Biblija

Pradėjo Balta, vasario 15, 2012, 16:29:19

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Balta

Citata iš: TinSoldier  vasario 15, 2012, 13:42:31

Hmm.. matyt išsiblaškęs Dievas rašė, kad tiek netikslumų ir prieštaravimų sau prirašė toj Biblijoj..



Dauguma žmonių tiki tuo, ką jiems sako kiti žmonės (kunigai, religingos močiutės ir t.t.), bet neskaito ir neįsigilina į Dievo Žodį.

Atsimenu, kai mane ruošė pirmai komunijai, mokino kad krikštas yra labai svarbus ir, kad jis nuplauna nuodėmes, rodė kaip reikia teisingai pakrikštyti žmogų, jei jis yra prie mirties, o dar nėra pakrikštytas.

Aš tuo tikėjau iki tol, kol pradėjau įsigilinti į Dievo Žodį, ką sako Dievas, o ne žmogus.

RoxiO

Citata iš: Balta  vasario 15, 2012, 16:29:19
Aš tuo tikėjau iki tol, kol pradėjau įsigilinti į Dievo Žodį, ką sako Dievas, o ne žmogus.


Man šis pasakymas labai primena žodžius "o ką sako karvutė? O ką sako šuniukas?" :D O jei rimtai, tai tą pati Biblija yra parašyta žmonių.

Balta

Citata iš: RoxiO  vasario 15, 2012, 16:36:09
Citata iš: Balta  vasario 15, 2012, 16:29:19
Aš tuo tikėjau iki tol, kol pradėjau įsigilinti į Dievo Žodį, ką sako Dievas, o ne žmogus.


Man šis pasakymas labai primena žodžius "o ką sako karvutė? O ką sako šuniukas?"



Ačiū už pastebėjimą. :D Perfrazuosiu savo nevykusį sakinį truputį kitaip.

Manau, kad tikinčiam žmogui svarbu patikrinti ar tai kas mokoma yra parašyta Biblijoje.

TinSoldier

#3
vasario 15, 2012, 22:20:49 Redagavimas: vasario 15, 2012, 22:37:10 by TinSoldier
Citata iš: Balta  vasario 15, 2012, 17:51:03
Manau, kad tikinčiam žmogui svarbu patikrinti ar tai kas mokoma yra parašyta Biblijoje.


Ar tu sakai, kad Biblijoje yra neginčijamas Dievo žodis?

Išėjimo knyga 35:

2 „Šešias dienas bus dirbama, o septintoji diena bus jums visiško poilsio šabas,šventa VIEŠPAČIUI. Kas jos metu dirbtų bet kokį darbą, turi būti nubaustas mirtimi.


Kunigų knyga 24:

11 Kadangi izraelietės sūnus viešai piktžodžiavo {Dievo} Vardui ir keikėsi, žmonės jį atvedė pas Mozę. {Jo motina buvo Dibrio duktė, iš Dano giminės, ir buvo vadinama Šelomita.} 12 Jis buvo uždarytas į kalėjimą, kol nebus jiems duotas VIEŠPATIES nuosprendis.

13 VIEŠPATS kalbėjo Mozei, tardamas: 14 „Išvesk už stovyklos piktžodžiautoją, teuždeda rankas jam ant galvos visi girdėjusieji ir teužmuša jį visa bendrija akmenimis.


Bent dvi puikios priežastys, dievo paliepimu, mane užmušti. Ar atsiųsti kontaktus asmenine žinute?

O, jei nesutinki manęs užmušti, vadinasi:

1. Nepaklūsti dievo žodžiui
2. Pripažįsti, kad Biblija gali būti keičiama, savaip interpetuojama ir pan. Kas reikštų ir krikšto sakramento iškreipimo pateisinimą.

unco

Biblija - Dievo dievo žodis parašytas ŽMONIŲ , tais laikais kai nebuvo jokių telefonų ar feisbukų. Net Jėzaus mokymų nereikia suprasti tiesiogiai ir pažodžiui, būtų tas pats, kas į praeitį išsiųsti rašinėlį apie mašinas.

