Britų mokslininkai teigia įrodę: esame nežemiškos gyvybės palikuonys

Pradėjo Benamis, spalio 15, 2014, 12:03:03

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Benamis

Britų mokslininkai tikina Žemės stratosferoje atradę dalelių, kurios neabejotinai įrodo nežemiškos gyvybės egzistavimą.

Tiesa apie nežemišką gyvybę yra ne šiaip kažkur anapus - ji kasdien krenta ant mūsų galvų ir, tikėtina, paaiškina žmogaus ir visos kitos gyvybės kilmę Žemėje, rašo independent.co.uk.
Bent jau taip tikina Jungtinės Karalystės Šefildo universiteto ir Bekingemo universiteto Astrobiologijos centro mokslininkai, tikinantys, jog Žemės stratosferoje aptiktų dalelių nuotraukos yra jau seniai ieškotas nežemiškos gyvybės egzistavimo įrodymas.


Galimai nežemiškos kilmės gyvybės pavyzdys


Mokslininkai, kuriems negana išspręsti vieną labiausiai visą žmoniją dominančių klausimų, žengė dar vieną žingsnį: jie tikina, kad jų atradimai reiškia, jog žmonija ir visa gyvybė Žemėje atkeliavo iš kosmoso.

Profesorius Miltonas Wainwrightas su kolegomis atradimą padarė į stratosferą paleidę balioną, kuris mėginius rinko per praėjusių metų meteorų perseidų lietų.

Balionas pakilo į 27 km virš Žemės aukštį virš Šefildo. Jame buvo sterilių plokštelių, kurių paskirtis - pagauti mažučius biologinius organizmus.

Šio skrydžio metu viena iš plokštelių pagavo maždaug 10 mikronų dydžio organizmą, kuris, M. Wainwrighto teigimu, yra struktūra, kuri šnekamojoje kalboje vadinama „drakono dalele". Išanalizavus moksliškai nustatyta, kad ji sudaryta iš anglies ir deguonies, todėl nėra kosminių ar vulkaninių dulkių dalis.

Leidiniui „Daily Express" mokslininkas aiškino, kad nežinia, ar šis organizmas yra visas ir vientisas, ar yra sudarytas iš mažesnių mikrobų.

Bet už tai jis visiškai neabejodamas tikino, jog šis biologinės kilmės radinys yra „nepanašus į nieką Žemėje".

„Įdomu, kad tokie organizmai ant mėginių rinkimo priemonių randami visiškai neužteršti. Ant jų nerandama jokių žiedadulkių, jokių žolės ar teršalų dalelių. Ir jokių dirvos ar vulkaninių dulkių. Ir jeigu neegzistuoja kokių nors mechanizmų, dėl kurių nuo Žemės paviršiaus selektyviai būtų atrinkti ir į milžinišką aukštį iškelti tokie organizmai, vadinasi, jų kilmė yra kosminė. Tai bei faktas, jog kai kurie biologinių medžiagų mėginiai, surinkti mūsų komandos, ant plokštelių paliko smūginius kraterius, patvirtina mūsų tiriamų objektų kosminę kilmę", - sakė mokslininkų grupės vadovas.

Bet drąsūs prof. M. Wainwrighto teiginiai neliko nepastebėti mokslo bendruomenės, kuri iš prigimties yra skeptiška. Štai vienas astrobiologas svetainėje space.com pasisakė: „Pareiškimas, kad tai yra nežemiška gyvybė, yra labai didelis ir drąsus šuolis, kuriam reikia labai jau stipraus pagrindimo". Arba, kaip kadaise teigė Carlas Saganas, „Neeiliniams teiginiams reikia neeilinio pagrindo".

Taigi, astrofizikas paaiškino, kokių įrodymų reikėtų, jei M. Wainwrightas norėtų pasirodyti kaip patikimas mokslininkas. Pavyzdžiui, įrodyti, kad organizmas sudarytas ne iš L amino rūgščių, o iš D amino rūgščių (jos panašios tarsi vaizdas ir atvaizdas veidrodyje, tačiau visoje Žemiškoje gyvybėje yra tik L amino rūgštys). Tai būtų įrodymas, kad stratosferoje pagauto organizmo biochemija yra kitokia, nei Žemės gyvybės.

Dar labiau skeptišką mokslo bendruomenės požiūrį skatina tai, jog leidinys „Journal of Cosmology", kuriame britai publikavo savo tyrimo rezultatus, ne kartą buvo kritikuojamas mokslininkų dėl savo patikimumo.

