Kaip pradėti sąmoningai sapnuoti per 3 savaites

Pradėjo Benamis, vasario 19, 2014, 17:59:33

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

mangirdas.bu

Papasakosiu apie savo sapna- tksliau sapnus, susiliejusius i vieną, bei ilgą istorinį sapną, pusiau realu pusiau ne. Nors atskirk toks gudras kur realybe, o kur ne. Čia buvo užvakar.
Pirma sapno dalis: tai sapnavau tai, kad su kaškokiu žmogeliu, kurio veido, bei, kas jis toks dabar visai nepamenu. Kad mes suvarinėjom šunis i gardus, ganėtinai keistoki buvo tie gardai, tokiam dideliam laisvam plote, vienas su kitu sujungti kaip peršviečiami labirintai, kaškokios, visai net neaukštos tvoros.  Iš pradžių šunis po 10 ir po 5 suvarinėjom į tuos- neaiškius gardus. Ir poto mes su juo sedėjom garde- kur pasirodė man ( ka pamenu ) , kad ten isileidom 2 šunis, bet liko tik 1 šunėkas, kuris ikyriai vis lindo prie manes. Aš visiskai nenorėjau, kad jis lystu, klausiau to žmogelio ka daryt, kad atstotu, bet šuva vis lindo, o jis kaip ir nieko neatsakė i klausima tik tylėjo. Šuo mano ranka kišo sau i burna, bet nekando. Aš vis gražiai bandydavau jy atstumt nuo saves, bet jis vėl pristodavo. Tada pakeičiau veiksmus atvirkščiai, su savo viena ranka jo burnoj, kaip tik glosčiau jy, bet teglosčiau vos pora sekundžiu, nes iskart nebenorėjau to daryt. Nu ir nes nežinojau, kaip elgtis, nei toj- kai stumiau jy nuo saves, nei toj kai glosčiau- situacijoj, kad jo elgesys nepasikeistu i agresini.
Tuo metu kaip ir nelabai supratau, kad sapnuoju, nors manau, kad supratau.

Kita sapno dalis: kaškaip ( nu gal po lengvo pabudimo- persiteleportavau :D ) atsiradau močiutes bute, kuriam buvo mama, bei močiutė ir mano buvusi mergina. Mes ten savam kambary kaška veikėm su drauge ( nelabai ka iš to bepamenu, ką mes tam kambary veikėm, gal ten miegojau sapnuodamas :D nors toj vietoj pasirodytu, kad sapnas netruko labai trumpai, o praėjo labai greit). Dar teko šiek tiek su baba ir mama pašnekėt. Išėjom su drauge i balkona, kaška dar šnekučiavomės. Poto tam balkone, ji pradejo lyg ir lysti šiektiek prie manes, bet kaškodėl man to visai nesinorėjo. Nors taip mielai pasirodė bučiuotu, bet kaškodėl man to visiškai nesinorėjo. Nu ir greit vėl viskas dingo. Ir tada, jau prasidėjo, kaškas įdomiau.

