Kaip atrodo sutartis su velniu?

Pradėjo Benamis, spalio 16, 2012, 14:02:17

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Benamis

Stai taip atrodo viena zymiausiu iki siol issaugotu sutarciu su velniu. Sios suterties autorius yra Urbainas Grandieras.




Siek tiek istorijos apie pakto autoriu:

Nors jau praėjo daugiau kaip 300 metų nuo tos dienos, kai Urbenas Grandje (Urbain Grandier) buvo pripažintas kaltu ir pasmerktas sudeginti, dar ir šiandien neblėsta susidomėjimas tuo iki šiol nepaaiškintu reiškiniu, sukrėtusiu tuometinį Prancūzijos Ludiun (Loudun) mistelį.

Net 72 liudininkai liudijo prieš jį teismo metu. Pagrindinės šiuos bylos kaltintojos buvo vienuolės uršulietės, kurias "apsėdo velnias". Moteriškės buvo labai dorovingos, kilusios iš pavyzdingų šeimų, tačiau "apsėstos" ėmė kriuksėti, loti, šūkauti ir viešai demonstruoti savo apnuogintus kūnus. Šis jų erotinis elgesys sukrėtė visuomenę ir sukėlė pasibaisėjimą, žmonės manė, kad vienuoles apsėdo ne velnias, o visa velnių banda.

Tačiau ar jos tikrai buvo apsėstos, ar tai buvo kokia liga, o gal paprasčiausia apgavystė, nežinoma ir po šiai dienai. Neatmetama galimybė, kad Grandje buvo iš anksto sumanyta apkaltinti dėl politinių ar asmeninių motyvų. Ši tikra istorija Europoje žinoma ne mažiau, kaip garsieji Salemo raganų teismai Naujajame Pasaulyje.

Originalus sutarties su velniu tekstas skamba taip:

Nos praepotens Lucifer, Satan juvante, Balmer, Leviathan, Elimi,
atque Astaroth, allisque, hodie pactum acceptum Habemus
fœderis Urbani Grandieri Qui nobis est. Et huic pollicemur
amorem mulierum, virginum florem, monacharum decus, honores, voluptates et opes.
Biduo Fornicabitur; ebrietas illi cara erit. Nobis offerit Semel
dans sanguinis anno sigillum, sous conculcabit pedibus sacra ecclesiae et
nobis rogationes erunt ipsius; quo pacto Vivet annos viginti felix
dans hominum terra, et veniet postea Inter Nos maleficere Deo.
Mémoire en Infernis, consilia inter daemonum.
Lucifer Belzebub Satanas
Astaroth Leviathan Elimi
Magister Sigilla diabolus posuere et principes daemones domini.
Baalberith, Scriptor.


Isvertus i anglu kalba:

We, the influential Lucifer, the young Satan, Beelzebub, Leviathan, Elimi,
and Astaroth, together with others, have today accepted the covenant pact
of Urbain Grandier, who is ours. And him do we promise
the love of women, the flower of virgins, the respect of monarchs, honors, lusts and powers.
He will go whoring three days long; the carousal will be dear to him. He offers us once
in the year a seal of blood, under the feet he will trample the holy things of the church and
he will ask us many questions; with this pact he will live twenty years happy
on the earth of men, and will later join us to sin against God.
Bound in hell, in the council of demons.
Lucifer Beelzebub Satan
Astaroth Leviathan Elimi
The seals placed the Devil, the master, and the demons, princes of the lord.
Baalberith, writer.


Teigiama, kad tokia sutarti parases zmogus turi pasirasyti ja savo krauju o veliau sudeginti.

Hekate

Taaip tokios sutarties nenukopijuočiau  ;D . Manyčiau, kad žmogelį norėjo apkaltinti. Tais laikais juk galėjo būti, kad nepatinka koks žmogus va ir ragana/-nius ir dega ant laužo, paprasta kaip du kart du.

