42

Pradėjo paragraf 78, rugsėjo 24, 2014, 17:47:05

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78


.L.U.T.H.O.R.


paragraf 78

Gal ir taip, bet aš ne matematikas, tai gal tu ir meluoji.
Suprantu kad tema atrodo beprasmė, bet kai kurie tikrai supras apie ką kalba eina.
Tad prašau suprantančių kalbėti taip kad nepašvęstieji nesugebėtų suprasti apie ką iš tiesų kalba eina, bet pasidalinti savo pasvarstymais

TinSoldier

Jeigu žinotum klausimą, gal ir nebūtų 42... :?

paragraf 78

#4
rugsėjo 24, 2014, 18:24:50 Redagavimas: rugsėjo 24, 2014, 18:29:28 by paragraf 78
Na atsakymas į klausimą buvo vienareikšmiškas: 42
dabar ir galvoju kodėl būtent toks atsakymas buvo. Tiesiog įdomu
Be to klausimo žinojimas yra skirtas tik pašvęstiesiems

czech-kuolis

Šiaip yra teorija, kuri visiškai neblogai suveda 42 į kažką nihilistiško ir atsakymas į Didįjį klausimą makes perfect sense. Visąlaik maniau, kad ji ir yra oficialus atsakymas, bet pasirodo ne. Bet jei būtų, reikėtų klausti "ar tikrai 42?".

paragraf 78

Na taip, oficialus atsakymas yra 42, bet man visada buvo svarbu visame kame klausti "kodėl?".
Tad ir galvoju kodėl atsakymas būtent toks.
Hmm... na taip, 42 išties turi kažką nihilistiško

TinSoldier

Įdomu, kas 42-uose - nihilistiško?

paragraf 78

Na pats atsakymas į Didijį klausimą išties nihilistiškas ir dar ironiškas. O šiaip kaip skaičius tai jis eilinis skaičius, bet kaip atsakymas iškelia daug klausimų

TinSoldier

Na, aš suprantu. Bet, įdomu, kokia ten teorija/-jos, pvz, minėta czech-kuolio, suvedanti viską į nihilizmą. Sakau, kad gal kažkokie gilesni, "išoriniai" filosofiniai išvedžiojimai yra...

O šiaip laikausi savo nuomonės: tik žinant klausimą, galima suvokti, ką reiškia atsakymas. Problema tokia, kad žmonės patys nežino, ką iš tiesų nori sužinoti. Todėl 42.

czech-kuolis

na, paprastai persakant teoriją: 42 - tai du lošimo kauliukai  :D

paragraf 78

Na taip TinSoldieri greičiausiai yra taip kaip sakai, žmonės nežino ko nori. Pats 42 matomai ir parodo, kad viskas eina velniop, nes žmonės nebemoka klausti, niekuo nesidomi (na čia ne visi žinoma), sakyčiau iš čia ir ateina visas nihilizmas matomas tų kurie geba kelti klausimus

gidas


CitataNa taip, oficialus atsakymas yra 42, bet man visada buvo svarbu visame kame klausti "kodėl?". < > ...viskas eina velniop, nes žmonės nebemoka klausti, niekuo nesidomi (na čia ne visi žinoma), sakyčiau iš čia ir ateina visas nihilizmas matomas tų kurie geba kelti klausimus


Nepašvęstas, visa informacija tik (miglotuose) paragraf'o ir czech-kuolio užuominose, todėl labiau tikėtinas šūvis pro šalį...

Postas tik dėl to, kad jaučiamas nedidelis akmenukas į empirikos aruodus - empirikas klausia „kaip?", o metafizikas - „kodėl?"...  ;)

Tai epistemologijos problema, kuri laikui bėgant apskritai gilėja.

42 suprantau „a la manjana"...

Iš kitos pusės nematau jokios priežasties empirikui nepaklausti why not?
Empirikas turi begalę klausimų „kaip?", kas šiame kontekste beveik tapatu „kodėl?" (pabrėžtina, kad tik mokslui būdingas begalinės regresijos procesas, ir galų gale būtų paklausta, kaip atsirado Kūrėjas), ir visų pirma užduoda sau šį klausimą. Pasvėręs patirties svarstyklėmis „už" ir „prieš",  daro išvadą ar verta kapstyti giliau ar 42.
Išvada - be abejo - apibrėžta tik šiandien turimos informacijos ribų ir gali keistis.

Nihilizmas savaime yra siaura sąvoka, apimanti gal daugiau socialinę sferą.

Kiek supratau iš užuominų, labiau lyg ir tiktų kalbėti apie solipsizmą, kuris apskritai neklausia nei „kodėl?", nei „kaip?".
O tokių žmogėnų "anomalijja.lt" nėra. :)

puodukas

Visai nepagaunu minties apie ką čia kalbat. Man tai primena vaizdelį iš VRS kameros, kai būrelis žiūri į nieką ir vaidina labai nustebusius, o praeiviai iš tikro bando kažką tai įžiūrėt.

paragraf 78

Citata iš: puodukas  rugsėjo 27, 2014, 07:26:26
Visai nepagaunu minties apie ką čia kalbat. Man tai primena vaizdelį iš VRS kameros, kai būrelis žiūri į nieką ir vaidina labai nustebusius, o praeiviai iš tikro bando kažką tai įžiūrėt.


Čia tikrai nėra žiūrėjimas į nieką :) ši tema turi rašytinį pagrindą

Citata iš: gidas  rugsėjo 26, 2014, 21:21:54
Postas tik dėl to, kad jaučiamas nedidelis akmenukas į empirikos aruodus - empirikas klausia „kaip?", o metafizikas - „kodėl?"...  ;)


Kaip čia ir taip aišku, taigi lieka metafizinis klausimas

Aukštyn