Kas medituoja ir užsiiema šuo reikalu?

Pradėjo NEXO, gegužės 04, 2014, 02:08:39

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

NEXO

Deja, Jūs negalite matyti šio pranešimo lankydamiesi forume kaip svečias.

Kodėl verta užsiregistruoti?

- Matysite visą nuo svečių paslėptą turinį.
- Galėsite bendrauti su kitais nariais privačiomis žinutėmis.
- Matysite visus forumo prisegtukus.
- Galėsite kurti naujas temas ir dalyvauti jau esančiuose.

Nelaukite, prisijunkite prie didžiausios bendruomenės, nagrinėjančios paslaptingus reiškinius jau šiandien!


Prašome prisijungti arba užsiregistruoti.

.L.U.T.H.O.R.

Užsiimu tam tikro tipo meditacija. Jei sako, kad nori ir trūksta žinių tai greičiau trūksta noro. Nes šiais laikais google (ar kita paieškos sistema) viską duoti gali :)

idenmeyou

Esu bandęs keletą kartų, visokių straipsnių esu skaitęs apie meditaciją ir daug tokių straipsnių mano akimis atrodo pagražinti, melagingi, bet asmeniškai mano patirtimi meditacija, kuriam laikui padeda pamiršti kasdienius rūpesčius, išvalyti mintis, nusiraminti.

Milzinai

Šitas reikalas yra geras, nes padeda įsiklausyti į vidų ir atrasti savyje ramybę, kurios taip dažnai žmonėms trūksta. Meditacija padeda iškęsti sunkiausias gyvenimo akimirkas, nepasiduoti ir atsigauti

zoza_lola_lucifer

#4
liepos 11, 2014, 20:25:17 Redagavimas: liepos 11, 2014, 20:27:33 by zoza_lola_lucifer
Citata iš: Druwis  gegužės 04, 2014, 16:32:44
Užsiimu tam tikro tipo meditacija. Jei sako, kad nori ir trūksta žinių tai greičiau trūksta noro. Nes šiais laikais google (ar kita paieškos sistema) viską duoti gali :)


Oj nesutinku. Paieškos sistemos nėra visagalės ir ten tikrai nerasi to ko yra pavyzdžiui bibliotekose:P
Mažai googlinai turbūt, kad tokie pastebėjimus barškini per klavietūros mygtukus..

O kas dėl meditacijos, niekaip neįšeina iš galvos bjaurių minčių ištraukti iš sąmonės. Kas gal galėtumėte padėti, šiuo atveju? Kas gelbėja nuo bjaurių/gašlių minčių prieš medituojant?

a.t.sielis

Taip, aš medituoju, su mantros pagalba.

---

Citata iš: zoza_lola_lucifer  liepos 11, 2014, 20:25:17
Kas gelbėja nuo bjaurių/gašlių minčių prieš medituojant?


Sakyčiau, reikia visada laikytis proceso, kuris neleistų protui užsiteršti. Tai reiškia kalbos, proto, pykčio, liežuvio, skrandžio, genitalijų impulsų disciplinavimą. Jutimų valdymas, neleisti jutimams, tokiems kaip akys, ausys ir pan., siurbti iš aplinkos teršiančią informaciją. Neleisti sau žvelgti į kitų asmenų fizinius kūnus kaip į geismo objektus.

Taigi, jutimai valdomi ir protas stabilizuojamas tyro pobūdžio neegoistinėmis veiklomis (jeigu neišeina medituoti, reiškia dar nėra pasiruošimo tam, vadinasi, daugiau dėmesio reiktų skirti aktyviam veikimui, kuris geriau sukoncentruoja protą, negu sėdėjimas ir bandymas kažką medituoti). Kai protas apsivalęs, tada jau gali eiti kalba apie meditaciją, kitais žodžiais sakant, susikaupimą. Lieka klausimas, į ką reikia susikaupti.

Viskas, ką gauname iš aplinkos per jutimus, gali būti pavadinta maistu. TV ir kompas taip pat maistas. Kai prisivalgome negerų dalykų, jie sėdi mūsų prote. Taigi, maisto apvalymas.

