Reinkarnacija

Pradėjo Benamis, gruodžio 05, 2011, 17:18:15

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Hekate

Citata iš: neuronas  kovo 28, 2012, 17:43:15
Na būtų įdomu išgirsti kaip kokia krikščionybė ar šiuolaikinis mokslas įtikinamai atsako į klausimą: kaip religingoj kultūringoj šeimoj užauga homoseksualus vaikas?

Dėl ne tokio smegenų išsivystymo ar per didelio vieno ar kito hormono išsiskyrimo..xD (čia nuo smegenų priklauso manau :-\)

TinSoldier

#31
kovo 28, 2012, 18:11:18 Redagavimas: kovo 28, 2012, 18:14:42 by TinSoldier
Citata iš: neuronas  kovo 28, 2012, 17:43:15
Na būtų įdomu išgirsti kaip kokia krikščionybė ar šiuolaikinis mokslas įtikinamai atsako į klausimą: kaip religingoj kultūringoj šeimoj užauga homoseksualus vaikas?


Mhm.. aš kažkaip visuomet įsivaizduodavau, kad pirmiausiai žmogus turėtų būti supažindinamas su moksliniu pasaulio pažinimu, ir tik tuomet rinktis religijas. Kažkaip per daug dažnai žmonės pasirenka religiją, nė velnio neišmanydami nei apie mokslinį pasaulio pažinimą, nei apie kitas filosofijas..

Dėl krikščionybės, gal mane kas pataisys, jei ne visai teisingai parašysiu, bet ji homoseksualumo atsiradimą aiškina dėl netvarkingo seksualumo. Dėl nuodėmingo gyvenimo ir nuodėmingų minčių. Dėl nutolimo nuo dievo. Taip pat, gali būti dėl vaikystėje patirtų traumų ar tiesiog gėjiškumas buvo išmoktas. Tai yra, dėl siocialinių veiksnių, socializacijos(žmogaus tapimo asmeniu) eigoje, homoseksualumas būna išmoktas.

Mokslas teigia, kad homoseksualumo priežastys yra biologinės. Nėra aišku, ar dėl to atsakingi genai, ar hormonai, kaip Hekatė rašė, tačiau homoseksualumas įgimtas. Susiformuoja vaisiui vystantis įsčiose. Ir ne dėl to, kad vaisius, zigota, ar kažkuri iš lytinių ląstelių praeitame gyvenime buvo gėjus, tačiau tiesiog taip biologiškai susiformuoja organizmas.

Man patiko, kad norėjai įtikinamo atsakymo. Jaučiu, kad mūsų su Hekate pateikti atsakymai tau nebus įtikinami, ar ne? :) Nes religingui žmogui dažniausiai nėra įtikinamų dalykų, prieštaraujančių jo tikėjimui...

Ir dar labiau patiko, kad išskyrei kultūringą ir religingą šeimą nuo homoseksualumo :)) Truputi homofobija kvepia? :))

neuronas

na, aišku, manęs neįtikins nei vienas, nei kitas atsakymas, kadangi tiek religinis, tiek mokslinis aiškinimas yra vienpusiškas (čia turbūt tiksliausias apibūdinimas), nepilnas, bei parodantis ribotas kiekvienos pozicijos galimybes. Man patiko, kad čia buvo tinkamas pavyzdys, kalbant apie reinkarnaciją. Kadangi aš ne homofobas, tai norėčiau pratęsti šią diskusiją. Taigi homoseksualumas yra vienas iš tų pavyzdžių kai tiek mokslas, tiek religija neturi žalio supratimo apie jo atsiradimo priežastis. Na ir ką daro kiekvienas iš jų... Jeigu priežasčių ar atsakymų ar faktų nėra, na tai mes juos sukursim, užduotį pritemsim prie atsakymų, faktus netelpančius į pažinimo rėmus išbrauksim ir t.t. . Jeigu neklystu tai mokslas pirmiausia šį reiškinį aiškino kaip ligą, bet pasirodė, kad ji nepagydoma, dabar jau atrado tai lemiantį geną, tik nežino kaip jis persiduoda iš jo neturinčių giminaičių ir pan. Jeigu suteiki reinkarnacijai šansą gyventi, bei sutinki kad patirtį sukauptą kiekviename gyvenime tu nešiesi kartu, tai kas bus jeigu tu 10, 20 gyvenimų pragyvenęs moteriškame kūne, gimsi kaip vyras?

