Savižudžiai - stiprūs ar silpni žmonės?

Pradėjo Benamis, sausio 09, 2013, 18:19:16

« ankstesnis - sekantis »
Žemyn

Beelzebub

Na dėl to ar savižudžiai stiprūs ar silpni žmonės neturiu tvirtos nuomonės. Čia sutinku ir su tais, kurie teigia, jog atsikratyti gyvenimo ir nespręsti problemų yra silpnumo požymis, bet sutinku ir su TinSoldier, kuris savižudžių nelaiko silpnais.

Kelis kartus ir aš jau buvau ant to slenkščio ir mažai trūko, nes kartais beprasmybės jausmas tiesiog užvaldydavo. Bet tuos kelis kartus vis kažkaip išsikapstydavau ir kitą dieną tai atrodydavo kaip silpnumo požymis. Bet už kažkiek laiko tai vis kartojasi ir beprasmybės jausmas vėl grįžta.

Šiaip nepateisinu savižudžių, bet ir nesmerkiu jų. Juolab, kad ir mano planas B, kiek save žinau, visuomet būtų būtent toks.

crystal

Prieš save pakelti ranką reikia nemažai stiprybės. Bet ar tai galima pavadinti stiprybe? Tokią stiprybę stimuliuoja žmogaus nusivylimas gyvenimu, liudesys, beprasmybės jausmas, egzistavimo tikslo neradimas. Kai žmogus savęs nekenčia, jis užsidaro, pasislepia šešėlyje, raižosi venas taip išreikšdamas neapykantą sau pačiam. Mirties nuosprendžiu jis išreiškia patį didžiausią pyktį savo gyvenimui ir sau pačiam. Jis save baudžia tik suteikdamas sau daugiau kančių, o ne maištauja prieš gyvenimą. Jau net nekalbu kaip pats tokiu sprendimu nepagalvodamas nubaudžia artimuosius, kurie nepastebėjo jo reikiamu metu.

RoxiO

Sutinku su citata iš vienos knygos:

CitataTiesa, tam tikromis aplinkybėmis ir sveikiausias, net linksmiausių plaučių žmogus gali ryžtis savižudybei, jei kančių mastas ar neišvengiamai artėjanti nelaimė pranoks mirties baimę.


Manau, kad žmonės turi didesnių baimių, nei mirtis ir kiekvienas sugebėtume pasiekti tą savižudybės lygį patyrę baimę, kuri mums asmeniškai yra baisesnė nei pati mirtis. O tai yra labai individualu. Juk vienam baisiausias košmaras gali atrodyti buvimas skolingam šešiaženklę sumą, kitas tik nusijuoktų iš tokių dalykų, tačiau jam pačiam didžiausias sunkumas būtų prisiversti kiekvieną rytą eiti į mokyklą, kur jo laukia baisesnės už gyvenimą patyčios ir smurtas.
Taigi aš nesmerkiu žmonių, kurie tam pasiryžta, tačiau taip pat nemanau, kad po mirties šydu jie žengia smalsumo vedami. Tą jie padaro dėl baimės. Baimės - didesnės už mirtį, o tokią baimę galime pasiekti kiekvienas.

Beelzebub

Yra ir daugiau priežasčių, apart patyčių mokykloje ir skolų (kurios čia vis kartojamos). Manau nusižudyti galima ir ne vien iš baimės. Juk būna ir tokių žmonių, kuriems tiesiog atsibosta rutina, įkyrėja gyvenimas taip sakant, arba jie niekur neįžvelgia prasmės.

coliuke

Sutinku su Belzebubo nuomone ;) Is dalies savizudziai silpni nes pasirenka lengviausia kovos su gyvenimo problemomis kelia, is kitos puses pakelti pries save ranka reikia ir stiprybes . ::)

advena

Va kokią demotyvaciją radau;

paragraf 78

Ar tik man vienam atrodo jog dauguma demotyvacijų yra labiau motyvuojančios nei demotyvuojančios????

A.C.A.B

Jei kam įdomu, tai pasaulyje esame antri pagal savižudybių skaičių, tik šiek tiek nusileisdami P. Korėjai. Ir stipriai lenkiam savo artimiausius "persekiotojus"...

advena

Citata iš: A.C.A.B  sausio 19, 2013, 20:48:02
Jei kam įdomu, tai pasaulyje esame antri pagal savižudybių skaičių, tik šiek tiek nusileisdami P. Korėjai. Ir stipriai lenkiam savo artimiausius "persekiotojus"...

Kažkaip keista... :o Nematyti, kad tiek daug savižudžių Lietuvoje.

A.C.A.B

Citata iš: advena  sausio 19, 2013, 20:50:18
Citata iš: A.C.A.B  sausio 19, 2013, 20:48:02
Jei kam įdomu, tai pasaulyje esame antri pagal savižudybių skaičių, tik šiek tiek nusileisdami P. Korėjai. Ir stipriai lenkiam savo artimiausius "persekiotojus"...

Kažkaip keista... :o Nematyti, kad tiek daug savižudžių Lietuvoje.


Į metus Lietuvoje ranką prieš save pakelia virš 1000 žmonių iš jų apie 20 vaikų.

Šiaip esu matęs bent porą nusižudžiusių žmonių, pirmą kartą dar būdamas vaikas pastebėjau miške pasikorusią moterį, po to vis nugirsdavau apie gretimuose namuose nusižudžiusius, vėliau mano name mergina iššoko iš 12 aukšto... Žodžiu, kraupoka tikrai.

paragraf 78

Nelabai aš tikiu tuo kad mes pirmaujame savižudybių skaičiumi. Teko bendrauti su rusais, latviais, estais, prancūzais, visi tą patį sako, kad jie pirmauja savižudybių skaičiumi.

A.C.A.B


paragraf 78

O kaip žinia, statistika - didžiausia prostitutė

Benamis

Siaip tai ir man keista del tu savizudybiu Lietuvoje... :-\

A.C.A.B

Gal ir taip, bet tai vis didesnis įrodymas nei tik žodžiai (: Bulbašai seniau buvo šios srities lyderiai, bet dabar kažkaip susitvarkė matomai. Japonai lyg ir bando tvarkytis su problemomis. O kad prancūzai būtų tarp lyderių tai visiška nesamonė :D Prieš keletą metų buvo proga pasidomėti šiais dalykas, tad, bent skaičiukuose, esu pasikaustęs (;

priežastys, tai čia jau kitas dalykas.

Kas dėl on topic, tai manau, jog savižudžiai yra gana silpni žmonės, kurie dažnai bėga nuo atsakomybės. prieš taip pasielgiant, reiktų pirma pagalvoti apie savo artimuosius, kaip jie kentės ir pan.

Aukštyn