O ko čia ginčas vyksta, nesuprantu. Ne krikščionims biblija nerūpi taip pat kaip ir krikščionims koranas  :)

paragraf 78

Tikima jog Šventasis Raštas parašytas įkvėptų autorių.
Bet koks sakymas jog Biblijos tekstai prieštarauja vienas kitam yra neišprusimo rodymas. Jokia Biblijos vieta neprieštarauja jokiai kitai vietai. Tiesiog ištraukus iš konteksto eilutes taip atrodo.
Įstatymo religijos (Judaizmo) nuostatos per amžius kito, o per Kristų atsiskleidė galutinai. Todėl krikščionys daugiau vadovaujasi Naujuoju Testamentu. Senojo Testamento tekstai papildo ir atsiskleidžia naujajame.
Kas dėl TinSoldier pacituotų eilučių, tai yra senojo įstatymo nuostatos, kurios yra svarbios kaip istorinis paveldas. Mes matome per jas koks buvo žmonių santykis su Dievu ir kaip jis augo laikui bėgant.

Balta

Citata iš: TinSoldier  vasario 15, 2012, 22:20:49

Ar tu sakai, kad Biblijoje yra neginčijamas Dievo žodis?



Taip ir dar karta taip.

Prieštaravimai kyla žmonių galvose. Biblija sau neprieštarauja. Sutinku su insomnia.

TinSoldier

#7
vasario 16, 2012, 11:37:46 Redagavimas: vasario 16, 2012, 11:56:09 by TinSoldier
Kad insomnia senąjį testamentą laiko tik pagarboje, jau supratau.(nors nesuprantu kodėl. Kas nusprendė, kad būtent naujasis testamentas yra geresnis ir tikslesnis mokymas? Vien todėl, kad naujesnis? Ar todėl, kad jis gražiau skamba?)

Bet Balta, tu, kaip supratau, kiekvieną žodį laikai Dievo padiktuotu ir neginčijamu?

Na, tai ar nužudysi mane?

Aš nesu biblijos ekspertas, bet ar šitie prieštaravimai yra tik išėmus eilutes iš konteksto? Kodėl skirtingiems apaštalams Dievas skirtingai padiktavo savo istoriją ir mokymą?(arba kodėl jie ją skirtingai matė)

http://www.evilbible.com/contradictions.htm

paragraf 78

Labiau remiamasi Naujuoju Testamentu, nes krikščionys tiki kad visos pranašystės apie Mesiją išsipildė Jėzuje Kristuje. Galų gale juk Senojo Testamento tekstai yra rašyti Judaizmo religijos kontekste, o Naujajį rašė krikščionys.
Hagiografai tekstus rašė remdamiesi savo gyvenimiška patirtimi ir savo išmone. Tačiau kai imi visumą matai kad nei vienas neprieštarauja kitam. Žinoma jei imi tik atskiras dalis tai tada atrodo visiška sumaištis. Per visą biblijos istoriją atsiveria žmogiška Dievo pažinimo evoliucija.

Jonas

Biblija - yra gana gera knyga paskaitymui įvairių tenai parašytų pamokančių istorijų, kurių nereikėtų suprasti tiesiogiai, kaip daugelis tai daro.
Gali pasiimti bet kokią knygą ir tenai gali rasti naudingos ar pamokančios informacijos.
Nė vienoje knygoje nėra 100% tiesos, tas pats žinoma galioja ir Biblijai.