paragraf 78

#33
kovo 28, 2012, 19:54:34 Redagavimas: kovo 28, 2012, 20:17:23 by insomnia
Citata iš: neuronas  kovo 28, 2012, 19:45:48
dabar jau atrado tai lemiantį geną, tik nežino kaip jis persiduoda iš jo neturinčių giminaičių ir pan.


Homoseksualumo genas yra urban legend. Gaila dabar nerandu savo paskaitų užrašų šia tema, parašyčiau tiksliau.
O kas dėl reinkarnacijos, tai mane truputį erzina kad vakaruose yra iškreipta jos samprata.

Jonas

CitataO kas dėl reinkarnacijos, tai mane erzina kad vakaruose yra iškreipta jos samprata.


Girdėjau, jog pagal tikrąjį Budizmo supratimą reinkarnacija yra žmogaus pasikeitimai, pasiekimai per jo dabartinį gyvenimą, o ne inkarnavimosi ciklas žemėje ar kur kitur. Turbūt tai turėjai omenyje ?
O kas dėl to, jog reinkarnacija gali paaiškinti, kodėl žmonės tampa homoseksualiais - tai čia viskas visai realu, nes pamenu vieną iš reinkarnacijos istorijų, kai dvi mergaitės prisiminė, kad praeituose gyvenimuose buvo berniukai ir jų tėvai surado įrodymų, toms istorijoms patvirtinti. Kaip ne keista tos mergaitės tapo homoseksualiomis. (Galimas daiktas, kad detaliai čia visai ne ta istoriją, bet apie tokį atvejį tikrai skaičiau ir tai mane kiek nustebino).
O šiaip tai dar manyčiau, jog homoseksualumas iš tiesų yra kaip viena iš maištavimo prieš šią sustabarėjusią sistemą priemonių.

paragraf 78

Esminis skirtumas, kad vakariečiai reinkarnacijos idėjoje mato kažką smagaus, suvokia ją kaip dar vieną šansą, o rytiečiai reinkarnaciją mato kaip prakeiksmą.

Hekate

Citata iš: insomnia  kovo 28, 2012, 20:39:14
Esminis skirtumas, kad vakariečiai reinkarnacijos idėjoje mato kažką smagaus, suvokia ją kaip dar vieną šansą, o rytiečiai reinkarnaciją mato kaip prakeiksmą.

Tada pagal mano supratimą jeigu po mirties atgimsti žmogumi ar kokiu gyvūnų yra prakeiksmas, o kai jau patenki į dangų ar dar kažkur gerai... ???  ;D

Jonas

CitataEsminis skirtumas, kad vakariečiai reinkarnacijos idėjoje mato kažką smagaus, suvokia ją kaip dar vieną šansą, o rytiečiai reinkarnaciją mato kaip prakeiksmą.


Kiekvienas pasirenkame čia būti, niekas neverčia. Tai tik dar vienas išsisukinėjimas, kažkoks bandymas apsimest likimo ar karmos auka.

Vytautas

Pagal rytietišką variantą galima gimti betkuom. Pagal vakarietišką tik žmogumi, maža to moteris visuomet gimsta moterimi, vyras vyru. Nebent įvyksta painiava ir gimsta nei šis nei tas. O painiavos vienas iš variantų tėvų noras ir pasiruošimas kad gimtų tam tikros lyties vaikas. Normaliai reinkarnacijos neturėtų būti, nes visiškai beprasmiška gaišti laiką ir kartoti kursą vien todėl, kad neprisimeni kokias klaidas padarei praeitam gyvenime. Tiesiog mūsų kūrėjams tai naudinga ir prie to jie prikišę nagus. Galima siurbti mūsų gyvybinę energiją, o mes kaip voverės rate ją gaminame.

