Kas sukure Dieva?

Pradėjo Teroras, vasario 19, 2012, 14:51:57

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Jonas

#15
vasario 23, 2012, 19:17:06 Redagavimas: vasario 24, 2012, 06:37:41 by Jonas
CitataMes čia visiškai į off-topic'ą varom, bet pofig.


Na taip, truputi ne į tema, bet jei kas administratoriai gali perkelti šitas žinutes į kokią sukurtą temą apie „Sąmonę".

CitataKabinėjuos ne todėl, kad man tai atrodo kvaila, ar aš jos nesuprantu, bet tik todėl, kad maniškė - kitokia ir noriu daugiau sužinot tavo argumentų.


Na tas tai yra šaunu, jog nori sužinoti kitų nuomones, argumentus, o ne iškart viską atmesti, nes tau tai atrodo per daug kvaila, ne moksliška ar panašiai. Šitoks požiūris yra tikrai priskiriamas  prie tikrų skeptikų.
Aš irgi su tavimi diskutuoju, todėl, kad noriu sužinoti tavo nuomonę, argumentus, o ne vien tikėti viskuo ką perskaitau ar sužinau..  :)

Citata
Kokių prielaidų dar turi?


Na tų prielaidų dar įvairių galima rasti, bet jos ,žinoma, nėra patvirtintos mokslininkų. Tai galbūt tas pats čenelingas, praeitų gyvenimų prisiminimai (reinkarnacijos įrodymai), sąmonės buvimo už fizinio kūno ribų galimi įrodymai, telepatija, ateities numatymas (čia dažnai per sapnus kam būna ) ir t.t.




CitataKodėl gi negalėtų paaiškinti?


Na iš tiesų tai manau, jog galėtų mokslas bent jau iš dalies paaiškinti šitą (OBE-AP) ar kitus paranormalius reiškinius, bet ne su dabartiniu užsispyrimu ir status quo neperžengimu..
Astralinę projekcija (ir kitas projekcijas) daugiau ar mažiau aiškina ezoterika, metafizika, okultizmas, kurie žinoma, yra priskiriami prie pseudomokslo ir niekas iš stiprios mokslinės aplinkos rimtai į tai nežiūri, nes ten, galbūt yra per daug misticizmo.
Žinoma, negaliu sakyti, jog mokslas yra blogai. Jis mums duoda šiokį tokį fizinio pasaulio pažinimą.
Yra mokslinių aparatų, kurie gali nufotografuoti aurą - Kirliano fotografija .
 
(Štai
dar neseniai perskaičiau, jog  Pietų Afrikos mokslininkai bandydami įrodyti, jog paranormalūs reiškiniai neegzistuoja gavo priešingus rezultatus ir netgi su patobulinta Kirliano kamera nufotografavo astralinius parazitus).
Reikia tikėtis, jog ateityje atsiras vis daugiau drąsesnių mokslininkų, kurie nebijos peržengti status quo ribos ir mąstys plačiau bei atras daugybe nežinomų ir įdomių dalykų.  Džiaugiuosi . kad tokių mokslininkų (aišku dauguma yra vadinami pseudomokslininkais) iš tiesų yra, ir jų daugėja.

CitataKaip pats sakei, absoliučiai viskas, kas mus supa(net ir nefizinis lygmuo) tėra natūrali gamta. O gamta yra pažini.


Na taip, bet manyčiau, jog nefizinei (kad ir  Astralinei) erdvei pažinti reikia pasitelkti ne kokius mokslinius prietaisus, o savo sąmonę, kūną, sielą...

CitataJei atsirastų nauja sritis (astraliologija kokia), naivu tikėtis, kad mokslas nesugebėtų jos po truputį pažinti.


Iš tiesų tokia mokslo sritis jau kaip ir egzistuoja. Tai vadinamoji Projektologija ( Projectiology) ir/arba Sąmonologija :) (Conscientiology) 

Citata
Tau kažkokia alergija nuo kategorijų?