Pvz. Bhagavad-gitoje sakoma:

CitataNuolatos besitęsiančiai medituodamas į jutimų objektus, asmuo išvysto prisirišimą prie jų. Prisirišimas sukelia geismą, kuris savo ruožtu veda prie pykčio atsiradimo. (2.62)

Pyktis sukelia visišką iliuziją, kai nežinoma, ką daryti, ko nedaryti. Iš tokios iliuzijos atsiranda atminties (apie gero veikimo taisykles) praradimas. Praradus atmintį, prarandamas intelektas, o kai sugriaunamas intelektas, visa dvasinė gyvenimo kryptis yra prarasta. Tada asmuo puola į materialios egzistencijos vandenyną. (2.63)

Švento būdo asmenys, kurie priima kaip maistą tik aukos (yajnos) likučius, tampa laisvi nuo visų nuodėmių, tačiau tie, kas verda grūdus ir kitus maisto produktus tik dėl savęs pačių, yra nuodėmingi ir tikrai valgo tik nuodėmę.(3.13)

Užsiimdama auka ir dorybingais veiksmais, gyva esybė ne tik išsivaduoja nuo nuodėmės, bet taip pat pasiekia Aukščiausiąjį (Iš 3.15 posmo komentaro)


Aišku, mano praktikų atveju, mantra yra labai galinga, ir gali protą apvalyti per kokią vieną valandą, apvalydama nuo materialistinių vibracijų. Bet šiaip medituoti nepradedama su nešvariomis mintimis, rekomenduojama medituoti švariu protu. Reiktų protą paruošti mėnesių trukmės veikla prieš tai.


.L.U.T.H.O.R.

Citata iš: zoza_lola_lucifer  liepos 11, 2014, 20:25:17
Citata iš: Druwis  gegužės 04, 2014, 16:32:44
Užsiimu tam tikro tipo meditacija. Jei sako, kad nori ir trūksta žinių tai greičiau trūksta noro. Nes šiais laikais google (ar kita paieškos sistema) viską duoti gali :)


Oj nesutinku. Paieškos sistemos nėra visagalės ir ten tikrai nerasi to ko yra pavyzdžiui bibliotekose:P
Mažai googlinai turbūt, kad tokie pastebėjimus barškini per klavietūros mygtukus..




:) Jei nesutinki, tai arba mažai googlinai arba nemoki googlinti :) Aš nekalbu apie vien tai ką galima rasti google suvedus kažkokį žodį, bet ir apie tai kokius lobius galima pasiekti per pačią sistemą, nei vienoj bibliotekoj nėra tiek informacijos kiek jos yra interneto platybėse.

NEXO

Citata iš: Druwis  liepos 12, 2014, 14:07:51
Citata iš: zoza_lola_lucifer  liepos 11, 2014, 20:25:17
Citata iš: Druwis  gegužės 04, 2014, 16:32:44
Užsiimu tam tikro tipo meditacija. Jei sako, kad nori ir trūksta žinių tai greičiau trūksta noro. Nes šiais laikais google (ar kita paieškos sistema) viską duoti gali :)


Oj nesutinku. Paieškos sistemos nėra visagalės ir ten tikrai nerasi to ko yra pavyzdžiui bibliotekose:P
Mažai googlinai turbūt, kad tokie pastebėjimus barškini per klavietūros mygtukus..




:) Jei nesutinki, tai arba mažai googlinai arba nemoki googlinti :) Aš nekalbu apie vien tai ką galima rasti google suvedus kažkokį žodį, bet ir apie tai kokius lobius galima pasiekti per pačią sistemą, nei vienoj bibliotekoj nėra tiek informacijos kiek jos yra interneto platybėse.
Jo  sutinku su šuo teiginiu, gi interneto platybėse tu gali surasti daug ką ir priklauso ko ieškai ar tai iš 1600metu kaškokios informacijos ar šuolaikinės muzikos kurios nerasi bibliotekoje :D

NEXO

Citata iš: a.t.sielis  liepos 12, 2014, 13:05:23
Taip, aš medituoju, su mantros pagalba.

---

Citata iš: zoza_lola_lucifer  liepos 11, 2014, 20:25:17
Kas gelbėja nuo bjaurių/gašlių minčių prieš medituojant?