Ir: tada atsidūriau- dideliam prekybos centre. Užsukau į makdonaldą, ten buvo tokia moteriškė kurią pažinojau iš seniau ( velso mieste kuriam gyvenau, ji dirbo jobcenter'io darbuotoja). Na šnekučiavomės gražiai, bei meiliai su ja, nors realiam gyvenime kaip ir kitaip buvo, jei žiurint iš tos pusės, nes aš šiek tiek lindau prie jos, o ji leido, bet ne per daug, o realiai iš tos pusės nieko panašaus nebuvo ir net nebuvo man kile tokių minčių. Aš tik tiek, kad jei kaškiek apie save buvau papasakojes. Toliau- žygiuojant kartu su ja, pamačiau kaškokį nematytą lošimo aparatą. Labai jau keistas buvo jis buvo, aparatas kaip aparatas, bet  kur buna viduj, tai ten buvo toks trikampis, bet sudeliotas is kaško ( gal iš mandarinu :D aš tada iš oro gavau mandarina ir lupau jy, kai aparatas sulužo ). Turėjau kišenėj keleta monetų, buvau jas ištraukes, jas palaikyčiau svarais. Aparatas lūžo nekarta jo net nespėjus sutvarkyt ( tiesiog dėdavo į aparata tuos dalykus, bet jie jame vis sugriūdavo) , iš pradžiu kol aš lupau savo mandarina, nepažystamoji makdonaldo darbuotoja bandė tvarkyt tą aparatą. Dar tą mandarino žievę buvau imetes į- tą dėžę- iš kurios traukė tuos neaiškius dalykėlius, nu man ten ta dėžė, šiukšlių dėžė pasirodė ( ta moterytė išėmė lupenas ir kaškur padėjo- gal i kišene, o gal i tikra šiukšlių dėžę ) . Toliau dar ten daugiau ir ta pažystamoji, mėgino sutvarkyt tą aparatą, bet jiem taip ir nepavyko, kol baigėsi tai darbo laikas ir visi išjudėjo.
Aš nukeliavau į aukštesni aukšta, o ten buvo kino teatras ir štai ten dar kitas pažystamas, bet buvo pramesti vos du žodžiai ir viskas, nebedomino kito teatras. Aš išjudėjau toliau, iš prekybos centro per- keistus labirintus, kartu su žmonių minia, tokie kaip ir labirintai, su daug skirtingu laiptu ir nemažai keistų išsisukimu. Kol nedavedė iki ten- kur matėsi vanduo ir per kury vedė tokia ištisinė, pailga žemėta sala. Keliones metu keliavau su daug nepažystamūjų ir su 3 žmonėmis su kuriais visiškai nesueinu ir kurie buvo klasiokai iki 10 klasės. Toliau žygiuojant į prieki pasirodė policija, aš jau norėjau namo, kol neužsiminė, kad reikia vairuotoju automobilių, kurie buvo dešiniam šone, nemažoj saloj surikiuoti, mes pasukom atgal. Keliaujant toliau- atsivėrė nauji vaizdai, ir viena nemaža kliūtis- toks slidus kalnas- i kury buvo, ka veikt užlipt, lipi ir slysti, bet pavyko užsikapanot. Tik užlipus pasirodė naujas vaizdas, pasirodė kelias ir autobusas, vienas iš klasioku greitai pirmas nubėgo į autobusą. O aš už jo- nu nelekiau kaip išdeges ausų, jisai beužsidarant autobuso durim spėjo ilyst i jy, o aš- šiek tiek atsilikes, bet spėjau pabelsti i autobusa ir mane isileido. Pirma nuėjau prie vairuotojos, ji paklausė kur važiuoji ir man nespėjus atsakyti atsakė ar taip paklausė atsakymo forma, kad į huntingdon'a dar paminėjo cambridgeshire ir tada aš jau buvau ištraukes tas pačias monetas, bet kai ji pasakė keliones tiksla, be žodžiu atsakė, kad nereikia mokėti, na man klausimų nekilo. Autobuso gale pamačiau 2 merginas, viena užkalbinau, gavau jos numeri, kaip ir tada tuo viskas pasibaigė su ja, greita ir gražu. Visada sedėjau šalia vairuotojos ir atrodė taip, kad momentais ne ji- o aš, vairuoju autobusa, na as kaška veikiau sedėdamas, poto uzmečiau aky į kelią ir iškart tą pačią akimirką- ji sustabdė autobusą, nedaug truko iki avarijos i kitą automobilį. Toliau- keliones metu- ji padarė atvariją, atsitrenkė i pastatyta mašina ir taip gražiai atbuline eiga pabėgo zigzagais. Taip, vėl šiek tiek nutruko viskas, nes nepamenu butent- to išlipimo iš autobuso momento. Nu čia buvo galimas tas nieko neįtakojantis atsikėlimas. Ir aš, jau