Ar gali mylintis Dievas nubausti krikščionį?

Pradėjo Steiblys, spalio 24, 2014, 15:21:28

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Steiblys

Esu įsitikinęs, kad gali. Ir problema nėra Dieve, bet problema nuodėmėje. Juk nuodėmė nutraukia tikinčiojo bendrystę su Dievu. Jei tokioje situacijoje krikščionis savęs neteisia, jį teis Dievas.
Kaip manote jūs?

Vytautas

Niekas nieko nebaus nes nėra kam bausti. Nebent patys vieni kitiems skalpus nuimsim. Na bet čia jau mūsų pačių reikalas. Tai daryti mes mokam, įpratę.  :)

.L.U.T.H.O.R.

kas yra nuodėmė?

puodukas

Citata iš: Druwis  spalio 24, 2014, 17:41:59
kas yra nuodėmė?
Jei pažodžiui iš Graikų kalbos tai "šūvis pro šalį". O prasmė- blogas poelgis, mintys.... kuriais kenki pats sau.

TinSoldier

Čia gerą klausimą Druwis davė (yes).

O "nuodemė" yra socialiai konstruojama, ar yra nustatytos, amžinos ir nekintančios nuodemės?

Nes, jeigu žvelgti pro Steiblio kreacionistines akis, tai Dievo žodyje turėtų būti išdėstyti nekintančios, amžinos ir neginčijamos taisyklės, kurioms nusižengus, "šauni pro šalį".

Nepriklausomai nuo laikmečio, moralinių ir socialinių standartų, nepriklausomai nuo nuomonių ir įsitikinimų. Tai, kas yra išdėstyta Biblijoje - tam reikia paklusti, nes kitaip bus nuodėmė, ar ne?

Steiblys

Citata iš: TinSoldier  spalio 24, 2014, 18:27:17
Nepriklausomai nuo laikmečio, moralinių ir socialinių standartų, nepriklausomai nuo nuomonių ir įsitikinimų. Tai, kas yra išdėstyta Biblijoje - tam reikia paklusti, nes kitaip bus nuodėmė, ar ne?

Didžiausia nuodėmė - atmesti Dievo meilę ir netikėti Kristumi, o visa kitos nuodėmės yra dėsningos. Pvz., esu įsitikinęs, kad tu sulaužei visus 10 Dievo įsakymų, ar ne? Tai nenuostabu, kad jie tau ir nepatinka.
Visa, ką Biblija vadina nuodėme, tebėra nuodėmė, nes žmogaus prigimtis išliko tokia pati.

TinSoldier

Citataesu įsitikinęs, kad tu sulaužei visus 10 Dievo įsakymų, ar ne?


O aš esu įsitikinęs, kad esu gerokai moralesnis už tavo arogantišką personą :)

CitataVisa, ką Biblija vadina nuodėme, tebėra nuodėmė, nes žmogaus prigimtis išliko tokia pati.


Tame tarpe išliko negalima ir devėti skirtingų medžiagų drabužių vienu metu, ar ne? Taip pat išliko negalima kirpti barzdos, ar ne? Taip pat išliko šiukštu uždrausta valgyti taukus, ar ne?

Kita vertus, žudyti, jei tai daroma už dievo nustatytus nusikaltimus (pavyzdžiui, dirbama šeštadienį) ir turėti vergus (svarbu, kad kitataučius) - visiškai normalu, galima ir tai nėra nuodemės, ar ne?

Ir taip, aš žinau normalesnių tikinčiųjų atsakymus į tai. Dabar įdomu Steiblio. Nes jam tai yra tiesioginis dievo žodis, o ne žmonių užrašai pagal tą laikmetį.

puodukas

Citata iš: TinSoldier  spalio 24, 2014, 18:27:17
Tai, kas yra išdėstyta Biblijoje - tam reikia paklusti, nes kitaip bus nuodėmė, ar ne?
Prie citatų buvau idėjęs Antano Didžiojo paaiškinimą kas yra didžiausia dorybė- prasmė tokia, kad viską daryt su galva. Pagal tai, ką parašei tai būtų atvirkščiai, nes Biblija yra parašyta žmogui, bet ne žmogus sutvertas tam, kad tarnautų Biblijai.

Steiblys

Citata iš: TinSoldier  spalio 24, 2014, 18:51:09

O aš esu įsitikinęs, kad esu gerokai moralesnis už tavo arogantišką personą :)

.... Taip pat išliko negalima kirpti barzdos, ar ne? Taip pat išliko šiukštu uždrausta valgyti taukus, ar ne? Kita vertus, žudyti, jei tai daroma už dievo nustatytus nusikaltimus...

