Anomalija.lt

Paranormalūs reiškiniai => Kita => Įvairenybės => Temą pradėjo: sausio 01, 1970, 03:00:00

Apklausa
Klausimas: pritari ar ne?
Pasirinktis 1: taip balsai: 6
Pasirinktis 2: ne balsai: 4
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: scream liepos 05, 2015, 17:51:25
Kas yra Demokratija?


Demokratija (gr. d?µ?? 'liaudis' + ??at? 'valdau') reiškia valdymo forma, kurioje visi pilieciai turi teise dalyvauti šalies valdyme,
skirtingai nuo valdymo formos, kurioje tokia teise priklauso vienai klasei, išskirtinei grupei arba autokratui.
Šia teise pilieciai igyvendina tiesiogiai referendumuose. Nors ir nera tikslaus, visuotinai priimtino demokratijos apibrežimo, lygybe ir laisve nuo seniausiu laiku išskiriami kaip demokratijai svarbios savybes.
Šie principai realizuojami per visu pilieciu lygybe prieš istatyma ir vienodas politines teises.

Tiesiogine demokratija - kai už visus galiojanciu istatymu pakeitimus balsuoja visi rinkimu teise turintys pilieciai.
tokia demokratijos forma nera utopine, siu dienu technologijos jau leidzia tai padaryti.

Atstovaujamoji demokratija - kai rinkimu teise turintys pilieciai išrenka atstovus, kuriu pažiuros maksimaliai atitinka daugumos pilieciu pažiuras. Šie atstovai balsuoja už visus galiojanciu istatymu pakeitimus. Tai techniškai imanoma demokratijos forma, taciau turinti begale trukumu:

a) atstovai patys sau nustato privilegijas bei savo veiksmu kontrole
b) atstovai turi teise pakeisti pažiuras po rinkimu
c) atstovus galima papirkti
d) atstovai gali naudotis valdžia asmeniniams interesams tenkinti
e) atstovai gali keisti rinkimu istatymus, tuo nepastebimai uzurpuodami galimybe patekti i valdžia vel ir vel; ir t.t… ….

Geriausi irodymai kad valstybeje atstovaujamoji demokratija ne visiškai teisinga:

-kai priimami sprendimai, kuriems akivaizdžiai nepritaria dauguma gyventoju;
-kai valdžioje išlieka neatsistatydine atstovai ir vyriausybes su labai žemais visuomenes palaikymo reitingais;
-kai pilieciai iš valstybes bega i užsieni(nenormaliai aukštas emigracijos lygis).

Atpazistate Lietuva?
mano isivaizduojamoje valstybeje butu tiesiogine demokratija. isivaizduokite valstybe kurioje visi zmones galetu mokytis
pagal savo norus arba sugebejimus, su situo reiketu pavargti bet imanoma, nebutu privaciu imoniu viskas butu valstybes t.y. visu zmoniu.
valstybe kurioje tavo uzdarbis priklausytu ne nuo tavo darbo, o nuo visos valstybes biudzeto, kur nesvarbu ar tu valytojas, vairuotojas,
ar profesorius. isivaizduokit jog mes nepardavinetume savo zemes turtingiem uzsienieciam, jog viskas butu mano, tavo ir visu.
juk visas tas pelnas kuri gauna kazkas privatus galetu buti musu. kiekvienas zmogus dirbtu tai ka jis megsta, tai imanoma per kelias kartas
taciau juk kazkas turi pradeti. kur visa liaudis priimtu istatymus palankius jiems patiems, sprestu problemas.
kaip pvz metu gale butu nusprestas kitu metu biudzetas. kiek metinio pinigu skirti zmoniu algoms,
kiek pinigu skirti naujoms investicijom i svietima, technologijas, zemes uki, gamyklas.
Tokioje valstybeje svietimas butu pirmoje vietoje!
Jis butu nemokamas, todel galetum tapti kuo panorejes arba pagal savo sugebejimus. negi nenuostabu? iki 25 ar siek tiek daugiau metu butum islaikomas valstybes.
o po to jau turetum pradeti dirbti, viskas paprasta! nedirbti butu tiesiog geda, ir nezinau ar tai imanoma. pagalvok jog tu gavai savo svajoniu profesija
t.y. savo svajone dalyka tai ko tu troksti ir siekei visa savo gyvenima. butu tiesiog kvaila nedaryti to ka tu pats megsti :D
problemu sprendimus mums siulytu nusipelne savo srities specialistai, pateiktu visus galimus variantus, pliusus ir minusus.
tai butu jiems garbe tarnauti savo paciu ir savo salies gerovei
o jau mes patys referendumo budu nusprestume kuri varianta pasirinkti. tokioje valstybeje patys pilieciai domesis valstybes reikalais del savo paciu geroves.
dabar zmones gyvena mazomis grupelemis, seimomis. jie rupinasi tik jais. visi kiti priesai. isivaizduokite viena milziniska seima, tai galbut skamba
kaip utopija, taciau tai imanoma. kitaip mes mazomis grupelemis tiesiog pasmaugsime vienas kita. Atskiri individai negali ilgai egzistuoti.
visos tos konkurencijos, snipinejimai, monopolizacijos, karai tik stabdo musu tobulejima, mes zudome savo namus.
net yra teisingas posakis nesik ten kur gyveni kurio kaip tik nesilaiko.
paemus paprasta dalyka, konkurencija: yra 2 stovyklos, jos abi nori sukurti vaistus nuo kokios nors ligos. yra stimulas, bet ar tas stimulas vertas
visu tu resursu sunaudojamu siekiant to pacio tikslo? kencia visi ir ligoniai nes prarandamas laikas ir isnaudojama daugiau resursu nes rezultatas gaunasi toks pats tik veliau tokiu paciu metu.
na as jau eisiu, bet jei pas jus yra kokiu klausymu adekvaciu - atsakysiu :)
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: a.t.sielis liepos 05, 2015, 18:07:02
Tiesioginė demokratija pavirstų į minios valdžią, kuria manipuliuos tie patys veikėjai. Sukelk kokią nors masinę isteriją, paduok referendumą, ir nubalsuos taip.