Na taip, daiktai ir reiškiniai turi turėti kategorijas, nes kitaip būtų sunku susikalbėti. Aš ten labiau etikečių dėjimui ant žmonių prieštaravau, gal kiek pats  įsižeidžiau..  :)

CitataTai niekuo nepagrįstas svaičiojimas, mano įsitikinimas, mano tikėjimas. Tačiau ne pagrindimas ar argumentas


Na taip. Sutinku. Čia ne argumentas, o mano išmastymas, pasisakymas....
Štai bandysiu pateikti kelis argumentus, kurie galimai įrodo sąmonės, kuri peržengia fizinio kūno ribas egzistavimą:

Vandens reakcija į žmonių mintis. Čia apie Masaru Emoto darbą .
Eksperimentai su salamandromis - http://freedomofconsciousness.com/forum/index.php?topic=11.0
Augalų reakcija į žmonių mintis/intenciją - augalų nuovoka (percepcija).


CitataBeje, jei pakištum smegenis po kokiu magnetiniu rezonansu, pamatytum, kad haliucinogeninės medžiagos veikia būtent smegenis, o ne kažkokią tai nematomą ir nejaučiamą žmogaus dvasią.


Taip. Veikia smegenis. Bet kas gi sakė, jog neveikia tuo pačiu ir žmogaus dvasios (sąmonės, kuri gali būti už fizinio kūno ribų) ? Juk sąmonė bendradarbiauja su fizinio kūno smegenimis.

CitataPvz, kažkada mačiau straipsnį apie tokį eksperimentą su grybukų pavartojusiu žmogumi.


Na grybukai yra silpnesni. DMT iš karto nukelia į kitą dimensiją.

CitataO bendrai sudėjus, smegenų pajėgumas buvo nukritęs, todėl net negalima teigti, kad sąmoningumą praplečia


O pagal ką matuojamas žmogaus sąmonės platumas ? Galbūt nukritęs smegenų pajėgumas ir yra išsiplėtusi sąmonė, o ne atvirkščiai.

Citata...ko pasekoje nerviniai impulsai galėjo laisviau ir labiau nevaldomai "lakstyti". Tai sąlygojo lakią fantaziją ir haliucinacijas.


Tai va. Kodėl gi pavyzdžiui tas nervinių impulsų nevaldomas lakstymas ir laki fantazijas negali būti priskiriama prie sąmonės prasiplėtimo ?

RoxiO

Jonai, tavo nuomonė labai įdomi. +

Teroras

Gal nelabai i tema, taciau kaip tik siandien radau stai tokiu klausimeliu Dievui, kurie priverte mane nusisypsoti :)

Vaikų klausimai dievui:

Na, gerai, Viešpatie, mane tėvams atnešė gandras, bet iš kur jis mane gavo?
Erikas 3kl.

Labas, Dieve,...kaip tavo reikalai,kaip gyveni, kaip tavo sveikata?
Sofija 2 kl.

Jei tu padarysi pasaulio pabaigą, tai kas tada tau melsis?
Jonas 4 kl.

Apskritai, tai aš Tavim netikiu. Vat pasakyk, kodėl tada žmonės tavęs nemato?
Jurijus 2 kl.

Kiek šalių tu aptarnauji?
Mantas 3 kl.

Ar limonadas tai vaikiška degtinė?
Antanas 1 kl.

O koks tavo išsilavinimas?
Greta 3 kl.

Kaip tu manai, kas skamba graudžiau:
,,Sušelpkite Kristaus vardu" ar ,,Sušelpkite dėl Dievo?"
Tomas 3 kl.

O kai tu buvai mažas, ar klausei mamos?
Monika 2 kl.

Aišku, kad aš tave labai myliu. Bet mamą ir tėtį - daugiau. Ar tai nėra blogai?
Renata 2 kl.

O kai žvakes bažnyčioje pardavinėja, tai čia tavo biznis?
Kristė 2 kl.

Kai mama man nenuperka saldumynų, tai čia tu jai patarinėji?
Saulius 3 kl.

Aš perskaičiau, kad Kristus žydas, bet juk jis tavo sūnus. Tai ką, tu irgi žydas?
Samanta 3 kl.


Nuo kada galima laikyti žmogų suaugusiu? Nuo tada, kai jis jau nebijo skiepų, ar nuo tada, kai jam patinka Emilija?
Artas 2 kl.

Kiek gi tau metų, Viešpatie?
Ilona 2 kl.

Ar tikrai, kad visos pasakos apie tave, teisybė?
Linas 2 kl.

