Kiek kainuotų nusiųsti vieną žmogų į Marsą ?

Pradėjo Linas Esu, liepos 19, 2017, 13:19:44

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Linas Esu

Verslininkas, SpaceX ir Tesla kūrėjas Ilonas Maskas (Elon Musk) mano, kad yra būtina įsisavinti naujas technologijas, kad būtų galima ženkliai sumažinti žmogaus skrydžio į Marsą išlaidas.



Dabar vieno asmens nusiuntimas į „Raudonąją planetą" kainuotų 10 mlrd. dolerių - tai yra labai didelė suma, bet yra visai įmanoma ją sumažinti iki 200 tūkstančių. Esant tokiai kainai į Marsą būtų galima siųsti dideles žmonių grupes.

Pasak kompanijos SpaceX vadovo, šiuolaikinės technologijos netinka Marso kolonizacijos planui, nes vienam asmeniui bilieto kaina yra 10 mlrd. dolerių.

Žinoma, tokios sumos niekas nesumokės, tai gali sau leisti tik kai kurios ekonomiškai išsivysčiusios šalys, o ir tai tik ribotam astronautų skaičiui.

Maskas mano, kad yra visai realu atpiginti skrydžius į Marsą iki 2023 metų.

Būtent tada skrydžiai į „Raudonąją planetą" bus prieinami daugeliui ir bus galima kalbėti apie tikrą kolonizaciją.

Pasak Masko, visų pirma reikia naujo kuro -  lengvesnio ir pigesnio.

Artimiausiu metu JAV planuoja skrydį į Marsą ir šiam tikslui atrinko 12 savanorių. Atranka buvo labai griežta, teko prasijoti 18000 pretendentų, kad būtų surasti 12 geriausių. Tačiau ekspertai abejoja, kad skrydžiai į Marsą bus galimi taip greitai. Pirmasis skrydis gali įvykti po 10-15 metų.

Planus kolonizuoti Marsą ir Mėnulį skelbia ne tik JAV, bet ir Rusija bei Kinija.



http://www.technologijos.lt/n/mokslas/astronomija_ir_kosmonautika/S-62879/straipsnis/Kiek-kainuotu-nusiusti-viena-zmogu-i-Marsa


Temos klausimai :


1. Ar palaikote kitų šalių idėją , žmones siųsti į Marso planetą ?

2. Kaip manote , kuriais metais turėsime pirmajį išsilaipinimą toje planetoje ?

3. Kokius dividendus matote šioje ilgoje kelionėje iki tikslo ?

elteide

1.nei taip nei ne
2 negreit, pirmiausia turės išsilaipint Mėnuly
3.gal dėl Marso išras ekologišką naują kurą ir ims labiau mylėt savo planetą.

Aukštyn