Sakyčiau, reikia visada laikytis proceso, kuris neleistų protui užsiteršti. Tai reiškia kalbos, proto, pykčio, liežuvio, skrandžio, genitalijų impulsų disciplinavimą. Jutimų valdymas, neleisti jutimams, tokiems kaip akys, ausys ir pan., siurbti iš aplinkos teršiančią informaciją. Neleisti sau žvelgti į kitų asmenų fizinius kūnus kaip į geismo objektus.

Taigi, jutimai valdomi ir protas stabilizuojamas tyro pobūdžio neegoistinėmis veiklomis (jeigu neišeina medituoti, reiškia dar nėra pasiruošimo tam, vadinasi, daugiau dėmesio reiktų skirti aktyviam veikimui, kuris geriau sukoncentruoja protą, negu sėdėjimas ir bandymas kažką medituoti). Kai protas apsivalęs, tada jau gali eiti kalba apie meditaciją, kitais žodžiais sakant, susikaupimą. Lieka klausimas, į ką reikia susikaupti.

Viskas, ką gauname iš aplinkos per jutimus, gali būti pavadinta maistu. TV ir kompas taip pat maistas. Kai prisivalgome negerų dalykų, jie sėdi mūsų prote. Taigi, maisto apvalymas.

Pvz. Bhagavad-gitoje sakoma:

CitataNuolatos besitęsiančiai medituodamas į jutimų objektus, asmuo išvysto prisirišimą prie jų. Prisirišimas sukelia geismą, kuris savo ruožtu veda prie pykčio atsiradimo. (2.62)

Pyktis sukelia visišką iliuziją, kai nežinoma, ką daryti, ko nedaryti. Iš tokios iliuzijos atsiranda atminties (apie gero veikimo taisykles) praradimas. Praradus atmintį, prarandamas intelektas, o kai sugriaunamas intelektas, visa dvasinė gyvenimo kryptis yra prarasta. Tada asmuo puola į materialios egzistencijos vandenyną. (2.63)

Švento būdo asmenys, kurie priima kaip maistą tik aukos (yajnos) likučius, tampa laisvi nuo visų nuodėmių, tačiau tie, kas verda grūdus ir kitus maisto produktus tik dėl savęs pačių, yra nuodėmingi ir tikrai valgo tik nuodėmę.(3.13)

Užsiimdama auka ir dorybingais veiksmais, gyva esybė ne tik išsivaduoja nuo nuodėmės, bet taip pat pasiekia Aukščiausiąjį (Iš 3.15 posmo komentaro)


Aišku, mano praktikų atveju, mantra yra labai galinga, ir gali protą apvalyti per kokią vieną valandą, apvalydama nuo materialistinių vibracijų. Bet šiaip medituoti nepradedama su nešvariomis mintimis, rekomenduojama medituoti švariu protu. Reiktų protą paruošti mėnesių trukmės veikla prieš tai.
Sutinku su šuo straipsniu ,nes tau reikia nukreipti dėmesi į isivaizduojama daikta arba savo kvepavymą ir automatiškai tu nebegirdi pašaliniu garsų kurie trugdo meditacijai žinoma reikia kontroluoti savo dėmesi ir apie nieka negalvoti

paragraf 78

@NEXO nerašyk dviejų pranešimų vienas paskui kitą, jei nori kažką papildyti naudok funkciją "keisti"

illuminati

Dievazi, reikia ne bandyti, reikia daryti, diena is dienos, nuolatos, paskirt bent 15min per diena, o ne tiesiog uzsiskiesti - as noriu kazko, pats nezinau ko.
medituot, tai ne stuba statyt, uztenka trupucio nusiteikimo ir siek tiek laiko.
as tuom uzsemu apie metus laiko ir jokiu mistiku, orbu, ar astraliniu butybiu, auru, aukstesniu materiju nematau ir nejauciu .(sakau del tu, kurie turi paiku iliuziju ir vaikisku svaju) nereik ir jokiu imantriu mantru smilkalu, muzikos ar pan.aisku kiekvienam skirtingai.
kaip as tuom uzsiimu - isitaisau patogiai, pusiau sedom, arba gulom ant nugaros (priesingu atveju tiesiog uzmiegu) isjungiu mastyma, kiek tai imanoma,  leidziu sau plaukti pasroviui, kartais, kad islaikyt didesni susikaupima skaiciuoju kvepavima.
mintys suleteja, bet patogu reikalui esant susitelkt i kazka viena, daleiskim apmastyt esancia problema, ar dar ka nors.
ka man tai dave - atsikraciau savigrauzos bei bereikalingu apmastymu. taip pat sazines balso  ir panasiu minciu kurios, tik atimdavo laiko, kenkdavo nuotaikai, bei nusiteikimui.
dar vienas dalykas, ka man tai dave, sugebejima zaibiskai atsijungt - galiu miegot tada kada man patogu, nesvarbu, laikas ar slegentys rupesciai.

