Mokslininkai teigia, kad namų darbai neduoda beveik jokios naudos

Pradėjo RoxiO, balandžio 08, 2012, 11:37:32

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

RoxiO

balandžio 08, 2012, 11:37:32 Redagavimas: balandžio 08, 2012, 11:55:34 by RoxiO


Namų darbai yra tik laiko švaistymas, tvirtina Sidnėjaus Universiteto mokslininkai.

Tyrimai parodė, kad pradinių klasių moksleiviams užduodami namų darbai neduoda visiškai jokios apčiuopiamos naudos ir tik 11-12 klasių moksleiviai gali pajusti realesnę namų darbų vertę. Mokslininkai rėmėsi kitų šalių pavyzdžiu ir išsiaiškino, kad šalyse, kuriose užduodama daugiau namų darbų, moksleivių rezultatai yra žemesni.

Vieno iš tyrimą atlikusių mokslininkų, Daktaro Richardo Walkerio, teigimu, šiandien namų darbai vaikams užduodami tik todėl, kad to nori jų tėvai. Tačiau ne vien smegenims reikia pratimų, anot jo, moksleivio apkrovimas namų darbais gali tik sumažinti jo mėgavimąsi mokslu ir atitraukti nuo tikrai mėgstamos veiklos.


-------------------------------------------------------------------

Mažieji galit dabar bėgt parodyt šitą straipsnį tėvams. :D

Beelzebub

Na pavyzdžiui kokios matematikos, ar pradinėse klasėse, ar 11-12 tikrai neišmoksi, nedarant namų darbų ir nesprendžiant.

Žodžiu, manau, kad naudos neduoda nebent tokie namų darbai kaip kąnors nupiešti, nusirašyti nuo knygos apibrėžimus. Nors gerai pagalvojus ir tokie namų darbai, nors ir mažai, bet kažkiek naudos duoda, įsimenama bent šiek tiek.

RoxiO

Aš manau, kad naudos duoda nebent tokie namų darbai, kurie lavina atmintį, pvz.: eilėraščių, užsienio kalbų mokymasis.

Benamis

Gaila, kad tik dabar toks straipsnis isejo ;D Kad bent pries kokius 6 metus.... :)

Beelzebub

Citata iš:  RoxiOAš manau, kad naudos duoda nebent tokie namų darbai, kurie lavina atmintį, pvz.: eilėraščių, užsienio kalbų mokymasis.


Hmm, drįsčiau pasiginčyti. :)

Aš iš savo patirties galiu pasakyti, kad kai nedarydavau matematikos namų darbų, nors ir daugmaž suprasdavau, gaudavau nuo 2 iki 6. Bet kai sąžinigai padarau matiekos namų darbus, kiekvieną blogai išspręstą uždavinį perspręndžiu kol suprantu ir t.t. tai tada pažymiai iškart pagerėja, gaunu 9-10. Tai man asmeniškai namų darbai naudos duoda.

O pavyzdžiui su užsienio kalbomis, tai aš anglų namų darbų galima sakyt beveik nedarau, bet puikiai moku ir suprantu anglų kalbą. Rusų kalbos pusės pamokų net nelankiau, namų darbų išvis nedarydavau, bet susprantu beveik visada ką man sako, laidas per tv žiūrėti galiu, nesudėtingus tekstus taip pat suprantu. Manau kalbas galima laisvai išmokti mokantis pačiam (tv, knygos, filmai, bendravimas ir t.t.), mokyklos tam išvis nereikia, nebent gal dėl gramatikos.

O dėl eilėraščių tai išvis mažai naudos matau. Aš iš daugybės eilėraščių kiek reikėjo mokytis, beveik nei vieno dabar neprisiminčiau.

RoxiO

Citata iš: Beelzebub  balandžio 08, 2012, 12:19:46
O dėl eilėraščių tai išvis mažai naudos matau. Aš iš daugybės eilėraščių kiek reikėjo mokytis, beveik nei vieno dabar neprisiminčiau.


