Veganizmas (ir visa kas jį liečia)

Pradėjo Master, gegužės 18, 2014, 17:27:52

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Master

Turiu,ko gero viso mėnesio (nors gal jis nėra užbaigtas). :)
Galiu atsiųsti (rašyti į AŽ).

liūtėnė

@Master , būtų gerai, jeigu atsiųstum. Užtektų ir vienos savaitės. :)

Vytautas

#317
liepos 05, 2014, 17:43:33 Redagavimas: liepos 05, 2014, 17:48:25 by Vytautas
@a.t.sielis Puikios tavo taktikos ir strategijos.  :) Praktiškai visą gyvenimą turėjau problemų su alkoholio nevartojimu plius dar pridėjau mėsos nevalgymą. Bet iš tikro žmonės pripranta, apsipranta ir viskas būna gerai. Seniau nuvažiavus pas artimus žmonės iš tikro nebūdavo ką valgyti. O dabar jau ir vaisių bei daržovių yra.  :) Taip kad žmonės vieni prie kitų prisitaikom ir nekeliam problemų. Tiesiog valgom ką norim. Aš šeimos nariams nuperku ir mėsiškų produktų. Jie savo ruožtu mane palepina vaisiais. Taip kad mityba nėra ginčų pagrindas, o tik padiskutavimas.
Paskutiniu laiku dar prisidėjo cukraus nevartojimas. Bet čia žiūriu užkrečiama. Šeimos nariai labai greitai priprato prie medaus. Cukraus niekas nenori. Nėra medaus reiškia geriau be jokio saldėsio. Organizmui taip pat neina įsiūlyti per jėgą.  :)

Master

Che, kaip taiklu ir miela

O metu į veg skiltį, kad nieko neįžeisčiau :)

Master

Spėkit kiek procentų gyvūnų daugiau išgelbėja veganas nuo vegetaro?
Pasirodo, kad 1 :o
(mhm, man irgi buvo didelė nuostaba, todėl laaaabai norėjau pasidalinti).
O dabar darome išvadas veganai. (irgi idėjos ne visai mano, bet velniškai geros.)
Nebūkime egoistais ir jei išties norime padėti gyvūnams, kartais pravartu paaukoti savo švarų maistą, kad nesukeltumėme aplinkiniams diskomforto. (: (visada kalbėdama galvoju daugiau apie save ir savo poziciją, tad nieko asmeniško :) )

O čia forumo metalistams. Iškvieskime savo maistą ir pašvęskime jį Šėtonui :>

...O aš lekiu gaminti "sušio" ;)

Sharikovas

Rysium su tuo, kad realiai nei vegetaras nei veganas negelbeja gyvunu, tai tas vienas skaiciukas niekam nesvarbus ir neidomus...isskyrus ju paciu dideli ego :)

001

Citata iš: Sharikovas  liepos 26, 2014, 13:00:04
Rysium su tuo, kad realiai nei vegetaras nei veganas negelbeja gyvunu, tai tas vienas skaiciukas niekam nesvarbus ir neidomus...isskyrus ju paciu dideli ego :)

Trukt už vadžių - vėl iš pradžių...

Master

Tu nori taip pateisinti save. Ir nesmerksiu, esi pagyvenęs žmogus ir tikrai sunku pripažinti neteisingai gyvenusiam visą savo gyvenimą. (šiuo atveju prie veiksmų pritaikomos vertybės. Bet būna ir taip)
Aš jau kalbėjau apie tai (šiek tiek permetusi ekonominius reiklalus) bet.. gal būkime sąžiningi ir abu perskaitykime veganomicą, o tada pratęsime šią diskusiją :) Gerai?
Bet dar aš noriu tavęs paklausti (jei vis tik leisiesi atsakyti) o kaip manai, kokia veg'ų pagalba turi būti? Kaip jie turi protestuoti ir ką daryti?
Kaip tu gelbėtum žmones iš koncentracinių stovyklų? (kuomet tai surišta su ekonomika ir dauguma valstybės tarnautojų arba neturi žinių arba persigėrę nacistinės propogandos)
Jau dabar krenta mėsos vartojimas, kas reiškia, kad veisiama, ir tuo ruoštu nužudoma mažiau gyvūnų.

Bet dar šiek tiek apie tai.... (kol sušio ryžiai šala... :D)
Įsivaizduokite pasaulį... kurioje išlikusi ta pati viešai slapta rasinė diskriminacija.
Ir tarkime mūsų pramonė gamina labai patvarius iš juodaodžių odos drabužius.
Ir visi taip daro. Visi dėvi tik tokius drabužius. Ir staigia prie tavęs prieina linais apsikaustęs vaikinas ir sako, žmogau, nustok žudyti, nebedėvėk odos drabužių. Tu supyksti. Kodėl kaltinamas aš, kai tai daro visas pasaulis? Kodėl turėčiau atsisakyti savo komforto? Ką tada turėčiau dėvėti? Būti nuogas? Mirti iš šalčio? Juk tai nesuprantama, tai nekoncervatyvu. Jų gyvybės nieko vertos, jų skausmas man nepriimtinas. Juodaodžiai kitokie.. Jie gyvena skurdžiai, jie nemokyti, jie kvaili, agresyvūs.. Jiems geriau mirti dėl mano patogumo, nei būti nepasirūpintiems ir natūraliai bet kuriuo atveju mirti iš bado.
Esmė yra idėja, esmė yra suvokimas. Empatija ir užuojauta.
Iš tiesų, kad kasnors pasikeistų iš esmės, tereiktų visiems atsisakyti tik mėsos. O su ja, ateitų bendras suvokimas. Visa kita tėra tik antriniai produktai, dėl kurių tiek vegetarai, tiek veganai peršikinėdami užknisa kitus.