Vytautas

Ir dar egzistuoja toks dalykas kaip karmos permetimas. Liaudiškas variantas viena bėda ne bėda. Ir šventuose raštuose kažkur parašyta, kad už nuodėmę kentėti reiks 9 kartus daugiau. Bet juk normaliai veiksmas lygus atoveiksmiui. Reiškia kažkas ant mūsų pila savas problemas, o mes nesusipratėliai atidirbinėjam kažkieno karmą.

paragraf 78

Citata iš: Vytautas  kovo 28, 2012, 23:39:59
Ir dar egzistuoja toks dalykas kaip karmos permetimas. Liaudiškas variantas viena bėda ne bėda. Ir šventuose raštuose kažkur parašyta, kad už nuodėmę kentėti reiks 9 kartus daugiau. Bet juk normaliai veiksmas lygus atoveiksmiui. Reiškia kažkas ant mūsų pila savas problemas, o mes nesusipratėliai atidirbinėjam kažkieno karmą.


Vėl gi vakarietiška samprata. Rytiečiai nemano kad karmą galima kam nors permesti, tai individualus dalykas. Manymas kad karmą galima permesti yra Blavackajos pasekėjų išmislas.

CitataPagal vakarietišką tik žmogumi, maža to moteris visuomet gimsta moterimi, vyras vyru.


Ne visai taip. Jei vadovausimės Platonu, tai geras žmogus atgimsta vyru, blogas vyras, moterimi, bloga moteris gyvūnu.
Žinoma čia antikoje taip mąstyta. Dabar vakariečiai nemano kad galima atgimti gyvūnu, tačiau mano kad atgimstant gali pasikeisti lytis.

Daividas

Laikysiuosi savo nuomonės apie reinkarnaciją:

Aš manau, kad reinkarnacija, tai Dievo suteikta galimybė gyventi dar kartą. Negavęs šios galimybės keliauji arba į pragarą arba į rojų.

P.S. Čia tik mano nuomonė.

TinSoldier

#42
kovo 29, 2012, 16:38:27 Redagavimas: kovo 29, 2012, 17:07:15 by TinSoldier
Citata iš: neuronas  kovo 28, 2012, 19:45:48
na, aišku, manęs neįtikins nei vienas, nei kitas atsakymas, kadangi tiek religinis, tiek mokslinis aiškinimas yra vienpusiškas (čia turbūt tiksliausias apibūdinimas), nepilnas, bei parodantis ribotas kiekvienos pozicijos galimybes. Man patiko, kad čia buvo tinkamas pavyzdys, kalbant apie reinkarnaciją. Kadangi aš ne homofobas, tai norėčiau pratęsti šią diskusiją. Taigi homoseksualumas yra vienas iš tų pavyzdžių kai tiek mokslas, tiek religija neturi žalio supratimo apie jo atsiradimo priežastis. Na ir ką daro kiekvienas iš jų... Jeigu priežasčių ar atsakymų ar faktų nėra, na tai mes juos sukursim, užduotį pritemsim prie atsakymų, faktus netelpančius į pažinimo rėmus išbrauksim ir t.t. . Jeigu neklystu tai mokslas pirmiausia šį reiškinį aiškino kaip ligą, bet pasirodė, kad ji nepagydoma, dabar jau atrado tai lemiantį geną, tik nežino kaip jis persiduoda iš jo neturinčių giminaičių ir pan. Jeigu suteiki reinkarnacijai šansą gyventi, bei sutinki kad patirtį sukauptą kiekviename gyvenime tu nešiesi kartu, tai kas bus jeigu tu 10, 20 gyvenimų pragyvenęs moteriškame kūne, gimsi kaip vyras?