Na, gerai, Dieve. Kristus kentėjo dėl žmonių. O dėl ko tada kenčia žmonės?
Živilė 2 kl.

Bet juk pirmieji pradėjo gimdyti vyrai. Prisimeni Adomą ir Ievą. Ir kas gi tau taip nepatiko, kad visą šitą sunkumą uždėjai ant moters?
Agnetė 3 kl.

Katalikai turi vieną Dievą, musulmonai - kitą, žydai - dar kitą, rusai ir vokiečiai - dar kitą. Tai kiek gi jūsų iš viso yra?
Raselė 3 kl.

Ar tu turi protą, ar esi visas iš dvasios?
Vinona 2 kl.

Biblijoje tu rašai, kad iš pradžių buvo žodis. Koks jis?
Audra 1 kl.

Ką pirmiausiai padarė Kristus, kai prisikėlė?
Gedas 1 kl.

O kodėl vargšai prašo išmaldos prie bažnyčios? Ar tu registruoji tuos, kurie duoda?
Domas 2 kl.

Vadinasi, jei aš teisingai supratau evoliuciją, tai tu sukūrei Adomą ir Ievą, o paskui žmonės atsirado iš beždžionės?
Paulius 3 kl.

Kodėl pavasarį, kai tu uždegi danguje žvaigždes, pūti šiltą vėją, aplinkui taip tylu, tylu, man kai kada norisi verkti?
Sima 3 kl.

Ar tavo angelai lanko mokyklą?
Saulė 1 kl.

O kiek tu vyresnis už žemę?
Kristupas 2 kl.

Kaip tu ten danguje gyveni?
Ar viską turi?
Gal ko reikia?
Eva 1 kl.

Kas buvo iš pradžių - Adomas su Ieva ar dinozaurai?
Rūtelė 3 kl.

Tu juk toks geras. Tai kam tada žmonės tave vargina su savo prašymais?
Ieva 3 kl.

Ar tu supranti, kaip gėda būti neturtinga?
Laima 2 kl.

Ar pas ateivius irgi bus pasaulio pabaiga?
Rimas 2 kl.

Ar tu oro direktorius?
Aiva 2 kl.

Kur paslėpei visus lobius?
Nika 3 kl.

TinSoldier

Citata iš: Jonas  vasario 23, 2012, 19:17:06
Reikia tikėtis, jog ateityje atsiras vis daugiau drąsesnių mokslininkų, kurie nebijos peržengti status quo ribos ir mąstys plačiau bei atras daugybe nežinomų ir įdomių dalykų.  Džiaugiuosi . kad tokių mokslininkų (aišku dauguma yra vadinami pseudomokslininkais) iš tiesų yra, ir jų daugėja.


Sunku man tai parašyt, bet saikingas status quo yra gerai :)) Bent jau mokslo srityje. Tai yra, saikingas status quo(kalbant vien apie mokslą) yra geriau, nei aklas nutrūktgalviškų naujų teorijų priiminėjimas. Pvz, tavo nurodyti eksperimentai:

insomnia straipsnis apie tą Masaru Emoto: http://www.egzorcistas.lt/home/del-filmo-didzioji-vandens-paslaptis . Kita jo eksperimentų analizė: http://will-flourish.blogspot.com/2008/11/i-believe-many-of-you-have-heard-about.html

Eksperimentas su salamandromis neatskleidžia nieko daugiau, tik kad salamandrų biologinė struktūra skiriasi nuo žmonių. Tarakonas gali ilgą laiką išgyventi be galvos, tačiau niekas nepuola kurti teorijų apie tai, kad tai galėtų padaryti ir žmogus. Ar kad tarakonas savo gyvybinius organus nešioja 4 dimensijoje. Pvz, kodėl tarakonai gali išgyventi be galvos: "Insect's nerve tissue agglomerations are distributed within each body segment and are capable of performing the basic nervous functions responsible for reflexes. So even without the brain, cockroaches bodies can stand, react to touch, and move without any problems.". Kodėl kažkas panašaus negalėtų būti su salamadromis? Kodėl eksperimento atlikėjai neatmetinėja 'žemiškų' paaiškinimų, o tiesiog toliau fantazuodami varo visiškai neįtikėtinas teorijas? O tas Kirliano fotoaparatas, nors ir 'moksliškas' prietaisas, tačiau nereiškia, kad naudojamas moksliškai :D Kaip kažkur rašiau apie tai, kaip lengva sumaišyti tai, kas yra ir tai, kas atrodo iš pirmo žvilgsnio. Kiriliano fotografai tai maišo :)

