Kas darosi su žmonija? | Žiaurios nuotraukos

Pradėjo RoxiO, gegužės 11, 2012, 18:30:14

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

omcikas

#15
spalio 23, 2012, 22:33:33 Redagavimas: spalio 23, 2012, 22:36:30 by omcikas
dziaugiuos uz tavo sese. O kas tave stabdo nuo zmoniu musimo, vagiliavimu ir pan?  baime but sugautam ? Na tarkim tavo sese nuo visokiu blogu poelgiu saugo tikejimas kuris draudzia netinkamai elgtis, bet kas netinkamai elgtis atgraso tave ir kitus netikincius? Jei arba kai turesi vaiku ir tavo vaikas smarkiai netinkamai pasielgs kaip tu jam paaiskinsi ,kad taip nedera elgtis pagasdinsi kalejimu?
As niekaip nesuprantu zmoniu kurie laiko save netikinciais kas juos sulaiko nuo vagysciu, zudymu prievartavimu ir t.t .. juk jei niekuo netiki tai ir bijot nera ko nebent kalejimo.. Beje simpsonus ir pan as ziuriu.

unco

#16
spalio 23, 2012, 22:34:50 Redagavimas: spalio 23, 2012, 22:37:44 by unco
Citata iš: crystal  spalio 23, 2012, 22:18:34
Na tas žiaurumas tai tikrai visais laikais buvo. Visokie protu nesuvokiami aukojimai dievams, raganų medžioklės, viešos mirties bausmės ir pan.


Toks žiaurumas, kad ir koks baisus, iš dalies pateisinamas vienu faktu - trūko informacijos. Pvz. gi ir Lietuvoj medikai skrosdavo šunis, kiaules be jokių nuskausminamųjų, laužydavo kaulus, o po to prapjovę žiūrėdavo kaip gija. Kodėl? Buvo manoma, kad tai tik gyvūnai, jie nejaučia tokio skausmo kaip žmogus. Gi dabar toks elgesys vadinamas nežmonišku, moralė auga kartu su suvokimu. Dabar yra net uždrausti bandymai su bestuburiu, kuris, anot mokslininkų, jaučia skausmą. Aišku ne visos tautos ugdo vienodą moralę, kaip pvz. paimkit Kinų gurmanišką skonį......

Citata iš: astropasaulis  spalio 23, 2012, 22:19:22Galbūt apskritai kaikurie žmonės gimsta būdami žiauri? Kodėl kitų neįtakoja neigiami faktoriai?


vis dažnėja reiškinys, kai žmogus gimsta be empatijos jausmo, gaila tokių. Aišku, visas verybes gali iškreipti ir neigiama aplinka, psichologinės traumos ir daug daugiau faktorių.

TinSoldier

Citata iš: omcikas  spalio 23, 2012, 22:33:33
As niekaip nesuprantu zmoniu kurie laiko save netikinciais kas juos sulaiko nuo vagysciu, zudymu prievartavimu ir t.t .. juk jei niekuo netiki tai ir bijot nera ko nebent kalejimo.. Beje simpsonus ir pan as ziuriu.


Jeigu tave nuo žudymų ir prievartavimų sulaiko tik bausmės baimė - pragaras arba kalėjimas... Labai labai labai tikiuosi, kad niekada tavęs nesutiksiu.

crystal

#18
spalio 23, 2012, 22:47:40 Redagavimas: spalio 23, 2012, 22:52:58 by crystal
Citata iš: unco  spalio 23, 2012, 22:34:50
Toks žiaurumas, kad ir koks baisus, iš dalies pateisinamas vienu faktu - trūko informacijos. Pvz. gi ir Lietuvoj medikai skrosdavo šunis, kiaules be jokių nuskausminamųjų, laužydavo kaulus, o po to prapjovę žiūrėdavo kaip gija...

Pateisinamas? Kuo deginimas ant laužų ir medicinos pažanga čia siejasi? Arba paimkim Romos laikus-kuo gladiatorių kovos pateisinamos? Ar tik ne žiaurumu?

astropasaulis

Citata iš: omcikas  spalio 23, 2012, 22:33:33
As niekaip nesuprantu zmoniu kurie laiko save netikinciais kas juos sulaiko nuo vagysciu, zudymu prievartavimu ir t.t .. juk jei niekuo netiki tai ir bijot nera ko nebent kalejimo.. Beje simpsonus ir pan as ziuriu.

Oho. Yra tiesiog vidinis jautimas, žinojimas, kaip reikia deramai egltis. Jeigu būnate po bažnyčios padu, tai jau jūsų reikalas. Kaip žmonės įsivertė be bažnyčių, kai jų dar nebuvo? Kai dar nebuvo kuriamos įvairios idėjos apie ,,baudžiantį dievą". Tokiu atveju net pačiame dieve galime įžvelgti žiaurumą? Ko vertos tada tokios religijos?

omcikas

#20
spalio 23, 2012, 23:10:22 Redagavimas: spalio 23, 2012, 23:14:30 by omcikas
visai laikais zmones tikejo Dievu ar Dievais ir ten kur to tikejimo visiskai nebuvo nei laso tai ir vyko didziausi ir baisiausi prievartavimai, zudymai ir t.t nes zmones neturejo is ko mokytis, ko bijoti ir  visos morales normos visais laikais pirmiausiai kildavo is kokio nors tikejimo i kazka.   

omcikas

#21
spalio 23, 2012, 23:13:14 Redagavimas: spalio 24, 2012, 00:59:55 by RoxiO
Citata iš: TinSoldier  spalio 23, 2012, 22:41:56
Citata iš: omcikas  spalio 23, 2012, 22:33:33
As niekaip nesuprantu zmoniu kurie laiko save netikinciais kas juos sulaiko nuo vagysciu, zudymu prievartavimu ir t.t .. juk jei niekuo netiki tai ir bijot nera ko nebent kalejimo.. Beje simpsonus ir pan as ziuriu.