Atstovaujamoji demokratija - irgi utopija, realiai tai kažkoks lošimas, kuriame dalyvauja stipresnės ir stambesnės interesų grupės, sudarydamos aljansus arba besivaržydamos tarpusavyje. Per žiniasklaidą daroma propaganda, ir daugiau mažiau nulemiami atstovai. Žuvis genda nuo galvos, valdžia ciniškesnė negu piliečių vidurkis.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: .L.U.T.H.O.R. liepos 05, 2015, 18:12:32
Šiuo atveju pritariu a.t.sielis, tiesioginė demokratija galėtų veikti tik tada kai nebūtų vienokių ar kitokių agitatorių, kurie vestų žmones į vieną ar kitą pusę. Be to, demokratija iš kitos pusės blogas dalykas, nes 51 procentas "už" atima laisvę iš 49 procentų "prieš" :)
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: scream liepos 05, 2015, 19:41:25
Jus norite pasakyti jog propagandinis variklis ant tiek isvystytas jog jis veiks net tada kai priestarauja logikai? Ar jis veikia del zmoniu neissilavinimo ir informacijos trukumo?
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: a.t.sielis liepos 05, 2015, 20:07:08
Šiuolaikiniais žmonėms lengva manipuliuoti spaudžiant tam tikrus "mygtukus". Žmonės neturi stabilios pasaulėžiūros. Išsilavinimas čia nepadės.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: Supera liepos 05, 2015, 23:47:56
Tiesioginė demokratija neįmanoma viendėl gyventojų skaičiaus. Neįmanoma sueit visiem ir susitart vien tik miesto ribose, o valstybės mąstais visiškai neįmanoma :D (klasikine savo prasme ją turiu galvoj).
O teoriškai demokratiją galima laikti mažiausiu blogiu atsižvelgus į kitas valstybės valdymo formas.

O kaip minėjo @a.t.sielis (http://anomalija.lt/forum/index.php?action=profile;u=888) žmonėmis ne tik galima, bet ir sėkmingai manipuliuojama. Geriausias pavyzdys yra žiniasklaida. O ji turi tam pajėgumus, nes ne tik, kad atlieka informacinę funkciją, bet ir turi galią formuoti įvaizdžius ir nuomones. Pvz.: pas mus Rusija amžinas priešas, o tie žmonės, kurie pasako "Pala pala, gal nėra čia tokios jau grėsmės didžiulės" sumaišomi su purvais ir paverčiami valstybės išdavikais, ir t.t.
Dar galima kalbėti apie tokį dalyką kaip "establishmentas" bet čia jau konkrečiai pagal marksistinę/neomarksistinę analizę - valstybėj kartu nesąmoningai (ta prasme jie tarpusavyje specialiai nesusitarę) politinis, ekonominis ir medijų elitas gina tam tikrus interesus. Užtad ir gaunasi tas kas pasako, kad Rusija nėra bloga ir galvokim logiškai būna sutryptas (vėlgi Rusija kaip pvz).
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: scream liepos 06, 2015, 00:19:20
Ziniasklaida dabar tapo didele problema, nes ji raso del reitingu ir del to jog tapo parsidavus. Is ryto suzinosi visas naujienas apie garsenybes, kas su kuom miegojo, o vakare kas ka uzmuse. Kam mums reikalingos sitos dramos?O kodel neuzdrausti privataus sektoriaus isvis? Kodel nesukurti institucijos kuri priziuretu ar skleidziama informacija tikruma? Bet tada iskyla kitu problemu, korupcija ir daugybe kitu. Tokia valstybe kurtusi ne desimtmeciais, o kartomis.  Kazkas sake jog labai panasu i tarybine idealogija. Taip as sutinku, panasu. Nesakysiu kad pateisinu ju priemones, akivaizdu jog jos nepasiteisino.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: Supera liepos 06, 2015, 00:42:06
@scream (http://anomalija.lt/forum/index.php?action=profile;u=2286)  Tai vat tame ir esmė, kad Lietuvai trūksta rimtos žurnalistikos. Jie užpila mus normaliom naujienom ir šalia išmeta sekso skandalus, taip nukreipia dėmesį nuo problemos o žmonės kartu ir pasilinksmina. Kas su kuo permigojo, kas kokius batus nusipirko ir t.t ir yra skaitytojų kuriem tai tikrai įdomu.
Dabar su institucija kuri prižiūrės irgi problema, kas turi teisę nustatyti, ką tau asmeniškai žiūrėti, kas atitinka etikos normas kas ne? Mes per daug skirtingi ir tas filtras leistų atsirasti cenzūrai, vat pvz,: nesutaria valstybės jos filmų nerodysim dėl išgalvotos priežasties. Čia matau daugiau grėsmės individo laisvei negu, kad naudos, paskaityk G. Orwell "1984" ir suprasi apie ką aš.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: exopolitics.lt liepos 06, 2015, 09:10:56
Pora pastebėjimų