Gali būti, kad esi žymiai moralesnis...Tik ar nuolankiai galėtum atsakyti, kurio gi iš 10 Dievo įsakymų nesi sulaužęs?
Matai, izraelitams (ST) buvo daug duota moralinių, civilinių ir religinių nurodymų, ką galima ir ką ne, tačiau lietuviams nevisi būtini. Žydai turėjo savo Įstatymą beveik 1500 metų ir visiškai nesugebėjo jo laikytis. Kam gi versti pagonis laikytis to, kas negalėjo išgelbėti nė vieno izraelito?

TinSoldier

#9
spalio 24, 2014, 19:31:09 Redagavimas: spalio 24, 2014, 19:33:00 by TinSoldier
O tai kodėl nusprendei, kad reikia 10 įsakymų laikytis lietuviams? Jei jau čia taip savaime skirstai, kam izraelitams reikėjo paklusti, o kam ne, - kas trukdo lygiai pagal tą pačią logiką atmestį absoliučiai viską senąjame testamente? Kiek žinau, lietuviai atskirai ten nepaminėti, ko reikia, o ko nereikia jiems laikytis.

Apskritai, kas per įžulumas pagal savo norus karpyti žodžius iš dieviško rašto? Vien tai, kad kažkam nepavyko įstatymo laikytis, jis turi nebegalioti?

Nežaisiu žaidimų, kurių iš 10 įsakymų nesu sulaužęs, kadangi tų įsakymų idėja yra buka :) Jeigu jau tarp tų 10 įsakymų verčiau pateko "švęsk šabo dieną", o ne, pvz, draudimas prievartauti, - geriau aš kliausiuosi savo humanistine morale. Jeigu kai kurie iš 10 įsakymų sutampa su žmogiškosios empatijos ir humanizmo principų laikymusi - puiku. Jeigu ne - man nusispjauti. Mano asmeniniai moraliniai įstatymai yra geresni. Ir tvirtesni. Ir labiau pagrįsti. :)

Steiblys

Citata iš: TinSoldier  spalio 24, 2014, 19:31:09
Jeigu kai kurie iš 10 įsakymų sutampa su žmogiškosios empatijos ir humanizmo principų laikymusi - puiku. Jeigu ne - man nusispjauti. Mano asmeniniai moraliniai įstatymai yra geresni. Ir tvirtesni. Ir labiau pagrįsti. :)

Na taip, humanizmo principai keičiasi ir tu keitiesi. Pasaulis degraduoja. Kuo tavo įstatymai pagrįsti?
Žmonės yra linkę meluoti ir klysti, o Dievas nemeluoja ir neklysta. Dievas įsakymus davė tam, kad žmogus suvoktų jog jis nuolat nepataiko į taikinį (kaip čia paminėjo puodukas). Ir grįžtant prie temos, tai reiktų žinoti jog krikščionybė skiriasi nuo kitų žemėje egzistuojančių religijų. Kiekviena religija moko mus ką nors daryti (sakramentai, šabo laikymasis, čakrų apsivalymas, religinių vietų lankymas ir t.t.). Krikščionybė kitokia. Ji mums sako, jog esame nuteisinami tikėjimu; tai yra, tikėjimas yra jau įvykęs veiksmas ir jums tai jau faktas. Visos kitos religijos liepia kažką daryti. Krikščionybė sako padaryta. Didysis darbas atliktas, ir mums tereikia tik tuo patikėti. Jei žmogus nepatiki, jis lieka kokios nors religinės sistemos vergas.

TinSoldier

#11
spalio 24, 2014, 20:05:28 Redagavimas: spalio 24, 2014, 20:11:40 by TinSoldier
Mano įstatymai pagrįsti sąmoningu savęs, savo aplinkos, savo veiksmų, jų pasėkmių, aplinkinių žmonių suvokimu. Tai yra, nedarau negerų dalykų todėl, kad labai labai nuoširdžiai nenoriu daryti negerus dalykus kitiems žmonėms. O ne todėl, kad kažkoks raštas man liepia to nedaryti.

Kitaip sakant:

CitataIf the only thing keeping a person decent, is the expectation of divine reward, then, brother, that person is a piece of shit.
- citata iš gido rekomenduoto True detective. Jau peržiūrėjau. Tikrai dėmesio vertas serialas. Ačiū :)

Na, taip, gali keistis humanizmo principai. Degraduoja?
Ar manai, kad moralės pasikeitimas, kad, pvz, negalima nužudyti žmogaus dirbančio šeštadienį - degradavimas? Ar manai, kad vergovės panaikinimas - degradavimas?

