Kas yra "šventasis" bedievio akimis?

Pradėjo vytra, liepos 02, 2017, 17:52:46

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

vytra

- įdomu tiesiog, kaip turėtų atrodyti "šventasis" bedievio akimis?

p.s.
.. gal reikėtų surenkti ateistų "šventųjų" rinkimus!


:)

Linas Esu

#1
liepos 02, 2017, 17:58:36 Redagavimas: liepos 02, 2017, 18:42:53 by Linas Esu
Citata iš: vytra  liepos 02, 2017, 17:52:46- įdomu tiesiog, kaip turėtų atrodyti "šventasis" bedievio akimis?

p.s.
.. gal reikėtų surenkti ateistų "šventųjų" rinkimus!


:)

To niekada nebus , ateizmas ne religija . Ateistai netiki šventaisiais , nei dievybėmis , neatlikinėja jokių apeigų .

P.S tema apie motiną , Teresę . Nedarykit offtopic'o .

vytra

Citata iš: Linas Esu  liepos 02, 2017, 17:58:36To niekada nebus. Ateistai netiki šventaisiais, o tema apie motiną Teresę. Nedarykim offtopic'o.
- ar iš to neseka, kad "šventųjų" reikalas yra tik pačių tikinčiųjų?

p.s.
.. "šventojo" analogas pas ateistus yra "dydvyris".


:(

Linas Esu

#3
liepos 02, 2017, 20:28:10 Redagavimas: liepos 02, 2017, 20:49:26 by Linas Esu
Citata iš: vytra  liepos 02, 2017, 20:05:49- ar iš to neseka, kad "šventųjų" reikalas yra tik pačių tikinčiųjų?
Neseka , nes gyvename bendroje valstybėje , bendroje visuomenėje vieni kitais "rūpinasi" , jeigų yra kokių " šventųjų " kurie yra tik tikinčiujų reikalas , tai greičiausiai jie priklauso uždarai religinei sektai.

Net netikintys iš dalies išlaiko tas pačias bažnyčias , jų tarnus mokėdami , mokesčius kaip ir visi like legaliai dirbantys asmenys .

Vien į tai atsižvelgus , visiškai nenuostabu dėl ko žmonėms save įvardijantiems ateistais ar taip pat netikintiems į jokius dievus - rūpi religijos .

Citata iš: vytra  liepos 02, 2017, 20:05:49p.s.
.. "šventojo" analogas pas ateistus yra "dydvyris".


:(

Ateizmas neturi žodžių " šventasis " , " šventas " analogų . Kaip minėjau prieš tai , nes netiki šventaisiais .

P.S tai gal dabar ką nors į temą parašysite , ar ir toliau trolinsite čia , dar net neprasidėjus diskusijai į tematiką ?

Prijomas

o save laikyti Dievu ateizmas ar ne? :) o jeigu laikai visus zmones Dievais savose realybese? :) ar visi Dievai yra sventi? pozemio Dievai sventi?

ko reikia Dievui, kad jis butu sventas? is to vedant ateistai gali buti sventi ar nusisneku? :D

tadasas99

Temos klausimo analogas:
 Kaip suaugusiam zmogui atrodo kaledu senelis? Varijantai:
  1. Kaip Linas rase, jie netiki kaledu seneliais
  2. Jie zino kas yra kaledu senelis, zino kaip visuomene ji pateikineja, t.y. Jie supranta, bet juo netiki, gal vaikai galvoja kad tevai nesupranta nes netiki, bet jie supranta nors ir netiki.
 Gal pan ir religiniais klausimais?

elteide

tu čia užsukai, skaičiau 3 kart. ir vis nepagaunu gerai

tadasas99

Norejau pasakyt kad daugkuo netikime bet tai nereiskia kad nesuprantame.
 Temos klausimas apie netikinciuju poziuri i sventuosius, jis gali ir skirtis, bet diskusija vyksta apie supratima kuris as manau viebodas.

paragraf 78

Ateizmas kaip ir bet kokia religija turi ir šventuosius, ir bibliją, ir apeigas ir kankinius. Fenomenologine prasme arba bent jau nors kiek labiau susipažinus su tuo kas yra religija, matai kad skirtumo iš esmės nėra. Tad ateizmas idengiškai religiniam, naudoja tą patį archetipinį šventojo modelį, o sąvokos skirtumai iš esmės niekiniai

Linas Esu

#9
liepos 24, 2017, 11:45:30 Redagavimas: liepos 24, 2017, 11:52:20 by Linas Esu
@paragraf 78
Ateizmo biblija , šventieji , apeigos ? plačiau galite papasakoti realia prasme ?

TinSoldier

Citata iš: paragraf 78  liepos 24, 2017, 07:35:50Ateizmas kaip ir bet kokia religija<...>


a.t.sielis

Ateizmo pranašas - Dawkinsas :)

TinSoldier

Aha, o ligonių religijoje pranašas yra gydytojas.


P.S. Čia ne ta prasme, kad Dawkins'as prilyginamas gydytojui, išgydančiam "ligonius" - teistus. O ta prasme, kad gydytojas yra tam tikros srities ekspertas, kaip ir Dawkinsas yra tam tikros srities (evoliucijos) ekspertas.
Konkrečios srities ekspertus ir puikiai, artikuliuotai ir aiškiai išdėstyti mintis gebančius žmones, iš kurių nemažai galima išmokti, vadinti pranašais yra pakankamai kvailas sprendimas.

Sunku būtų įsivaizduoti Kristų neigiantį krikščionį. Kažkodėl labai lengva įsivaizduoti ateizmo "pranašus" kritikuojantį ir keikiantį ateistą.

Na, bet stiprų religinį mąstymą turintiems žmonėms gali būti sunku tai suvokti.

a.t.sielis

#13
liepos 30, 2017, 14:59:38 Redagavimas: liepos 30, 2017, 15:03:18 by a.t.sielis
Citata iš: TinSoldier  liepos 30, 2017, 10:49:09Kažkodėl labai lengva įsivaizduoti ateizmo "pranašus" kritikuojantį ir keikiantį ateistą.
Labai sunku įsivaizduoti Dawkinso sekėją, besižavintį Dawkinso idėjomis bei atliekamu vaidmeniu, ir jį tuo pat metu keikiantį. :)

Štai ir tu ką tik pagarbinai Dawkinsą, išreiškei susižavėjimą jo ekspertinėmis savybėmis, ir užsiėmei Dawkinso apologetika. Dawkinsas yra ekspertas, mokytojas, didis žmogus :)

tadasas99

Citata iš: a.t.sielis  liepos 30, 2017, 14:59:38Štai ir tu ką tik pagarbinai Dawkinsą, išreiškei susižavėjimą jo ekspertinėmis savybėmis, ir užsiėmei Dawkinso apologetika. Dawkinsas yra ekspertas, mokytojas, didis žmogus :)
kas cia keisto susizaveti asmens nuopelnais juos vertinti pripazinti, bet tuo paciu pripazinti to pacio asmens neigiamus aspektus?

Aukštyn