Iš kur atsiranda religija?

Pradėjo a.t.sielis, rugsėjo 02, 2013, 16:09:14

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

a.t.sielis

Dėl to tai taip, visi žmogiški atributai. Bet iš kur jis žinojo apie ateitį (pvz. kad bus nukryžiuotas, kad Petras jo tris kartus atsižadės), iš kur jis žinojo fariziejų širdies mintis, ir kokiu būdu jis "mokė kaip turintis galią", ne kaip kiti, kaip jis galėjo sakyti kad "rašto žodžiai šiandien išspildė"? Be to, jam priskiriamos ne tik antžmogiškos žinojimo galios, bet ir kitos - valdyti vėją, dauginti maistą, prikelti numirusius, pagydyti sergančius. Daug visko.

paragraf 78

Na jis juk sakė, kas turi tikėjimą bent jau kaip garstyčios grūdą tokius pat bajerius krėsti gali. Apaštalai irgi tokius dalykus išdarinėjo. Tai čia taip sakant normali tikinčiojo tikrovė ir kasdienybė

a.t.sielis

#17
rugsėjo 02, 2013, 21:05:53 Redagavimas: rugsėjo 02, 2013, 21:10:47 by a.t.sielis
Na gerai, o kaip dėl Mozės ir degančio laužo (t.y. degančio krūmo, edit), bei kalbėjimosi su Dievu?

paragraf 78

Tai yra mitas, o mituose visokių dalykų gali būti pipasakota

exdead

paragraf man atrodo, kad sedi be tikejimo. Nors jokiu dievu tai pilna laisve.

a.t.sielis

Tai kokia tavo koncepcija paragrafai, kad Dievas su žmogum tiesiogiai nekalba ir jam nesirodo, bet apšviečia kažkiek? O kuo tai reiškiasi, ir ar Dievą iš viso galima girdėti ir matyti kada nors, pvz. amžinybėje, danguje?

exdead

Citata iš: a.t.sielis  rugsėjo 02, 2013, 21:18:21
Tai kokia tavo koncepcija paragrafai, kad Dievas su žmogum tiesiogiai nekalba ir jam nesirodo, bet apšviečia kažkiek? O kuo tai reiškiasi, ir ar Dievą iš viso galima girdėti ir matyti kada nors, pvz. amžinybėje, danguje?

.
.
.
Abejoju ar sioje zemeje gyvenantis zmogus ta gali zinoti.

Vytautas

#22
rugsėjo 02, 2013, 21:38:19 Redagavimas: rugsėjo 02, 2013, 21:42:31 by Vytautas
Citata iš: a.t.sielis  rugsėjo 02, 2013, 20:28:25
O kaip dėl inkarnacijų, tokių kaip pvz. Jėzus Kristus?

Dėl Jėzaus Kristaus bendrai kilmės turiu savotišką informaciją suprantama iš savo sielos. Tos žmogus kaip Jėzus Kristus negyveno žemėje. Bet vienam žmogui kilo puiki idėja atskirti Jėzų nuo Kristaus. O va Jėzus žemėje gyveno bet tik 1.5m . Iš niekur atsirado ir efektingai sušvytėdamas išnyko. Jokios vaikystės jaunystės ir jokio nukryžiavimo ant kryžiaus. Tie dalykai priklijuoti žmonių nes žmogus iš niekur atsirasti negali kaip ir nemirti o išnykti. Praktiškai tai paaiškina susisteminto mokymo nebuvimas. Mokiniai, pasekėjai kažką suklijavo. Visiškai ne taip kaip kokiam islame kur viskas griežtai jau nuo pradžių apibrėžta. Na čia tokia savotiška mano informacija. Šiaip asmeniškai man nei šilta nei šalta jis ten buvo ar ne. Tiesiog gaunu tokią keistą info ir tiek.

paragraf 78

Citata iš: a.t.sielis  rugsėjo 02, 2013, 21:18:21
Tai kokia tavo koncepcija paragrafai, kad Dievas su žmogum tiesiogiai nekalba ir jam nesirodo, bet apšviečia kažkiek? O kuo tai reiškiasi, ir ar Dievą iš viso galima girdėti ir matyti kada nors, pvz. amžinybėje, danguje?


