Apie meilės kerus ir jų etinius principus

Pradėjo paragraf 78, liepos 31, 2013, 10:21:54

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

paragraf 78

Apie meilės kerus ir jų etinius principus

Kadangi jau seniai administruoju įvairius forumus susijusius su paranormaliais reiškiniais ir magija (šiuo metu administruoju tik du anomalija.lt ir magiskagalia.freeforums.org), dažnai gaunu žmonių laiškus kuriuose jie teiraujasi atsakymų susijusių su jų regėtais paranomaliais reiškiniais, patirtais įvykiais ir kitais dalykais. Devyni iš dešimties laiškų būna susiję su meilės magija. Paprastai žmogus būna kažką nelaimingai įsimylėjęs ar paliktas antrosios pusės. Tada jis prašo pagalbos, o daug dažniau patarimo, kaip susirasti kokį nors maginį receptuką, kuris padėtų privilioti mylimą žmogų, priversti jį pamilti, sugrįžti ar panašiai. Visada įkalbinėju žmones to nedaryti, dėl įvairių priežasčių. Pabandysiu šiame straipsnelyje pateikti pagrindinius atsakymus vismes kurie klausia tokių dalykų, su viltimi jog sumažės panašių prašymų srautas.
Taigi, kokia šios temos problema? Visų pirma tai etinė problema. Visi meilės kerai ir panašūs dalykai kesinasi į laisvą žmogaus valią. Skaitant Bibliją, mes matome jog laisva valia yra tas Dievo paveikslas pagal kurį buvo sukurtas žmogus: "Kai Dievas pradžioje žmogų sukūrė, jis davė jam galią laisvai pasirinkti." (Sir 15,14). Taigi, žmogus naudojantis kerus prieš kitą žmogų, bando pavergti jo laisvą valią, laisvą pasirinkimą. Tai suponuoja norą priversti kitą daryti tai ko jis nenori. Kaip žinia, bet kokia prievarta prieš kitą žmogų ir jo laisvą valią yra laikoma nusikaltimu. Žinoma, niekas nepasodins į kalėjimą už bandymą pavergti kito laisvą valią magijos pagalba, nes teisėsauga netiki maginiu poveiki. Tačiau čia vyksta reali dvasinė kova. Populiariai kalbant, bandoma juodosios magijos pagalba, paveikti kitą žmogų. Vadinamąja, juodaja magija, retai kas užsiima, paprastai magijos adeptai laikosi principo suformuluoto Džeraldo Gardnerio (Wicca judėjimo įkūrėjo): Daryk ką nori, tik nekenk kitam. Ir retas kuris laikosi principo suformuluoto Alisterio Kroulio: Daryk ką nori, štai visas įstatymas. Taigi meilės kerai labiau atspindi antąjį variantą. Todėl etiškai, jau nekalbant apie dvasinį poveikį, yra nemoralus veiksmas.
Meilės kerai yra viena iš juodžiausių magijos formų, nes yra nukreipta tiesiogiai į kito žmogaus pavergimą. Deja dauguma žmonių būna taip apakinti aistros, kad jiems tai visiškai nesvarbu, jie žūt būt nori, kad juos žmogus pamiltų. Jiems nesvarbu ir tai jog tikros meilės magijos pagalba negalima suskurti, geriausiu atveju tik meilės iliuziją, kuri greitu laiku baigiasi. Taigi, meilės kerai yra vienas amoraliausių maginio poveikio būdų.
Kiek rodo mano praktika, savo laiku užžsiimant panašiais dalykais ar dirbant su žmonėmis nukentėjusiais nuo maginio poveikio, meilės kerai niekada neveikia taip kaip turėtų veikti. Dalyje atvejų iš tiesų žmogus ant kurio buvo mesti kerai išties tarsi pamilsta kerėtoją, tačiau ilgainiui viskas apsiverčia aukštyn kojom. Įsimylėjėlis pradeda nekęsti kerėtojo. Kartais ta mielės išraiška nueina iki beprotybės, žmogus tampa siaubingai pavydus, pradeda naudoti prievartą prieš tą kurį įsimylėjo magijos pagalba ir t.t.. Nors žinoma, dažniausiai meilės kerai nesuveikia, įsimylėjimo prasme. Daug dažniau jausmai virsta paprasčiausia nepaykanta.
Suveikė ar nesuveikė meilės kerai, jie visada turi vienokias ar kitokias pasekmes. Vienu atveju poveikį pajunta pats kerėtojas, kitu - auka.
Tiek vienu tiek kitu atveju sujudinamos dvasinė jėgos ir paveikiama žmogaus psichologija. Paprastai, bet kokie kerai, nepriklausomai nuo to ar jie "juodosios" ar "baltosios" magijos, visų pirma paveikia žmogaus psichiką. Dažnai tenka pastebėti jog žmonės užssimantys magija ar nuo jos nukentėję, kenčia nuo įvairių psichinių ligų, pradedant depresija ir baigiant šizofrenija. Kartais psichiatrai net nesugeba nustatyti kokia tai liga ir negali pagydyti, dažnam tegali padėti egzorcizmas, kaip jį skeptiškai bevertinčiau. Be psichologinių bėdų, gali ištikti ir fiziniai negalavimai. Tokių ligų irgi daktarai dažnai negali pagydyti.
