Over-amplified morality

Pradėjo solitudity, rugpjūčio 26, 2018, 17:08:53

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

solitudity

Sveiki dar kartą.
Man 30 metų, esu ir buvau vienišius.
Tebesu moralės šalininkas, tačiau...
...noriu parašyti tam tikra tema, tam tikru aspektu, kuriuo niekas nerašo.
Tam, apie ką noriu parašyti, sugalvojau anglišką terminą - "over-amplified morality".
Lietuviškai - per daug sureikšminta moralė.
Tai - reiškinys, kuomet kiti asmenys, Jūsų norą turėti santykius su priešinga lytimi, mato kaip nemoralų, nenormalų dalyką arba net kaip... ...ligą.
Taip pat to požymis yra jeigu prieš artimiausius žmones, ypač šeimos, šią temą jaučiate kaip gėdingą ir nederančią egzistuoti.
Viena iš priežasčių - Jūsų uždarumas apie šį savo norą nuo pat mažumės, einantis lygiagrečiai su Jūsų pritarimu aplinkos moralizavimui, tačiau, deja, neišsakant to noro ir tokiu būdu brandos eigoje sukuriant "šventojo" aureolę.
Ką daryti, jog taip nenutiktų?
Esant progai, pasakykite teiginius apie save, kurie atspindi tiesą apie Jus.
Nežeminkite tų, kurie nori sukurti šeimą.
Nežeminkite tų, kurie nenori kurti šeimos, tačiau nori turėti antrąją pusę.
Dažniausiai tai būna pokalbių su artimiausiais žmonėmis, taip pat su kitais pažįstamais, metu.
Tiek tad norėjau trumpai pasakyti apie šį dalyką.

elteide

Citata iš: solitudity  rugpjūčio 26, 2018, 17:08:53.
Viena iš priežasčių - Jūsų uždarumas apie šį savo norą nuo pat mažumės, einantis lygiagrečiai su Jūsų pritarimu aplinkos moralizavimui, tačiau, deja, neišsakant to noro ir tokiu būdu brandos eigoje sukuriant "šventojo" aureolę.
nesupratau , gal galėtumei aiškiau?

nuorytojaus

  Nesu tikras ar teisingai supratau apie ką tema, tai pabandysiu parašyti kaip supratau.

Citataesu ir buvau vienišius.
Tebesu moralės šalininkas, tačiau
*******
Jūsų pritarimu aplinkos moralizavimui,
 
Taip suprantu, kad čia vidinis konfliktas dėl trijų moralės supratimų:
a) koncervatyvios aplinkos moralės,
b) liberalios aplinkos moralės,
ir krikščioniškos moralės.
Kai pradėjau domėtis krikščionybe , man atradimas buvo, kad nei koncervatyvioji, nei liberalioji aplinkos moralė neatitinka krikščioniško mokymo.
Citatabrandos eigoje sukuriant "šventojo" aureolę.  
Čia palei koncervatyviąją aplinkos moratę "šventasis" ; palei krikščionišką mokymą tiktų šie apaštalų žodžiai - "kas vyro ir žmonos santykius laiko peiktinais, tebūna atskirtas nuo bažnyčios". (Čia iš atminties, bet prasmės lygtai neiškraipiau.)

solitudity

Pamėginsiu paaiškinti dar kartą. Rašiau apie tokį dalyką, kuomet moralė konkrečiam žmogui iškeliama taip aukštai, jog pamirštama, jog tas žmogus yra tik žmogus ir gali turėti žemiškų norų.
Kaip jau rašiau, tai pasireiškia pvz. tokioje situacijoje, kurioje asmeniui subrendus jis netikėtai sužino (ar tik tuomet pastebi, teisingiau sakyti), jog jo noras turėti priešingos lyties draugę yra laikomas žemu dalyku aplinkinių atžvilgiu.
Kad to nebūtų, reikia apie savo tą norą laikas nuo laiko priminti aplinkai dar brendimo eigoje, tačiau, žinoma - tik deramose situacijose, o geriausia, kai išeina apie tas temas kalba.

a.t.sielis

#4
rugpjūčio 27, 2018, 20:13:53 Redagavimas: rugpjūčio 27, 2018, 21:02:43 by a.t.sielis
Tavo aplinkoje žmonės laiko aukštą moralinę kartelę? Kas per aplinka konkrečiai?