Benamis

Kiek skaiciau, tai zmones bando rasyti sutarti ju gimtaja kalba (panasiai kaip cia angliskai parasyta) :) Pats nebandziau, taigi koks efektas nezinau ;D :D O ir nesiruosiu kazkaip to daryti :)

Nežinukas

Tokie terminai kiap „šventoji Bažnyčia" (sacra ecclesiae),
priklauso ne velniui, bet „šventajai Bažnyčiai"

Todėl, visa kita - bažnytiniai poteriai…

Benamis

Nezinuk, angliska versija skaitei?

astropasaulis

Jeigu nori nutraukti sutartį - tai tik mirtimi?

Benamis

Sito nezinau... Cia manau Beelzebubas galetu daugiau papasakoti, nes jis nemazai zino :)

Nežinukas

#7
spalio 16, 2012, 21:25:03 Redagavimas: spalio 16, 2012, 21:38:24 by Nežinukas
Citata iš: Benamis  spalio 16, 2012, 20:47:09
Nezinuk, angliska versija skaitei?


Lyg skaičiau. Maniau "originalas" geriau.
O ką, ten daugiau prirašė?

Papildymas:

Dar kartą pergalvojau ir manau,
žmogelis perdaug kalausinėjo apie bažnyčios reikalus ir tiu, tiu...

Asasinas

Ta prasme turi isirezt i pirsta ir tada ta krauja uzlasint ant to lapo?
O kokia nauda zmogui is sio pakto?

Hekate

Citata iš: Asasinas  spalio 16, 2012, 22:26:28
Ta prasme turi isirezt i pirsta ir tada ta krauja uzlasint ant to lapo?
O kokia nauda zmogui is sio pakto?

Manau, kad gauni menknieki žemėj, o paskui po mirties kankiniesi visą amžinybe  :D

Nežinukas

#10
spalio 17, 2012, 19:56:10 Redagavimas: spalio 17, 2012, 19:58:17 by Nežinukas
Tu žmogau nekvailiok su tais pirštais, dar įsipjausi.
Aš vieną pirštą vos ne nusipjoviau, kai buvau kokių 4-ių...
Citata iš: Asasinas  spalio 16, 2012, 22:26:28
Ta prasme turi isirezt i pirsta ir tada ta krauja uzlasint ant to lapo?
O kai buvau kokių 8-nių, Klaipėdos internete, tai vienos pamokos metu toks keits "žadėtojas" prisistatė. Kalba kažkas iš šono, taip normaliai, lyg ir girdėtas balsas. Lyg tarp kitko, nei čia nei ten - nesuprasi. Nei tai vizija, nei tai tikrovė. Mokytoja savo varo (gera mokitoja, įdomiai kalbėdavo), o tas "visagalis" padovanok man pirmą vaiką, padovanok man tavo antrą vaiką, jei nenori pirmą ir t.t. Dabar jau vėlu eiti pas psichiatrą, bet aš jį, tą "visagalį" tada pasiunčiau visais galais... Net baisoka, net nežinai kaip nuo jo gintis, toks ižulus, lyg kokias teises į žmogų turėtų. Prisimenu kad pasakiau: "na ir kvailys tu, kaip aš galiu dovanoti tai, kas man nepriklauso?"  Ir atstojo. Po to daugiau nelindo ir atrodo nebelenda prie manęs. Net pastebėjau, kad kai su kokiu "apsėstu" susiduriu, tas tujau aprimsta...

O kas nutinka su tais, kurie neranda jėgų savyje, tą "visagalį" pasiųsti?

D.W. I know


OKULTISTE

... iš tikro kaskart, padarydami nuodėmę, mes pardavinėjame savo sielą velniui (vaizdžiai tariant); nereikia nei popierizmo...

interpretatorius

#13
sausio 08, 2013, 10:30:04 Redagavimas: sausio 08, 2013, 10:34:47 by interpretatorius
Kažkaip nerimta su ta velnio sutartimi, ;D ;D ;D dar vienas būdas nusikratyti neparankiu asmeniu, propoganda.

Gabux9909

O gal galetu kas isversti i liet. kalba? Nes kiek skaiciau tai ne viska supratau, kas ten parasyta

Aukštyn