Dar senvės graikai demokratiją vertino kaip viena prasčiausių valdymo formų, būtent iš demokratijos išsivysto tironija.

Pagal Tomo Akviniečio skirstymą yra valdymo formos kurios rūpinasi bendruoju gėriu - tai monarchija, aristokratija ir respublika ir tos kurioms svarbus tik privatus gėris - tironija, oligarchija ir demokratija.

Esminė demokratijos problema žvelgiant labiau teoriškai yra ta kad visi lygiai gali dalyvauti šalies valdyme - lygiai, nepriklausomai nuo jų dorybių, įgūdžių ir pareigos jausmo valstybei. Ką vertingo demokratija gali suteikti valstybei tai yra tik - nuomonės, tarp šimtų kvailų požiūrių kuriuos turi piliečiai galima atrasti ir tokių kuriuos verta taikyti.

O šiaip šiuolaikinė demokratija yra tiek mutavusi, kad iš esmės yra labai prastas dalykas, ji jau sunkiai atskiriama nuo laisvosios rinkos ir socialinės visokeriopo ''laisvinimo politikos'', tiek, kad dabartinėje sistemoje paprastam žmogui jau prireikia kelių inkarnacijų susiorientuoti kokiais mokymais sekti, o kokiais ne. Komunistinė sistema gerokai tobulesnė šiuo požiūriu, komunistinėje sistemoje egzistuoja daug draudimų ir asmeniui kuris bent kiek orientuojasi tereikia knaisiotis ir ieškoti informacijos tarp tų dalykų kurie yra draudžiami.

Dabar Žemės planetai gręsia visuotinės totalitarinės demokratijos pavojus todėl skeptiškiausią požiūrį reikia turėti tų atžvilgių kurie siekia visaip laisvinti ir šviesti, nes po šiomis sąvokomis slepiasi žodžiai įtakoti ir valdyti...

P.s Supera tas pasakymas ''mažiausiai bloga valdymo forma....'' ir lieka tik gražiu posakiu, istorijos tekmėje keičiasi žemės žmonių sistemos ir parametrai pagal kuriuos jos gali būti vertinamos ir jei žmonės vienoj sistemoj gali gyventi turtingiau, laisviau ir tt. ir kt. tai tiek ir tereiškia, bet ne daugiau, ypač kai dėl to žūsta daugybė žmonių.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: scream liepos 06, 2015, 11:09:59
As nesiulau drausti zodzio laisves,  siulyciau kontroliuoti isleidziama informacija, jog viskas butu pagrista faktais, tyrimais, o ne savo asmenine nuomone. Manau jog uzsimirson kas yra tikra demokratija, dabar daejom iki to kad valdzia atstovauja mazos grupes interesus ar savo paciu gerovei. Taip neturetu buti. Kelias i geresne valstybe pareikalautu ziauroku, galbut net ziauriu priemoniu ir nevisiem tos priemones patiktu, taciau kur mes nueisim tokiu keliu? As net esu isitikines jog jei kas nors bandytu pertvarkyti pasaulio sistema jam to neleistu padaryt, tai neapsimoka galia turintiem zmonem, gobsumas.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: exopolitics.lt liepos 06, 2015, 11:32:23
Jei nebūtų galima skleisti informacijos pagrįstos nuomone, demokratija prarastų savo vertę, kadangi faktą ar tyrimą galima įvairiai interpretuoti, taip pat juk prieš faktą ar tyrimą egzistuoja kažkas kas jį inicijuoja, priežastis, svarbu ją suvokti. Pvz. Lietuvoje moksleiviam į galvas nuožmiai kalama kad Lietuvos okupacijos priežastis buvo kažkoks susitarimas tarp Rusijos ir Vokietijos, ir kažkodėl mažai kas pasakoma, kad viso to, ir antrojo pasaulinio karo tikriausiai nebūtų buvę jei sąjungininkai nebūtų išdavę čekų. Taigi vienam faktui pagrįsti ir pareikšti nuomonę ''kas kaltas'' galima pasirinkt kitą faktą, kurį nori, ir daryt skirtingą išvadą ir formuoti nuomonę.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: czech-kuolis liepos 06, 2015, 12:37:21
Citata iš: exopolitics.lt  liepos 06, 2015, 11:32:23
Pvz. Lietuvoje moksleiviam į galvas nuožmiai kalama kad Lietuvos okupacijos priežąstis buvo kažkoks susitarimas tarp Rusijos ir Vokietijos, ir kažkodėl mažai kas pasakoma, kad viso to, ir antrojo pasaulinio karo tikriausiai nebūtų buvę jei sąjungininkai nebūtų išdavę čekų. Taigi vienam faktui pagrįsti ir pareikšti nuomonę ''kas kaltas'' galima pasirinkt kitą faktą, kurį nori, ir daryt skirtingą išvadą ir formuoti nuomonę.

