Gintaras apie meditacija.

Pradėjo 2Pacas, gegužės 29, 2013, 07:50:28

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

2Pacas

Be vandenyno laselio nebutu vandenyno. :)

a.t.sielis

Be saulės nebūtų saulės fotonų :)

Marius

Be vieno lašelio tikrai vandenynas neišdžius..O apie gintara kalbant,dabar tik visiskas lengvatikis gali jo pasakom tikėt..Dievas mat jis..greitu laiku bus napaleonu valstybiniuose ''rumuose''..

2Pacas

Mariau prasau parodyk man normalu pagal tave "guru" net nzn kaip cia ivardint,kurio butu verta klausytis.

zalia.arbata

Citata iš: a.t.sielis  birželio 02, 2013, 18:32:00
Nevertinsiu ar Gintaras teisingai kalba, turiu savo nuomonę.

Bet galima pasvarstyti tą tematiką kažkiek.

Manau, teisinga būtų sakyti, kad Dievas yra sąmoningas, ir maža siela yra sąmoninga. Dievas yra Dvasia, o maža siela - dvasia. "Kokybė" ta pati. Dievas amžinas, ir siela amžina.

Bet "kiekybė" skiriasi. Dievas - begalinis. O siela - be galo maža, atomiška sąmonės dalelė. Dievas tarsi vandenynas, o siela - tarsi to vandenyno lašelis. Dievas tarsi saulė, o siela - tarsi vienas saulės spindulių fotonas. Fotonas niekada netaps visa saule, o vandenyno lašelis niekada netaps visu vandenynu.

Todėl siela nelygu Dievui.


Paimkim popierių ir atplėškim gabalėlį. Ar tas gabalėlis jau bus ne popierius? Popierius. Gabalėlis, dalelė, bet vis tiek popierius.

Man atrodo, nėra teigiama, kad Dievas yra dvasia (bet galiu ir klyst)- jis Tėvas, sukūręs tavo sielą.

Na kokybė, manau, toli gražu ne ta pati visdėlto... aš suprantu Dievą kaip visatą, turinčią tam tikrus dėsnius, principus. Tu esi tik dalelė, taigi turi laikytis tų principų ir dėsnių norint gyventi gerai. Dievas yra tobulas, žmogus ne.

Aš ir nesakiau, kad siela lygu Dievui. Sakau, kad siela yra Dievo dalis.

Marius

tupakai O tau kaip kokiam šuneliui reik paskui kažokį butinai guru sekt?jei taip ,tai nusipirk pavadėlį ir paprašyk gintaro,kad išvestu kartais pasivaiksčiot,nes savo smegenų,kaip matau neturi,tau reik kad butinai kas pirštu baksnotu ir nurodytų..

2Pacas

#36
birželio 02, 2013, 19:14:36 Redagavimas: birželio 02, 2013, 19:16:08 by 2Pacas
Mariau ne nereikia.Tesiok man nepatynka kaip tu stumi ant zmogaus kuris kaska daro.O ne tik sedi prie pc ir maigo klaviatura.Neisizeisk bet suprask teisingai idealiu nebuna gal jis kaip ir sakiau nusisneka  kartais (visi mes tai darom) gal ir per garsiai sneka per daug savim pasitiki bet cia jau tik steriotipai,esme tame kad reikia gerbt zmogu uz tai ka jis daro o ne peikt ji. Del kazkokiu smulkmenu, ar steriotipu kuriuos tau suformavo visuomene.

.L.U.T.H.O.R.

Mariau su 2Pacu, vėl jūs pradedant, lauk iš čia :D

2Pacai, niekas Gintaro nepeikia, tik nereikia jo iškelti kaip kažkokio guru, kai jis toksai toli gražu nėra.

