Interpretacija muzikos kūrinio (visuotinis variantas)

Pradėjo solitudity, lapkričio 18, 2018, 15:11:40

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

solitudity

lapkričio 18, 2018, 15:11:40 Redagavimas: lapkričio 18, 2018, 17:36:04 by solitudity Priežastis: Pataisyta gramatinė klaida.
Muzikos kūrinys:
"Dead Can Dance - De Profundis".
Interpretacija.
Žodžiai, kurie asocijuojasi su kūrinyje atliekama giesme.
(Eilutė teksto interpretacijos siejasi su eilute giesmės muzikos kūrinyje.)
Egzistuotojo kreipimasis į Absoliutą ir Absoliuto atsakymas.
https://www.youtube.com/watch?v=biv2pyM4A40
(Egzistuotojas.)
...tiek daug Begalybėj žvaigždžių ir pasaulių...
...tiek daug Begalybėj sąmonių...
...tiek daug Begalybėj norų gyventi...
...o, Tavoji, aukščiausioji, malonė,
ar galėtų tai būti be prievartos ir kančių?..
?..
...
(Absoliutas.)
Tu esi.
O, mano sūnau...
O, mano sūnau,
Pasitik - tai laisvė,
O, mano sūnau,
Aš laiminu tavo pasirinkimą,
...,
Tik nesuklupk,
Tik nepaklysk...

elteide

tai ar gali būti be kančių ir prievartos ?..Absoliuto visgi kažkaip neaiškus atsakymas

solitudity

 :) Daugiau nuo pačių egzistuotojų priklauso...  ;)

elteide

Citata iš: solitudity  lapkričio 18, 2018, 17:31:48:) Daugiau nuo pačių egzistuotojų priklauso...  ;)
o likimas?
...
i kaip suprast tą atsakymo dalį :
pasitik - tai laisvė..
?

solitudity

Ne viską galiu paaiškinti taip detaliai, kaip klausi.  :)  Vistik pabandysiu.
Likimas. Taip - manau, jog priklauso nuo egzistuotojų labai didele dalimi. Nors Kosminiai ciklai ir aplinkybės, bent duotoje būsenoje, atrodo, priklauso nuo kažko aukščiau, tačiau tai, kaip čia - planetoje - tvarkomės, priklauso nuo mūsų pačių. Argi tai ne likimo kūryba?  :)
Dėl frazės apie laisvę. Tai visų pirma fakto konstatavimas - fakto, jog egzistuotojams suteikta laisvė, o prievarta vieni kitų atžvilgiu yra pačių egzistuotojų nesusivaldymas. Jei jie susivaldytų šiame kontekste - labai daug kančių nebūtų išviso (pvz. karo sukeltų, piktavalio elgesio sukeltų, kitokio pobūdžio prievartos sukeltų ir t.t.).

elteide

Citata iš: solitudity  lapkričio 18, 2018, 17:46:08Ne viską galiu paaiškinti taip detaliai, kaip klausi.  :)  Vistik pabandysiu.
Likimas. Taip - manau, jog priklauso nuo egzistuotojų labai didele dalimi. Nors Kosminiai ciklai ir aplinkybės, bent duotoje būsenoje, atrodo, priklauso nuo kažko aukščiau, tačiau tai, kaip čia - planetoje - tvarkomės, priklauso nuo mūsų pačių. Argi tai ne likimo kūryba?  :)
Dėl frazės apie laisvę. Tai visų pirma fakto konstatavimas - fakto, jog egzistuotojams suteikta laisvė, o prievarta vieni kitų atžvilgiu yra pačių egzistuotojų nesusivaldymas. Jei jie susivaldytų šiame kontekste - labai daug kančių nebūtų išviso (pvz. karo sukeltų, piktavalio elgesio sukeltų, kO, mano sūnau,
Aš laiminu tavo pasirinkimą,
...,itokio pobūdžio prievartos sukeltų ir t.t.).
na taip ...laisva valia ...
ir sutinku, kad dėl nesusvaldymo ar ego ar neišmanymo žmonės sukuria daug problemų , prievartos , kančios...
sekančia eilute Absoliutas sako :
O, mano sūnau,
Aš laiminu tavo pasirinkimą,
...,
kaip suprast? kad Dievas laimina visus pasirinkimus?

solitudity

Kreipimesi į Absoliutą Egzistuotojas klausia apie galimybę egzistencijos BE prievartos ir kančių, dėl to pasirinkimu vadinamas būtent apsisprendimas tam, o ne viskam  :) šiame tekste tas paminėtas pasirinkimas yra pasirinkimas egzistencijos be paminėtųjų blogybių.

elteide

štaip kaip...logiška :)
kokia aš nenuovoki būnu kartais ...

Aukštyn