Na, gana objektyviai ir tiesiai galima pasakyti, kad labiausiai kaltas tas, kas duoda į snukį, o ne tas, kuris žiūri, kaip duodama į snukį. Būtent todėl ir kalama į galvas, ir teisingai kalama. Kitam, aišku, gali atrodyt, kad ne, kad kaltas tas, kas žiūri, bet tai trečiam gali apskritai atrodyt, kad kalčiausias tas, kuris nieko apskritai nežino. Ir visiems trims "atrodo".

Kas dėl monarchijų ir aristokratijų tai graikai daug ką manė, švelniai tariant. Ir tai kad monarchija yra "gera" valdymo forma matėm istorijos eigoje, jau gerokai po jų. Ypatingai tai, kad sekantis karalius ar karalienė nebūtinai turi būti geras valdovas.

@scream (http://anomalija.lt/forum/index.php?action=profile;u=2286) "O kodel neuzdrausti privataus sektoriaus isvis? Kodel nesukurti institucijos kuri priziuretu ar skleidziama informacija tikruma? Tokia valstybe kurtusi ne desimtmeciais, o kartomis.  Kazkas sake jog labai panasu i tarybine idealogija. Taip as sutinku, panasu. Nesakysiu kad pateisinu ju priemones, akivaizdu jog jos nepasiteisino." Tai kam lipt ant to paties grėblio?

Pats "modelis", paremtas "su situo reiketu pavargti bet imanoma", "nedirbti butu tiesiog geda, ir nezinau ar tai imanoma", " tai galbut skamba kaip utopija, taciau tai imanoma" rodo kontakto su šiuolaikiniu žmogumi trūkumą. Kažkur tikrai diskutavom prieš metus ar pora apie ekobendruomenes berods ir kas dabartinį žmogų veda ir motyvuoja.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: exopolitics.lt liepos 06, 2015, 12:58:34
CitataNa, gana objektyviai ir tiesiai galima pasakyti, kad labiausiai kaltas tas, kas duoda į snukį, o ne tas, kuris žiūri, kaip duodama į snukį. Būtent todėl ir kalama į galvas, ir teisingai kalama. Kitam, aišku, gali atrodyt, kad ne, kad kaltas tas, kas žiūri, bet tai trečiam gali apskritai atrodyt, kad kalčiausias tas, kuris nieko apskritai nežino. Ir visiems trims "atrodo".


Nebūtinai. Visaip gali būti. pvz. jei kažkas inicijavo konfliktą ir būtent dėl to kažkas kažkam davė į snukį, tai kas labiau kaltas, ar tas kuris davė ar tas kuris užsakė kažką kažkam trenkti...prie to privedė.

CitataIr tai kad monarchija yra "gera" valdymo forma matėm istorijos eigoje, jau gerokai po jų


Aš su tavim kartu nemačiau, todėl prašau nevartoti ''matėm''. Praėjus kažkiek metų istorija sustatoma taip, kaip naudingiau ją perteikti masėms, ypač dabartiniais laikais.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: czech-kuolis liepos 06, 2015, 13:10:01
čia aš gerai suprantu, sąjungininkai "užsakė"/inicijavo Čekoslovakijos aneksiją?

CitataAš su tavim kartu nemačiau, todėl prašau nevartoti ''matėm''. Praėjus kažkiek metų istorija sustatoma taip, kaip naudingiau ją perteikti masėms, ypač dabartiniais laikais.

Fair. Tačiau viena vertus, sunkoka patikėti, kad prie monarchijos visi gyveno gerai - Versalį tai spėjau pamatyt. Taip pat įsitikinimas, kad monarcho palikuonis kažkokiu būdu automatiškai yra geras valdovas yra labai komplikuotas. Švelniai tariant.

Antraštė: nauja demokratija
Parašė: exopolitics.lt liepos 06, 2015, 13:34:05
jokiu būdu. Bet jie derybose su Hitleriu buvo viena iš sprendžiančių pusių ir sąlygojo tokį sprendimą koks buvo.

CitataTačiau viena vertus, sunkoka patikėti, kad prie monarchijos visi gyveno gerai

man apmaudu kai žmonės daro prielaidas diskusijoj iš teiginių kurių niekas nepadarė...
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: scream liepos 06, 2015, 14:18:41
As cia nepristatineju kazkokio specialaus modelio kurio niekas dar nera sugalvojas , tik dalinuosi savo fantazija, su tikslu padiskutuoti kaip patobulint ideja, kaip ir ar isvis imanoma tai pasiekt.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: Marius liepos 06, 2015, 22:56:41
Ooooo...Naujas leninas atsirado :-D ar čia reinkarnacija? man tai juokingiausia tas vaikiškas naivumas ir per maža gyvenimiška patirtis, bet toks didelis noras '' pakeist '' pasaulį  :-) miela, bet apsurdiška..
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: Lucas liepos 07, 2015, 00:58:43
Citata iš: Marius  liepos 06, 2015, 22:56:41
miela, bet apsurdiška..