Taip, vadinamieji pseudomokslininkai yra reikalingi. Jie turi visišką teisę dalyvauti viešajame diskurse, turi teisę dirbti. Tačiau mane erzina tai, kad jie labai dažnai stengiasi ne surasti tiesą(kaip daro mokslas), o tiesiog nori prakišti savo teorijas. Jie nepripažįsta pralaimėjimo. Nesvarbu kaip idiotiškai bus atliktas eksperimentas, nesvarbu, kiek nelogiškumų, pritempimų ir kvailų išvedžiojimų jie pateiks, niekuomet neatsisakys savo teorijų. Taip pat ir tikintieji niekuomet nepripažins, kad tai, ko jie nori, kad būtų tiesa, gali būti klaidinga. Mano manymu tai yra žalinga. Mokslas pats savaime yra skeptiškas, savikritiškas ir t.t. Pseudomokslas - ne.

Dėl tų grybukų truputį nusišnekėjau. Taip, sutinku, kad narkotikai, iškreipdami sąmonę, gali ją praplėsti(t.y., pakeisti). Net nežinau, kodėl tai parašiau. Nes tik norėjau atsakyti į tavo teiginį: (galbūt net koks haliucinogenų pavartojimas (ypač DMT) gali įrodyti, jog sąmonė egzistuoja už fizinio kūno ribų..).

Magnetinis rezonansas parodo, kad narkotikai veikia smegenis ir puikiai paaiškina kaip žmogus gali patirti tai, ką patiria ir be jokio nefizinio lygmens ir 'kitų pasaulių'. Taip, neįmanoma įrodyti, kad narkotikai nesuaktyvina kokios tai sielos, bet tai vėl yra nepaneigiama teorija(unfalsifiable hypothesis). Kaip ir rožiniai vienaragiai gyvenantys mano spintoje, skraidantis spageti monstras ir pan.. Todėl, jei yra reiškinį paaiškinanti teorija ir įdomesnė teorija, manau, teisingiau būtų pasirinkti pirmąjį variantą..

paragraf 78

Mokslo pasaulyje paprastai veikia ambicijos ir naujos teorijos dažnai sunkiai pripažįstamos ne dėl jų naujumo, o dėl mokslininkų ambicijų. Kaip kad pvz. žemynų dreifo teorija. Ji buvo iškelta dar 20 amžiau pradžioje, tačiau mokslininkai jos nepripažino iki maždaug 1980 metų. Siūlau šia tema paskaityti Bill Bryson knygą "Trumpa istorija beveik apie viską". Jis aprašo kaip mokslininkų ambicijos stabdo mokslinį progresą.

Vytautas

Manu TinSoldier reiktų perskaityti šį straipsnį http://www.kvantinemagija.lt/michael-cremo.html . Mokslas koks yra dabar tiesiog laikosi įsikibęs vienos darvinistinės tiesos visose srityse ir atmeta viską kas ne taip. Kitas momentas dabartinis mokslas tarnauja tam kas finansuoja. O finansuotojas niekada nefinansuos projektų neduodančių naudos. O jei kas atras netyčia kažką netinkamo, kas gali pakenkti pinigų gavimui, tiesiog bus fiziškai sunaikintas. Pvz. telepatijos ugdymas mirtis ryšio tiekėjams. Energijos pasiėmimas iš eterio mirtis energetikams. Suvokimas, kad kūnas tik antraeilis produktas mirtis visai dabartiniai vartotojiškai pasaulėžiūrai  ir visoms politinėms sistemoms.