atsiradau miesto centre, kaip ir priklauso, kaip ir po keliones autobuse, net nepasirodė nieko per daug keista, kai as supratau. Tai, kad aš atsidūriau ne huntingdon'e- kur aš važiavau su autobusu, o velse, ir mieste newport'as. Tai supratau tada- kai eidamas paskambinau- tai merginai- ir jei pasakiau, kad aš šiuo metu esu newport'o centre, ir paklausiau kada galime susitikt. Čia ir buvo pasimesta, na buvo netrumpas pokalbis, iš pradžių susitarėm susitikti 10 valanda, poto šeštadieni, poto, kad gal sekmadieni butu neblogai ( nors as ten nežinojau, kad šiandien penktadienis ar tai pirmadienis :D tik supratau dėl laiko, kad maniau susitikti uz valandos neišeitu, nes as tada: gyvenu apie 40 minučių kelio pėsčiomis nuo centro, todėl ir buvo norėta susitikti už 2 valandu, tai yra 10 valanda ) .Na tai- kaip ir buvo norėta susitarėm mes susitikti kuo greičiau ir tiek. Tiesiog ėjau toliau- kur atsidūriau statybu uždaroj teritorijoj. Va ten ir buvo dar vienas trumpas atsikėlimas, nes vietoj kelio atgal ten atsidūrė vanduo ir nebuvo jokio kelio atgal. Ten iš pradžiu pasiklydau nes- kaip aš dabar suprantu, nes buvo pasimesta su mergina, dėl susitikimo kada, nes taip ir eina sapnų eiga iš esmės ta supratau, ten viskas eina pagal tvarka, viskas nuoseklu. Iškarto pamačiau- ta išėjimą ir parduotuvės užrašą, kurio matėsi tik kelios raidės- kury tiesiog praleidau, ir žengiau toliau. O jei bučiau iškarto be abejoniu su mergina susitaręs, tai ir bučiau iškarto ėjas i tą išėjimą, na bet čia galima tik spelioti- aš nesiginčiosiu, bent jau kol kas, nes kiekvienas turi savo nuomone, nes tai buvo vienintelis toks sapnas- kuris daėjo iki tokio lygio, kai visu pilnu supratimu suprasta, kad ten yra graži realybė, su kuria gali žaisti. Perėjes tiesiai- toliau paklausiau žmogaus kur yra išėjimas iš čia, jis man nurodė tapatį kelia atgal tiesiai ir po kaire. Ten nu kaip ir supratau, kad atgal reikėjo eiti ir pasukti i tą kairę pusę, kur darbavosi traktorius, ir kur, jau duris visai kitokios buvo. Bet aš ten nepasukau, o tiesiai pažvelgiau į vandeni, nusirengiau ar tai rubai nukrito nuo manes, kaip ir norėjosi tada- šokt į vandenį ir pasiplaukiot, bet to nepadariau , o pasiemiau savo rubus, kurie tada buvo apmėtyti purvu nuo statybu traktoriaus, apsirengiau. Įžengiau į tą teritoriją- kur- man tada buvo pasirodes išėjimas. Ir tuo momentu aš pabudau ir labai puikiai atsimenu kaip vel iškarto ramiai užmigau, tada ir vėl supratau visu pilnu 100 procentu, kad as sapnuoju, bet kitaip.
Praėjęs duris paskambinau merginai, ji pakėlė ir iškarto pasakė, kad mane tik matė ir iškart po sekundės, man išlindus už pastato kampo, pamačiau ją. Tada mano pirmi žodžiai jai, buvo: žinok mes sapnuojam, nieko jos reakcija nenustebino, viskas kaip ir ėjosi gerai, sapnas tesėsi toliau, nužigiavom link jos namų, vos pradarius duris, šoniniam kambary pasigirdo krebždesys, supratom, kad nesam vieni, nukeliavom į jos kambari, ir greitai pasigirdo, kad kaškas ateina, ji man pasakė pasislėpt tuolete, o aš bereikalo paklausiau, tada į tuoleta ižengė jos tėvas, su motina, kuri greit po akimirkos dingo, jis man pradejo grasint ir labai agresyviai netgi, nors as supratau, kad sapnuoju bet elgiausi taip, kaip realybėj išlikau visiškai ramus, bet po to kai jis nenusiramino, as daėjau iki jo pradinio agresyvumo lygio, jis iškart po akimirkos išsitraukė peilį, as laikiau jo rankas ir neleidau jam juo pasinaudot, nors poto, kai sugniaužiau stipriau, per peilio ašmenis, man šiek tiek idrėskė, tokį negilų brūkšni, kraujo visai nebuvo, kaip šakos įdreskimas ten buvo. Ir tiesiog pabudau po kaškiek akimirku, dar minute pagulejau ir viskas.