Tau paaiškinimai netinka todėl, kad yra vienpusiški? Nepagalvojai kad, jei idėja yra painesnė, nereiškia, kad jinai yra teisingesnė? Ir, sakai, kad tau netinka religinis aiškinimas. Kuo induizmas/budizmas skiriasi nuo kitų religijų? Kuo reinkarnacija ne religinis aiškinimas? a?

Ir toliau rašai: „tiek mokslas, tiek religija neturi žalio supratimo apie jo atsiradimo priežastis.". Iš tavęs išeitų puikus kreacionistas, nes tau visiškai nusispjaut, kad prieš tai tau parašėm, iš kur gėjai atsiranda. Užsimerkei prieš pateiktus paaiškinimus ir toliau varai savo, kad niekas nieko nežino, tik reinkarnacija viską gali paaiškinti :)

Kad homoseksualumas buvo laikomas liga, tai ne argumentas tavo pusėj. Tiesiog sustabarėjusios, neapsišvietusios, aklai religingos visuomenės pasekmė. Patobulėjo pasaulio pažinimas - patobulėjo ir homoseksualumo aiškinimas. Ir taip, jokio homoseksualumo geno kol kas nėra atrasta.

Bet ne tame esmė. Taip ir neparašei kuo reinkarnacijos teorija geriau paaiškina tuos tavo "keblius" klausimus? Nė velnio jinai nepaaiškina. Tik iškelia dar daugiau klausimų. Pvz, jei aš esu gėjus todėl, kad gėjus buvau praeitame gyvenime, iš kur gėjiškumas atsirado pačioje pradžioje? Pačioje tos besireinkarnuojančios sielos egzistencijos pradžioje? Kodėl vienos sielos atsirado kaip gėjai, o kitos - ne? Kaip tu tai paaiškinsi? Arba, jei siela gyveno 20 gyvenimų kaip moteris, ir staiga atgimė kaip vyras, todėl tas vyras yra gėjus. Tai kaip paaiškinsi tą system error'ą, kai siela atgimė kaip neturėjo? Juk pagal reinkarnacijos teoriją, vyras gali atgimti tik vyru, moteris tik moterimi? Jei imam rytietišką požiūrį, kar siela gali atgimti bet kuo, tai tuomet kaip paaiškinsi, kad žmogus, praeitame gyvenime buvęs varle, nejaučia lytinio potraukio kitoms varlėms? Kodėl persiduoda tik seksualinė orientacija ir kodėl tik žmogui atgimstant žmogumi?

Tiek mokslo aiškinimas, tiek krikščioniškasis požiūris(jis taip pat nėra teisingas pagal šiuolaikinės medicinos, psichologijos ir sociologijos požiūrius) bent jau nesukelia dar daugiau nepaaiškinamų klausimų.

Tiek socializacijos įtaka homoseksualumui(nepagrįsta ir atmetama mokslo), tiek cheminiai, biologiniai (ar galbūt genetiniai) pokyčiai ir poveikis organizmo vystymuisi, visiškai paaiškintų homoseksualumo atsiradimą. Skirtingai nuo reinkarnacijos, kuri tiesiog daro nepagrįstą prielaidą, kad sielos reinkarnuojasi taip ir tik taip. Ir visiškai nepaaiškina kur ir kodėl viskas prasideda...

Ir mokslas nepritempinėja atsakymų, kaip kad teigei. Religija, į kurią įeina ir budizmas/induizmas, galbūt ir pritempinėja. Tačiau mokslas savo išvadas remia stebėjimais, eksperimentais, smegenų skanavimais, lyginimais ir t.t. ir pan. Nebuvo taip, kad susėdo prie bokalo keletas mokslininkų ir sako : "Mhm.. per daug ligų čia prirašėm. Davai, išbraukiam homoseksualumą iš ligų sąrašo."