TinSoldier

Citata iš: Vytautas  vasario 28, 2012, 23:39:47
Manu TinSoldier reiktų perskaityti šį straipsnį http://www.kvantinemagija.lt/michael-cremo.html . Mokslas koks yra dabar tiesiog laikosi įsikibęs vienos darvinistinės tiesos visose srityse ir atmeta viską kas ne taip. Kitas momentas dabartinis mokslas tarnauja tam kas finansuoja. O finansuotojas niekada nefinansuos projektų neduodančių naudos. O jei kas atras netyčia kažką netinkamo, kas gali pakenkti pinigų gavimui, tiesiog bus fiziškai sunaikintas. Pvz. telepatijos ugdymas mirtis ryšio tiekėjams. Energijos pasiėmimas iš eterio mirtis energetikams. Suvokimas, kad kūnas tik antraeilis produktas mirtis visai dabartiniai vartotojiškai pasaulėžiūrai  ir visoms politinėms sistemoms.


Sutinku, kad kapitalizmas ne tik prisideda prie mokslo, bet tuo pačiu ir jį stabdo, bei kvailai kontroliuoja. Tačiau, patikėk, tokių idiotų kaip Michael Cremo niekas niekuomet ir taip nepripažintu.. :)

Sorry, nesugebėjau iki galo straipsnio perskaityti.. Tiesiog nervai nebelaikė :) Žmogus visiškai nesuvokia evoliucijos. ("Tačiau šiai teorijai prieštarauja moksliniai faktai, juo labiau, kad ji veda link labai negatyvių socialinių pasekmių. Mums ši teorija sako, kad žmogus tėra tik materialus daiktas. Jeigu mes tuo tikėsime, vadinasi trokšime tik materialių dalykų.)",

nieko nežino apie abiogenezę("Tačiau nei vienas mokslininkas šiandien negali pasakyti, kokie cheminiai elementai susijungė ir kokia tvarka, kad atsirastų gyvybė."),

ignoruoja(ir meluoja) apie tyrimus ir jų rezultatus("Mokslininkai bandė laboratorinėmis sąlygomis sukurti tokį sultinį, veikė jį elektros iškrovomis, tačiau gyvybė vis viena neatsirado. Taigi, Žmogus Dievo vaidmens prisiimti nesugebėjo."),

nepagrįstai demonizuoja mokslą, aukštindamas savo religiją. Švaistosi tokiais argumentais kaip: "šventieji raštai prieštarauja mokslui, vadinasi mokslas klysta".

Net jo archeologiniai "tyrinėjimai" yra klaidingi, nemoksliški, melagingi. Kiek radau, jis daugiausiai remiasi 19a. tyrimais, kurie šiuolaikinio mokslo jau pataisyti. Remiasi paviršutiniškais, netiksliais radinių tyrimais. Remiasi ne moksliniais duomenimis, o laikraščių, bulvarinių žurnalų pranešimais apie radinius ir pan. Galima rasti tikrus duomenis apie praktiškai visus jo aprašytus "neatitikimus". Pvz, žmogaus koja pritrėkštas trilobit'as: http://www.badarchaeology.com/?page_id=198 . Jei tikėti, Cremo, tai žmogus sugebėjo nukeliauti į vandenyno dugną ir be jokio spaudimo sutraiškyti tą vargšą gyvūnėlį. Žodžiu, smagios jo teorijos :)

Aš noriu sužinoti, kaip jūs įsivaizduojat "tinkamą" mokslą? Tinkamą kryptį. Kaip jūs įsivaizduojat "cenzūros" neegzistavimą? Reikia vienodai tirti visas teorijas ir visas jas pateikti mokyklose? Taigi, vaikams vienu metu dėstyti visų religijų kreacionizmus, evoliuciją, teoriją, kad civilizacijos yra 1000 metų senumo, tai, kad žmogus kelių tūkstančių metų senumo ir tai, kad žmogus kelių milijardų metų senumo? Wtf? Kaip jūs įsivaizduojat tokią makaliošę?

Kaip jūs tyrimus įsivaizduojat? Kažkas Marse pamatė kažką panašaus į veidą, sukūrę teoriją, kad ten dievas ir kad žmogaus tikslas nukeliauti pas tą 'dievą'. Davai, visas finansavimas šitai teorijai, varom pas dievą? Nukeliaujam pas dievą, jo nerandam. Atsiranda teorija, kad dievas orientacinį žaidimą mums surengė ir dabar reikia kastis į marso vidurį. Davai, visas finansavimas tam. Ir ten nėra dievo. Kažkas sugalvoja, kad kaleidoskopas nėra šiaip žaisliukas, bet parodo nežemiškas gyvybes ar pan. mėšlą. Davai, visa pasaulėžiūra, finansavimas ir pasaulio pažinimas šita kryptimi? Pofig, kad nelogiška, kvaila, absurdiška, puikiai paaiškinama visai kitaip, tačiau juk negalima atmesti nei vienos teorijos, ar ne?