Bet kuriuo atveju, maginis poveikis visada žaloja žmogų. Apie tai įspėja visos senosios religijos. Labai reta kuri religija pritarė magijos naudojimui. Tai greičiau buvo išimtys nei taisyklė. Žinoma, mūsų laikais magija ir kitos ezoterikos kryptys labai išpopuliarėjo ir šiais laikais tikinčių dabar yra daugiau nei buvo senovėje. Tai labai paradoksalu, nes XIX amžiaus religijotyrininkai pranašavo jog vystantis technologijoms ir pasaulio pažinimui magija bus atmesta kaip nereikalingas prietaras, prognozės pasirodė esančios klaidingomis ir tikinčių magija skaičius tik didėja.
Čia nepadeda nei religiniai įspėjimai, jog tai pavojinga sritis, nei religijotyrininkų tyrimai kurie akivaizdžiai parodė, jog užsiėmimas magija yra pavojingas. Žmones vietiek masina magija. Turbūt teisi yra Bažnyčia sakydama jog magija yra saldus šėtono melas, per kurį jis atitraukia nuo tikrojo Dievo pažinimo? Verta apie tai susimąstyti.
Štai paimkime pavyzdį, šamanizmą. Mūsų laikais, kas antras ezoterikas nori būti šamanu, keliauti po astralinius pasaulius. Tuo tikslu buriasi specialūs centrai, kur už atitinkamą sumą pinigų per svaitę gali tapti profesionaliu šamanu. Tačiau senovėje būta kitaip, šamanais niekas nenorėjo būti į tai buvo žvelgiama kaip į prakeiksmą. Gerą pastebėjimą yra padaręs religijotyrininkas Gintaras Beresnevičius: tikras šamanas niekada nekeliauja lėktuvais ir neskaito paskaitų. Šamanistinės kultūros atstovai dirba su dvasiomis kurias pažįsta, taip skanat su savo krašto, vietinėmis dvasiomis, todėl jis kitur niekada neatliktų kamlavimo ar neitų į transą, nes šamanas neapsiimtų dirbti su nepažįstamomis dvasiomis, juk ir nuo savų jis bando apsisaugoti įvairiais ritualais ir amuletais. Dabartiniai gi šamanai, nežino su kiomis dvasiomis dirba.  Tam, kad taptum šamanu ar magu, senovėje mokydavaisi ilgus metus, kol mokytojas tau leisdavo atlikti pirmąjį ritualą, dabr gi kiekvienas kas nori kerėti (tai ypač liečia meilės kerus) vos susiradęs patikusį ritualą internete ar knygyne nusipirktoje knygoje, puola kerėti, o tada prisidirba tik daug bėdos ir nieko doro nepadaro.
Taigi, ar verta pasitikėti kerais, kai visi kas juos tiria ar išmano dvasines subtilybes, įspėja jog tai pavojinga? Ar verta statyti savo ir kito žmogaus meilę ir laimę į tokį pavojų?
Jei myli žmogų, tada turi stengtis, kad jam būtų gerai. Meilėje negali būti egoizmo. Jei kažkas įsimylėjo ir gviešijasi mesti mielės kerus, tai greičiausiai jis nėra iš tiesų pamilęs. Tai ką jis laiko meile tėra įsimylėjimas arba aistra. Tokie dalykai greitai pasibaigia, o panaudojus kerus pasėkmės būna skaudžios. Tai tiesiog egoizmo išraiška. Žmogus kuris myli, niekada nenuskriaus to kurį myli, o jei bandoma pavergti kitą žmogų savo valiai, tada tai nė per kur nekvepia meile.
Prieš teigiant jog kažką myli ir griebiantis meilės kerų yra geria pasitikrinti ar meilės yra tikra. Tokį "testą" galime rasti Biblijoje, jei jūsų jausena netaitinka šių kriterijų vadinasi tai nėra meilė: "Meilė kantri, meilė maloninga, ji nepavydi; meilė nesididžiuoja ir neišpuiksta. Ji nesielgia netinkamai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, pamiršta, kas buvo bloga, nesidžiaugia neteisybe, su džiaugsmu pritaria tiesai. Ji visa pakelia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria. Meilė niekada nesibaigia." (1 Kor 13,4-8). Taigi, tie kas nori mesti mielės kerus, paprastai neturi šių savybių. Mūsų laikais dažnai painiojama aistra ir meilė, o tada kyla begalė problemų.
Pamenu ir aš kažkada pauglystėje maniau, kad myliu vieną merginą. Mečiau meilės kerus. Ji mane įsimylėjo. Vos įsimylėjo staiga susivokiau jog man jos nereikia. Po to atsirado neapykanta, dar ir dabar neturime su ja apie ką šnekėti.
Kaip praktika rodo tokie atvejai dažni. Žmogus įsimyli, griebiasi kerų, o tada jei pasiseka, supranta jog žmogus jam visiškai nereikalingas. Tai tarsi išsipildęs vaiko kaprizas ir nieko daugiau.
Tad visus, kurie ruošiasi griebtis meilės kerų, raginu permąstyti ar tikrai verta jų griebtis. Ar tikrai esate pasiruošę statyti save ir savo mylimąjį į pavojų? Ar tikrai mylite? O gal tai tik eilinis kaprizas?