PaleWitch

Citata iš: Benamis  gruodžio 16, 2014, 15:50:15
Tai sveikinu :)

Taip, sapne viskas atrodo kaip tikroveje. As irgi pirma karta susapnaves samoninga sapna kelis kartus saves klausiau: nejaugi cia tikrai sapnas? :D


  Hallo, perskaičiau Tavo straipsnį apie sąmoningą sapnavimą - nuostabu.  :) Pati sąmoningai sapnuoti nutariau gal prieš metus, deja negaliu prisiversti praktikuoti pasitikrinimus reguleriai, tad ir sapnuoju šiuos specifinius sapnus tik kartas nuo karto. Technika taip pat ši su nosimi pritiko, kažkodėl sapne panaudoju tik ją. Sutinku, ta nuostaba kai supranti jog sapnuoji, nesitiki, atrodo čia juk realybė, kaip kitaip galėtų būti.. :D Žodžiu smagu, tačiau štai ko norėjau paklausti: ką prisimeni kai pabundi? Ar ryškūs Tavo prisiminimai? Sakykim aš visada kai atsipeikėju sąm. sapne visada apsidairiusi nustembu kaip aplink viskas tikra, tačiau kai pabundu to įspūdžio nebelieka. Iš esmės nežinau ką daryti kad prisiminimai būtų ryškesni.. Praktika praktika praktika?

Simonas

sveiki visi! katik uzsiregistravau vien del sitos temos, kad galeciau pasidalinti ispudziais ir gal minimaliai patarti :) yra ir man pries pora metu netycia pavyke susapnuot samoninga sapna, bet taip ir pamirsau.

realybes patikrinimu nenaudoju, bet karts nuo karto uzsirasineju sapnus (ka jau esu dares pries tuos pora metu) labai visiems patariu turet po pagalve sasiuvini ir tusinuka, jei ir nepavyks samoningai susapnuoti, tai sapnai bus... sakykim bus WOW!

pvz: neseniai vel pradejau pildyti sasiuvini, beje paskaites senus sapnus prisijuokiau :D zodziu pradejau vel uzsirasineti sapnus, po kokiu triju dienu susapnavau toki sapna.

stovejau su kazkokiais zmonem prie didelio ezero ir kitapus jo maciau snieguotus kalnus, jie buvo gan toli, bet labai labai masyvus. po keliu akimirku man kazkas pasake "ei stebek kalnus!" ir rodo pirstu. atsisuku ir negalejau patiket tuo ka maciau, kalnai pradejo griuti, bet taip ispudingai spindinciai, graziai griuvo ir matau kaip sniegas ir dulkes arteja prie musu... isokau i vandeni ir pradejau klimpt i dumbla, sapno chebra juokiasi sako "lipk is vandens ka ten darai, gi lavina arteja" as pagalvojau sau "nu jo blyn durnelis as" ir juokiausi :D ir pabudes sakiau WOW!!! bet nebuvo nei baisu nei ka.
dabar bandysiu irgi kas kokias dvi valandas tikrintis ar nesapnuoju. ir dar karta visiems patariu uzsirasinet sapnus, po keliu metu paskaite juoksites :D o po keliu dienu pradesit isimint smulkiausias detales. pvz as dabar kas tris dienas uzsirasau po 3-5 skirtingus scenarijus visiskai skirtingose vietose ir su skirtingais zmonemis :)
sekmes visiems sapnuotojams :)

Sleeping_angel

Citata iš: PaleWitch  gruodžio 23, 2014, 08:57:29
Iš esmės nežinau ką daryti kad prisiminimai būtų ryškesni.. Praktika praktika praktika?


