Kas ketvirtas amerikietis nežino, kad Žemė skrieja aplink Saulę

Pradėjo Benamis, vasario 18, 2014, 03:52:14

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Supera

Tai kas be ko :D bet juokingiausia kai šventai tvirtina savo tiesą, nepaisant to, kad tai yra labai toli nuo realybės ir klaidinga.

woozyy

lietuvoj gal geriau pavarytu

renno777

Tuojaus ta pati situacija ir bus Lietuvoje, šiais laikais jaunimas nelabai domisi kosmologija, fizika, jiems dabar tik žaidimai, žaidimai ir dar kartą žaidimai, o nuo jų protas tik bunka :)

idenmeyou

Kad ir senosios kartos paklausus apie kosmologiją nelabai ką išgirsi. Aišku kalbu tikrai ne apie visą senąją kartą, bet jaunoji sakyčiau ne ką prastesnė už dabartinę, net yra pastebėtas toks faktorius, kad žmonės mėgsta sakyti ankstesni laikai buvo geresnei ankščiau žmonės buvo protingesnei, visada praeitis suvokiama kaip geresnė ir daugelis nemoka blaiviai vertinti.

.L.U.T.H.O.R.

O koks realiai skirtumas, kad nežino. Man atrodo tos žinios paprastam žmogui yra nereikalingos :)

a.t.sielis

Ką reiškia "nežino"? O kas žino? Čia tik toks kosmologinis modelis yra paplitęs, kad Žemė atseit skrieja apie Saulę, o kaip ten iš tikro yra, tai dar klausimas - kas apie ką skrieja ir kas kur juda.

Supera

Mano nuomone, tai reikia žinot kas vyksta aplink tave, nebūtina gilintis ten į visus mokslinius skaičiavimus ir panašiai, tiesiog žinot kas kaip.
Čia gal dar priedo nelabai į temą, bet tie patys amerikiečiai buvo apklausti, ką darytų jei sužinotų, kad jų vaikai yra homo sapiens, ir 60 proc. atsakė, kad iš namų išvytų. Tai kad ir šitas pvz irgi parodo kad trūksta žinių žmonėm.

varpainis

Citata iš: Druwis  gegužės 12, 2014, 18:45:09
O koks realiai skirtumas, kad nežino. Man atrodo tos žinios paprastam žmogui yra nereikalingos :)

Nu bent jau kazkoks isprusimas apie dalykus vykstancius aplink pas zmogu turi buti

_Anonimas_

Citata iš: Druwis  gegužės 12, 2014, 18:45:09
O koks realiai skirtumas, kad nežino. Man atrodo tos žinios paprastam žmogui yra nereikalingos :)


Kai pagalvoji, tai didžioji dalis dalykų, kurių yra mokomasi mokykloje, nėra realiai pritaikoma. Bet tokius dalykus kaip visatos sandara yra bent jau mažas šansas pritaikyti netyčia kažkur. Kai pagalvoji, kad ir toje pačioje lietuvių kalboje teko mokytis bereikšmių dalykų, pvz. šalutinių sakinių rūšis. Be to, kad mokame jas atskirti, tai nepadės nei dedant kablelius, nei dar kažkokiais gramatiniais aspektais - tiesiog mokėmės, kad mokėtume. O mokslas, nors jo keliu ir nedaugelis pasuka, visą žmonijos istoriją vedė mus į priekį. Tad mokykimės, nes mokslo žmonės sako, kad mokantis smegenys lėčiau sensta :D

.L.U.T.H.O.R.

#24
gegužės 12, 2014, 20:39:25 Redagavimas: gegužės 12, 2014, 20:42:02 by Druwis
Nu tai fizkai, mokosi fiziką tegul. O kokiams nors filologui, nebūtina žinoti koks žemės skersmuo ar kur sukasi žemė :D Na aišku, gal akivaizdūs faktai kažkokie, bet neprivaloma tai mokėti, nebent esi toje srityje :D  Vieni žmonės žino viena, kiti kita. Treti visko po truputį :)

TinSoldier

Aš tai manau, kad kokio nors filologo gyvenimas nesusideda vien iš filologijos.
Erudicija yra geras dalykas. Kuo daugiau sričių žmogus turi bendrą nuovoką - tuo pačiam žmogui geriau.

Juk faina, kai gali rasti bendrą kalbą su kuo daugiau ir kuo įvairesnių žmonių. Kai, keliaudamas per gyvenima, gali kuo rečiau pasijausti dunduku. Ir pačiam malonu, ir, lažinuosi, tokie žmonės yra sėkmingesni. Įvairiausiose srityse.

.L.U.T.H.O.R.

O aš pastebėjau, kad su ne tiksliukais yra sunkiau rasti man kalbą :D Gali kažkiek sritys liestis, bet pokalbiai tada paviršutiniški :) Retai rasi tokį su kuriuo apie viską gali pakalbėt :D Gali suprast žmogus apie ką šneki, bet gilesnės diskusijos nebus O.O Man taip atrodo :)

_Anonimas_

Citata iš: Druwis  gegužės 12, 2014, 20:39:25
Nu tai fizkai, mokosi fiziką tegul. O kokiams nors filologui, nebūtina žinoti koks žemės skersmuo ar kur sukasi žemė :D Na aišku, gal akivaizdūs faktai kažkokie, bet neprivaloma tai mokėti, nebent esi toje srityje :D  Vieni žmonės žino viena, kiti kita. Treti visko po truputį :)

Tai vat tame ir esmė, Druwi, kad sukurti tokią utopinę individualistinę švietimo sistemą neįmanoma. Nors man jinai jokia ten svajonė, kaip sako Soldieris, žmogus gali geriau jaustis turėdamas žinių bagažą įvairiose srityse :)

Aukštyn