Balionas pakilo į 27 km virš Žemės aukštį virš Šefildo. Jame buvo sterilių plokštelių, kurių paskirtis - pagauti mažučius biologinius organizmus.

Šio skrydžio metu viena iš plokštelių pagavo maždaug 10 mikronų dydžio organizmą, kuris, M. Wainwrighto teigimu, yra struktūra, kuri šnekamojoje kalboje vadinama „drakono dalele". Išanalizavus moksliškai nustatyta, kad ji sudaryta iš anglies ir deguonies, todėl nėra kosminių ar vulkaninių dulkių dalis.

Leidiniui „Daily Express" mokslininkas aiškino, kad nežinia, ar šis organizmas yra visas ir vientisas, ar yra sudarytas iš mažesnių mikrobų.

Bet už tai jis visiškai neabejodamas tikino, jog šis biologinės kilmės radinys yra „nepanašus į nieką Žemėje".

„Įdomu, kad tokie organizmai ant mėginių rinkimo priemonių randami visiškai neužteršti. Ant jų nerandama jokių žiedadulkių, jokių žolės ar teršalų dalelių. Ir jokių dirvos ar vulkaninių dulkių. Ir jeigu neegzistuoja kokių nors mechanizmų, dėl kurių nuo Žemės paviršiaus selektyviai būtų atrinkti ir į milžinišką aukštį iškelti tokie organizmai, vadinasi, jų kilmė yra kosminė. Tai bei faktas, jog kai kurie biologinių medžiagų mėginiai, surinkti mūsų komandos, ant plokštelių paliko smūginius kraterius, patvirtina mūsų tiriamų objektų kosminę kilmę", - sakė mokslininkų grupės vadovas.

Bet drąsūs prof. M. Wainwrighto teiginiai neliko nepastebėti mokslo bendruomenės, kuri iš prigimties yra skeptiška. Štai vienas astrobiologas svetainėje space.com pasisakė: „Pareiškimas, kad tai yra nežemiška gyvybė, yra labai didelis ir drąsus šuolis, kuriam reikia labai jau stipraus pagrindimo". Arba, kaip kadaise teigė Carlas Saganas, „Neeiliniams teiginiams reikia neeilinio pagrindo".

Taigi, astrofizikas paaiškino, kokių įrodymų reikėtų, jei M. Wainwrightas norėtų pasirodyti kaip patikimas mokslininkas. Pavyzdžiui, įrodyti, kad organizmas sudarytas ne iš L amino rūgščių, o iš D amino rūgščių (jos panašios tarsi vaizdas ir atvaizdas veidrodyje, tačiau visoje Žemiškoje gyvybėje yra tik L amino rūgštys). Tai būtų įrodymas, kad stratosferoje pagauto organizmo biochemija yra kitokia, nei Žemės gyvybės.

Dar labiau skeptišką mokslo bendruomenės požiūrį skatina tai, jog leidinys „Journal of Cosmology", kuriame britai publikavo savo tyrimo rezultatus, ne kartą buvo kritikuojamas mokslininkų dėl savo patikimumo.



Kita vertus, prof. M. Wainwrightas turi ir šalininkų. Jo teiginiai buvo išplatinti praėjus savaitei po to, kai Rusijos mokslininkai paskelbė atradę Tarptautinės kosminės stoties išorėje aptikę dumblių pėdsakų.

Už Tarptautinės kosminės stoties Rusijos segmentą atsakingas pareigūnas Vladimiras Solovjovas yra sakęs naujienų agentūrai „Itar-Tass", kad planktonas ir mikroskopiniai organizmai, aptikti kosminės stoties išorėje, yra „absoliučiai unikalūs".

Organizmų pėdsakų atradimas TKS išorėje buvo pirmas kartas, kai kosminėje erdvėje rastos ne organinės molekulės, o gyvybės pėdsakai. Dalis mokslininkų mano, jog toks pareiškimas patvirtina teoriją, jog visa Žemės gyvybė yra kilusi iš kosmoso.

Pastarieji sensacingi M. Wainwrighto pareiškimai - ne pirmas garsus šio mokslininko išėjimas į viešumą. Pernai jis leidiniui „The Independent" aiškino, jog yra „95 procentais įsitikinęs", jog organizmai, atrasti kosmose, nėra iš Žemės.