Taip kad taviškė teorija vienintelė iš paminėtų ir neatsako į šitą "keblų" klausimą..

neuronas

na su TinSoldier išgerčiau butelį, tik pagal jo nusiteikimą matau, kad viskas gali baigtis muštynėm  :D.
Visų pirma aš ne ,,kreacionistas", kaip sakoma ,,pagal pažiūras būčiau" - devoliucionistas.

CitataKad homoseksualumas buvo laikomas liga, tai ne argumentas tavo pusėj. Tiesiog sustabarėjusios, neapsišvietusios, aklai religingos visuomenės pasekmė. Patobulėjo pasaulio pažinimas - patobulėjo ir homoseksualumo aiškinimas. Ir taip, jokio homoseksualumo geno kol kas nėra atrasta.

tai pirmas bandymas pamosuot kumsčiais, tik visiškai nevykęs. Čia reikėtų trečios šalies arbitražo pateikiant faktus arba paneigiant argumentus ...
O tolesnis pasisakymas išvis dvelkia visišku neapsiskaitymu šia (reinkarnacijos) tema...
Visų pirma mano požiūriu reinkarnacijos esmė yra patirties perkėlimas į kitą gyvenimą. O požiūris susiformuoja tada, kai sukaupi kažkiek informacijos tam tikra tema. Patirtis paprastai kaupiama visose sferose, kuriose žmogus save sugeba atskleisti duoto gyvenimo rėmuose. Ir toks patirties perkėlimas, paaiškina, tokius fenomenus, kaip ,,deja vu", kaip muzikalaus vaiko gimimas, tokių sugebėjimų neturinčioje šeimoje, kaip poligloto sugebėjimas, netgi kulinaro sugebėjimas ir pan. Kol kas nenoriu užbaigti šios temos.
O kas liečia, kad
Citatamokslas savo išvadas remia stebėjimais, eksperimentais, smegenų skanavimais, lyginimais ir t.t. ir pan. Nebuvo taip, kad susėdo prie bokalo keletas mokslininkų ir sako : "Mhm.. per daug ligų čia prirašėm. Davai, išbraukiam homoseksualumą iš ligų sąrašo."
Man įdomu būtų žinoti, ką, tamsta,bendro turite su savo dievinamu mokslu?

Jonas

CitataTai kaip paaiškinsi tą system error'ą, kai siela atgimė kaip neturėjo?


Niekas niekada niekur negimsta ir negims kaip neturėjo.

CitataPvz, jei aš esu gėjus todėl, kad gėjus buvau praeitame gyvenime, iš kur gėjiškumas atsirado pačioje pradžioje?


Kiekviena siela yra sudaryta iš moteriško ir vyriško prado. Tai galimas daiktas, jog kai kuriuose žmonėse įsikūnijus dėl tam tikrų priežasčių aktyvuojasi homoseksualumas. Tai gi vis kitokia, įdomesnė patirtis. Homoseksualizmas yra pasirenkamas, o ne koks įgimtas ar kitaip gautas.


 
CitataJei imam rytietišką požiūrį, kar siela gali atgimti bet kuo, tai tuomet kaip paaiškinsi, kad žmogus, praeitame gyvenime buvęs varle, nejaučia lytinio potraukio kitoms varlėms?


Michael Newton'as ir kiti žmonės, kurie padeda žmonėms prisiminti savo praeitus gyvenimus dar nebuvo sutikę tokio atvejo, kad žmogus prisimintų buvęs kokia varle. Gyvūnai gyvena grupinėse sielose, o žmogus yra kitokia būtybės forma. Yra kalbama, jog siela turi pereiti per visų dimensijų patirtis, todėl turėjome patirti ką reiškia būti akmeniu, augalu, medžiu, gyvūnu, o dabar jau evoliucionavome iki žmogiškos formos, todėl mums tokios patirties nebereikia.


Aukštyn