Jei nebūtų buvę tų absurdiškų idealistų, tai greičiausiai žmonija dabar būtų dar didesnėj šiknoj, negu yra dabar ;)

Į temą:
pabandysiu sukritikuoti temos autorių ir parodyti, kas man čia netinka:
Citata iš: scream  liepos 05, 2015, 17:51:25
mano isivaizduojamoje valstybeje butu tiesiogine demokratija. isivaizduokite valstybe kurioje visi zmones galetu mokytis pagal savo norus arba sugebejimus

Su šituo kaip ir labai neturiu dėl ko ginčytis. Tai matau ir dabar. Kas nori mokytis - tie ir sieka to savo mokslo, nes jo nori. O kas nenori mokytis, tie ir nesimoko.

Citata
nebutu privaciu imoniu viskas butu valstybes t.y. visu zmoniu.
valstybe kurioje tavo uzdarbis priklausytu ne nuo tavo darbo, o nuo visos valstybes biudzeto, kur nesvarbu ar tu valytojas, vairuotojas, ar profesorius. isivaizduokit jog mes nepardavinetume savo zemes turtingiem uzsienieciam, jog viskas butu mano, tavo ir visu. juk visas tas pelnas kuri gauna kazkas privatus galetu buti musu.

Neša į komunizmą. Štai kas man nepraeina:
- ar tas ,,privatus'' (kiekvienas individas) bus suinteresuotas dirbti dėl to ,,mūsų'', nes nepaisant to, kiek tu besistengtum, vis vien gausi tą patį (dėl principo ,,kiekvienam po lygiai''). Galų gale, kur čia teisybė, kad tas, kuris sąžiningai atlieka savo darbą turi gauti ne daugiau negu tas, kuris dirbdamas tą patį darbą pusę darbo dienos ,,dūrą prastumia'' ir nieko nedaro?

Citata
kiekvienas zmogus dirbtu tai ka jis megsta

1) Surask man žemės gyventoją, kuriam patiktų pvz.: šachtoje visą dieną dirbti arba šiukšles rankioti, tuoletus šveisti etc.
2) Yra žmonių, kuriems mėgstamiausias darbas - nieko neveikti (tą tinginio ,,gyslelę'' turime kiekvienas  ;) ). Tai ką, jie galėtų tuomet nieko niekuomet ir neveikti?

Citata
kur visa liaudis priimtu istatymus palankius jiems patiems, sprestu problemas.
kaip pvz metu gale butu nusprestas kitu metu biudzetas. kiek metinio pinigu skirti zmoniu algoms,
kiek pinigu skirti naujoms investicijom i svietima, technologijas, zemes uki, gamyklas.

Tarkim, jeigu šalyje bus daugiau traktoristų negu medikų, tai ar nebus visas tas švietimas, algos ir biudžetas ,,sutvarkyti'' traktoristų naudai? Gamykloms bus pasakyta gaminti traktorių dalis, vietoj medicininės aparatūros. O jeigu tai tikra demokratija, tai šiam sprendimui niekas ir negali prieštarauti, nes traktoristų dauguma.

Citata
o po to jau turetum pradeti dirbti, viskas paprasta! nedirbti butu tiesiog geda, ir nezinau ar tai imanoma. pagalvok jog tu gavai savo svajoniu profesija

Kaip jau minėjau anksčiau, yra profesijų kur norinčių nerasi arba bus tokių, kurie išvis niekuo neužsiims ir pofik jiems - nejaus jokios gėdos.

Citata
o jau mes patys referendumo budu nusprestume kuri varianta pasirinkti.

Kaip bandžiau parodyti su traktoristais, tokiu atveju yra gausiausios grupės valdžia (niekuo nesiskiria nuo dabarties - vyriausybę taip pat formuoja dauguma).

Citata
problemu sprendimus mums siulytu nusipelne savo srities specialistai, pateiktu visus galimus variantus, pliusus ir minusus.
tai butu jiems garbe tarnauti savo paciu ir savo salies gerovei

Ar nebus tokių, kurie nenorėdami kad jų idėjos būtų atmestos, dėl tos pačios garbės ir pripažinimo, bandys paveikti dalį visuomenės (kyšiais, privilegijomis ir t.t.). Juolab, kad atsiras tokių, kuriuos eis paveikti, nes bus tokių kurie norės būti ,,lygesni už lygius'' arba bus toji visada ujama mažuma, kuri norės viską apversti ir tapti dauguma, tuomet irgi bus griebiamasi ne visada švarių būdų.

Citata
dabar zmones gyvena mazomis grupelemis, seimomis. jie rupinasi tik jais. visi kiti priesai. isivaizduokite viena milziniska seima

Mes ir dabar esame viena didelė šeima - žmonija, žmonių civilizacija. O tai kad yra visokių nusikaltėlių, savanaudžių, ,,priešų''... Na, tobulų šeimų nėra. Ši didelė šeima ne išmintis. Kaip sakoma visokių būna, visokių reikia :)

Citata
Atskiri individai negali ilgai egzistuoti.