Šitas dalykas ir man įdomu :) Ar tik nebus tai susiję su pastoviom meditacijom (niekaip negaliu prisiversti :()

Espada

Prisiminti geriau ir ryškiau sapnus yra įprotis, visi mes galime to išmokti, bet turi būti svarbu koks yra mūsų požiūris į tuos sapnus, reikia išmokti juos visus vertinti ir branginti, nesvarbu ar jie atrodo mums blogi ar ne. Kai tik atsikeliate, iškart užsirašykite kiek galite apie sapną į užrašų knygutę, taip gali užvesti sapnų dienoraštį. Rašant dienoraštį pavyksta sukaupti daugiau sapnų, juos lyginti, taip tobulėti. Kuo daugiau gilinsimės į sapnus, tuo lengviau bus suvokti jų prasmę. Bet nepamirškite, net jeigu sapno prisiminimas buvo labai blankus, vistiek užrašykite, bet reikia pasistengti užrašyti viską detaliau.

Čia šiaip įdomumo dėlei, intensyviau sapnuoti padeda vitaminas B6. Specialiai vitaminų gerti nereikia, jų yra natūraliuose maisto produktuose: kviečių gemalai, rupi duona, špinatai, žaliosios pupelės, bananai, alaus mielės, morkos, vištiena, kiaušiniai, saulėgrąžos. Didelė dalis vitamino B6 suyra maistą verdant ar kepant, veikiant ultravioletiniams spinduliams.

Kopernikas

Citata iš: PaleWitch  gruodžio 23, 2014, 08:57:29
Sakykim aš visada kai atsipeikėju sąm. sapne visada apsidairiusi nustembu kaip aplink viskas tikra, tačiau kai pabundu to įspūdžio nebelieka. Iš esmės nežinau ką daryti kad prisiminimai būtų ryškesni.. Praktika praktika praktika?


PaleWitch, taip yra todėl, kad tavo sąmonėje yra spraga tarp budrumo/dienos ir miego/nakties. Reikia tą spragą panaikinti arba kitaip tariant nutiesti tiltą. Pabandyk tokį triuką gal padės. Kai pabundi, nešok iš lovos, apskritai nedaryk jokio judesio, išlik maksimaliai rami ir pabandyk prisiminti paskutinio sapno pabaigą. Tiesiog duodi komandą prisiminti ir po to kantriai stebi ar niekas nešmėkštelės galvoje. Jei pagausi sapną už uodegos ramiai stebėk toliau ir atsisuksi filmą atgal. Po to seks kita spraga kurią gerai įvaldžiusi pratimą irgi galėsi panaikinti tokiu pačiu būdu kaip ir pirmąją. Įmanoma atsukti visos nakties filmą, bet čia jau profį lyga. Gali ir išvis nepavykti. Jei minėtas pratimas pavyktų nesistenk aiškinti sapno, geriau leisti jam pačiam tau atsiskleisti arba gali sekti kiti jį paaiškinantys sapnai.

Noriu paminėti dar vieną labai svarbų dalyką. Sąmonigas miegas tiesiogiai priklauso nuo sąmingumo dienos metu. Be sąmoningumo būdraujant pasiekti kažko reikšmingo miego metu neįmanoma. Kuo labiau kontroliuosi dieną tuo labiau kontroliuosi naktį. Į sąmoningą kontrolę įeina viskas ką darai dienos metu: valgymas, kalbėjimas, socialiniai kontaktai, fizinis darbas.
Vakare prieš miegą pabandyk permesti vidiniu žvilgsniu dienos įvykius, atkreipdamas dėmesį į visas smulkmenas. Vizuoalizuok emocijas lydėjusias tave bendraujant ir išlaisvink jas.
Žadintuvą mes lauk arba kam nors dovanok, turi pats save programuot atsikelt konkrečią valandą.
Nevalgyk sočiai vakare.
Stenkis nežiūrėt teliko, nenaršyti internete prieš miegą.
Neprošal atsipalaiduoti prieš miegą klausantis atpalaiduojančios muzikos arba paskaitinėti ką mielo (bet ne įtempto) širdžiai.
Neprošal būtų kieta lova.

