NASA pranešimas: Marse tikrai yra vandens

Pradėjo Benamis, rugsėjo 28, 2015, 18:24:36

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Benamis

rugsėjo 28, 2015, 18:24:36 Redagavimas: rugsėjo 28, 2015, 19:09:17 by Benamis
NASA pirmadienį paskelbė sensacingą žinią. Pranešama, kad mokslininkai tikrai turi įrodymų, kad Marse yra vandens.


Kaip praneša Telegraph.co.uk, mokslininkai neabejoja, kad šiuo metu Marse yra tekančio skysto vandens. Tai gerokai padidina tikimybę, kad kaimyninėje planetoje ir šiuo metu gali egzistuoti gyvybė.

„Šiandien Marse yra skysto vandens, - pareiškė NASA Marso tyrimų programos vyriausiasis mokslininkas Michaelis Meyeris. - Dėl to, mūsų manymu, planeta gali turėti gyvybei tinkamas sąlygas šiandien."

Jau ištisus dešimtmečius mokslininkai diskutavo, ar Raudonojoje planetoje kadaise buvo gyvybė, tekėjo vanduo ir t.t. Jau anksčiau JAV mokslininkai buvo pareiškę, kad surinko įrodymų, jog planetoje vis dar teka sūrus vanduo.

Pirmadienį šie teiginiai patvirtinti ir jais mokslininkai neabejoja.

Anksčiau manyta, kad planetos regionas, kuriame galimai teka vanduo, yra sausas ir jame nėra vandens jokiais pavidalais. Paaiškėjo, kad skystas vanduo teka kanjonais ir krateriais vasaros mėnesiais. Dėl to susidaro ilgos tamsios dėmės, kurių ilgis gali siekti kelis šimtus metrų. Temperatūrai nukritus vanduo nustoja tekėti ir išgaruoja.

Mokslininkai nėra tikri, kaip šis vanduo susidaro. Galimos versijos - jis sunkiasi iš požeminio ledo, druskingų sluoksnių arba kondensuojasi iš plonos Marso atmosferos.

Vandens tekėjimo žymės mokslininkams gali pateikti užuominų, kuriose vietose šiuo metu galima tikėtis aptikti gyvybę, o taip pat - kur galėtų nusileisti pirmieji astronautai Marse.

Anksčiau šįmet NASA skelbė radusi įrodymų, kad Marse anksčiau tyvuliavo visas vandenynas, dengęs kone pusę šiaurinio pusrutulio.

lrytas.lt


Benamis

Tiesa sakant siek tiek nusivyliau naujiena. Jau pries kelis metus mokslininkai 99.99999% buvo isitikine, kad Marse yra vandens. Galvojau, kad pranes apie rastas bakterijas ar kokius kitus vienalascius organizmus :-\

Skunk

Vanduo - gyvybė. Dabar jie manau 99.999999% yra tikri, kad egzistuoja ir gyvybė, nesvarbu kokia ji primityvi bebūtų.

Supera

Jei neklystu, mokslininkai jau buvo Marse aptikę kažkokias bakterijas, tačiau nepripažino jų, kaip gyvybės buvimo Marse įrodymo.

NSO99

Gal net ir pati gyvybe yra o ne organizmai ,kiek visokiu nuotrauku yra is marsaegio jis gi isvis 40km pravaziaves tiek mazai ,gal ten kur gyvena kasnors ka jus zinot :D

.L.U.T.H.O.R.

Čia žmones taip prie ateivių pratina, greičiau galėtų parodyt juos :D

Supera

Plot twist: Kas jei jie jau parodė ateivius pasinaudoję holivudu xD?


exopolitics.lt

Spaudos konferencija:paragraf 78

Priminė:

xsistemax

Vanduo yra tik mums pažįstamos gyvybės pagrindinis ingradientas,jei jo yra-galima tikėtis kažko panašaus į žemiškas formas.
Bet gyvybė yra kuriančioji jėga ir kūrybai naudoja viską,kas yra po ranka.Nemanau,jog visatoje yra "neapgyvendintų" planetų. :)


TinSoldier

Citata iš: Sharikovas  rugsėjo 30, 2015, 20:50:25http://www.15min.lt/mokslasit/straipsnis/kosmosas/marse-aptikta-skysto-vandens-taciau-niekas-netgi-nasa-prie-jo-artintis-negali-651-530871

Kazkoks absurdas, as sokiruotas  :o
Na taip, labai apmaudu, jeigu šitaip.
Bet logikos juk tame yra, argi ne? Kokia prasmė tyrinėti Marso gyvybę, jeigu rizikuojama ją sunaikinti dar net gerai nesupratus, kas ten buvo. Juk negalime net įsivaizduoti, kaip marsietiškas bakterijas ar kokstendarvelniasgalibūt paveiktų mūsiškiai mikroorganizmai.

Neseniai NASA labai pergyveno, išsigandusi, kad jau dabar roveriai nugabeno bakterijas į kitą planetą, kadangi buvo atrasta, jog kai kurių jų nenužudo nei atlikti sterilizacijos procesai nei panašios sąlygas, kokias galėjo patirti kelionėje į Marsą. Ir, tokiu atveju, kaip nustatyti - ar kitoje planetoje išsivystė labai panaši bakterijų rūšis, ar tiesiog mes ten jas nugabenom?

Marius

Pasamokslateoriausiu...
O gal NASA kaiptik issiaiskino ar buvo perspeti, kad ten nekeltu kojos, nes kazkas jau ten pirmesnis rzervavo vietas, o gal vietine fauna neitin draugiskai butu nusiteikus..Tik viena detale..kaip buvo keliamos teorijos kad marse yra vandens skeptikai arsiai klyke NEEEe Neeeee neeeeraaaaa neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeraaaa nesamoneeee..Lygiai taipat bus kai bus paskelbta apie atrasta nezemiska givybe , ar jos susisiekima su mumis..tada pritils visi skeptikai kaip ir su vandeniu marse..

TinSoldier

Citata iš: Marius  spalio 01, 2015, 15:57:55kaip buvo keliamos teorijos kad marse yra vandens skeptikai arsiai klyke NEEEe Neeeee neeeeraaaaa neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeraaaa nesamoneeee..Lygiai taipat bus kai bus paskelbta apie atrasta nezemiska givybe , ar jos susisiekima su mumis..tada pritils visi skeptikai kaip ir su vandeniu marse..
Na, nežinau, kokius skeptikus turi omenyje, tačiau jau kuris laikas žinoma, jog Marse seniau iš vis tyvuliavo milžiniškas vandenynas. O ir ledo pavidalu ten yra nemažai vandens - tai irgi jau senokai žinoma.

Tik tiek, kad skeptikai šaukia "neeee neeee" dėl sąmokslo teoretikų teiginių, jog Marse yra puikios sąlygos gyvybei, tik NASA meluodama retušuoja nuotraukas ir apgaudinėja žmones, bandydama įtikinti, jog ten dykvietė.

Aukštyn