Iš komos atsibudęs lenkas ateistas padavė į teismą kunigą

Pradėjo paragraf 78, sausio 15, 2014, 08:27:41

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78


Iš komos atsibudęs lenkas ateistas padavė į teismą kunigą


Praėjusią savaitę Ščecino teisme pradėta svarstyti byla dėl savo kontroversiškumo prikaustė ne tik Lenkijos, bet ir užsienio žiniasklaidos dėmesį.

66 metų ateistas padavė į teismą ligoninę ir kunigą už tai, kad jam komos būsenos buvo suteiktas Paskutinis patepimas. Vyriškis savo skriaudą įvardijo kaip tikėjimo laisvės pažeidimą ir pareikalavo priteisti 90 tūkst. zlotų piniginę kompensaciją.

Vyriškis paprašė teismo jo pavardę įslaptinti ir į bylos nagrinėjimo posėdžius nevaikšto, nes esą bijo patirti katalikų fanatikų agresiją. Jo interesus ginantis advokatas Krzysztofas Gurbinas pareiškė, kad tikisi bylą laimėti, nes šalies konstitucija garantuoja sąžinės laisvę.

Kartu advokatas priminė, kad tautiečiai katalikai jokiu būdu nesutiktų, kad Paskutinį patepimą jiems suteiktų kitai religijai atstovaujantys dvasininkai. Advokatas perteikė savo ieškovo žodžius, kad jam nėra skirtumo, ar Paskutinį patepimą suteikė katalikų kunigas, ar nykštukas, jis paprasčiausiai tokios procedūros neprašė.

Ligoninę teisme ginanti advokatė Agnieszka Zak-Myslak pareiškė, kad negalima bausti už geros valios poelgį. Suteikti Paskutinio patepimo sakramentą esą prašo patys ligoniai ir jų artimieji, tačiau mielaširdingas kunigas pasiaukojo jį suteikti visiems, patekusiems į kritinę situaciją.

Anot A.Zak-Myslak, netikinčiam ligoniui šis sakramentas nieko nereiškia, tad ir bylinėtis dėl jo yra nelogiška.

Ščecino kurijos atstovas spaudai, kunigas Slawomiras Zyga vis dėlto pareiškė, kad, reaguodama į šią bylą, kurija surengė specialų kunigų pasitarimą. Jame nusprendė ateityje Paskutinio patepimo sakramentą ligoninėse atlikti tik prašant sergančiajam ar jo giminaičiams.

Ieškovas nuo pat pradžių apgailestavo, kad ligoninės personalas per pusantro mėnesio, kai jis gulėjo komos būsenos po planinės širdies operacijos, patingėjo pasikonsultuoti dėl Paskutinio patepimo sakramento su jo šeima. Tokiu būdu esą būtų sužinoję, kad jis yra ateistas, atsiribojantis nuo visų religinių procesijų.

Apžvalgininkai atkreipė dėmesį, kad Ščecino teismas iš pradžių šį skundą atmetė, tačiau bylą pakartotinai nagrinėti nurodė Aukščiausiasis teismas. Spėjama, kad Aukščiausiojo teismo principingumą lėmė pernai Lenkijoje prasidėjusi visuotinė Bažnyčios ir jai nuolaidžiaujančių valstybės institucijų kritika.

Visuomenę tariamai padrąsino liberalūs naujojo popiežiaus Pranciškaus pareiškimai, kritikuojantys kunigų pasipūtimą ir atitrūkimą nuo tikinčiųjų. Popiežiaus Pranciškaus sužavėta Lenkijos visuomenė įsidrąsino ir ėmė viešinti konservatyvumu garsėjančių vietos kunigų pedofilijos, gobšumo, girtuokliavimo prasižengimus bei piktnaudžiavimą valdžia.

Kaip teigia Varšuvos žiniasklaida ir teologai, dėl patiriamos kritikos vietos Bažnyčia šiuo metu išgyvena neregėtai sunkią krizę.

Šaltinis: http://www.lrytas.lt/pasaulis/ivykiai/is-komos-atsibudes-lenkas-ateistas-padave-i-teisma-kuniga-201401141922.htm#.UtWmD86UIwo

Ką manote? Jei žmogus netiki ar tai jog jis paduoda į teismą neparodo jog jis iš tiesų tiki?
Beje, tai vadinama ne paskutiniu patepimu, o ligonių sakramentu.

Vytautas

Šiuo metu paskutinis patepimas kaip ir kiti panašūs dalykai beprasmės apeigos. Prieš 1,5m tai turėjo prasmės ir realių pasekmių. Ateistui tai tiesiog buvo pavojinga procedūra. Krikščionybės agregoras galėjo numarinti galutinai. Nuoširdžiai tikinčiajam tai veikė teigiama linkme. Žodžiu per prievartą naudoti apeigas skirtingiems tikėjimas tikrai nebuvo galima. Finansiškai bausti kunigo gal ir nereikia, bet iš tikro tegul pirma išsiaiškina kas ir kaip su tikėjimu. Pvz man nereikalingas joks bažnyčios dalyvavimas mano gyvenime.

Benamis

Citata iš: paragraf 78  sausio 15, 2014, 08:27:41
Beje, tai vadinama ne paskutiniu patepimu, o ligonių sakramentu.


O kas vadinama paskutiniu patepimu? :o

a.t.sielis

Tai parodo, kad žmogus priima dalykus rimtai, ir yra iš principo nusiteikęs prieš religines apeigas jo atžvilgiu.

Kunigas turėtų jo atsiprašyti, ir finansiškai ar kokiais kitais būdais kompensuoti moralinę žalą. Bet čia ne tūkstančių reikalas. Iki 1000 zlotų jam priteisčiau, teisėjo vietoje.

paragraf 78

Citata iš: Benamis  sausio 15, 2014, 13:11:41
O kas vadinama paskutiniu patepimu? :o


Na paskutiniu patepimu Lietuvoje buvo vadinamas Ligonių sakramentas. Tačiau taip dabar jį vadina tie kas nelabai gaudosi kas tai yra.
Šis sakramentas gali būti teikiamas kiekvieną kartą kai žmogus sunkiau suserga. O kadangi LT žmonės jį paprastai priimdavo tik kai jau merdėdavo, tai pradėjo vadinti paskutiniu. Bet tai nereiškia kad jis paskutinis, jis gali būti ir antras ir trečias. Žodžiu kas rašė šį straipsnelį nelabai gaudėsi terminologijoj. Tik tiek tenorėjau pasakyti

Aukštyn