Visi krikščionys sako, jog Biblija : „Tai Dievo žodis". Na su tuo galime sutikti, kai turite supratimą, jog visi mes esame Dievas.
Kai Jėzus, Krišna, Mohamedas ir kiti garbūs senovės mokytojai sakė įvairias istorijas ir mokė žmones, jie norėjo, kad žmonija suprastų, jog ji yra tokia pati kaip ir jie. Jie nenorėjo, kad kas nors paimtų ir sukurtų religijas, kurios ilgainiui būtų panaudotos žmonių valdymui.
Jėzus sakė: „Aš esu kelias (išeitis)". Jis turėjo omenyje ne tai, jog reikia jį sekti, o tai, jog visi žmonės gali būti ir iš tikrųjų yra tokie pat kaip jis.
Iš šito, galime suprasti, kas yra tas „ Jėzaus (Antrasis) Sugrįžimas". Tai yra kiekvieno žmogaus supratimas, jog visi mes esame tokie pat kaip Jėzus, Krišna ir kiti buvę mokytojai. Tai yra atsibudimo laikas.


TinSoldier

Jonai, tu iš Jėzaus dar vieną Budą padarei :)

Citata iš: insomnia  vasario 16, 2012, 12:03:45
Labiau remiamasi Naujuoju Testamentu, nes krikščionys tiki kad visos pranašystės apie Mesiją išsipildė Jėzuje Kristuje. Galų gale juk Senojo Testamento tekstai yra rašyti Judaizmo religijos kontekste, o Naujajį rašė krikščionys.
Hagiografai tekstus rašė remdamiesi savo gyvenimiška patirtimi ir savo išmone. Tačiau kai imi visumą matai kad nei vienas neprieštarauja kitam. Žinoma jei imi tik atskiras dalis tai tada atrodo visiška sumaištis. Per visą biblijos istoriją atsiveria žmogiška Dievo pažinimo evoliucija.


Noriu pasitikslint. Parašyk, ties kuria vieta nuklysiu į pievas ir kur klystu.

Jei Senojo Testamento pranašystės išsipildė, vadinasi, tai turėtų būti knyga, kuria tikima. Jei nebūtų išsipildę, ir visiškai atskirai būtų atsiradęs Naujasis Testamentas, dar suprasčiau Senojo atmetimą. O dabar tai - visiškai susieta istorija, priklausoma viena nuo kitos.

Ir, koks skirtumas, ar Judaizmo kontekste? Juk, dievas tai tas pats? Judaizmas nepripažįsta Jėzaus, kaip dievo. Krikščionys pripažįsta žydų dievą, kaip tą savo dievą?

Taigi, kur šaknys? Manai, kad dievas toks nestabilus, kad išdėstęs gyvenimo pamokas senąjame testamente, po kurio laiko ėmė ir persigalvojo?

Kad dievo pažinimo(kūrimo) evoliucija atsiskleidžia, tai sutinku, bet nesuprantu, kokie argumentai atmetant senojo testamento mokymus? Tai, kad 'išsipildė' Kristaus atėjimas, ir tai, kad krikščionybės šaknys judaizme - neatrodo labai rimtai.. Tiksliau, tai kaip tik turėtų versti pasikliauti abiejais testamentais, nes nurodo, kad jie labai rišasi vienas su kitu.

Visiškų neatitikimų Biblijoje gal ir nėra. Galiausiai, juk ne tokie kvaili žmonės rašė, dėliojo ir redagavo ne vieną amžių. Bet keistai atrodo tokie buitiški dienų, įvykių ar pasakojimų neatitikimai skirtingose evangelijose. Jei tai būtų diktavęs/įkvėpęs/parašęs visagalis Dievas(kaip teigia Balta), logiška būtų, kad tokių klaidelių būtų išvengta.

paragraf 78

Esmė yra judaizmo ir krikščionybės skirtumuose: judaizmas yra įstatymo religija, krikščionybvė tikėjimo. Tavo nurodytos vietos ir pačiame judaizme neteko reikšmės po to kai buvo sugriauta šventykla.

