Eutanazija - uz ar pries?

Pradėjo Benamis, vasario 01, 2012, 14:29:56

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Benamis

Žmogaus eutanazija - sąmoningas žmogaus gyvybės atėmimas kiek įmanoma švelnesnėmis priemonėmis, atliekamas vien marinamojo labui. Tai - pagalba nusižudyti. Savanoriška eutanazija dažniausiai taikoma nepagydomiems ligoniams, kurių likęs gyvenimas praeitų skausmuose, ir tik jiems patiems norint.

Ka jus manote apie eutanazija? Esate uz ar pries? Kodel?

paragraf 78

Aš prieš eutanaziją, nes tai žudymas.
Sakoma jog tai būdas oriai pasitraukti iš gyvenimo. Deja, mirtis niekada nebūna ori, ypač ligonių.

OKULTISTE

Eutanazija - tai žmogžudystė. Aš esu prieš eutanaziją. Nevispročiams žiopliams, kuriems žmogžudystės faktas atrodo per mažas, galiu pasakyti, kad oriai mirčiai yra paliatyvi medicina/slauga.

Teroras

Visomis UZ. Jeigu zmogus zino, kad jam lemta gyventi savaite ar dvi, + be to jam nepadeda jokie vaistai nuo nezmonisko skausmo o ir galvoti negali apie nieka kita isskyrus skausma... Nezinau, nezinau kas labiau "nezmoniska" ar ziureti kaip zmogus kankinasi iki paskutines gyvenimo akimirkos, ar padeti jam nesikankinti ir "lengvai" numirti.

unco

Aš esu už tuo atvėju kai liga, tiesiogine to žodžio prasme, ėda žmogų  ???

RoxiO

Insomnia, Okultiste, ką manot apie tai, kai žmogus paskutines savo gyvenimo dienas raitosi agonijoj ir negalvoja apie nieką kitą, kaip tik greičiau numirti, ar jūs galėtumėte stovėti ir abejingai žiūrėti į tokį žmogų, kuris maldauja mirties? Aš negalėčiau. Aš už eutonazija.

TinSoldier

Citata iš: RoxiO  vasario 02, 2012, 01:21:16
Insomnia, Okultiste, ką manot apie tai, kai žmogus paskutines savo gyvenimo dienas raitosi agonijoj ir negalvoja apie nieką kitą, kaip tik greičiau numirti, ar jūs galėtumėte stovėti ir abejingai žiūrėti į tokį žmogų, kuris maldauja mirties? Aš negalėčiau. Aš už eutonazija.


Arba iš kitos pusės: insomnia, okultiste, ką manot apie tai, jei jūs patys metus gulėtumėte lovoje vegetuodami? Jei jūsų senas susiraukšlėjusias subines seselėms reiktų nuolat vartyti, kad neatsirastų pragulos? Jei keletas patirtų insultų būtų atėmę jūsų nuovoką, atmintį ir sąmonę? Jei viskas ką jaustumėte, tai skausmą ir bejėgiškumą? Matytumėte artimuosius(jei prisimintumėte kas jie tokie), kurie dėl jūsų numetę po 10kg iš streso ir vargo? Ir taip diena iš dienos? Kaip manot, ar dabar patys norėtumėt senatvėje taip praegzistuoti paskutinius savo apgailėtinus metus? :)

OKULTISTE

Išpuikėliai tie, kurie bijo, kad reikės kažkieno pagalbos ir kad kažkas jais turės rūpintis...

paragraf 78

Citata iš: RoxiO  vasario 02, 2012, 01:21:16
Insomnia, Okultiste, ką manot apie tai, kai žmogus paskutines savo gyvenimo dienas raitosi agonijoj ir negalvoja apie nieką kitą, kaip tik greičiau numirti, ar jūs galėtumėte stovėti ir abejingai žiūrėti į tokį žmogų, kuris maldauja mirties? Aš negalėčiau. Aš už eutonazija.


Visų pirma kas kalba apie abejingumą? Kalba eina apie visokeriopą pagalbą, pradedant fizine pagalba, kad ir paminėtas užpakalio valymas ir baigiant dvasine pagalba.
Visų antra: gyvybė yra šventa ir niekas neturi teisės jos atimti.


TinSoldier

Citata iš: OKULTISTE  vasario 02, 2012, 11:04:00
Išpuikėliai tie, kurie bijo, kad reikės kažkieno pagalbos ir kad kažkas jais turės rūpintis...


Iš dalies. Aš nenorėčiau paskutiniais savo metais būti kaip tamagochi žaisliukas, kuris nieko nepajėgia, tik atima begalę laiko. Bet tamagochis bent jau šiokį tokį džiaugsmą suteikia. Merdėjantis bejėgis artimasis - tik skausmą.

Mačiau koks 'kaifas', kai iš artimojo belieka tik kūnas ir rūpestis. Gal, tavo požiūriu, čia ir išpuikimas, bet aš tikrai nenorėčiau belekiek laiko visiems nešti tik skausmą, vargą ir kelti gailestį. Tuo labiau, jei pats nesugebėčiau net normaliai mąstyti, suvokti aplinką.

Negaliu sakyti, kad aš tikrai už eutanaziją, tačiau asmeniškai aš, jei mirties lovoje dar būčiau nors kiek sąmoningas, tikrai norėčiau, kad man suleistų vaistukų :)

paragraf 78

Na mano tėvas penkis metus lovoj pragulėjo, vis labiau gesdamas. Nesakyčiau kad buvo tik blogai. Buvo ir savi liūdesiai ir savi džiaugsmai. Taip kad argumentas jog reikia tokius žmones nužudyti man neveikia.

RoxiO

Citata iš: insomnia  vasario 02, 2012, 14:54:15
Na mano tėvas penkis metus lovoj pragulėjo, vis labiau gesdamas. Nesakyčiau kad buvo tik blogai. Buvo ir savi liūdesiai ir savi džiaugsmai. Taip kad argumentas jog reikia tokius žmones nužudyti man neveikia.

Kodėl "nužudyti"? Tas žmogus pats pasirenka mirti, aš taip pat nenorėčiau kentėti skausmo, jei žinočiau, kad man liko ~kelios dienos. Taip pat nesupratau to komentaro, kuriame parašyta, kad tai "Išpuikimas"... Koks tai išpuikimas jei nenori liūdinti savęs ir artimųjų? Išpuikimas būtu jei kaip tik leistum sau ir artimiesiems dėl tavęs kamuotis, kai žinotum, kad tai jau beviltiška.

paragraf 78

Įdomiausia tai, jog žmonės pasisakantys už eutanaziją, dažnai nebūna regėję mirties iš arti. Tad labai lengvai ir neatsakingai apie tai kalba.

OKULTISTE

... ir dar nieko nežino apie paliatyvią slaugą...

OKULTISTE

Kas iš Jūsų norėtų suleisti tuos vaistus savo mylimiausiam žmogui?

Aukštyn