mano patirtis tokia...

NEXO

Citata iš: illuminati  rugpjūčio 17, 2014, 15:28:31
Dievazi, reikia ne bandyti, reikia daryti, diena is dienos, nuolatos, paskirt bent 15min per diena, o ne tiesiog uzsiskiesti - as noriu kazko, pats nezinau ko.
medituot, tai ne stuba statyt, uztenka trupucio nusiteikimo ir siek tiek laiko.
as tuom uzsemu apie metus laiko ir jokiu mistiku, orbu, ar astraliniu butybiu, auru, aukstesniu materiju nematau ir nejauciu .(sakau del tu, kurie turi paiku iliuziju ir vaikisku svaju) nereik ir jokiu imantriu mantru smilkalu, muzikos ar pan.aisku kiekvienam skirtingai.
kaip as tuom uzsiimu - isitaisau patogiai, pusiau sedom, arba gulom ant nugaros (priesingu atveju tiesiog uzmiegu) isjungiu mastyma, kiek tai imanoma,  leidziu sau plaukti pasroviui, kartais, kad islaikyt didesni susikaupima skaiciuoju kvepavima.
mintys suleteja, bet patogu reikalui esant susitelkt i kazka viena, daleiskim apmastyt esancia problema, ar dar ka nors.
ka man tai dave - atsikraciau savigrauzos bei bereikalingu apmastymu. taip pat sazines balso  ir panasiu minciu kurios, tik atimdavo laiko, kenkdavo nuotaikai, bei nusiteikimui.
dar vienas dalykas, ka man tai dave, sugebejima zaibiskai atsijungt - galiu miegot tada kada man patogu, nesvarbu, laikas ar slegentys rupesciai.

mano patirtis tokia...
NICE metus laiko meditavai ir tik viena dalyka išsiugdei .bet gerai yra savo pastangomis išsiugdai gerą dalyka

tyla_garse

hmm kartais įsijungiu su silva metodo įrašą, jei čia galima laikyti meditacija?:D o šiaip nesu iš tų žmonių kuriems pavyksta visiškai atsipalaiduoti:) pavydžiu visiems kurie moka tai..

massuer

Labai įdomu būtų,kad aprašytumėte kokie pojūčiai jaučiami medituojant? Ir po meditacijos? Pats medituoju retkrarčiais, bet labai nereguliariai. Bet dabar pradėsiu tai daryti kasdien per pietų pertrauką darbe. Buvau pasiekes, kad medituojant tarsi atsijungdavau, pakylu aukštai, jaučiu kūną, kad ant žemės sėdžiu, bet kūno visiškai nejaučiu. Kartais baimės jausmas apimdavo stipriai, tada nutraumdavau meditaciją, gal kas gali ką patarti tokiu atvėju? Nes jausmas tikrai buvo geras, aukštai atsitrauki, viską sąmoningai mąstai, bet tas jausmas, lyg didžiuliam dižiuliam angare kur nėra nei laiko nei sienų.. rašau ir galvoju, kad neis pojūčių aprašyti išsamiai, vistiek.

eternal.bliss

Nereiktų sureikšminti patirčių, nes pati meditacija yra - nesureikšminimas.

Visi potyriai atspindi vidinį žmogaus būvį. Tai paprasčiausias valymasis, eini per savo sluoksnius, sąmonė mėtosi ir parodo tau tai kur esi silpmas, ką esi sureikšminęs, ką tau reikia paleisti.

Visiškai tyra meditacija yra tyra sąmonė, tu jauti tiktai pačią būtį, pačią tyrą sąmonę, palaimą.

Aukštyn