Kas dėl  "diktavęs/įkvėpęs/parašęs visagalis Dievas" tai žmonės rašė remdamiesi savo patirtimi ir savo pažinimu. Tikslas nebuvo perteikti buitį ar istoriją, tikslas buvo užrašyti Jėzaus skelbiamo tikėjimo esmę.

TinSoldier

Citata iš: insomnia  vasario 16, 2012, 19:37:32
Esmė yra judaizmo ir krikščionybės skirtumuose: judaizmas yra įstatymo religija, krikščionybvė tikėjimo. Tavo nurodytos vietos ir pačiame judaizme neteko reikšmės po to kai buvo sugriauta šventykla.


Sorry, kokia šventykla? :) Gali truputį tiksliau papasakoti?

Citata iš: insomnia  vasario 16, 2012, 19:37:32
Kas dėl  "diktavęs/įkvėpęs/parašęs visagalis Dievas" tai žmonės rašė remdamiesi savo patirtimi ir savo pažinimu. Tikslas nebuvo perteikti buitį ar istoriją, tikslas buvo užrašyti Jėzaus skelbiamo tikėjimo esmę.


Kiek aš supratau, tai tu nesi toks naivus, kad teigtum, kad bibliją parašė "ne žmonės". Visą šitą taikiau Balta'ai, kuris teigia, kad visa Biblija yra neginčijamas Dievo žodis, rašytas ne žmonių.


paragraf 78

Citata iš: TinSoldier  vasario 16, 2012, 21:55:03
Sorry, kokia šventykla? :) Gali truputį tiksliau papasakoti?


Visį judaizmo įstatymai rėmėsi į šventykloje darytas apeigas. Čia ta šventykla, kurios belikusi viena siena, a.k.a. Raudų siena. Šventyklą pastatė, berods Saliamonas.
http://lt.wikipedia.org/wiki/Jeruzal%C4%97s_%C5%A1ventykla
Kai nebeliko šventyklos, didžioji dalis įstatymo negali būti atliekama, nes nebėra šventyklos.

CitataKiek aš supratau, tai tu nesi toks naivus, kad teigtum, kad bibliją parašė "ne žmonės". Visą šitą taikiau Balta'ai, kuris teigia, kad visa Biblija yra neginčijamas Dievo žodis, rašytas ne žmonių.


Prie ko čia naivumas? Čia tikėjimas. Aš tiesiog sakau tai ką sako Katalikų Bažnyčia. Hagiografai jie gi buvo žmonės, su sava patirtimi. Biblija nebuvo padiktuota, tiesiog įkvėpta. Na bet aš jau kartojuosi.

Vytautas

Daktarė Rauni Leena Luukanen Kilde vyr. gydytoja Laplandijoje rašo puikias knygas leisdama naudotis savo ranka "kažkam". Bent taip ji pati pasakoja. Logiškai jos knygas reiktų laikyti biblija, ne tas pats rašymo metodas.
Paimu pirmą ištrauką iš biblijos ir bandau skaityti ir suprasti: "1 [i1] Pradžioje Dievas sukūrė dangų ir žemę. 2 O žemė buvo padrika ir dyka, tamsa gaubė bedugnę,[i2] ir vėjas iš Dievo dvelkė viršum vandenų."
Logiškai gaunasi kad vanduo jau buvo, ką patvirtina ir sekantys žodžiai " teatskiria vandenis nuo vandenų!". Įtariu kad bibliją diktavo ne tikras absoliutas, o paprasčiausiai technokratinių civilizacijų atstovai apsimetę dievais naudodamiesi psichotroninėmis technologijomis ir programuodami mūsų civilizaciją jiems reikiama linkme. Pilna visokių senovės raižinių vaizduojančių būtybes su skafandrais tipo "dievai". Jei tekstą galima suprasti kaip nori jis neturi prasmės. Bent mano tokia nuomonė, kiekvieno laisva valia kuo tikėti. Tik būtų gerai, kad kitatikių neužmėtytų akmenimis, kaip priklauso pagal tekstą  ???.

Aukštyn