Kuri religija tikroji?

Pradėjo a.t.sielis, spalio 06, 2015, 12:42:06

« ankstesnis - sekantis »

Kuri religija tikroji?

Krikščionybė
3 (8.1%)
Islamas
1 (2.7%)
Hinduizmas
1 (2.7%)
Budizmas
3 (8.1%)
Aš ateistas/agnostikas/Man nesvarbu
11 (29.7%)
Visos religijos teisingos
4 (10.8%)
Kita (parašysiu komentarą)
6 (16.2%)
Kai kurios religijos teisingos, bet ne visos
0 (0%)
Religija yra viena - meilė Dievui
1 (2.7%)
Tikroji religija - sielos ryšys su Dievu
5 (13.5%)
Atskiros religijos - tarsi mokyklos didelėje švietimo sistemoje
2 (5.4%)

Viso balsavusių narių: 37

Žemyn

elteide

#345
rugsėjo 16, 2018, 22:28:48 Redagavimas: rugsėjo 16, 2018, 22:51:01 by elteide
Citata iš: a.t.sielis  rugsėjo 16, 2018, 21:12:59Gerai. Bet tai nereiškia, kad nuneigė kitas Dievo formas ir apsireiškimus bet kur ir bet kada.
nenoriu būt nemandagi, bet ... visgi nuneigė :D
dadedu pvz.
Jn 14,6 Jėzus jam sako: „Aš esu kelias, tiesa ir gyvenimas. Niekas nenueina pas Tėvą kitaip, kaip tik per mane.

a.t.sielis

Apie tai jau kalbėjom :) No problem, tikrai neverta per daug diskutuoti. Tikėkim, kaip tikim. :)

Garbė Jėzui Kristui.

vytra

Citata iš: elteide  rugsėjo 16, 2018, 22:28:48.. nenoriu būt nemandagi, bet ... visgi nuneigė.
- Dievas yra vienas, visi apreiškimai Žemėje buvo to vieno Dievo daliniai įsikūnijimai, taip pat ir Kristaus. Į Lietuvių kalbą "vienetinis sūnus" yra neteisingas subobintas vertimas, originale rašoma "specializuotas pasiuntinys arba unique son".

.. taigi tavo citata nieko nepaneigia.


TinSoldier

Citata iš: vytra  rugsėjo 17, 2018, 08:04:14- Dievas yra vienas, visi apreiškimai Žemėje buvo to vieno Dievo daliniai įsikūnijimai, taip pat ir Kristaus. Į Lietuvių kalbą "vienetinis sūnus" yra neteisingas subobintas vertimas, originale rašoma "specializuotas pasiuntinys arba unique son".

.. taigi tavo citata nieko nepaneigia.

Aš joks ne biblijos ekspertas, bet gana akivaizdu, kad tavo tas vertimas su "specializuotu pasiuntiniu" nepakeičia gana akivaizdaus ir tiesmuko Jėzaus teiginio, kad nėra jokio kito kelio pas Tėvą, tik per jį. Nesvarbu, ar jis būtų specializuotas pasiuntinys, ar vienatinis sūnus.

vytra

Citata iš: TinSoldier  rugsėjo 17, 2018, 09:11:28.. tiesmuko Jėzaus teiginio, kad nėra jokio kito kelio pas Tėvą, tik per jį.
- daugelis krikščionių net nežino, kad pats Kristus nėra parašęs jokio teologinio veikalo, iš viso nėra nieko parašęs. Jo posakius citavo apaštalai, dažnai po daugelio metų. Jei lyginti kalbos struktūrą ir stilių, tai ši citata 90% tikimybe yra išgalvota, kad patvirtinti amžiną žydų siekiamybę būti vieninteliais "pasaulio teisuoliais".