„Visa mokslui žinoma informacija rodo, jog jie turi būti atkeliavę iš kosmoso. Nėra žinomo mechanizmo, kuris leistų Žemės gyvybės formoms pasiekti tokį aukštį. Kiek mums žinoma iš fizikos, jie turi būti iš išorės", - tada tvirtino mokslininkas.


http://www.delfi.lt/mokslas/mokslas/britu-mokslininkai-teigia-irode-esame-nezemiskos-gyvybes-palikuonys.d?id=66113620#ixzz3GCcV0R4H

Synkas

va gales dabar mokslininkai ieskoti, kaip atsirado nezemiskos gyvybes proteviai ar kaip cia paaiskinus. tikriausiai irgi sakys, kad tai is kazkur kitur atsirado.. :) taip normalaus paaiskinimo ir neduoda....

Supera

Bet mokslininkai sutinka, kad į žemę vanduo atkeliavo iš kosmoso, kometų pagalba. Tai jei atseksim visą seką, tai mes ir taip atkeliavom iš kosmoso.

Anglis

Man tai iš viso įdomiai skamba, kaip koks viduramžiškas suvokimas: yra Žemė ir yra kosmosas, na ten su visom planetom žvaigždėm ir asteroidais ir t.t. Bet tai Žemė, mes juk esam to paties kosmoso dalis :D kodėl atskiriam save nuo to. Tai savaime aišku, kad viskas yra iš kosmoso :D pati Žemė iš kosmoso ir kosmose :D kad ir kokie tie organizmai, kokia jų sandara, svarbu tai, kad jie visi iš tų pačių elementų... :)

Supera

Manau čia turima omenyje tai, kad tie organizmai neišsivystė pačioj žemėj, o atkeliavo į ją iš kosmoso.

Linas Esu

Yra dar viena hipotezė  Žmogus turi apie 250 nežmogiškos kilmės genus , koonspiracijų atstovai teigia jog tai teivių darbas , praeityjė prisilietė prie žmogaus genetinio kodo . Bet mokslnininkai teigia tai tiesiog evoliucijos dalis , išnykusių bakterijų paveldas .

Vytautas

Gal ne į tema bet kažkaip nesinori kurti atskiros temos. Skamba maždaug taip: saulės sistemą ryja juodoji materija :) https://www.youtube.com/watch?v=4PoZmazIWtY ; :)

Linas Esu

#7
gegužės 20, 2017, 22:24:44 Redagavimas: gegužės 20, 2017, 22:31:41 by Linas Esu
Citata iš: Vytautas  gegužės 20, 2017, 21:20:48Gal ne į tema bet kažkaip nesinori kurti atskiros temos. Skamba maždaug taip: saulės sistemą ryja juodoji materija :) https://www.youtube.com/watch?v=4PoZmazIWtY ; :)
Bandžiau žiūrėti video , bet nesuprantu rusiškai . Domėjausi apie juodąsias skyles , artimiausia yra už daugybės šviesmiečių ir jeigu ji daro kokią įtaką mūsų sistemai , tai ji yra nepamatuojamai maža . Ateity po kelių milijardų metų mūsų saulė sprogs ir tamps juodaja skyle , bet dar iki to daug kas pasikeis . Bet čia tik spėjimas , hipotezė . Ne visos saulės sprogsta , kitos tiesiog užgęsta dar besiplečiant .

Vytautas

Citata iš: Linas Esu  gegužės 20, 2017, 22:24:44Bandžiau žiūrėti video , bet nesuprantu rusiškai
Kad ten viską parodo raudonos rodyklės. :) Matosi atsirandančios tamsios sritys. Paprasčiausiai  stebima saulė o už jos matosi kaip "trinasi" žvaigždės. Neaišku ar iš tikro realiai taip yra ar čia eilinis padirbtas klipukas arba tiesiog filmuojančios įrangos problemos. Bet jei kosmosas iš tikro gerai "trinasi" tai kažkokioje perspektyvoje tai turėtų pasimatyti ir plika akimi. Na pagal mano versiją tai kosmoso vaizdas tik labai gera 3d iliuzija. "Trynimas" tokiu atveju gali vykti be problemų ir padarinių mums. :) Bet reikia laiko kad įsitikinti tai realu ar ne. :)