Taigi, jeigu santykiai su priešinga lytimi eina moralės vėžėmis, a la draugystė, susižadėjimas, santuoka, vaikai, kame problemos?

solitudity

Aukšta moralinė kartelė man buvo taikoma bet kokioje aplinkoje vyresnių žmonių, kol subrendau ir tai buvo tarsi savaime - tiesiog "tokia karma".  :) Aukšta moralė nebuvo man svetima, tačiau praėjus daug metų kai kurie iš tų žmonių galvojo, jog ta aukšta moralė reiškia žemiškų norų neturėjimą. O tiesa, kaip jau žinome, gali būti ir dažnai būna kitokia, nes moralė kaip tik išgryniina žmogų, dėl ko jis geba geriau jausti ir kokybiškiau norėti.
Taip buvo (yra) ir man, tik dabar jau su metais tie norai nuslopę, ramiau kažkaip jau...  ;)

elteide

vat idomus tie žmones , kurie taip mano , kad tau turėti gyvenimo partnerę yra žemas dalykas jų atžvilgiu ...o tu iš kur toks grožis atsiradai pas juos /esi tarp jų ne iš tokio va ryšio?:))
kaip tik neturėti partnerės gal amoralu , nes egoistiška ,nes nėra santykio į išorę na ir atgal..:D😊
....
biblijoj įspėja :)
1 Tim 4,1 Dvasia aiškiai sako, kad paskutiniais laikais kai kurie atsitrauks nuo tikėjimo, pasidavę klaidinančioms dvasioms ir demonų mokymams,
1 Tim 4,2 veidmainingiems melo skelbėjams, turintiems sudegintą sąžinę,  En Lbd NTG McGee mp3 txt
1 Tim 4,3 draudžiantiems tuoktis, liepiantiems susilaikyti nuo maisto, kurį sukūrė Dievas, kad jį su padėka priimtų tikintieji ir pažinusieji tiesą.

boba

Turėk partnerę. Ir į senus egoistus nekreipk dėmesio, kad ir labai juos gerbtumei, nekreipk dėmesio į tuos senus egoistus. Jie tik pavydi, kad jau nėra jauni ir kad jų dantų protezai smirdi jei dažnai jų neplauni... Patikėk žmonės yra labai netobuli. O tu esi tobulas. Tai supratau iš tavo kalbos. Tiesiog pasistverk išvaizdžią arba mielą merginą ir iškart jai pasipiršk. Tegul seni egoistai sprogsta iš pavydo Jūsų jaunystei ir grožiui ir Jūsų mielumui. Tie seni egoistai rodos dėl Jūsų gyvena, bet kartu Jums ir griauna gyvenimą - nes jie yra neidealūs. Pasikliauk savo galva ir padaryk taip kaip aš pasakiau.

elteide

#8
rugpjūčio 27, 2018, 21:19:48 Redagavimas: rugpjūčio 27, 2018, 21:22:16 by elteide
Dievas sukūrė vyrą ir moterį pagal paveikslą savo...moterį kaip vertą padejeją  vyrui ...
žemiški norai tai gyventi tik dėl ego savo - SAU. o jei matai/ priimi Dievo valią tame ir ne sau tik - tai nebe..
tikiuosi, aiškiai aš pasakiau:)

boba

'Reikia gyventi ne giminės materijoje, o Dievo materijoje'.- kai dažnai sau tuos žodžius kartosi, rasi sau kelią...

kiskis

Citata iš: boba  rugpjūčio 27, 2018, 21:09:19Pasikliauk savo galva ir padaryk taip kaip aš pasakiau.
:D

Aukštyn