:(


TinSoldier

Citata iš: vytra  rugsėjo 17, 2018, 10:33:50- daugelis krikščionių net nežino, kad pats Kristus nėra parašęs jokio teologinio veikalo, iš viso nėra nieko parašęs. Jo posakius citavo apaštalai, dažnai po daugelio metų. Jei lyginti kalbos struktūrą ir stilių, tai ši citata 90% tikimybe yra išgalvota, kad patvirtinti amžiną žydų siekiamybę būti vieninteliais "pasaulio teisuoliais".

:(


Galbūt ši citata yra išgalvota, bet, turint omenyje ilgą ir sudėtingą testamento perpasakojimo, rašymo, dėliojimo ir perdeliojimo istoriją, tą patį galima pasakyti apie bet kurį sakinį iš jo.

O prie ko čia žydai? Žydai, kurie nepripažįsta Jėzaus kaip mesijo, išgalvojo citatą, kurioje Jėzus teigia, kad yra vienintelis kelias pas dievą, kad pasirodytų teisūs? Ką?

nuorytojaus

CitataNes kitaip gausis, kad milijardai neturėjo kelio, gyvenimo ir nugarmėjo į pragarą  Ir dar milijardai nugarmės.    
Čia vėl bandai žmogiška filosofija nustatyti kokia turėtu būti Tiesa.
Tuomet prie tų milijardų kur nugarmės dar turėtum pridėti absoliučią daugumą ir krikščionių, nes nė vienas visko neivykdo taip kaip parašyta.
 Čia lygiai toks pat kraštutinumas, kaip teigti, kad visi keliai geri ir nesvarbu kuriuo eiti, svarbu kur širdis(norai) traukia.
Gal teisingiausias būtų tavo paties atsakymas kitoje temoje:
Citataa.t.sielis
Metų Forumietis 2013
#40

Esmė kaip tai rišasi su tikrove. Jeigu sakyti, kad tik viena religija yra nuo Dievo, ir tai atitinka realybę, tada viskas o.k., viskas teisingai.
******
Blogi gali būti nebent motyvai, kodėl pritempinėjama prie vienokios ar kitokios išvados, nors tikrovė to nerodo ir nepatvirtina.
  
Tik čia gaunasi mažytis niuansas, kad tikrovę kiekvienas matom kitaip. Kad ir tokiam konkrečiam dalyke kaip gamtoje, ar gamtamokslio atradimuose vieni įžiūrim Dievo buvimą, kiti tuose pačiuose dalykuose atsitiktinumą.

 

vytra

Citata iš: TinSoldier  rugsėjo 17, 2018, 10:40:00O prie ko čia žydai? Žydai, kurie nepripažįsta Jėzaus kaip mesijo, išgalvojo citatą?
- Kristus Žydams sakė: "aš atėjau pas Jus tik dėl Jūsų klydimų".

ką tai reiškia? Kristus nekūrė naujos religijos, jis tik "taisė" senąsias žydų klaidas, kuriose "raidę" žydai iškėlė aukščiau esmės. Tas pats vyksta ir dabar, žydai nekreipia dėmesio į esmę, o vykdo beprasmę "raidę".

Sakykim Dievo paliepimas "švetes švesk" nereiškia nieko nedaryti šeštadienį (negydyti ligonių?), tai tiesiog pamokymas periodiškai pailsėti, nesvarbu kaip ir kurią dieną, svarbu periodiškai (kas savaitę?). Mokslui tai jau žinoma: to reikalauja fizinė ir psichinė sveikata.

Senąjame testamente ne judaistų religijos individai nelaikomi žmonėmis, o kristus liepia eiti ir mokyti visus: "ir kitos tautos gali naudoti mano mokymą", čia įdomu, jog nebūtina, o tik galima.





xsistemax

Pati "religiškiausia" religija yra ta, kuri iš žmonių kvailumo gauna daugiausiai pelno.
Krikščionybė - be konkurencijos. 😉

Linas Esu

Citata iš: xsistemax  rugsėjo 17, 2018, 13:24:09Pati "religiškiausia" religija yra ta, kuri iš žmonių kvailumo gauna daugiausiai pelno.
Krikščionybė - be konkurencijos. 😉
Užsiima lobizmu....nemoka mokesčių + gauna pinigų iš valstybių + aukos. Tačiau ne ką labiau atsilieka ir Scientologija, kuri JAV turi tokias pačias lengvatas, jei neklystu jų bažnyčių atsiradę yra ir Europoje.