Marius

Visiškai nematau už ką jį gerbt..nepyk bet tikrai...už nesamones kurias jis tauzija?už pasikėlimą?už smegenų pudrinimą?tokiu atveju geriau jau jis nieko nedarytų,nei savo erezijas skelbtu,bei silpniems žmonėms smegenis plautų..Daug kas ką ''daro'' ir netokius ''vėjus'' bet pagarbos nesulaukia, o šitas atvejis tai patologinis.Paplepėjai su juo skaipe ir kelrode žvaigžde jis tau tapo.Tupakai susimąstyk,kaip nedaug reik norint formuot ir manipuliuot tavo nuomone,bei pasaulėžiūrą..man nuo to nei kiek neskauda,gali man prideliot begale minusų,bet nuo to mažiau priklausomas nuo išorinės nuomonės nebūsi.

Šešėli.juk mes apie gintarą klabam:-)

.L.U.T.H.O.R.

Yra kalbėjimas tam tikra tema ir yra stūmimas vieno ant kito pasirinkta tema. O čia aš labiau įžvelgiu antrąjį variantą. Tegul 2Pacas ir tiki ką Gintaras sako, nereikia ant jo stumti :D
O 2Pacas, pagalvok, Gintaras labai mažai kam patinka, bent jau iš tų kurie patys domisi tokia tematika apie ką jis pasakoja. Tai ką tai pasako apie patį žmogų?

2Pacas

Mariau joks jis man zvaigzde,tesiok as gerbiu zmones kurie turi kaska daugiau pasakyt-pakalbet negu tipinis pilietis kuris ziuri tv ir gyvena mazoi dezutei, domisi kaip koke olialia pupyte kaska pasididino ar kaip koks radzis zmonos ieskojo, supranti ka turiu uomeny.Reikia dziaugtis kad tokiu zmoniu aplamai dar yra kaip Gintaras kurie nebijo viesai tokiom temom kalbet.As nesakau kad as tikiu viskuom ka Gintaras kalba kaip ir sakau jis kartais nusisneka net bet tai normalu. (kalbant tokiomis temomis).Seseli gerai Gintaras daug kam nepatinka pagal tave,parodyk man lietuvi kuris kalba tokiomis temomis kuris daug kam patynka.O gal tokio nera? ir cia jau prasideda kaip ten sako merginom nelauk raitelio ant balto zirgo.Juk idealiu nera vienas vienoi vietoi geresnis kitas kitoi,kitas labiau nusisneka kitas maziau.Bet faktas vienas reikia gerbt tokius zmones kurie bent bando kalbet tokiom temom viesai.

a.t.sielis

Žalia arbata, taip, suprantu, aš irgi kažką panašaus sakiau, kad mes "padaryti" iš to paties, iš ko sudarytas Dievas.

Citata iš: zalia.arbata  birželio 02, 2013, 18:58:30
Aš ir nesakiau, kad siela lygu Dievui. Sakau, kad siela yra Dievo dalis.


Tai mūsų požiūriai sutampa tada šičia. Tiesiog aptarinėjau tą (Gintaro ar kokio kito monistinės filosofijos besilaikančio) pasakymą "aš esu Dievas". Adekvatesnis atrodytų pasakymas "aš esu dieviškas", arba "aš esu Dievo dalis, vienos kokybės su Dievu". Bet kai žmogus sako "aš esu Dievas" tai norisi paklausti, "o tu visagalis kaip Dievas?". Ir jeigu sakys, kad visagalis, tai maloniai paprašytume tas galias kažkaip apreikšti :)

Tarkim, kai kas galvoja, kad šis kosmosas ir yra apibūdintinas sąvoka "Dievas" (ir kad už to daugiau nieko nėra). Bet ar kažkas gali teigti, "aš esu visas kosmosas, visata"? Visatoje yra daug dangaus kūnų, daug gyvų esybių, kaip čia yra, kad visata tampa tapati vienai gyvai esybei? Greičiau, suprantama būtų girdėti: "aš esu mikrovisata, makrovisatos dalis" arba "aš esu maža visatos dalis".