Jonas

#22
vasario 29, 2012, 16:24:05 Redagavimas: vasario 29, 2012, 16:27:29 by Jonas
Citatainsomnia straipsnis apie tą Masaru Emoto: http://www.egzorcistas.lt/home/del-filmo-didzioji-vandens-paslaptis


Šito straipsnyje nurodyto filmo nesu matęs, tai apie jį komentarų negaliu pasakyti, bet kai kurie išsakyti dalykai, tikrai nusistebėjimą sukelia... Žmogus tikintis krikščionybe sako, jog nereikia tikėti pseudomokslininkais ir ezoterika, kai pats tiki pasenusiomis dogmomis, knygomis, kurios jau nebeveikia ir netenkina didėjančio žmonių supratimo...  :o
Dar ta priešprieša New Age filosofijai, kuri šiuo metu, krikščionims vis didėja, nes turbūt yra didelė baimė prarasti savo užhipnotizuotus tikinčiuosius... Bet nesivelsiu aš čia į religinė kovą su krikščionybės išpažinėjais, nes stengiuosi būti tolerantiškas visoms religijoms ir pasaulėžiūroms, nes gali  iš visko kai ko gero pasisemti, jei tik moki ieškoti, suprasti.....
Dar tame straipsnyje (komentaruose) sužinojau, jog netgi toks mokslo žmogus, kaip Luc Montagnier (Wiki:prancūzų virusologas, 2008 m. apdovanotas Nobelio fiziologijos ir medicinos premija už žmogaus imunodeficito viruso atradimą.) palaiko teoriją, jog vanduo turi atmintį.

Citata
  Kita jo eksperimentų analizė: http://will-flourish.blogspot.com/2008/11/i-believe-many-of-you-have-heard-about.html


Kodėl gi niekas nebando pakartoti šitokio ar panašaus eksperimento, kad ir su griežtomis mokslinėmis sąlygomis (arba bent jau aš negirdėjau) ? Galbūt yra baimė, jog eksperimentai gali pasitvirtinti ? .... O dabar tai yra tik moksliniai teoretiniai išvedžiojimai, be jokių  kitų tyrimų ar eksperimentų, kurie įrodytų, kad Masaru Emoto teorija/eksperimentai yra nevykę.



TinSoldier

Citata iš: Jonas  vasario 29, 2012, 16:24:05
Kodėl gi niekas nebando pakartoti šitokio ar panašaus eksperimento, kad ir su griežtomis mokslinėmis sąlygomis (arba bent jau aš negirdėjau) ? Galbūt yra baimė, jog eksperimentai gali pasitvirtinti ? .... O dabar tai yra tik moksliniai teoretiniai išvedžiojimai, be jokių  kitų tyrimų ar eksperimentų, kurie įrodytų, kad Masaru Emoto teorija/eksperimentai yra nevykę.


Man irgi kartais apmaudu, kad mokslininkai nesusidomi pakartoti panašių eksperimentų. Tik Randi.. :)) Beje, jis 2003 metais siūlė Masaru Emoto atlikti tą eksperimentą kontroliuojamoje aplinkoje. Nesutiko.

Bet buvo atliktas kitas tyrimas:

"A better-controlled "triple-blind" follow-up study published in the Journal of Scientific Exploration did not yield positive results. More than 1,900 of Mr. Emoto's followers focused gratitude on water bottles in a vault over a period of three days. The water was then frozen and compared to two different sets of controls in a very elaborate protocol. Crystals from all three groups were not, on average, considered to be particularly beautiful"

Jis neatskleidė, kad vandens kristalai veikiami teigiamų minčių būtų gražesni už tuos, kurių niekas neveikė..