Linas Esu

Citata iš: Vytautas  gegužės 20, 2017, 22:33:57Kad ten viską parodo raudonos rodyklės. :) Paprasčiausiai  stebima saulė o už jos matosi kaip "trinasi" žvaigždės. Neaišku ar iš tikro realiai taip yra ar čia eilinis padirbtas klipukas arba tiesiog filmuojančios įrangos problemos. Bet jei kosmosas iš tikro gerai "trinasi" tai kažkokioje perspektyvoje tai turėtų pasimatyti ir plika akimi. Na pagal mano versiją tai kosmoso vaizdas tik labai gera 3d iliuzija. "Trynimas" tokiu atveju gali vykti be problemų ir padarinių mums. :) Bet reikia laiko kad įsitikinti tai realu ar ne. :)

Ką vadinate trynimuosi ? detaliau paaiškinkite , prašau . Jeigu kalbate apie galaktikų , planetų susidūrimus tada suprantu .
Na visata plečiasi , visada ir dabar kai rašau jums šią žinutę . Esmė jog tokia kokia ji buvo vakar , šiandien ji jau kitokia , kiekvieną dieną viskas tolsta nuo mūsų saulės sistemos . Visi atstumai didėja . Žinoma yra galaktikų su kuriomis mes kažkada susdursime bet tai bus labai , labai ilgas laiko tarpas .

P.S aš nes nesuprantu kas šiame video , norėčiau pamatyti anglų kalba bet nerandu .

Vytautas

Citata iš: Linas Esu  gegužės 20, 2017, 22:40:34Ką vadinate trynimuosi ?
Na su šiuo dalyku labai susišaukia straipsnis http://www.technologijos.lt/n/mokslas/astronomija_ir_kosmonautika/S-61572/straipsnis/Ar-zinote-kas-siuo-metu-darosi-su-Visata-ir-kuo-tai-baigsis

Praktiškai esmė ten pasakyta gale. Bet šiuo atveju tos tamsios dėmės tiesiog atsiranda per greitai. Ten raudonos rodyklės parodo kur atsiranda tamsios dėmės arba kaip aš sakau "trinasi kosmosas". :) Šiaip man tai keistai per trumpas video. Todėl panašu į eilinį padirbtą klipuką. :) Kažkur turėtų būti NASA originalas. Bet aišku su redagavimu gali žaisti kas netingi ir pačioje NASA. Bet jei toks spartus procesas vyksta tai jis neabejotinai pasimatys ir be NASA pagalbos. :)

Linas Esu

Citata iš: Vytautas  gegužės 20, 2017, 22:50:24Na su šiuo dalyku labai susišaukia straipsnis http://www.technologijos.lt/n/mokslas/astronomija_ir_kosmonautika/S-61572/straipsnis/Ar-zinote-kas-siuo-metu-darosi-su-Visata-ir-kuo-tai-baigsis

Praktiškai esmė ten pasakyta gale. Bet šiuo atveju tos tamsios dėmės tiesiog atsiranda per greitai. Ten raudonos rodyklės parodo kur atsiranda tamsios dėmės arba kaip aš sakau "trinasi kosmosas". :) Šiaip man tai keistai per trumpas video. Todėl panašu į eilinį padirbtą klipuką. :) Kažkur turėtų būti NASA originalas. Bet aišku su redagavimu gali žaisti kas netingi ir pačioje NASA. Bet jei toks spartus procesas vyksta tai jis neabejotinai pasimatys ir be NASA pagalbos. :)

Mes negalime daug ko matyti , yra daug palydovų kurie siunčia signalus ir gauna atsakymus atgal . Tada pagal tuos duomenis mokslininkai sprendžia chemines planetų sudėtis ir t.t Vėliau siunčia juos foto- video iliustratoriams , kurie pasitelkdami savo vaizduotes pagal turimus duomenis kuria spalvas , objektus . Čia labai panašu į archeologiją arba palentologiją . Tai tarsi langas į praeity , bet tuo pačiu naujai gaunamos žinios padeda teisingai suvokti ir dabartį .

elteide

juodoji materija ir juodoji skylė ne taspats , kiek aš suprantu.

Linas Esu

Citata iš: elteide  gegužės 20, 2017, 23:43:12juodoji materija ir juodoji skylė ne taspats , kiek aš suprantu.
Skirtingi dalykai , o tame video apie tai ir kalbama ?

elteide

apie j. materiją, nors pavadinime bl. hole :)

Aukštyn