Gal kam pravers :)



PaleWitch

Vat po susidūrimo su šituo forumu sapnavau nepaprastai gražų sąmoningą sapną. Vietomis prisimenu detales labai aiškiai: stovėjau ant akmeninės prieplaukos, o apačioje jos tekėjo tik mažytė srovelė vandens, nuostabu tai kad galėjau įžiūrėti kiekvieną akmenėlį, pro kurį tas vanduo tekėjo. Sapnas šioje dalyje atrodė nepaprastai grafiškas. Tačiau rašau daugiau tam jog pasidalinčiau štai kuom: kai suprantate, jog sapnuojate turbūt iškarto imatės mąstyti ką gi daryti pirma, tačiau man niekaip nepavygdavo "išstenėti" jokios projekcijos ir atrodo supratau kodėl. Sapne nereikia stenėti, reikia išmokti žinoti jog gali skristi ar kad iš už kampo šią akimirką pasirodo asmuo su kuriuo svajojate pasimatyti. Svarbu ne kartoti "aš noriu" bet tikėti jog "aš žinau". Sėkmės :D
P.s. Ir ačiū forumui :D

mangirdas.bu

Man teko jau nemažai sąmoningai sapnuot.
Kad kaškokiai merginai pasakiau, kad męs sapnuojam ir sapnas tuo nesibaigė, kai prie sapno galo šiek tiek pabudau ir vėl užsnūdau, o sapnas tęsėsi nuo tos pačios pabudimo vietos, tada pilnai supratau, kad tai sapnas ir pasakiau tai jei, o sapnas ėjo toliau.
Dar teko tiesiog skraidyt, bet kaškuriuo metu ivyko lyg kaškoks paralyžius ar kaškas panašaus ir toks stiprus zvimbimas, burzgimas kartu su tuo savitu paralyžium.
Dar buvo lyg sapnas sapne, iš kurio pabudau ir atsidūriau tik sapne, bet tada tiktais skraidžiau, tiksliau sklandžiau savo kambarį.
Dar pamenu buvau savo senuose namuose ir uzsidengęs nosį įkvepiau ir taip supratau, kad tai sapnas, gaila bet tada kitiems pasakiau, kad sapnuojam ir nieko smagaus neiškrečiau.
Vienas toks neblogas buvo, prie savo namų kieme paimiau merginą, tiesiog kieme viešumoj, tada nuskridau į devintą namo aukštą ir užsukau pas kaškokia tai kaimyne.

Pastebėjau tai, kad suprantama, kad sapnuojama skirtingai. O būdu yra daug. Ir šeip tikriausiai tai pasirenkama tiesiog nesąmoningai, pasąmoniškai.
Kuo daugiau būdu žinai tuo geriau.
Senai žinau apie tai, kad pažiūri į rankas ir turi būt 4 pirštai ar kaškas panašaus, bet to neteko.

.L.U.T.H.O.R.

Man kelis kartus va neseniai iš eilės buvo, kad sapne pagalvoju, juk čia sapnas galiu tai padaryti ir išsisukdavau iš kokios nors keblios situacijos. Tarsi visą laiką būčiau žinojęs ir tik prispyrus reikalui pasinaudojęs tuo kad sapnas, toks 'ai pff juk čia sapnas' :D Bet po to netrukus arba pasikeisdavo sapno aplinka, arba nubusdavau.

saulius

Sveiki, taigi esu naujokas, ir sąmoningą sapną turėjau tik 1 kartą (tiesiog kažkaip gavos, nieko nedariau specialiai), visai patiko, todėl nusprendžiau pabandyti dar kartą. Kažkur internete paskaičiau, kad reik atsigult ir tiesiog nejudėt ir bandyt neužmigt. Gulėjau taip gal 15min ir paskui pradėjo žiauriai akys vartytis ir širdis smarkiai plakt, išsigandau ir išsibudinau  :D tada dar kartą bandžiau, vėl tas pats buvo, ir lyg traukuliai kažkokie, rankos trukčiot pradėjo (žinau, skamba juokingai) nu žodžiu nesigavo tai išsibudinau, apsiverčiau ant šono ir užmigau. Dabar noriu paklaust, kaip praeiti tą fazę, ką daryti? Kas ten buvo? Aš sapnavau, ar ten tas perėjimas buvo? Dėkui už atsakymus, labai nesijuokit

Aukštyn