Nemiga

Pradėjo Asasinas, vasario 05, 2012, 15:44:25

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

varpainis

Ko gero reikes bandyt eit pasirodyt pas daktaryte, nes tesias jau kelis menesius

Ezekiel

#31
rugsėjo 29, 2013, 22:30:45 Redagavimas: rugsėjo 30, 2013, 08:59:48 by Ezekiel
Norint gerai išsimiegoti ir taip pat išvengti kitų psichinių sutrikimų labai svarbu laikytis natūralaus dienos/nakties režimo. Naktį neturėtų būti šviesos ar kitų dalykų galinčių trikdyti miegą, kad gamintusi - miego hormonas melatoninas. Diena reikia pabūti Saulėje, ryškioje šviesoje, kad gamintusi seratoninas, taip galima išvengti depresijos. Geriausią eiti miegoti tuo pačių metu, nes kaitaliojant laiką išsideriną biologinis laikrodis.
Kiek žinau padėti gali melatonino tabletės, tačiau jos brangios. Geriau jo gauti su maistu. pvz. ryžiais. Taip pat melatonino yra jonažolėje. Beje valgyti prieš miega nereikėtų.
Dar padeda buvimas lauke prieš miegą.

Dažniausiai man nemiga sukelia intensyvus galvojimas prieš pat miega, skaitymas ar rašymas. Tačiau jei pažiūrių tarkim įdomius filmus ar kompiuterinius žaidimus tai ne tik užmiegu, bet ir turiu spalvingus sapnus, matyt dėl to, kad stimuliuoja vaizduotę, bet čia tik mano atveju. Taigi reikia kažkaip prislopinti sąmoningą mąstymą.

paragraf 78

Dar viena nemigos priežastis yra filmų žiūrėjimas. Žiūrint filmą, ar televizorių, pamatavus smegenų atliekamas funkcijas tuo metu, jos prilygsta miegančio žmogaus smegenims. Tai ir gaunasi tokie dalykai kad smegenys tarsi miegojo bet nemiegojo. Jei tarkime vis dieną praleidi prie televizoriaus, tada greičiausiai sunkiau užmigsi, o jei esi jautresnis tai gali ir nemiga prasidėti.

Ezekiel

Citata iš: paragraf 78  rugsėjo 30, 2013, 08:16:46
Dar viena nemigos priežastis yra filmų žiūrėjimas. .


Jei visa diena praleisti žiūrint TV tai tikrai kenkia toks gyvenimo būdas ir sukelia nemigą. Mano atveju filmų žiūrėjimas ar žaidimai prieš miegą padeda kažkaip užmigti nors moksliniuose straipsniuose rašoma, kad trūkdo. Aš turiu kai daug ką turių apgalvoti prieš miegą sunku užmigti, todėl kokią nors veikla padeda pristabdyti jį. Meditacija kartais padeda, o kartais pakenkia, nes išlaiko sąmonės būseną.
Viena iš sapnų funkcijų yra apdoroti dienos įspūdžius ir padėti iš jų mokytis, todėl reikėtų gauti naujų įspūdžių.
Geriausiai man miegodavosi kaime  :)

DEUS

Pasirodo ne mane vieną kankina nemiga.... :o
Paskutiniu metu labai prastai miegu, sapnuoju kažkokias nesąmones, o apskritai nemiga kankina daugiau nei metus. Į medikus nesikreipiu, nes I don't need their help ;D  O su nemiga kovoju, klausydama muzikos- tai mano vienintelis išsigelbėjimas.

paragraf 78

Aš tai, kai nemiga kankina skaitau arba ką nors rašau. Anksčiau kurdavau muziką.

DEUS

Ką nors kurti/rašyti naktimis yra visai gerai, tada iš kažkur daug idėjų atsiranda.

paragraf 78

Viskas elementaru, naktį ypatingai aktyvi pasąmonė, todėl ir idėjų gimstamumas didesnis, o ir naktiniai barniai būna aršesni :)

Ezekiel

Citata iš: DEUS  rugsėjo 30, 2013, 16:22:45
Ką nors kurti/rašyti naktimis yra visai gerai, tada iš kažkur daug idėjų atsiranda.

