Europos komisija siekia kriminalizuoti sėklas ir valdžios neregistruotus augalus

Pradėjo Domas, lapkričio 29, 2013, 00:33:25

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78

Domai, nerašyk dviejų pranešimų vienas pakui kitą. Jei nori kažką papildyti naudokis funkcija "keisti"

varpainis

Citata iš: Domas  lapkričio 29, 2013, 17:37:20
Citata iš: Marius  lapkričio 29, 2013, 17:33:08
džiustinai Tu truputy atsigauk nuo savo samokslo teorijų...kodėl tu manai,kad tos ''ES'' sėklos iškart bus kažkokios negeros?nepagalvoji ,kad taip bandoma kaiptik žmones apsaugot nuo visokių gudručių kurie savo ''teisingas sėklas'' velniazinkokias kišt  bandys,nepagalvoji kad tos ''ES'' sėklos bus sertifikuotos ir bus kaip kokybės garantija? aišku nepamastai..nes galvelė užkimšta samokslo teorijom..


O tu nepagalvoji, kad paprasti žmonės po vienu metų derliaus turės pirkt vėl naujas sėklas, nes jos jau nepraeis ES standarto, ir taip jau sunkiai gyvenantiem senyvo amžiaus žmonems dar išlaidos augs.

ir aš nesakau, kad jos bus ten kokios jau labai blogos, bet žiurint į Ameriką kur visa tai vyksta , viskas eina per Monsanato, kuri galima sakyt tik ir pardavinėja GMO sėklas.

Niekas prie tu babuciu auginanciu siltnamyje pora agurku ir pora pomidoru nesikabins. O stambieji ir taip kasmet perka sekla, nes kasmet augina vis kita kultura. Kainos gal ir bus didesnes kazkiek tu sertifikuotu seklu, bet nemanau, kad tai sudarys kazkam labai dideles problemas.

omcikas

#17
lapkričio 29, 2013, 19:23:55 Redagavimas: lapkričio 29, 2013, 19:28:26 by omcikas
Kiekvienas turi teise augint ką nori (nekalbu apie narkotinius augalus) kas gali kištis į tai ką aš auginu..? kodėl aš turiu pirkt genetiškai modifikuotas "nekenksmingas" sėklas,kurios neduoda antro derliaus kitaip sakant nusiperki užaugini ir iš užaugintų daržovių negali gauti kito derliaus.. Gal aš noriu valgyt ekologiškas daržoves. Na gerai yra GMO tegu ir būna, bet kurių galų kažkas riboja pasirinkimo teise. Blogybė yra tame,kad prievarta kišamos sėklos nepaliekant jokios pasirinkimo laisvės.. arba augini iš to ką mes tau duodam ir leidžiam arba neaugini visai.. va kame yra blogybė.


Monsanto iškėlė bylą ūkininkui iš Kanados Persiui Šmaiseriui (Percy Schmeiser), kaltindami jį nesumokėjus Monsanto korporacijai mokestį už auginimą GM rapsą ir bandė prisiteisti šimtus tūkstančių JAV dolerių.
Persis Šmaiseris visada augino tik organinį rapsą, bet jo pasėliai užsiteršė nuo kaimyninės fermos genetiškai modifikuotu rapsu. Modifikuotos kultūros susikryžmina su nemodifikuotomis ir užsiteršia aplinkiniai pasėliai. Monsanto teigia, kad nesvarbu kokiu būdu pasėliai užsikrėtė, bet Persis Šmaiseris turi sumokėti „Technologijos mokestį" (mokestis, kurį ūkininkai turi mokėti Monsanto korporacijai už genetiškai modifikuotus produktų naudojimą).
Panašiai nutiko ir Rodnio Nelsono šeimos ūkiui (Rodney Nelson), kuriems Monsanto taip pat iškėlė bylą teisme. Šimtai ūkių buvo verčiami mokėti mokesčius už tai, kad jų organinių pasėlių laukai buvo užteršti genetiškai modifikuotais pasėliais.
http://www.percyschmeiser.com/
http://foodfreedom.wordpress.com/2010/09/18/percy-schmeiser-vs-monsanto-the-story-of-a-canadian-farmer%E2%80%99s-fight-to-defend-the-rights-of-farmers-and-the-future-of-seeds/


Monsanto žlugdo ūkininkus, kurie nenaudoja Monsanto cheminių preparatų
Aukustas Daeris (Oakhust Dairy) turėjo šeimos verslą, kuris buvo pradėtas dar 1921 metais. Kaip ir daugelis kitų JAV verslininkų, nusprendė atsižvelgti į vartotojų paklausą ir išleido į rinką pieno produktus be rBGG sintetinio hormoninio preparato (sintetinis steroidas), skirtingai nei dauguma JAV verslininkų. Monsanto iškėlė jam bylą, nes jų manymu Aukustas neturi teisės informuoti savo pirkėjų, kad jo pieno produktai sudėtyje neturi Monsanto cheminių preparatų. Dėl patiriamo didelio spaudimo, Aukustas buvo priverstas susitarti be teismo, palikdamas daugybę kitų pieno produktų gamintojų Monsanto atakoms.
Tačiau atsiradus masiniam vartotojų spaudimui, pagrindiniai mažmenininkai tokie kaip Safeway, Publix, Wal-Mart, Kroger uždraudė pieno produktų, kurių sudėtyje yra rBGH hormoniniai preparatai, prekybą.
http://healthfreedoms.org/2010/06/18/monsanto-sues-oakhurst-dairy-over-advertising/
http://www.oakhurstdairy.com/

Ir sakot tai yra normalu ...?

varpainis

99proc. kad tu kurie auginas labai nedaug ir sau niekas neklibins. O tuos, kurie augina dideliai kiekiais, kuriu produktas vienu ar kitu keliu atkeliauja ant musu stalu tikrai reiktu pakontroliuoti, kad nebutu auginama belenkas. Auginkis sau darzelyje ka tik nori ir tikrai niekas taves nebaus.

omcikas

#19
lapkričio 29, 2013, 20:19:42 Redagavimas: lapkričio 29, 2013, 22:52:04 by omcikas
taigi pats ir valgysi tai ką tau įsiulys.. nesvarbu ko norėsi, kaip sveikai maitintis, tu nuėjas į maisto skyrių rasi nesvarbu ar Lietuvoj ar Vokietijoj pagamintus miltus jie visi bus tokie patys..  tu tiesiog neturėsi pasirinkimo. Kaip nesupranti. Nebeliks jokių ekologinių ūkių, negalėsi rinktis sveikesnio produkto,nes paprasčiausiai tokio produkto nebebus. Tam, kad bet kas bet ko nepardavinėtų buvo ir taip maisto veterinarijos tarnybos kurios tikrindavo ,kad kenksmingu medžiagų nebūtu. Po tokio priimto nutarimo kriminalizuot sėklas jų darbas kaip ir neteks prasmės... tas pats kas pasiimt nuodu ir tikrint ar ten vitaminų ne per mažai.


ajolu

Ne teorijos, o žiauri tiesa. Lietuva dar nėra visiškai beviltiška ir pavergta ES, ji nėra perimusi JAV dirbtinių vertybių ar nesąmoningų įstatymų. Bet jie siekia to ir bando tą daryti bet kokia kaina. Nes jiems tai naudinga. O paprastiems žmonėms ne. tai yra dar vienas būdas kaip kontroliuoti visuomenę ir neleisti žmonėms kilti į aukštesnę sąmonę. O juk maistas tame procese irgi labai svarbus...

Aukštyn