotę?

Steiblys

Citata iš: a.t.sielis  lapkričio 15, 2015, 20:38:03Dar įdomiau. tada pagal agresijos lygį, kryžiaus karus ir t.t., abraomiškos religijos negali pretenduoti į originalą, o ne klastotę?
Štai mes ir skirtingai suprantame "religiją". Kryžiaus ir kitokie karai akivaizdžiai nurodo į klastotę, už kurios stovėjo religija (sistema, ekonominiai interesai ir t.t.). Ar karuose veikė krikščionys, kurie dvasioje ir tiesoje garbino Dievą? Ne. O dabar ir su abraomiška religija, ar jie tiki savo Mesiju ar jie prisidengia tuo pačiu - religija? Medį pažinsi iš vaisių.

a.t.sielis


Aukštyn