Spėju taip yra dėl to, kad kai naktimis būname mieguisti, sąmonė nėra visiškai budri, apsiraminama ir pradeda reikštis pąsamonė, vaizduotė pasidaro aiškesnė. Jeigu pakankamai ilgai nemiegoti net prasideda haliucinacijos, tikriausiai sapnai dar sąmonės būsenoje. Smegenys tuo metu funkcionuoja matyt theta (~8hz) dažnyje, kuriame stipriai pasireiškia kūrybingumas.

DEUS

Na, naktinių barnių neturiu ;D
Gal būtų geriau, jai protas taip aktyviai veiktų ir dienos metu, man jis laaabai pravestu per paskaitas:DDD

DEUS

#40
rugsėjo 30, 2013, 16:36:37 Redagavimas: rugsėjo 30, 2013, 16:40:29 by DEUS
Citata iš: Ezekiel  rugsėjo 30, 2013, 16:30:58
Citata iš: DEUS  rugsėjo 30, 2013, 16:22:45
Ką nors kurti/rašyti naktimis yra visai gerai, tada iš kažkur daug idėjų atsiranda.

Spėju taip yra dėl to, kad kai naktimis būname mieguisti, sąmonė nėra visiškai budri, apsiraminama ir pradeda reikštis pąsamonė, vaizduotė pasidaro aiškesnė. Jeigu pakankamai ilgai nemiegoti net prasideda haliucinacijos, tikriausiai sapnai dar sąmonės būsenoje. Smegenys tuo metu funkcionuoja matyt theta (~8hz) dažnyje, kuriame stipriai pasireiškia kūrybingumas.


Haliucinacijos man pažįstamas jausmas, šianakt patyriau......Namie, koridoriuje girdėjau žingsnius, o išėjusi patikrint nieko nemačiau, nors namiškai jau senai miegojo. Tai mane išgązdino.... ir pasijau lyg kažkokia proto ligonė ar kažkas panašaus.

paragraf 78

Deus, nerašyk dviejų pranešimų vienas pakui kitą, jei nori kažką papildyti, naudokis mygtuku "keisti"
Ir siūlau persiskaityti forumo taisykles :)

DEUS

Taisykles skaišiau vos tik prisijungus, o del žinučių, tai atsiprašau.... :D tikrai nenorėjau

2Pacas

#43
spalio 01, 2013, 10:09:13 Redagavimas: spalio 01, 2013, 10:14:18 by 2Pacas
Mintys mintys...galvojimai svajojimai..(taprasme jau gulint lovoje).Gali but kalti del nemigos.Reikia stengtis pristabdyt ta visa mintciu procesa.Aplamai nuo mintciu priklauso netik miego kokybe bet ir gyvenimo.Reikia stengtis kuo maziau galvot apie negatyva,nes tai pritraukia tik dar daugiau negatyvo..

O atsigulus i lova po sunkios dienos kaip galvoi dar viskas verda.Geriausia yra padaryt pora pratimuku viena galetciau parekomenduoti.Ramiai atsigule giliai giliai ikvepkit pro nosi ir ramiai ramiai iskvepkit tai pat pro nosi.Stengites apie nieka negalvot ir visa savo demesi laikyt ties kvepavimu.Galit daryt tai kol pabos.Tai netik apramins prota bet ir kuna.Tai va prisiminkit kad reikia kuo maziau galvot,tegul viskas plaukia..Ir nusinesa jus kartu i miegu karalyste... Sekmes :D

.L.U.T.H.O.R.

AŠ asmeniškai tai neįsivaizduoju tokio dalyko kaip nemiga, net kažkaip keista. Atrodo atsiguli pradedi kažką galvot ir nulūžti :D

Aukštyn