Ar tikrai?

Citata
visos tos konkurencijos, snipinejimai, monopolizacijos, karai tik stabdo musu tobulejima, mes zudome savo namus.
net yra teisingas posakis nesik ten kur gyveni kurio kaip tik nesilaiko.
paemus paprasta dalyka, konkurencija: yra 2 stovyklos, jos abi nori sukurti vaistus nuo kokios nors ligos. yra stimulas, bet ar tas stimulas vertas
visu tu resursu sunaudojamu siekiant to pacio tikslo? kencia visi ir ligoniai nes prarandamas laikas ir isnaudojama daugiau resursu nes rezultatas gaunasi toks pats tik veliau tokiu paciu metu.

Žinau, čia tik pavyzdys, bet ar būtent dėl tos pačios konkurencijos nebus tie vaistai sukurti greičiau (nes norėsi sukurti veiksmingesnį vaistą greičiau negu tavo konkurentas)? Galų gale, anomalija.lt forumas (ir visi kiti diskusijų forumai) puikus pavyzdys: argi kitaip manantys (taigi, konkurencija mums ir mūsų nuomonei) nepadeda tobulinti savo nuomonės? Gindamas savo nuomonę visada ir argumentų tvirtesnių ieškosi ir stengsiesi labiau, ir trūkumus labiau įžvelgsi negu, kad be ,,pasipriešinimo''. Ar nesustos žmonijos progresas, jeigu bus tik viena (monopolija?) didelė šeima? Jokiu būdu nepateisinu jokių karų ar prievartos (110% sutinku su tuo, kad tai stabdo visos civilizacijos progresą ir vienareikšmiškai yra nepriimtina), bet ar nebus nuostolis pačiai žmonijai, jei neliks tos sveikos, nesmurtinės konkurencijos?
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: scream liepos 07, 2015, 17:44:33
@Lucas (http://anomalija.lt/forum/index.php?action=profile;u=2123) Vat su traktoristais cia netinka, as siek tiek daugiau leidau savo fantazijai pazaist :D
Toje valstybeje technologijos leidzia isnykti tokioms profesijoms kaip traktoristas. Taipogi leidau sau siek tiek pazaist su sekanciu generaciju auklejimu, ju gyvenimo vertybiu supratimu. Galbut, jei prireiks, net iskiepyti jiems tas vertybes. Labai daug kas priklauso nuo auklejimo, nuo to ka vaikas mato ir kaip supranta tai ka jis mato. Nezinau ar tiktu cia toks pasakymas, bet jeigu Rojuje su Adomu ir Ieva nebutu buve tos gyvates kuri ikiso  minti suvalgyti obuoli. ar butu tas obuolys suvalgytas?
Galbut, bet sansai tai kur kas mazesni.
Nedirbti tokioje visuomeneje, butu tiesiog nepriimtina ir tas darbo supratimas butu visai kitoks.
Konkurentas? Koks konkurentas? Tu dirbtum su savo konkurentu ir butumet geriausi draugai. Vat cia ir islenda is maiso toji didele seima. Argi tu budamas tuo zmogumi kuris bando israsti vakcina, nebandytum israsti vaisto jeigu tas ligonis kuris serga butu tavo seimos narys? Sesuo tarkim.
Apie atskirus individus tai ka rasiau tiesa, pasiziurek i musu zemes tolimesnes prognozes. taps aisku.
Ir galiausiai ar progresas nesustos? Aisku sustos, pasiekes tam tikra riba progresas vienu ar kitu budu sustos.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: Lucas liepos 07, 2015, 22:36:25
Na taip, su auklėjimu ir švietimu net labai daug galima nuveikti. Gal, kaip pats sakei, per kelias kartas ir pavyktų tas žmogaus vertybes kardinaliai pakeisti. Bet vis vien nemanau, kad prigimtinis žmogaus egoizmas bus nugalėtas. Ar vis vien neišliks aferos valstybės valdyme?

Citata iš: scream  liepos 07, 2015, 17:44:33
Vat su traktoristais cia netinka, as siek tiek daugiau leidau savo fantazijai pazaist :D

Aš ir fantaziją mėgstu panaudot, tik galbūt ne tiek daug tokiais klausimais. Naujų ideologijų visuomenei negalvoju. Pirma savyje reikia mintis gražiai sudėstyt :)
O kas dėl tų traktoristų, tai ten vietoj jų galiu paimti ar mokslininkus, ar valytojus, ar prekybininkus ar bent ką kitą. Principas tas pats.

Dėl individų, tai aš suprantu, kad po vieną nė vienam nėra šansų išbūt. Bet savitumą, individualizmą išlaikyt tikrai įmanoma. Visada bus tokių, kurie nenorės plaukti pasroviui. O jei nebus, vėlgi, galas progresui, nes vienoda masė sustos vietoje.

Citata iš: scream  liepos 07, 2015, 17:44:33
Ir galiausiai ar progresas nesustos? Aisku sustos, pasiekes tam tikra riba progresas vienu ar kitu budu sustos.