Galiu duot labai elementarų pavyzdį:  Vaikystėje dažnai mokeisi eilėraščius ir panašiai lavinai atmintį. Šiuo metu draugas tau pasako savo tel. numerį ir tau net nereikia ieškot lapelio, kad užsirašytum, nes tu jį tikrai atsiminsi iki kol gryši namo.

Beelzebub

Citata iš: RoxiO  balandžio 08, 2012, 12:29:24
Galiu duot labai elementarų pavyzdį:  Vaikystėje dažnai mokeisi eilėraščius ir panašiai lavinai atmintį. Šiuo metu draugas tau pasako savo tel. numerį ir tau net nereikia ieškot lapelio, kad užsirašytum, nes tu jį tikrai atsiminsi iki kol gryši namo.


Aš net savo telefono nr neprisimenu ;D Gal mano tiesiog prasta atmintis. Bent jau su skaičiais.

RoxiO


mastyrukas

Manau tai labai priklauso ir nuo paciu mokytoju, ziniu pateikimo pamokos metu. Pvz. vieni didziaja dali pamokos moko, aiskina, o kiti mokytojai  puse pamokos tarkim praleidzia  prie lentos visiskai nebendraudami su mokiniais (tuo metu jie viska persiraso i sasiuvinius), kita puse  kviecia prie lentos atsakineti is ka tik uzrasytos informacijos, nors visas demesys buvo sutelktas i rasymo greiti, o ne turini, tad be namu darbu kaip sakant prazuves.
O del uzsienio kalbu pilnai pritariu Beelzebub, dominantys filmai ar multikai suteikia didziuli suoli i prieki.

Asasinas

Tai aišku kad laiko švaistymas. Tik laiką gaišina ir tiek. Aš praktiškai mokykloj namų darbų niekada ir nedarydavau. Tas pats su aukštosiomis mokyklomis - irgi galima sakyt nedarydavau, nes čia yra beprasmis laiko švaistymas, tolko visiškai nulis.

mastyrukas

Citata iš: Asasinas  balandžio 08, 2012, 13:14:39
Tai aišku kad laiko švaistymas. Tik laiką gaišina ir tiek. Aš praktiškai mokykloj namų darbų niekada ir nedarydavau.


Na visiskai neruosiant pamoku kaip galima issitaisyti pazymi i teigiama?

Beelzebub

Kai kuriuose dalykuose sutinku, kad namų darbai beprasmiški, ypač visokios idiotiškos prastai parengtos pratybos ir t.t. Na bet tikrai yra tokios pamokos kaip kad fizika, matematika, kur yra lavinamas loginis mąstymas, ir nieko nesprendžiant ir nedarant tai nemanau, kad įmanoma kąnors normaliai išmokti.

O, kad ir kokiam istorijos egzaminui, visiškai nesimokant ir neskaitant, kas nors gali paaiškint kaip pasiruošt? Manau, kad ne.

paragraf 78

Mokykloj neesu nei karto ruošęs namų darbų, bent jau neatsimenu tokio reiškinio

mastyrukas

Citata iš: paragraf 78  balandžio 08, 2012, 16:46:53
Mokykloj neesu nei karto ruošęs namų darbų, bent jau neatsimenu tokio reiškinio


Tai namu darbu netikrindavo, nevertindavo? Ar kazko as nesupratau..

coliuke

Citata iš: paragraf 78  balandžio 08, 2012, 16:46:53
Mokykloj neesu nei karto ruošęs namų darbų, bent jau neatsimenu tokio reiškinio

ai as ir nebuvau labai uoli namu darbu darytoja  :D kas žinodavau kad lb svarbu padarydavau o pvz matematikos kokios niekad nedarydavau nes jos paprasčiausiai nesupratau niekad ir nevargindavau saves....ir šiaip pritariu kad is namu darbu darymo jokios naudos :)

Aukštyn