Kas sukure Dieva?

Pradėjo Teroras, vasario 19, 2012, 14:51:57

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Teroras

Anyway, jeigu cia ir i offtopa eina, taciau tikrai labai idomu paskaityti :)

Vytautas

Nesakyčiau kad pokalbis visiškai ne į temą. Praktiškai kiekvienas galim atlikti tą eksperimentą su ryžių indeliais ir minties poveikiu jiems. Ir jei tai pasitvirtina tiesiog nekyla klausimo "kas sukūrė dievą?". Paprasčiausiai jis yra kiekviename iš mūsų. Mintis įtakoja materiją labai tiesiogiai ir ji yra pirminė, o materija tik minties kūrinys. Šį naiviai primityvų eksperimentą tikrai atliksiu.

Benamis

Citata iš: Vytautas  vasario 29, 2012, 22:19:31
Nesakyčiau kad pokalbis visiškai ne į temą. Praktiškai kiekvienas galim atlikti tą eksperimentą su ryžių indeliais ir minties poveikiu jiems. Ir jei tai pasitvirtina tiesiog nekyla klausimo "kas sukūrė dievą?". Paprasčiausiai jis yra kiekviename iš mūsų. Mintis įtakoja materiją labai tiesiogiai ir ji yra pirminė, o materija tik minties kūrinys. Šį naiviai primityvų eksperimentą tikrai atliksiu.


Vytautai, nekantriai lauksiu rezultato, kad ir koks jis bebutu ;) Butinai parasyk :)

OKULTISTE

Dievas yra Kūrėjas.

DragonSeeker

Pagal Egipto mitologiją Ra pagimdė pats save. Po keletos pokalbių su pažystamais kunigais jie padarė tokią pačią išvadą. Dievas atsirado pats iš savęs. Aišku, ši teorija tinka tik tikintiesiems.

OKULTISTE

Mušti tuos kunigus, kad jie pasimovė ant dar Pradžios knygoje aprašyto kabliuko (galite tų kunigų paklausti, kokiu manevru žaltys išdūrė Ievą)... Dievas ne "atsirado".

DragonSeeker

Atsirado, pagimdė, Dievo nėra, viskas tas pats "briedas". Kiekvienas tik savaip interpretuoja. Beto, tikintieji net apreiškimo Jonui išaiškint padoriai negali, o jau imasi Dievulio egzistencijos, o ateistams vienodai iš kur atsirado Dievas nes jie juo netiki. Kažkaip atrodo, kad imtasi vieno, nerasta atsakymo todėl imtasi kito. Niekas negali pasakyti iš kur atsirado tariamasis Dievas, bet jei leisčiau kelti teoriją, tai įtikinamiausia, kad jis pagimdė pats save. Galų gale juk sakoma, kad Dievas Tėvas, šventoji dvasia ir Jėzus Kristus yra vienas ir tas pats, tad kodėl negalima savo-pagimdymo teorija.

paragraf 78

Krikščioniškas tikėjimo išpažinimas sako, kad Dievas nebuvo sukurtas. O tai ką DragonSeeker sakai, tai turbūt supainiojai vieną iš dogmų, kad Sūnus gimęs iš tėvo, bet nesukurtas.

DragonSeeker

Na jau ne. Nieko aš nesupainiojau. Tai yra viena iš sudėtingiausiai suprantamų religinių "formulių". Asmuo trijuose ar kaip ten sakoma Biblijoje, senokai skaičiau. Bet tikrai ne vienas ir ne du tuose dalykuose labiau išmanatys už mane teigė, kad tai yra tiesa kuri nerūpi bobutėm kas dieną einančioms į bažnyčia. Tai teologija.

paragraf 78

Tai ne teologija, o erezija ;) kalbi su teologu :P

DragonSeeker

Eik jau erezija. Remiuosi minėtais kunigais ir keletu vienuolių ir tai ne erezija. Tikinčioji buvau labai ilgai, tad manau, kad nenusišneku ;)

Beelzebub

Aš tai su insomnia geriau nesiginčyčiau :D

OKULTISTE

#42
kovo 03, 2012, 22:15:30 Redagavimas: kovo 03, 2012, 22:18:07 by OKULTISTE
Nemeluokite, kad Jūsų interpretacijos yra tai, ką Jums sakė kunigai ir vienuoliai (aš viliuosi, kad jie ne eretikai)...

paragraf 78

Citata iš: DragonSeeker  kovo 03, 2012, 00:18:40
Eik jau erezija. Remiuosi minėtais kunigais ir keletu vienuolių ir tai ne erezija. Tikinčioji buvau labai ilgai, tad manau, kad nenusišneku ;)


Žinai kame problema? Kunigai ir vienuoliai gali klysti, aiškindami Bažnyčios mokymą. Aš remiuosi gi Bažnyčios autoritetu ir aiškinu taip kaip aiškina ji.
Esu ne kartą girdėjęs kaip nusišneka kunigai ir vienuoliai. Tad jei nori autentiško mokymo, remkis ne jais, o Bažnyčios magisteriumu.

DragonSeeker

Na visi mes nusišnekėti galime ir dėl to kaltinti žmonių nereikia. Nežinojimas dar nėra gėda ar juoktinas pavizdys, bet visgi aš lieku prie savo nuomonės, nes skaitydama Bibliją susidariau tokią nuomonę, kuri vėliau buvo patvirtinta. Bažnyčia "tik Dievo įrankis, Dievo namai", taigi manau, kad pačiu "Dievo žodžiu" (kuris tarp kitko visvien buvo parašytas žmonių) remtis galima. Aišku, interpretacijų gali būti tiek, kiek žmonių pasauly, bet niekas nežino tikrosios.

Aukštyn