O kam sustabdyti tą progresą anksčiau laiko? Tegu progresuoja iki tos tavo nusakytos galimybių ribos. Siekim ne geresnio, bet geriausio. O dabartiniai žmonijai tai tik progresuot ir progresuot :)
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: Ezekiel liepos 08, 2015, 06:41:46
Tiesioginė demokratija kolkas yra geriausias modelis ir geriau valdo dauguma nei mažuma. Tik patys piliečiai žino kas jiems geriausia. Nebent kas argumentuotai paaiškins kodėl kitas modelis geriau tinka.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: a.t.sielis liepos 08, 2015, 09:11:21
Jokia valdymo sistema nėra apsaugota nuo to, kad piktybiškų asmenų rankose ji išsigimsta.

Citata iš: exopolitics.lt  liepos 06, 2015, 09:10:56
Pagal Tomo Akviniečio skirstymą yra valdymo formos kurios rūpinasi bendruoju gėriu - tai monarchija, aristokratija ir respublika ir tos kurioms svarbus tik privatus gėris - tironija, oligarchija ir demokratija.


Tikriausiai čia reiktų poruoti:

- monarchija blogose rankose išsigimsta į tironiją.
- aristokratija blogose rankose išsigimta į oligarchiją
- respublika blogose rankose išsigimsta į demokratiją (kad ir ką tas terminas čia reikštų).

Taigi, svarbu kultūrinės tradicijos ir saugikliai, kurie maksimaliai neleistų blogiems asmenims įgauti valdžią. Demokratijoje atliekama valdančiųjų rotacija nepadeda, nes už jų stovi tie patys galios sluoksniai.

Sąjūdžio idealas buvo, kad valdymo kryptį lems kultūrinis elitas. Idėja buvo gera, bet praktiškai neįgyvendinta, nes viskas buvo daroma pagal vakarietišką arba tarpukario Lietuvos pavyzdį, o ten gi buržuazinė, kapitalistinė demokratija, kur finansinis ir ekonominis elitas lemia valdymo kryptį.

Gera sistema galėtų būti parlamentinė monarchija, su pakankamomis monarcho galiomis bei saugikliais nuo blogo monarcho. Šalia to, reikalinga tokia visuomenės struktūra, kuri nesumaišytų funkcijų, ir atitinkamai jas prioretizuotų. Verslininkai turi daryti verslą, o ne lemti valdymą. Kultūrinis elitas turi lemti valdymo kryptį, bet ne valdyti. Valdyti neturėtų žmonės, neturintys valdymui reikalingų savybių, tokių kaip didžiadvasiškumas, kilnumas, šaunumas, drąsa, teisingumas, jėga, energija. Senais laikais karalius pats vesdavo kariuomenę į mūšį, rizikuodavo savo gyvybe, tuo tarpu šiais laikais į karą stumiama "patrankų mėsa", o valdantieji slepiasi saugioje vietoje.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: Druwis(guest) liepos 08, 2015, 10:57:40
Citata iš: Ezekiel  liepos 08, 2015, 06:41:46
Tiesioginė demokratija kolkas yra geriausias modelis ir geriau valdo dauguma nei mažuma. Tik patys piliečiai žino kas jiems geriausia. Nebent kas argumentuotai paaiškins kodėl kitas modelis geriau tinka.


Žinoma, jei tie piliečiai, turi tvirtą savo nuomonę, nėra naivūs, bei nėra vedami emocijų, turi truputį kritinio mąstymo :) Kitu atveju avių banda.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: exopolitics.lt liepos 09, 2015, 00:56:43
Citata- monarchija blogose rankose išsigimsta į tironiją.
- aristokratija blogose rankose išsigimta į oligarchiją
- respublika blogose rankose išsigimsta į demokratiją (kad ir ką tas terminas čia reikštų).


Na čia nebent pagal ''main stream wisdom'' taip gali atrodyti, iš ties tiek Akviniečio tiek senovės graikų požiūriu būtent iš demokratijos vystosi tironija. Bet tame ką rašai yra daug tiesos, tokios logikos vedamos masės ir išžudė daugybę žmonių per Pranzūzijos revoliucija ir panašius eventus. Konkrečiau pagal Platoną ir Aristotelį blogai valdomų valstybių valdymo formos kinta tokia seka, tačiau ji nėra griežta, kokio nors elemento gali ir nebūti:

Aristokratija
Timokratija
Oligarchija
Demokratija
Tironija

Dar jei įdomu Aristotelis santvarkas skirstė į teisėtas - monarchija, aristokratija, politėja, bei iškrypusias - tironija, oligarchija ir demokratija, šiuo atvėju tavo poravimas įgauna racijos.

Graikai idealią valstybę isivaizdavo tokią, kurioje žmonės būtų suskirstyti į luomus pagal tai koks ''sielos pradas'' juose dominuoja

Protingasis pradas - Valdytojai
Aistringasis pradas - Sargybiniai (kariai)
Geidžiantysis - Amatininkai

Bėda tame kad demokratijoje kaip santvarkoje vyrauja geidžiantysis pradas, maža to jo potencialas stipriausias kiekviename asmenyje. Partijos konkuruoja ir geidžia valdžios, verslas geidžia pelno ir t.t.
nenoriu daugiau ties tuo plėstis...jei ka pakomentuosiu.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: a.t.sielis liepos 09, 2015, 09:31:52
Na taip, graikiškoje istorijoje su valdymo sistemų evoliucija visaip buvo.