O dabar vyksta tiek savęs, tiek savo aplinkos žudymas iš principo.
Neseniai apsinuodyjau avokadais (nepatikėsite, bet mano skrandis jautrus iki tokio lygio).
Daktarė, nežinodama, kad jau esu veganė, griežtai uždraudė vartoti mėsą ir pieno produktus.
Ir prisakė vartoti tik virtą maistą arba lietuvišką augmeniją. (Va taip, keičiasi ir mūsų medicininės žinios).


(paslaptis, bet tai labai į temą) ir ko gero man reiktų vienos :? (vardan visuotinio komforto :3)

.L.U.T.H.O.R.

Citata iš: Master  liepos 26, 2014, 13:47:47
Jau dabar krenta mėsos vartojimas, kas reiškia, kad veisiama, ir tuo ruoštu nužudoma mažiau gyvūnų.



Šaltiniai?  :D

Sharikovas

CitataBet dar aš noriu tavęs paklausti (jei vis tik leisiesi atsakyti) o kaip manai, kokia veg'ų pagalba turi būti? Kaip jie turi protestuoti ir ką daryti?


Jau esu rases, kodel mesos nevalgymas kaip protestas yra niekinis, bet as puikiai suprantu zmones kurie tai daro ir juos palaikau. Tiesiog kai pradedama girtis, kad kas met gelbejamos gyvunu gyvybes ir panasiai, tai mazu maziausiai skamba veidmainiskai, nes realiai niekas negelbejama. Mano galva tos zaliuju organizacijos savo resursus turetu eikvoti ne protestams, o mokslui. Tarkim finansuoti tyrimus kurie padetu tobulint maisto pramone, palengvintu skerdziamu gyvunu dalia arba isvis ju atsisakytu ir augintu dirbtine mesa.

CitataDaktarė, nežinodama, kad jau esu veganė, griežtai uždraudė vartoti mėsą ir pieno produktus.
Ir prisakė vartoti tik virtą maistą arba lietuvišką augmeniją. (Va taip, keičiasi ir mūsų medicininės žinios).


Nemanau, kad cia keiciasi medicinines zinios. Greiciausiai daktare patare nevartot tu produktu ne del pacios mesos ar pieno, bet del medziagu su kuriomis apdorojama mesa, visokie konservanatai ar karvem leidziami antibiotikai ir panasiai.

Master

Dėl jūsų, broliai, pasidomėjau paklausos ir rinkos balansu.
O šis faktas iš veganomiko (kurio dar viso nesu perskaičiusi che, che, che). :)

Gerbiu Sharikovai Jus už tai, kad visgi sugebate persilaužti ir mąstyti iš kitos perspektyvos.
Na jeigu tu neprisidedi prie kriminalinio akto, tu nesi jos dalyvis. Tai yra pirmiausia. Antra, tai idėjos skelbimas, žmonių supažindinamimas su ja.
Na, bet o kuo gali pasigirti mėsą valgantieji?
Dar vienas klausimas, jeigu dabar tave užpuola žudikas ir sako: broli, aš esu velniškai atjaučiantis, tad nužudysiu tave labai humaniškai. (ar tai ką nors pakeis?)
Dar noriu paklausti dėl dirbtinės mėsos. Kokiu tikslu ji turėtų būti sukurta?
(sveikatingumas, skonis). Nes iš tiesų manau, kad čia problemos kyla nepripratimo ir nežinojimo. Tinkamas mokėjimas paruošti maistą (mėsą gali pakeisti visam laikui tai tikrai, su pienu, kuriame yra hormonų kiek sunkiau.)

Na dabar negyvenant kaime neįmanoma maitintis ekologiškai. Viskas yra purškiama, apdorojama.
(nepradėsiu pasakoti savo nuolat kartojamų punktų. Žr. diskusijos pradžią).

.L.U.T.H.O.R.

#326
liepos 26, 2014, 15:45:10 Redagavimas: liepos 26, 2014, 15:55:28 by Druwis
Pasidomėjau ir matau tik kilimą gamyboje, suvartojimas gal ir pakrito vidutiniškai keliais kilogramais, bet jis svyruoja kiekvienais metais(tai daugiau, tai mažiau) O.O Be to kiek matau sumažėjimas nuo 2009 metų suvartojimo, tai sakyčiau pasaulinė krizė prisidėjo :D


Numesk nuorodą į veganomiką, nes randu tik ultimate cookbook, nebent tas ir yra :D

Master

Tikrai? Na tuo atveju labai liūdna.
O aš dar kažkur girdėjau, kad net bendrai paėmus mažėja, dėl žmonių siekio gyventi sveikiau.

Atleisk Druwi, už mano šveplą kalbą (garantuoju, kad dėl to ir neradai).
Knygutė atrodo va taip :)

(Ps. Ją paminėjau net kelis kartus, nes būtent joje kalbama apie veg'izmą ir ekonomiką. Ir puiku, kad iš įvairių pusių, per daug nerenkant šališkos informacijos :) Aplamai daug gerų atsiliepimų apie ją girdėjau :) )

.L.U.T.H.O.R.

Permečiau Veganomics checklist (Chapter 15) :D toks švelnus manipuliavimas žmonėmis :D

Master

#329
liepos 26, 2014, 16:31:24 Redagavimas: liepos 26, 2014, 18:17:19 by Master
Na man atrodo, kad manipuliacijos suvokimas priklauso nuo skaitančiojo požiūrio.
Žodžiu, subjektyvus reikalas.

EDIT: Radau internete.
Dar kartą proteinų, proteinai :) (gal kas ką rasit įdomaus)

*heavy breathing* (aš rimtai)
http://www.buzzfeed.com/deenashanker/vegan-meals-with-tons-of-protein#

Aukštyn