Gabrielius E. Klimenka

Master

#1
liepos 31, 2013, 11:25:39 Redagavimas: liepos 31, 2013, 11:29:07 by Master
Straipsnis
geras, bet negaliu sutikti su vienu dalyku. Teigiama jog ezoterika
atitraukia nuo Dievo. Su situo nesutikciau. Studijuojantis ezoterika,
turi pereiti ir religijas. Ir visvien uz pacios ezoterikos slypi
tikejimas...

paragraf 78

Ezoterika atmeta Dievą kaip tokį. Ir čia ne mano mintis, o religijotyrinikų pastebėjimai :)

Master

Na nors ir nepripazista, bet veda link tikejimo. Juk ezoterika pakeicia mastyma, su juo pakinta ir pasauleziura. Ji atitraukia nuo materializmo. Zmogus ima ieskoti prasmes, kurios neteko per studijas. Ezoterikoje daug vogtu minciu, reikia ieskoti istaku, o jos neretai buna religijoje... Reikia moketi atsirinkti, reikia tiketi. Tiesiog visa tai skatina atsigrezti i religija. As manau

paragraf 78

Ezoterika gal ir veda prie tikėjimo, bet tikrai ne prie tikėjimo dievu.
Ezoterika veda prie tikėjimo visokiais dalykais, kurie panagrinėjus pasirodo visiška nesąmonė.
Ezoteriką jau N metų tyrinėju, kuo toliau tuo labiau pastebiu kokias nesąmones ezoterikai teigia. Dabar joks pavyzdys galvon neateina, bet šiaip dažnai kalbama teiginiais kurie iš esmės nieko nereiškia arba reiškia elementarius dalykus, tik pasakyta jau taip susuktai, jog iškart padvelkia mistika. Tyrėjai tai vadina technorepu.
Kuo toliau tuo labiau įsitikinu, kad ezoterika yra masalas lengvatikiams kurie neturi kritinio mąstymo ir pasižymi žinių stoka.

Ezekiel

#5
rugpjūčio 01, 2013, 13:33:22 Redagavimas: rugpjūčio 01, 2013, 13:36:20 by Ezekiel
Nu ne visa ezoterika yra būtinai nesąmonė. Ezoterika tiesiog reiškia tai kas yra paslėptą, ne visiems žinoma dėl įvairių priežasčių. O vertingos ir galią teikiančios žinios dažnai slepiamos. O masinė kultūra, religijos dažnai naudojamos visuomenės manipuliacijai, išnaudojimui ir net būkinimui.
Žinoma reikia kritinio mąstymo atsirenkant informaciją, kuri būtų naudinga praktiškai ir dvąsiniam tobulėjimui. Ezoterika gali būti paremta ir mokslų, tai gali būti žinios apie slaptas technologijas ar šiaip praktiškai vertinga informacija. Tikra laimė tam, kuris turi prieiga prie tokios informacijos. Šiandien mes esame bombarduojami milžiniškų informacijos kiekių ir vis labiau reikia mokėti surasti tas tikrai vertingas žinias.

Kalbant apie sėkmę meilėje, mano nuomone geriau naudoti patikrintus ir praktiškai naudingus metodus - sveiko gyvenimo būdo laikymasis, sportavimas, mokymasis geriau bendrauti, blogų įpročių atsikratymas ir mokymasis pozityviai mąstyti, charakterio ir vertybių tobulinimas.

paragraf 78

Pasakyk man ezoterikos sritį kuri būtų paremta mokslu :)

Aukštyn