Taigi, kai Gintaras sako, "aš esu Dievas", arba "aš esu Visata", jo idėja yra ta, kad visa visata yra iš esmės susidedanti tik iš didelės savimonės "AŠ ESU", o visi reiškiniai yra tik tos savimonės pokyčiai, gana efemeriški. Ir kad toks mažas reiškinukas, kaip dabartinis "aš" (arba maža siela) turi ištirpdyti save tame dideliame "AŠ ESU", kad ta maža siela taip pat yra nerealus didžiosios būties pokytis. Na, tai monizmas, tai yra, nelabai pagrįstas mąstymas, kad "visa yra viena" (totalia, o ne vien tik kokybine, egzistencijos bendrumo prasme), "viskas yra TAI", galiausiai, "viskas yra niekas". Apie tokios idėjos nepagrįstumą galima bus panagrinėti kituose post'uose.


.L.U.T.H.O.R.

2Pacas, o dėl ko jis viešai kalba? Tiksliau toks ir viešumas. Youtube kanalas, o į seminarus eina tik patiklūs žmogeliai :) Tas pats ar aš knygą atsivertęs paskaitysiu ar internete panaršysiu. Žinoma čia pasirinkimas, ar skaityti žodžius pačiam ar geriau paklausyti, kaip kas nors kitas juos paskaitys, o tu tik pinigų už tai sumokėsi :)

2Pacas, prašau paaiškink, kaip nusišnekėjimas gali būti normalus dalykas ypač tokiomis temomis? Tokiomis temomis nusišnekėjimas, kaip tik yra labai blogas dalykas. Nes vadinasi tu nesupranti apie ką šneki ir dar į tą įtrauki kitus patiklius žmones. Ir po to visi skęsta toj pačios iliuzijoj. Ir čia nebūtinai su Gintaru susija. Kaip sakai vienas daugiau nusišneka, kitas mažiau. Nusišnekėjimas yra nusišnekėjimas ir tokie žmonės viešai neturėtų šnekėti.

Nepatinka ne dėl to kad apskritai šneka tokiomis temomis, o ką sugeba pasakyti ta tema. O žmonių sugebančių kažką pasakyti tokiomis temomis, net ir pas mus forume galėtum rasti :)

Master

#43
birželio 02, 2013, 21:27:36 Redagavimas: birželio 02, 2013, 21:29:23 by Master
nesuprantu, kodėl jau po 1 minutės ėmiau juoktis.. Rimtai, po to net negalėjau žiūrėti.. Taip juokinga buvo ;DD  Bet kažkiek tiesos buvo, neneigiu. Tik, va manieros žmogaus nepatiko, ir ypač tai, kad jis negalvoja ką šneka.Ta prasme nemąsto apie tai ką nori pasakyti, tad jei reikėtų užrašyti tai ką jis sakė, būtų begalė loginių ir gramatinių klaidų.O toliau, net nebebuvo įdomu žiūrėti... Kam laiką gaišti.. Ir apie meditaciją kalbant... Meditacijos negali būti pas žmogų su nuliniu dvasiniu lygiu... O man tas Gintaras toks ir pasirodė. Kodėl taip sakau? Nes jis viską supranta šiek tiek kitaip.... (o tai akivaizdžiai matosi) Bet gal tik man...  :)
ps. atsižvelkite į tai, kad iki galo neperžiūrėjau, todėl galiu klysti

zalia.arbata

#44
birželio 02, 2013, 21:39:08 Redagavimas: birželio 03, 2013, 09:37:07 by zalia.arbata
Visus galima sakyt jo klipukus perklausiau ir

Dėl ezoteriniu/ dvasiniu temu tai jis tikrai kartais nusigrybauja ir per mažai pasako. Perklausai 10min. Video, o naudingos info keli sakiniai. Tinka tiems, kurie katik atrado šituos dalykus. Paskaityt pačiam geros literatūros būtu žymiai naudingiau.

Turi jis ir visokiu psichologiniu filmuku, jie liuks, lyginant su kitu ale psichologiniais klipukais. Man asmeniškai labai patiko.

Kalbėjimo maniera man patinka- nuoširdžiai kalba, nėra mėmė.


Aukštyn