Nes juk dievas neklydo ir nemelavo dėl šių nurodymų.. Jeigu jie buvo pakeisti dėl žmonių paklydimų - vadinasi tai degradacija. Ar ne?

Steiblys

Citata iš: TinSoldier  spalio 24, 2014, 20:05:28
Mano įstatymai pagrįsti sąmoningu savęs, savo aplinkos, savo veiksmų, jų pasėkmių, aplinkinių žmonių suvokimu. Tai yra, nedarau negerų dalykų todėl, kad labai labai nuoširdžiai nenoriu daryti negerus dalykus kitiems žmonėms. O ne todėl, kad kažkoks raštas man liepia to nedaryti.

Iš kur tu žinai, kad tai ką tu darai, nėra blogi dalykai kitiems žmonėms? Ar tavo "sąmoningumą" neįtakojo kitų žmonių nuomonė? A.Hitleris įsakė žudyti psichinius ligonius, žydus ir kitaip mąstančius. Dauguma vokiečių manė, kad tai pagrįsta sąmoningai dėl savo nacijos ir viso žmonijos išlikimo. Šiandien jau beveik dauguma žmonių palaiko negimusių vaikų žudymą. Iš kur žinai, kad pvz., tu rytoj nepalaikysi kitaip mąstančių žudymo?
Dievo įstatymai nėra pakeisti, ir problemos juose nėra. Problema yra žmogaus nuodėmingoje prigimtyje. Jokiais įstatymais tu nepakeisi žmogaus. Iš nuodėmės išgelbėti gali tik Kristus, todėl visų krikščionių pamatas yra nuodėmių atleidimas dėl Kristaus pralieto kraujo. Biblijoje parašyta -''Jo vardu atleistos jums nuodėmės" . Jeigu žmogui nėra atleistos nuodėmės, jis iki gyvenimo pabaigos ir liks nuodėmės vergas.

paragraf 78

Citata iš: TinSoldier  spalio 24, 2014, 18:27:17
Nes, jeigu žvelgti pro Steiblio kreacionistines akis, tai Dievo žodyje turėtų būti išdėstyti nekintančios, amžinos ir neginčijamos taisyklės, kurioms nusižengus, "šauni pro šalį".
Nepriklausomai nuo laikmečio, moralinių ir socialinių standartų, nepriklausomai nuo nuomonių ir įsitikinimų. Tai, kas yra išdėstyta Biblijoje - tam reikia paklusti, nes kitaip bus nuodėmė, ar ne?


Jei kalbame apie nepriklausomas nuo laikmečio ir t.t. nuodėmes, tai antropologai pastebėjo, jog nepriklausomai nuo laikmečio, kultūros ir t.t. trys dalykai visur laikomi nuodėme: meluoti artimui, vogti iš artimo ir žudyti artimą.

TinSoldier

Steibly, o ar tu be savo knygos neturėtum visiškai totaliai jokio suvokimo, kodėl tai, ką darė Hitleris - yra amoralu? Jeigu neturi - tuomet apgailėtina. Jeigu ir atsižadėjęs savo knygos nepultum žudyti žmonių - tuomet neverta tau šito manęs klausti, nes ir pats turėtum žinoti atsakymą.

Esmė: kuo mažiau kančios.

O būtent krikščionys ir užemė nemažą dalį žudikų, naikinančių kitaip mąstančius. Net ir tame pačiame ST skatinama žudyti kitaip mąstančius.

Bet tu kažkaip demagogijomis apie Kristaus išgelbėjimus ir pan., jau kelintą kartą bandai išsisukti nuo konkrečių atsakymų :) Ir dabar svarstau: ar tu mano klausimus nuleidi negirdomis (neskaitomis), ar tiesiog neturi kaip išsisukti, ir todėl sąmoningai kreipi kalbą kita linkme?


CitataJei kalbame apie nepriklausomas nuo laikmečio ir t.t. nuodėmes, tai antropologai pastebėjo, jog nepriklausomai nuo laikmečio, kultūros ir t.t. trys dalykai visur laikomi nuodėme: meluoti artimui, vogti iš artimo ir žudyti artimą.


Galiu visiškai su tuo sutikti :) Manau, kad tai būtų visiškai nuoseklu su žmonių bendruomeniškumu ir natūralia atranka... O šiaip, džiugu, kad jau sugrįžai. Todėl atsiprašysiu už kai kurias savo žinutes čia, į kurias žinočiau tavo atsakymus. Prašau nepykti ant manęs už neišmanymą. Tiesiog įdomūs kreacionisto atsakymai.

Aukštyn