Jeigu tave nuo žudymų ir prievartavimų sulaiko tik bausmės baimė - pragaras arba kalėjimas... Labai labai labai tikiuosi, kad niekada tavęs nesutiksiu.


na mane bent jau tikejimas sulaiko ir baimintis tau nera reikalo nes tikrai smarkiai mane tai laiko .. o kas sulaiko tave ? vidinis zinojimas kas yra gera ir kas yra bloga? ir kiek stiprus tas zinojimas?


Prašau naudotis mygtuku Keisti žinutę.

RoxiO

TinSoldier

#22
spalio 23, 2012, 23:29:24 Redagavimas: spalio 23, 2012, 23:35:42 by TinSoldier
Citata iš: omcikas  spalio 23, 2012, 23:13:14
na mane bent jau tikejimas sulaiko ir baimintis tau nera reikalo nes tikrai smarkiai mane tai laiko .. o kas sulaiko tave ? vidinis zinojimas kas yra gera ir kas yra bloga? ir kiek stiprus tas zinojimas?


Religija ar tikėjimas labai retais atvejais būna visiškai tvirtas ir negriūnantis. Velnias žino kurią akimirką gali jo atsižadėti ir įsmeigti man peilį į nugarą :)
Sąžiningai atsakyk: jei dabar suvoktum, kad tavo dievo nėra, - pradėtum plėšti, žudyti ir prievartauti?

Nes, pvz, mane sulaiko toks dalykas kaip empatija - gebėjimas įsijausti į kito žmogaus kailį, kuris iš esmės būna įgimtas ir augant puoselėjamas(aišku, nebūtinai visada). Sulaiko suvokimas, kad kitas žmogus yra toks pat kaip aš - jaučiantis. Sulaiko suvokimas, kad visuomenė sėkmingai gyvuoti gali tik bendradarbiaudama ir draugiškai sąveikaudama. Taip žymiai didesnė nauda man pačiam. Ir tai suvokia(sąmoningai ar nesąmoningai) didžioji dalis žmonių. Tik mažas procentas yra nepajėgūs mąstyti į ateitį ir naudos ar pasitenkinimo siekia greičiausiais būdais - vagystėmis, žmogžudystėmis ir t.t. ir pan. Tačiau tai trumpalaikė nauda ir visuomenė taip natūraliai susidėliojo, kad savitarpio pagalba vertinama labiau, nei nusikaltimai.

Žodžiu, mane sulaiko tai, kad aš esu mąstanti būtybė.
O tave sulaiko tik aklas tikėjimas?

omcikas

tu sakai, kad empatija igimta, o as manau, jog ji augant igijama ir savo atveju dideli nuopelna empatijos puoselejimui skiriu butent tikejimui, kadangi augau maziau ar daugiau, bet tarp tikinciu zmoniu. Ne jei staiga suvokciau, jog mano tikejimas klaidingas nepulciau vogt ir zudyt, nes toks koks esu tapau per ilga laika ir kitokiu but nenoreciau, o gal ir negaleciau.

TinSoldier

Citata iš: omcikas  spalio 23, 2012, 23:50:02
tu sakai, kad empatija igimta, o as manau, jog ji augant igijama ir savo atveju dideli nuopelna empatijos puoselejimui skiriu butent tikejimui, kadangi augau maziau ar daugiau, bet tarp tikinciu zmoniu. Ne jei staiga suvokciau, jog mano tikejimas klaidingas nepulciau vogt ir zudyt, nes toks koks esu tapau per ilga laika ir kitokiu but nenoreciau, o gal ir negaleciau.


Empatija yra evoliucijos produktas, kadangi tam tikros rūšies individai, besirūpinantys gentainiais, turi didesnį šansą pratęsti savo rūšies egzistavimą. Žmogus šitą gebėjimą išvystė, tikriausiai, geriausiai iš visų gyvūnų - vis dėl to, net ir laukinėje gamtoje yra daugiau nei daugybė empatijos pavyzdžių. Nemanau, kad kokia šimpanzė elgiasi gražiai todėl, kad bijo patekti į kalėjimą, ar po mirties nukeliauti į pragarą.

Tačiau taip, empatija turi būti vystoma. Žmogui pirminės, antrinės socializacijos eigoje(tėvų, mokyklos, aplinkos) įdiegiamos vertybės. Išmokoma kaip jis turi elgtis ir pan. Net jei tu ir neturėsi dievo, socializacijos eigoje visuomenės dauguma vers tave elgtis pagal nustatytas normas. Pagal tas normas ir religija formuojasi. O ne normos pagal religiją.

Trumpai: geri poelgiai kyla iš tavęs, kaip bendruomenės nario, kuris, norėdamas sėkmingai gyventi, privalo atitikti visuomenės nuostatas. Kad pasitaikytų kuo mažiau deviacijos(nukrypimų nuo normos), tos nusistovėjusios vertybės pripaišomos ir religijai, kuri tinkamai elgtis verčia žmones, kurie ne mąsto, bet tiki. Bandoma pasiekti kuo platesnę auditoriją :)
Lengviausiai suprasti iš kur kyla gero elgesio normos - pažiūrėti į istoriją. Dar tais laikais, kai rašyta biblija mirties bausmės nebuvo nieko neįprasto. Užmėtymai akmenimis, linčio teismai, rasizmas, išnaudojimas, vergija ir t.t. - tai buvo normos. Tačiau visuomenės normos pasikeitė. Ir pagal jas keitėsi religijos - kaip klusnus šuniukas. Taigi, kas viršiau: dievas ar natūrali visuomenės saviorganizacija?

Aukštyn