Tolerancija

Pradėjo Marius, liepos 28, 2013, 11:35:21

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

TinSoldier

Citata iš: paragraf 78  liepos 30, 2013, 18:48:28
TinSoldieri, tai ką tu nupasakoji labiau panašu į elementarų konformizmą, nei į toleranciją.


Tai pala, tu nonkonformizmą įsivaizduoji tik su krauju, neapykanta ir smurtu? Blogai :)

Jei aš, turėdamas savus įsitikinimus, suvokiu, kad kiti žmonės, patyrę savo individualią socializaciją, formuoti savos aplinkos, gautos informacijos, gali turėti kitus įsitikinimus - tai konformizmas? Manau, tai paprasčiausias "common sense'as".

Aš nesakau, kad reikia viskam pritarti. Bet sakau, kad nereikia būti siaurapročiu idiotu.

Marius

siauraprotiskumas labai slidus dalykas,nes kur susitinka dvi skirtingos nuomonės,ten be siauraprotiškumo niekaip..

paragraf 78

#17
liepos 31, 2013, 07:51:56 Redagavimas: liepos 31, 2013, 08:37:02 by paragraf 78
Tinsolderi, kodėl manai, jog kažkam kas kertasi su tavo pasaulėžiūra nepritardamas iškarto esi siauraprotis?
Nepritarimas kažkam nėra netolerancija. Tai tiesiog nuomonės turėjimas. Gali kažkam nepritarti, bet nejausti neapykantos.
Pvz. aš nepritariu homoseksualizmo ideologijai, bet nejaučiu neapykantos tiems žmonėms. Nepritariu jų veiksmams, bet nesmerkiu.
Tai sakyčiau yra tai kas ir turėtų būti vadinama tolerancija. Tik nepritardamas kažkam gali būti tolerantiškas. Jei pritari tai jau ne tolerancija, tai pritarimas.
Lewis gerai apie tai rašė savo knygoje "Tiesiog krikščionybė". Tu gali nepritarti tam kad kaimynas yra alkoholokas, bet priimi jį todėl kad jis yra žmogus. Gali nepritarti, bet nejausti neapykantos. Tai yra tobulos meilės išraiška.

Aukštyn