O pas Akvinietį, berods poruojasi pagal vieną kriterijų: kiek valdo - vienas, keli ar daugybė.

CitataAs he explains, political rule may be exercised by the multitude, by a select few, or by one person. If the regime is ruled justly, it is called a monarchy or kingship when ruled by one single individual, an aristocracy when ruled by a few, and a polity or republic when ruled by the multitude. If, on the other hand, a regime is ruled unjustly (that is, for the sake of the ruler(s) and not for the common weal), it is called a tyranny when ruled by one, an oligarchy when ruled by a few, and a democracy when ruled by the multitude (On Kingship, Book 1, Chapter 1;Commentary on the Politics, Book 3, Lecture 6 [393-394])

http://www.iep.utm.edu/aqui-pol/


Senovės Indijoje socialiniai sluoksniai buvo tokie:

- išminčiai, dvasininkai, mokytojai, mokslininkai, žiniuoniai, gydytojai, astrologai-astronomai (vyrauja dorybės, gerumo savybės; visuomenės organizmo "galva", "smegenys")
- karaliai, valdytojai, kariai (vyrauja aistros savybės; visuomenės organizmo "rankos")
- ūkininkai, valstiečiai, pirkliai, amatininkai (vyrauja aistros ir tamsos savybių miksas; visuomenės organizmo "pilvas")
- darbininkai ir tarnai (vyrauja tamsos savybės; visuomenės organizmo "kojos")

Praktiškai, šiuos sluoksnius bet kur rasim (kad ir stambioje korporacijoje: vadybininkai, specialistai, darbininkai; arba viduramžių Europa: dvasininkai, karalius ir feodalai, valstiečiai, darbininkai), tik pas juos jie buvo aiškiau apibrėžti ir sudėlioti, stiprios tradicijos. Kapitalizme trečias ir ketvirtas sluoksniai pradeda vyrauti, politika ir karyba bei mokymas tampa darbu (tuo pačiu ketvirtu sluoksniu). Visuomenės organizmas praranda "galvą" ir "rankas".
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: scream rugsėjo 06, 2015, 13:53:44
As galiausiai uzdaviau sau klausyma: ar zmones pasiruose paaukot visa savo gyvenima sistemos tobulinimui, kai jie patys uz tai nieko negaus? Atsakymas ne. Cia kaip 50meciui zmogui kuris nieko neturi pasakyk detaliai kaip uzdirbt 10mln per 20 metu, jis pirmiausia pagalvos ar verta aukot galbut paskutinius likusius metus, jog uzdirbti pinigus kuriu jis gali nesulaukt arba neilgai dziaugsis. Galiausiai bus beverciai.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: tadasas99 rugsėjo 06, 2015, 20:36:34
jei diskusija vyksta teorine geresnio gyvenimo kryptimi tai bereikalo.
 kadangi visiskai nesvarbu kokia politine tvarka vyrauja, pagrindinis dalykas tai kad salyje vyks tas ka pilieciai leis, t.y. mes patys kalti del savo siandieninio gyvenimo, o kitus bandyti kaltinti yra vaikiska
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: scream gruodžio 11, 2015, 22:14:55
Akivaizdu jog sistema dirba ne visu naudai, senoji sistema mano manymu atgyveno savo. Galima butu jau pradeti lipdyti is visu viena kuri tarnautu daugumai, o ne mazumai. Is esmes tadas teisus - mes patys kalti nes nieko nedarome jog butu geriau.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: ;D gruodžio 12, 2015, 14:59:07
Citata iš: scream  liepos 06, 2015, 14:18:41As cia nepristatineju kazkokio specialaus modelio kurio niekas dar nera sugalvojas , tik dalinuosi savo fantazija, su tikslu padiskutuoti kaip patobulint ideja, kaip ir ar isvis imanoma tai pasiekt.
vargdieniai jus niekada nieko nepakeisit. kazka galima pakeist jai esi valdzios olimpe arba esi laaabai turtingas nes kitaip esi --> 0 :D ir jusu pezalai tera jusu pezalai kurie neturi visiskai jokios reiksmes.

neuzpykit uz galbut gruboka issireiskima ;) as ir noreciau musu Lietuvai ir mums geresnio gyvenimo,bet mes esam tik aviu banda :D
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: .L.U.T.H.O.R. gruodžio 12, 2015, 16:34:54
Su tokiu požiūriu visada ir liksi 0 :)
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: scream gruodžio 13, 2015, 15:37:59
o jeigu va tokia aviu banda kaip tas zmogelis issireiske, palaipsniui manipuliuot jiems patiems nezinant, norint pasiekt tiksla? juk tokiu ne vienas ir ne du, be savo nuomones. o tokiom avim be nuomones juk dar lengviau formuoti savo norima idealogija, svarbu kokybe ir kiekybe.
Antraštė: nauja demokratija
Parašė: TinSoldier gruodžio 13, 2015, 15:41:00
(http://imgs.xkcd.com/comics/sheeple.png)