Jonas



CitataBet buvo atliktas kitas tyrimas:

"A better-controlled "triple-blind" follow-up study published in the Journal of Scientific Exploration did not yield positive results. More than 1,900 of Mr. Emoto's followers focused gratitude on water bottles in a vault over a period of three days. The water was then frozen and compared to two different sets of controls in a very elaborate protocol. Crystals from all three groups were not, on average, considered to be particularly beautiful"


Jis irgi nebuvo tobulas...  :)

In any experiment involving intention, the intentions of the "investigators" cannot be cleanly isolated from those of the nominal participants and this in turn constrains how one should properly interpret the results. In addition, there were many uncontrolled degrees of freedom in this experiment which may have allowed ''unintended intentional'' effects to creep in. They all involve human decisions, e.g. selecting six specific bottles of water from a huge population of available bottles, randomly assigning those bottles to three conditions, selecting and preparing the water drops, placing the water drop samples inside the freezer, searching for and photographing ice crystals on the frozen water drops at different magnification levels, choosing one of a large possible set of image processing algorithms to provide an objective measure of image contrast, and so on."


TinSoldier

Tikrai taip. Dar prieš tai buvo Tokijuj atliktas panašus, truputį mažiau kontroliuotas eksperimentas, tačiau ir jo rezultatai tokie patys, ir trūkumai panašūs..

Jonas

Dar galima, kad ir namuose padaryti eksperimentą su ryžiais:




paragraf 78

Jūs jau nuklydote nuo temos

Jonas

Citata iš: insomnia  vasario 29, 2012, 18:23:27
Jūs jau nuklydote nuo temos


Mes jau senokai nuklydome nuo temos, jeigu čia kalba turėjo eiti tiktais apie krikščioniškąjį dievo supratimą....
Jei norite galite perkelti paskutines žinutes, kurios neatitinka temos į kokią naujai sukurtą temą „Sąmonė už fizinio kūno ribų: apgavystės ar tiesa ?" ar kažkas panašaus...

Jonas

CitataSorry, nesugebėjau iki galo straipsnio perskaityti..


Ar ne per akla neperskaityti straipsnio iki galo vien dėl to, jog jame parašyta informacija nesutampa su tavo pasaulėžiūra, supratimu ?
Juolab, kad ten buvo pateikta dar įdomios informacijos apie Pierre and Marie Currie (garsieji fizikai) paranormalius tyrinėjimus.

CitataTačiau, patikėk, tokių idiotų kaip Michael Cremo niekas niekuomet ir taip nepripažintu..


Ar ne per arogantiška žmones, kurių nepažįsti dorai kaip asmenybes, ir su darbais išsamiai nesusipažįsti, vadinti idiotais ?

CitataAš noriu sužinoti, kaip jūs įsivaizduojat "tinkamą" mokslą?


  Tinkamas mokslas, galbūt yra mokslas, kurio metu, pats žmogus išmoksta, sužino, supranta tuos dalykus, kurie jam yra įdomūs ir atrodo svarbūs, o ne mokykloje ar kitoje mokymo įstaigoje indoktrinuotos "neginčytinos tiesos"...
  Niekas ir nesako, jog reikia pateikti 100 evoliucijos teorijų, kad vaikams nusisuktų šarabanai.. Pats Cremo sakė, jog būtų pateikiamos alternatyvios teorijos, dalį , pamokoms apie evoliuciją ar tai ką kitą, skirto laiko.. Pagrindą galėtų sudaryti Darvino teoriją, o kad ir mažesnę dalį laiko būtų galima pakalbėti apie alternatyvias teorijas, kad ir tų kreacionistų, paleokontakto ar kokio Terrence'o Mckenna'os  "Stoned Ape" teoriją...  :)
  Nors švietimo sistemą iš tiesų reikia keisti nuo pamatų, nes ji nebeveikia... Kaip mokino vaikus darbui fabrikams, tai taip ir dabar tebemokina... Reikia suderinti teoriją su praktiką, o ne vien sausas žinias kišti.. Pavyzdžiui, per biologiją būtų galima daugiau laiko praleisti lauke tyrinėjant gamtos sistemos subtilybes, o ne kirmyti klasėje kalant teorinius faktus...
Kai pagalvoju, tai mokykloje ,deja, nieko labai daug gero ar naudingo ir neišmokau.. Visą dominančią informaciją surandu internete, knygose ar kituose šaltiniuose..

Aukštyn