TinSoldier

Citata iš: vytra  rugsėjo 17, 2018, 12:54:30- Kristus Žydams sakė: "aš atėjau pas Jus tik dėl Jūsų klydimų".

ką tai reiškia? Kristus nekūrė naujos religijos, jis tik "taisė" senąsias žydų klaidas, kuriose "raidę" žydai iškėlė aukščiau esmės. Tas pats vyksta ir dabar, žydai nekreipia dėmesio į esmę, o vykdo beprasmę "raidę".

Sakykim Dievo paliepimas "švetes švesk" nereiškia nieko nedaryti šeštadienį (negydyti ligonių?), tai tiesiog pamokymas periodiškai pailsėti, nesvarbu kaip ir kurią dieną, svarbu periodiškai (kas savaitę?). Mokslui tai jau žinoma: to reikalauja fizinė ir psichinė sveikata.

Senąjame testamente ne judaistų religijos individai nelaikomi žmonėmis, o kristus liepia eiti ir mokyti visus: "ir kitos tautos gali naudoti mano mokymą", čia įdomu, jog nebūtina, o tik galima.

Mėtaisi nuo temos prie temos netyčia, ar vengdamas atsakymo?

* Nes pradžioje pasakei, kad kristaus įvardinimas kaip "specializuoto pasiuntinio" paneigia tai, jog jis sakė esąs vienintelis kelias pas dievą.

* Tą pagrindei sakydamas, kad žydai, patys nepripažindami jo kaip mesijo, kažkodėl patys sufalsifikavo citatą, kurioje jį įvardino kaip vienintelį tikrą mesiją.

* O į tai atsakei, kad Jėzus atėjo taisyti žydų nuklydimų.

Ir nė viena iš šitų žinučių realiai nesusijusi su ankstesnės pagrindine mintimi.

elteide

TinSoldier teisingai surašė, nesikartosiu :)
....
nėra punkto apklausoje : religija - tai opiumas liaudžiai
:D

xsistemax

Beje, ką veikia svetimos valstybės agentai Lietuvos kariuomenėje (Vatikano)?
Turiu omenyje kariuomenės kapelionus...
Kur žiūri VSD?
Kiek žinau, Vatikanas nepriklauso nei Nato, nei ES.

elteide

man Vatikanas neidomus, nebent architektūriškai, istoriškai :)
..
man va idomu, kodėl Jėzumi sunku patikėt? kad jis vienintelis kelias ir gyvenimas? Dievas?
yra surašyta istorija ,neįtikėtini jo žygdarbiai, pranašų išpildymas ir tt :)

boba

#359
rugsėjo 17, 2018, 14:21:03 Redagavimas: rugsėjo 17, 2018, 14:47:37 by boba
Man patinka Jėzaus Kristaus religija. Intuityviai jaučiu jog tai yra gera religija. a.t.sieli aš boba už tave!!!
Man tik užkliuvo tavo pasakymas, kad senukai turi būti rimti, solidūs, išmintingi. Ne. Senukai turi būti linksmi, suvaikėję ir bendrauti su anūkais, su jais žaisti ir drauge su jais žiūrėti vaikišką televiziją. Be to mes suvaikėjam jau vient žiūrėdami į jaunesnius žmones į šviežią gražią mėsytę. Mes vaikiški...( nu aš dar ne senutė, man dar tik keturiasdešimt trys metai,bet...)

Aukštyn