Na taip, dievas tiesiogiai su žmogui nekalba. Visoje biblijoje nerasi vietos kur dievas kalbėtų su žmogui, visur jis kalba per angelus.
Taip pat rašoma jog jei žmogus išgirstų dievo balsą, jis mirtų nes visa jo esybė neatlaikytų tos didybės, bet mirusiems tai negalioja. Mirę matys dievą tokį koks jis yra

Vytautai, nusišneka ta tavo švytuoklė :)

a.t.sielis

Rašoma, kad Mozė girdėjo YHWH balsą.

Izaijas taip pat:
CitataAš girdėjau Viešpaties balsą. Jis klausė: "Ką man pasiųsti? Kas eis už mus?" Aš atsiliepiau: "Aš čia, siųsk mane!"


Jėzus kai kuriose Evangelijų vietose pritaiko titulą/vardą YHWH sau.

---

Šiaip, aš galvoju, mirtis nėra kažkoks nuopelnas, todėl Dievo pamatyti po mirties irgi neįmanoma, jeigu neturi tam reikalingų savybių.

Bet Dievas gali ateiti į šį pasaulį ir tapti matomas žmonėms tokiu būdu, kad ne visi supranta kad Jis Dievas. Su savo didybe Jis gali elgtis kaip nori, gali jos neapreikšti, gali apreikšti.

paragraf 78

Pranašai paprastai kalbėjo su angelu Metatronu, kuris ir yra vadinamas Viešpaties balsu.
Todėl visur kur rašoma Viešpats tarė, tai Viešpaties balsas ir t.t. kalba angelas.

a.t.sielis

Pirmą kartą girdžiu. Čia krikščioniška koncepcija? Kokie šaltiniai?

paragraf 78

#27
rugsėjo 03, 2013, 10:28:37 Redagavimas: rugsėjo 03, 2013, 10:41:30 by paragraf 78
Citata iš: a.t.sielis  rugsėjo 03, 2013, 10:04:34
Pirmą kartą girdžiu. Čia krikščioniška koncepcija? Kokie šaltiniai?


Čia ir žydiška ir krikščioniška biblistika taip sako. Pasiimk bet kokią egzegezės knygą kalbančią apie tai ir perskaitysi. Beje ir musulmonai tą patį teigia. Va koraną Muchamedui padiktavo arkangelas Gabrielius, o ne pats dievas
Na taip jau yra ir nesvarbu kad apie tai neesi girdėjęs :)
Šiaip pirminis šaltinis yra pati Biblija, tai čia nieko naujo teologai neišrado

a.t.sielis

#28
rugsėjo 03, 2013, 10:54:35 Redagavimas: rugsėjo 03, 2013, 11:01:00 by a.t.sielis
Na man tai nėra problemų, kad abraomiškųjų religijų žinia gauta per angelus.

Sakyčiau, tarpininkas religijoje visada reikalingas, net kai žinia gaunama tiesiogiai iš Aukščiausiojo, nes ją dar reikia išsaugoti, paaiškinti, ir padėti suvokti, kas yra neįmanoma mažai sielai pačiai. Tarpininkas - vienokia ar kitokia, tiesioginė ar netiesioginė Absoliuto manifestacija.

O apie Metatroną kadangi jau išgirdau, tai pasidomėsiu šiek tiek :)

http://forums.catholic.com/showthread.php?t=48595

http://christianity.stackexchange.com/questions/2625/is-metatron-actually-part-of-catholic-dogma

http://www.christianforums.com/t4973160/

http://answers.yahoo.com/question/index?qid=20080115130905AACBpRO

http://forums.spacebattles.com/threads/michael-vs-metatron-biblical-versions.210468/

---

Dabar toks klausimas: o pats tarpininkas gali tiesiogiai bendrauti su Dievu ir girdėti Jį? Pvz. Metatronas ar kalbasi su Dievu ir girdi Dievo balsą?

Vytautas

Prakalbot apie dievo žodžius prisiminiau bendradarbės pasakojimus apie jos būsenas tarpiniam pasaulyje. Žodžiais informacija išreiškiama labai netiksliai. Ji visą bibliją matė vaizdiniais. Visiškai kita esmė, kurios žodžiais nusakyti tiesiog fiziškai neįmanoma.

Aukštyn